Сухо четкане / Dry Skin Brushing - 2

  • 84 359
  • 635
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 163
Какво е сухо четкане? Ами точно това – изчеткване на суха кожа със суха четка, луфа или подобен растителен продукт.

Кожата е най-големият ни орган и ежедневно изхвърля по около половин килограм нечистотии от човешкия организъм. Една трета от кръвоснабдителната ни система преминава през кожата, а тя е последната, която получава хранителни вещества и първата, която показва недостига им.

Пречистването на тялото от токсини се изпълнява от няколко органи, жлези и системи, сред които са кожата, черният дроб, бъбреците, червата, лимфната система и лигавиците.

Когато кожата бъде подложена на сухо четкане, то

  • премахва мъртвите кожни клетки и подпомага разтежа на новите;
  • позволява на лимфните възли да работят по-добре;
  • подобрява кръвообращението;
  • кожата е видимо по-гладка, еластична и тонизирана;
  • намалява видимостта на целулита;
  • е освежаващо – чудесен и здравословен заместител на кафето;
  • отнема част от натовареността на бъбреците и черния дроб, защото изчетканата кожа позволява по-ефективно отделяне на токсини.

В България четки могат да се купят от DM (напр. Ebelin). Могат също така да се ползват ръкавици от естествен материал (лен, луфа, муселин, коприна) или гъба луфа.




Внимание!

Кожата на лицето, врата и деколтето е по-нежна и за нея се изисква по-мека четка, ръкавица или кърпа.

Избягвайте да четкате бенки, разширени вени, рани, участъци със слънчево изгаряне, лимфни възли с увеличен размер.

Консултирайте се с лекар преди да се четкате по време на бременност или на противоракова терапия.


С какво да се къпем след сухо четкане?

Старайте се да избирате продукти с колкото се може по-натурални съставки. Няма да е трудно да намерите сапуни, приготвени от растителни масла, билки и хума. Такива се предлагат дори онлайн както в България, така и в чужбина.


С какво да се мажем след сухо четкане?

Правилото отново е да се избират максимално естествени продукти или комбинация от такива. Дали ще предпочетете кокосово масло, масло от жожоба, какаово масло, масло от ему или студено пресован зехтин, кожата ви ще се чувства и ще диша в пъти по-добре, отколкото ако ползвате лосион за тяло, съдържащ петролни продукти, оцветители, изкуствени ароматизатори, стабилизатори и консерванти.

Ако искате, можете даже да си приготвите домашен хидратиращ крем за лице и тяло:

1 сл кокосово масло
2 и 1/2 сл какаово масло
1/2 сл студено пресован зехтин

Стопете кокосовото масло на водна баня.
Добавете останалите продукти и загрявайте, докато какаовото масло се стопи.
Махнете съда от котлона.
Оставете сместа да се охлади, сипете я в кутийка или бурканче, чието капаче се затваря плътно.
Растръскайте бурканчето енергично. Оставете сместа да си "почине" няколко минути и я растръскайте отново.
В зависимост от температурата, сместа ще се втвърди така, както правят кокосовото и какаовото масло.


Линк към първата тема

Последна редакция: вт, 04 мар 2014, 16:45 от Фея Кръстница

# 1
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Честити празник и нова тема!

Ще е полезно да се напишат и мерките за безопасноти. Например пъпки, подути лимфни възли и т.н. систематично. Има ли тази информация някъде на едно място?

# 2
  • Мнения: 8 163
Чудесно предложение, Арт мама! Добавих и тази информация.

Ако се сещате за още нещо, казвайте, докато мога да променям първия пост.

# 3
  • Мнения: 28
Смайл, стриите няма да са толкова забележими, но няма и да изчезнат.

След сухо четкане и душ се мажи с каквото и да е естествено масло или комбинация от такива.

Ако стриите на прасците те притесняват твърде много, можеш да ползваш и фон дьо тен, за предпочитане без бляскави частици в него.


Тези стрии изобщо ли нямат махане?  Rolling Eyes

# 4
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Потърси в гугъл и форума и вероятно ще намериш кремове за първата фаза - червени стрии /ако така се казват/. Имам спомени че съм виждала подобни неща.

# 5
  • Мнения: 8 163
Тези стрии изобщо ли нямат махане?

Не. Нямат. Може само да се намали тяхната видимост. Освен ако не си навита да те режат.

# 6
  • Мнения: 2 545
Честита нова тема  bouquet.

Малко бях разредила четкането, но постепенно влизам във форма Peace.

# 7
  • Мнения: 249
  Записвам се като четкаща се 5/7.

# 8
  • TX
  • Мнения: 590
дзяк отдавна не съм се четкала, реших да възобновя

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Благодаря за новата тема Hug

В последните месеци от бременността преустанових четкането,но от днес отново съм на линия и започвам от начало Peace Бях забравила колко добре ми се отразяваше Hug Надявам се да се справи с целулита до пролетта Peace

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 5 982
Уф и аз - откакто имам бебе, занемарих четкането:( Хубаво е в първия пост да се сложат и схемите с посоките. И едно много хубаво клипче имаше как се четка лице.

# 11
  • Мнения: 8 163
И едно много хубаво клипче имаше как се четка лице.

Добавих линк към това филмче Simple Smile

# 12
  • Мнения: X
Фея   bouquet благодаря за темата.  Ако можеш, добави информация за еко сапуни и масла за използване след сухото четкане.  За мен лично тази информация ми беше много полезна и смятам, че използването на подходящи продукти след четкането е толкова важно, колкото и самото четкане.

Аз лично малко позанемарих четкането, но не съм преставала  Wink

# 13
  • Мнения: 21
Здравейте и от мен   bouquet
Аз като цяло съм редовна , почти всяка сутрин след ставане четкам тялото . Иска ми се да е всяка сутрин , но признавам си , понякога мързелът надделява Blush
Иначе определено ползите са много и неоспорими  Peace

# 14
  • GYM
  • Мнения: 814
С удоволствие се записвам при вас, четкам на приливи и отливи' но много се надявам да стана съвсем редовна.

Общи условия

Активация на акаунт