Сухо четкане / Dry Skin Brushing - 2

  • 84 369
  • 635
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 109
Момичета, вашата тема ме вдъхнови и вчера се четках за първи път. С много суха кожа съм и ме сърбеше адски след четкането newsm78..Мисълта ми е, дали е противопоказно при толкова сухи кожи? Също така цялата съм в бенки,на гърба имам няколко големи...идея си нямам как да ги избягвам Thinking Иначе се почувствах много добре след четкането и душа, но дали няма по-скоро да ми навреди по някакъв начин?Особено ако го правя всеки ден? newsm78
Извинявам се, ако въпросите ми са глупави, но това е нещо изцяло ново за мен..и още подхождам плахо...

# 16
  • Мнения: 8 163
Ако можеш, добави информация за еко сапуни и масла за използване след сухото четкане.  За мен лично тази информация ми беше много полезна и смятам, че използването на подходящи продукти след четкането е толкова важно, колкото и самото четкане.

Готово! Благодаря за чудесното предложение   bouquet

НОА, не се притеснявай за малките, плоски бенки, но се опитвай да заобикаляш релефните. Аз също имам няколко такива - с времето ще свикнеш.

Сухото четкане е особено благотворно за суха кожа, защото стимулира кръвообращенито и отделянето на себум. Естествените сапуни и масла, които използваш след сухо четкане ще подсилят и ускорят ефекта. Казвам го от личен опит - и аз бях с много суха кожа. През зимата чак се разраняваше на подбедриците.

# 17
  • Мнения: 3 118
Ей специално си взех четка, но хич ни съм редовна.
Ще се поправя Simple Smile
А на вас колко време горе долу ви отнема един сеанс четкане на тяло?

# 18
  • Мнения: 109
Фея Кръстница, благодаря за отговора!Ще се старая да заобикалям бенките, въпреки, че са почти по целият гръб... За сухата кожа- ще дам шанс, дано се пооправи малко  Hug

# 19
  • Мнения: 8 163
Пит, четкането ми отнема 5-6 мин максимум, от глава до пети.

НОА, разликата ще е голяма. Не само защото сърбежите ще изчезнат, но и кожата ти ще е друга както на допир, така и на вид. Постоянство и естествени продукти му е майката.

# 20
  • TX
  • Мнения: 590
Пит, четкането ми отнема 5-6 мин максимум, от глава до пети.

НОА, разликата ще е голяма. Не само защото сърбежите ще изчезнат, но и кожата ти ще е друга както на допир, така и на вид. Постоянство и естествени продукти му е майката.
на 100 % съм съгласна за сухата кожа, моята бе като на змийче люспите така изглеждаше в края на деня като си сваля чорапогащника,  при все че след баня има здраво цапане с тоалетно мляко за тяло ...ала бала, но след четкането ( в което нещо не съм толкова сериозна напоследък) не е така , някак си по мека и кадифена на допир и не се дръгна като добиче

# 21
  • Мнения: 66
Страхотна тема!   bouquet
И аз не съм особено редовно, може би 2 пъти в седмицата..вечно нямам време  Cry

# 22
  • Мнения: 41
За сухото четкане разбрах тук, много ме заинтригува и отивам да си купя четка.
Момичета, ако имам въпроси надявам се, че ще помогнете Hug Peace

# 23
  • Мнения: 6 214
Да се измрънкам, че четкането ми е ужасно досадно. Правя го вече 6 месеца и няма кой знае какъв ефект. На това се вика да си тъпа и упорита.  Wink Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 758
След месеците упорито зимно четкане забелязах, че тийнеджърските ми, вечни стрии леекинко са позамазани. Честно казано, не очаквах ефект в тази посока.
REAL_WOMAN, и на мен ми е досадно. Но пък си стана част от ежедневието ми ритуал и не пропускам. Все си мисля, че ефектът е зад "видимото" - по - здрави, по силен имунитет, лек детокс..

Ще ми се четката да заменя с по - твърда. Колко пъти заглеждах предложените от Фея на Bodecare. Е, признавам си, скъпи ми идват. Ако имате идеи за по - бюджетен вариант...?

# 25
  • Мнения: 6 214
megislava , и по-здрава не станах. Откриха ми нещо. Ще тегля една на всичко здравословно, но това е друга тема.

# 26
  • София
  • Мнения: 758
Съжалявам, REAL_WOMAN. За съжаление не сме застраховани. И все пак си мисля, че е по - добре да подпомогнем организма и по този начин. Пожелавам ти скоро да пребориш проблема.

# 27
  • Мнения: 8 163
Абсолютно съм съгласна, че четкането и изобщо здравословният начин на живот подпомагат организма и тонизира на чисто ментално ниво.

РиълHug

Маргарита, задавай въпроси, ако имаш. Добре си дошла!

Меги, ще ми се да можех да ти дам някоя препоръка за добра твърда четка на изгодна цена. Хич не познавам българския пазар...

# 28
  • Мнения: 109
Достатъчно мързелива и непостоянна съм, за да четкам всеки ден, но от няколкото пъти които го правих, наистина забелязвам разлика на сухата ми кожа!!!! Такава мекота съм постигала само с яко жулене с козметични трици! След това мажа с кокосово масло, понеже само такова имам.. Няма да спирам, но наистина нямам дисциплината за ежедневни ритуали от каквото и да било естество Embarassed Дали ще има изобщо някакъв ефект така..в дългосрочен план? newsm78
Исках да попитам и за подходяща бюджетна четка за лицето? Там също ми се лющи доста кожата, въпреки, че когато е с крем, изглежда дори мазна... Странна работа.. newsm78

# 29
  • Мнения: 8 163
Ноа, ще има ефект от четкането, дори да не е всекидневно. Но ще е по-слаб.

За лицето можеш да използваш и ленена, памучна или копринена кърпа. За дезинфекция можеш периодично (на седмица-две, ако триеш лицето всеки ден) да я изваряваш - 5 мин. би трябвало да са достатъчни.

Общи условия

Активация на акаунт