ИСТАНБУЛ и лалетата [тема 29]

  • 56 725
  • 742
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 72
Ей, сън не ме хваща с този Истанбул.
Бих искала да съм сигурна дали правилно съм разбрала за моста Галата. Ако пътувам с метрото от Сапфир към историческия център и искам да разгледам моста от панорамната площадка. Това означава, че трябва да слеза на метро спирка Шишхане, да се изкача до панорамната площадка, след това да се върна на метро станцията Шишхане, да се чекирам отново и да се кача на метрото? Правилно ли съм ви разбрала?
И една молба, моля ви кажете ми къде да видя карта на автобусите за градски транспорт. Интересуват ме автобуси от автогарата до църквата Св. Стефан.

# 661
  • Мнения: 6 031
Добро утро!
Малко встрани от темата за Истанбул, но се надявам да може да ми помогнете и да дадете съвети ... Голямата щерка ще ходи на учебна екскурзия в Турция - дали е по-удачно да си купи там предплатена карта за телефона, за да се свързва с нас и съучениците си (не, че ще се разделя и ще ходи някъде сама, ама за всеки случай) ... Колко струва такава карта и на кой оператор да си вземе? След като им е осигурен транспорт, хотели и храна (сутрин, обед, вечеря) - по колко лири е удачно да й дам джобни на ден? Не знам какви са цените и съм се спряла на 20 лири дневно ... Благодаря!
Не съм сигурна, че може да си купи предплатена карта от там. Мисля, че тук продават някакви пакети, но за съжаление не са много евтини.
20 лири е прилична сума, ако няма да се храни навън. Зависи и къде ще ходят в Турция. В Истанбул едно кафе е около 5 лири. Геврек около лира, малка бутилка вода около 50 куруша. Само алкохола е значително по-скъп от тук, но предполагам децата няма да търсят точно алкохол.  Laughing

# 662
  • Мнения: 6 031
Ей, сън не ме хваща с този Истанбул.
Бих искала да съм сигурна дали правилно съм разбрала за моста Галата. Ако пътувам с метрото от Сапфир към историческия център и искам да разгледам моста от панорамната площадка. Това означава, че трябва да слеза на метро спирка Шишхане, да се изкача до панорамната площадка, след това да се върна на метро станцията Шишхане, да се чекирам отново и да се кача на метрото? Правилно ли съм ви разбрала?
И една молба, моля ви кажете ми къде да видя карта на автобусите за градски транспорт. Интересуват ме автобуси от автогарата до църквата Св. Стефан.
gabivelkova, от написаното не разбрах от кой мост искаш да гледаш... Ако имаш предвид панорамната площадка на новия мост, то трябва да слезеш от метрото на самия мост - качваш се, гледаш и после можеш да продължиш.
Ако имаш предвид гледка от моста Галата, тогава правиш написаното от теб. 

# 663
  • Мнения: 14 443
Почти безобидн@ поздравления за учебната екскурзия на щерката.Пожелавам и незабравими преживявания Heart Eyes Hug и не само с учебна цел Laughing

# 664
  • Мнения: 72
Благодаря ти, Мимии!
И отново ще си повторя въпроса за църквата Св. Стефан. С кой номер автобус мога да стигна от автогарата до църквата?

# 665
  • Мнения: 7 901
Здравейте, момичета,
Честито Благовещение! Днес непременно в джоба ви трябва да дрънкат парички, че да се умножават през годината!  bouquet

Радвам се, че след 10-15.04. очакваме лавина от разкази на момичетата, които заминават за любимия град. С нетърпение ги очаквам, а сега от сърце им пожелавам приятно прекарване и хубави емоции! newsm51 smile3525

# 666
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 469
 Rolling EyesГабито,аз не разбрах кой мост искаш да видиш и от коя площадка,после защо отиваш
до нашата църква,тя е затворена отдавна за посещения,само отвън евентуално....
Лучката-ще ви стигне следобяда,набележи си автобусите и действайте. Може и с кораблик,може
и с рейс,за връщане може да съчетаете с автобус и до Таксим и да се спуснете по Истиклял,денят вече
 ще е дълъг,така че -смело напред!

Честит Благовец на всички! Да имате само добри вести и с парички да сте в джоба днес,ако ви закука куквицата!

# 667
  • Мнения: 6 031
Благодаря ти, Мимии!
И отново ще си повторя въпроса за църквата Св. Стефан. С кой номер автобус мога да стигна от автогарата до църквата?

Първо да кажа, че църквата не е отворена за посещения, защото е в ремонт(не съм чула да е приключил ремонта).

Намерих следните начини за придвижване:
1. Автобус 33ES, който спира някъде отстрани на автогарата.
http://www.yoltarifi.com/otogar-yolu-esenler-istanbul-i0282--s
2. С автобус 35D до спирка Topkapı-Ulubatlı на метрото и от там до автогарата.
http://www.yoltarifi.com/iett-35d-hareket-saatleri-kocamustafapa … nbul-guzergahi--r

Тези автобуси не съм ги ползвала, а ги видях от сайт за транспорт.

# 668
  • Мнения: 72
Redemi, Мимии, срам не срам ще ви обясня за моста Галата. Реших, че може би няма да имаме време да се разходим по целия мост и си помислих, че може на връщане от Сапфир да слезем от метрото, да погледаме от моста Галата и след това отново да се качим на метрото до Аксарай. Но, явно нещо не съм разбрала правилно. Сега ще се върна отново да чета.
За църквата Св. Стефан. Прочетох, че е затворена за посещения, но синът ми иска да я види. Затова реших, че можем рано сутринта да отидем да я видим, а след това с посочените от вас номера на автобуси да отидем към историческия център. За номера на автобуса от автогарата до Църквата Св. Стефан писах и попитах в сайта на църквата, но отговор нямам, затова попитах и тук в темата.
Мимии, благодаря ти за упътването с автобусите!
Синът ми има и още едно желание. Прочел е, че някъде близо до Света София се намират останките от Магнаурската школа, та и тях ще търсим като отидем до Света София.

# 669
  • Мнения: 72
Мимии, само едно уточнение спирката на автобуса до църквата Свети Стефан се нарича Fener, нали?

# 670
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Здравейте,

Другата седмица живот и здраве ще посетим Истанбул с приятелка.
Иска ми се да идем до парк Емигрян,обаче видях че е доста далеко от Лалели,където ще отседнем.
Може ли някой да сподели горе долу колко време ще е пътуването от Лалели до парка?И за обратния маршрут пак със същите рейсове с които се отива ли трябва да се предвижим 25 Е,22РЕ?
Дали ще успеем за един следобед да го разгледаме?

 Embarassed и мен ме вълнува същият въпрос  Embarassed

# 671
  • Мнения: 6 031
Мимии, само едно уточнение спирката на автобуса до църквата Свети Стефан се нарича Fener, нали?

Едната е  Fener, а другата е Köprübaşı. Църквата е между двете.

За мостовете - моста, по който минава метрото не е моста Галата.  Laughing
Сега погледх и мисля, че в картата на Гутъл изобщо го няма новия мост.  Grinning  

# 672
  • София
  • Мнения: 13 209
Gabi, не си губете времето със Свети Стефан. На 29 ноември изглеждаше така:



Не мисля, че има какво да ѝ се види.  Wink 

Колкото за предплатените карти, стига да няма някаква промяна, могат да се купят. Обаче.... През 2010 решихме да купим такава и започнахме от туристическите места. Там са най-вече частни магазинчета и павилиончета. Поискаха ни 50 лири, после 25 лири и всякакви варианти между двете суми. Надлъгваха ни какво включва без да има грам истина. На нас ни трябваше заради интернет и 3-4 обаждания в хотели. Отказахме се. В последния ден, в който ни трябваше въпросния интернет, влязохме в един мол. Имаше официален магазин на Водафон. Предложиха ни карта за 8-9 лири.  Wink Не знам какви са тарифите, но със сигурност на детето може да му излезе златна тази карта, защото едва ли ще има достъп до официален магазин. Направете ѝ тарифен план, изгоден за Турция (различни са за ЕС и Турция) и по-добре да не го използва, но все пак да има някаква връзка. Ще се чувате вечер по скайп. Не знам към кой мобилен оператор е номерът ѝ, но Виваком май държат най-ниските цени с/от Турция. Можете да ѝ купите тяхна предплатена карта ако е изгодно. Има и предимството, че не може да похарчи голяма сума. И ако телефонът ѝ е с интернет, непременно да го спре, за да не плащате стотици левове.  Wink

Последна редакция: вт, 25 мар 2014, 12:04 от Тaня67

# 673
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 585
Ей, сън не ме хваща с този Истанбул.
Бих искала да съм сигурна дали правилно съм разбрала за моста Галата. Ако пътувам с метрото от Сапфир към историческия център и искам да разгледам моста от панорамната площадка. Това означава, че трябва да слеза на метро спирка Шишхане, да се изкача до панорамната площадка, след това да се върна на метро станцията Шишхане, да се чекирам отново и да се кача на метрото? Правилно ли съм ви разбрала?

Не  Mr. Green Станцията с панорамната площадка е Халич (Halic).
На Шишхане слизаш ако искаш да ходиш на кулата Галата, защото тази станция е в края на Истиклял.

# 674
  • Мнения: 72
Златни, златни! Благодаря ви, че внесохте светлина в представите ми за панорамната гледка, за моста Галата и за спирките!
Тaня67, благодаря за снимката! Ще покажа снимката на сина ми, но след като я види почти сигурно е, че ще се откаже да ходим до църквата Св. Стефан.

Общи условия

Активация на акаунт