Сухо четкане / Dry Skin Brushing - 2

  • 84 475
  • 635
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 20
Здравейте, включвам се и аз да следя темата. Чух да сухото четкане от толкова влогърки и сега като попаднах на темата, реших, че е време да го тествам. Ще си взема и аз първо от по-достъпните като цени марки и ще ми е интересно да видя резултата след продължително ползване. Simple Smile

# 616
  • София
  • Мнения: 1 724
Да не съм по-назад, и аз реших да приложа сухо четкане, най-вече срещу целулита. Имам два въпроса: повлиява ли се изобщо целулита и с какво да комбинирам? В бързината съм купила четка от изкуствен косъм - това проблем ли е?

# 617
  • Мнения: 2 696
Трябва да е от естествен косъм. С изкуствен се действа на мокра кожа, доколкото знам

# 618
  • Мнения: 11 818
Аз започнах съвсем отскоро. Въодушевена съм! Simple Smile Купих си четка с естествен косъм и дълга дръжка на Magnum от най-близката ми аптека (не съм проверявала на други места), струваше около 10 лв. Ето тази е. А търсейки да ви я покажа, виждам, че дръжката може да се сваля, не знаех. Simple Smile

Ще се радвам да пишат тези, които се четкат от по-дълго време, как се чувстват и по-конкретно повлиява ли се наистина положително на целулита. Да се надъхам още повече! Wink Аз като за начало мога да кажа само, че ми е много приятно!

Последна редакция: вт, 09 юни 2020, 14:57 от Сиси ♥♥

# 619
  • Мнения: 5 405
Повлиява се целулита, да. Но е добре да се комбинира и с режим, тренировки, много вода и много ходене за перфектни резултати.

# 620
  • Мнения: 11 818
Разбира се! Благодаря!

Искам да попитам още нещо - основният принцип е четкането да става отдолу-нагоре, но в някои клипчета в областта на корема и паласките е обратно. Така ли е правилно? Не са ми ясни много и кръговите движения..

# 621
  • Мнения: 616
Здравейте,  Малко ще посъживя темата Simple Smile Някой знае ли защо четкането е противопоказно за разширени вени и дали се отнася за такива в напреднала фаза или просто не им влияе добре?

# 622
  • Мнения: 1 754
Не съм специалист, но недейте рискува при разширени вени.

# 623
  • Мнения: 10 266
Здравейте,  Малко ще посъживя темата Simple Smile Някой знае ли защо четкането е противопоказно за разширени вени и дали се отнася за такива в напреднала фаза или просто не им влияе добре?

И аз се интересувам от компетентно мнение по въпроса, защото май само четкането ми остана като вариянт да полагам грижи за целулита. Със сигурност всякакви масажи, затопляне, и подобни процедури са противопоказни. Но за четкането не съм намерила все още информация как точно влияе. Излишно е да питам лекар. Те въобще за тяхната си наука не са на ясно, та какво остана да те съветват за четкане.

# 624
  • Мнения: 561
Аз пък досега съм попадала само на инфо, че е полезно точно за вените. Защото не е травмиращо, а пък добре раздвижва кръвообращението. И като се замисля, има логика. Може бхи единствено, за тези ,които са много много зле, с тромбофлебит е противопоказно, за леко разширени, споредм мен даже е ОК. Но не съм лекар, лично мнение.

# 625
  • Мнения: 10 266
В интерес на истината и аз така мисля или ми харесва така да мисля. Аз нямам изпъкнали вени. Вътрешна имам, която ще оперирам скоро. Та все ме дърпа към това поне едното четкане да ми остане. Ще ми се да мисля че не влияе в дълбочина, а по-скоро повърхностно.

# 626
  • Мнения: 561
Ами да, ако се замислим какво прави четкането - подобрява кръвообращението, раздвижда лимфата, тонизира кожата, евентуално намалява целулита - все неща полезни за вените. Не виждам как може да вреди, ако не се правят някакви изключително силови движения и то на много крайно увредени вени...

# 627
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 762
И аз мисля, че не би трябвало да е противопоказно. То четкането не стига до дълбоко -тъканно ниво . Логично е да има дори положителен ефект или да не повлияе.
Аз бях спряла с четканията и последния месец поднових, веднага се усети ефекта. Съчетах го с използане на копринена ръкавица в банята и се мажа с натурални масла. Кожата се преобрази . Продължавам , за морето да съм във форма 😊

# 628
  • Мнения: 1 963
Здравейте, момичета. Нова съм в темата. Някой може ли да съпостави сухото четкане с ведузите. На едно ниво ли са или едното е по ефикасно. Аз имам опит само с вендузите, но ми излизат капилари, затова търся алтернатива. За протокола, боря с целулита от три години, спорт, здравословно хранене. Смея да твърдя, че резултатите са много добри, но имам видим на задните бедра,  който искам да редуцирам. От месец правя масажи и с вендуза, определено има подобрение, но искам още.

# 629
  • Мнения: 36 005
от около седмица пак съм хванала четката, кожата ми стана чудесна
чудя се защо забравям да го правя по-редовно

Общи условия

Активация на акаунт