БИО / органична и натурална козметика - 4

  • 106 584
  • 786
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
https://www.facebook.com/arbucosmetics


Информация за сертификати и пълния състав не намерих никъде, а цените са...  Tired

# 31
  • Мнения: 490
Благодаря, аз ползвах мостри на Phytocode. Може би сте чували и за тази бг. натурална козметика. Хареса ми продуктите.

# 32
  • София
  • Мнения: 938
Не съм наясно доколко е читава марката, но по отношение на цените не си права. Ако наистина ползват чисти био масла, при комбинацията, която съм купила, цената е повече от разумна. Само за аргановото масло дадох 25 лв., а днес в магазинчето на Зоя.БГ най-евтиното масло от шипка се обаждаше на 15 лв.  за 20 мл.

Описаният по-горе серум с всичките му N на брой масла е 19 лв. за 10 мл. Но, трябва да отбележа, беше с 60% отстъпка! И пак казвам, нямам никаква информация за марката...

# 33
  • Мнения: X
Аз видях някакъв крем за 80 лв. , който надали е повече от 30 мл. И никаква информация. А пък на Зоя цените съвсем не искам да ги коментирам...

# 34
  • София
  • Мнения: 7 768
Не мога да преценя, дали цените в Зоя са надути.
Факт е обаче, че кремовете, които поръчвам от Англия лично от производителя нямат ценова разлика със същите, които се предлагат в Зоя.  Wink

# 35
  • Мнения: X
Само един пример за двойна разлика в цените: цък и цък.
Лошо няма, нали от нещо трябва да печелят хората, но точно Зоя не са никакъв критерий за цените на суровините, защото ако някой се е хванал да прави козметика, надали си купува маслата от Зоя в шишенца по 15 мл.

# 36
  • София
  • Мнения: 7 768
Сравняваш един от най- големите сайтове за хранителни добавки в света с мъничкия сайт Зоя, разлика нормално да има.

Последна редакция: ср, 26 мар 2014, 23:01 от Иля

# 37
  • Мнения: 1 223
https://www.facebook.com/arbucosmetics


Информация за сертификати и пълния състав не намерих никъде, а цените са...  Tired
Няма такива, не е и такава. Арбю е рожба на една нафукана лигла, която си мисли, че може да прави с пръдня боя. Обясних и надълго и нашироко, че жените, които се интересуват от такъв тип козметика, знаят и четат. Но тя почти ме напусва и реши да си прави далаверите. Козметиката е база от Англия с нулев сертификат, грозен дизайн и съответно за мен е нонсенс. Има огромни проблеми и т.н.
Не я купувайте, тази дама не заслужава известност и вашите пари.

# 38
  • Мнения: 1 223
Не мога да преценя, дали цените в Зоя са надути.
Факт е обаче, че кремовете, които поръчвам от Англия лично от производителя нямат ценова разлика със същите, които се предлагат в Зоя.  Wink
Зоя е хиперскъпа.

# 39
  • Мнения: X
Да, това казах - да си сложат и 400% надценка, ако искат, щом имат клиенти, които плащат толкова, но производител на козметика не си купува суровините от Зоя.
За мен - когато се предлага някаква козметика - каквато и да е - и няма на достъпно място информация за произхода и съставките, това е червена лампичка. Ами така и аз мога да реша да си бъркам някакви кремове в кухнята, да ги сипя в джиджани шишенца и да ги продавам.

А, етo, CI се е включил.

# 40
  • София
  • Мнения: 7 768
CI, би ли коментирал този състав.

Unica Queen Organic Intensive Regenerating & Anti-aging Face Cream with Prebiotics


Spring water (aqua), Rose (Rosa damascena) water*, Nilotica Shea butter (Vitellaria nilotica Fruit Butter)*, Mango Butter (Mangifera Indica Seed Butter)*, Plant wax Extract (Cetearyl Glucoside), Argan Oil (Argania Spinosa)*, Tamanu oil (Calophyllum inophyllum)*, Jojoba oil (Simmondsia chinensis) *, Evening primrose oil (Oenothera Biennis)*, Macadamia oil (Macadamia Ternifolia)*, Pomegranate Seed oil (Punica granatum linn), Prebiotic (Inulin, Alpha-glucan oligosaccharide), Avocado oil (Persea Gratissima)*, Vitamin E oil (Tocopherol), Rosemary (Rosmarinus Officinalis) extract, Palmarosa essential oil (Cymbopogon Martini), Sweet Orange essential oil (Citrus Sinensis)*, Xanthan Gum (Natural Thickner), Vegetable -based fragrance (Fragrance)**, Citral**, Geraniol** Farnesol**, Limonene**,Linalool**.
*Certified Organic by Soil Association **from essential oils.

# 41
  • София
  • Мнения: 938
https://www.facebook.com/arbucosmetics


Информация за сертификати и пълния състав не намерих никъде, а цените са...  Tired
Няма такива, не е и такава. Арбю е рожба на една нафукана лигла, която си мисли, че може да прави с пръдня боя. Обясних и надълго и нашироко, че жените, които се интересуват от такъв тип козметика, знаят и четат. Но тя почти ме напусва и реши да си прави далаверите. Козметиката е база от Англия с нулев сертификат, грозен дизайн и съответно за мен е нонсенс. Има огромни проблеми и т.н.
Не я купувайте, тази дама не заслужава известност и вашите пари.

Огромни проблеми? Надявам да имаш предвид само грозния дизайн....би ли споделил какво се крие зад твоето т.н.? Да разбирам ли, че вместо описаните съставки в закупения от мен серум, шишенцето съдържа нещо друго - отвара от косъм от блатна жаба например Simple Smile И че вместо да блесна утре с 10 години по-млада и с 10 кила по-слаба, ще осъмна с лишеи по лицето??  Сакън, направо ми скършихте ентусиазма....ше взема да се наплескам обилно с добрите стари Seaweed (Algae) Extract, Mineral oil Glycerin, Isohexadecane, Citrus Aurantifolia (Lime) Extract, Microcrystalline Wax, Lanolin Alcohol, Sesame Seed Oil, Eucalyptus Oil, Magnesium Sulfate, Sesame Seed, Medicago sativa (alfalfa) seed powder, Helianthus Annuus (sunflower) Seedcake, Prunus amygdulus dulcis (sweet almond) seed meal, Sodium Gluconate, Potassium Gluconate, Copper Gluconate, Calcium Gluconate, Magnesium Gluconate, Zinc Gluconate, Paraffin, Tocopheryl succinate, Niacin, Beta-carotene, Decyl oleate, Aluminium distearate, Octyldodecanol, Citric acid, Cyanocobalamin, Magnesium stearate, Panthenol, Limonene, Geraniol, Linalool, Hydroxycitronellal, Citronellol, Benzyl salicylate, Citral, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Alcohol Denat., Fragrance

Simple Smile

# 42
  • Мнения: 1 223

А, етo, CI се е включил.
По изключение, защото имаше питане за една козметика, която трябва да бъде сложена на място. В смисъл няма как една дама, с нулеви познания в областта, с арогантно отношение къмто тематиката, да прогресира. Опитах се да и помогна, отделих адски много време, за да ми каже, че моето мнение не я касае и и е важно да продава. А и казах, че черните опаковки не пасват за бяла козметика и няма как етилхексилглицерин да е органик, та това нещо е чиста синтетика.
Иначе в темата е адски тъпо и скучно - едни и същи въпроси, все едно имам цялото време на света да обяснявам едно и също 3-4 години. Няма смисъл. И не ме касаят вече, нито ми представлява интерес, нито нищо. Който иска - сам да се образова. На всеки здравето си е негово.
Виждам, че смисъла на био и органик е на 100 % неясен, ами оправяйте се.

# 43
  • Мнения: X
В тази връзка за останалите четящи да припомня един твой пост отпреди няколко години. Ако не възразяваш, ще помоля да го сложат на първа страница.

"Натурална, био, органик козметика
Много твърдят, че техните продукти са такива. Има различни организации, които правят подобни сертификати - EcoCert France, BDIH Germany, SOIL и т.н.
Какво трябва да влиза в състава на тези продукти:
1. Натурални - 100 % всички съставки трябва да отговарят на критериите - не 1 или 2, не 90 % - всичките! По-лесно е да се каже какво не може да има:
1.1. PEG, PPG -еди какво си- разрешават се само глицеринови производни.
1.2. Продукти на нефто-химията като вазелин, течен парафин. Никакви силикони!
1.3. Никакви конвенционални консерванти като парабени, бронопол, тиазолинони. Разрешени са сорбати, бензоати, бензилалкохол.
1.4. Никакви неорганични вещества - соли, уреа и т.н.
1.5. Никакви производни на изопропанола: например изопропилмиристат, палмитат.
1.6. Никакви животински продукти.
Всички суровини трябва да са добити от растения, като се допускат процеси естерификация, неутрализация и хидрогениране. Също така технологията на производство на суровините трябва да бъде екологично чиста- т.е. без използване на тежки метали като катализатори.
GMP-сертификат на производителя на козметика.
За органик - същото + гарантиран географски произход (мястото, където е расло съответното растение), non GMO, никакви торове и пестициди!
Ясно става, че такива истински са изключително малко и са скъпи."

# 44
  • Мнения: 56
Забелязвам,че са на мода кремове,които съдържат пробиотици.
Могат ли да въздействат на кожата под тази апликация???
Че са и скъпички .....какво ги прави по-интересни ако е така?

Общи условия

Активация на акаунт