Добре дошли в света на настолните игри!

  • 200 232
  • 724
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 697
У дома играем с детето на Румикуб - думи и цифри, забавляваме се. Приятелка има Ticket to Ride и от време на време играем и на нея - страхотна игра.

Искам съвет от вас. Канени сме на РД на 9 годишен младеж и се чудя дали "Заселниците на Катан" е подходяща или е  по-добре "Ticket to Ride" да е подаръкът?
Благодаря!


зависи колко пари можеш да отделиш, за мен подходяща за младеж е Small World, но е скъпичка, но пък Jungle Speed e много готина и е около 35 лв.

# 121
  • Мнения: 2
Здравейте,

Бих искала да Ви попитам дали знаете от къде мога да намеря игрите Риск и Табу, но да са на Български език Simple Smile


Благодаря предварително Simple Smile

# 122
  • Мнения: 455
Здравейте,

Бих искала да Ви попитам дали знаете от къде мога да намеря игрите Риск и Табу, но да са на Български език Simple Smile


Благодаря предварително Simple Smile

ЗА РИСК:
http://boardgames-bg.com/risk-refresh-2011-nastolna-igra.html#.VDN4bPmSzXU

На нашата игра Риск имената на държавите са на английски.

# 123
  • Мнения: 2
Благодаря Simple Smile


# 124
  • София
  • Мнения: 2 497
Има ги и в orange

# 125
  • София
  • Мнения: 44 120
Здравейт, да питам и вас като експерти -  КАРКАЗОНЕ, Цитадели, Скотланд ярд - някой да се включи с мнения за тези игри, т.е. от опит, който ги играе? Катан също я гледам, но нея съм я играла и я знам... Та тези трите - интересни ли са, как са за 9 годишно и кое се води стартов комплект, при тези, които има и разни допълнения, че много не мога да се ориентирам така? Също и тройното домино - интересно ли е ?

# 126
  • София
  • Мнения: 4 578
Здравейт, да питам и вас като експерти -  КАРКАЗОНЕ, Цитадели, Скотланд ярд - някой да се включи с мнения за тези игри,

Ние играем Каркасон и Кралства! И двете са интересни http://www.bigbag.bg/product/358/kralstva.html
http://www.bigbag.bg/product/115/karkason-bazova-igra-carcassonne.html тази е базовата, ние имаме зимния вариант!

# 127
  • Сливен
  • Мнения: 295
А случайно някой да има правилата на играта Скотланд Ярд на български?

# 128
  • Сливен
  • Мнения: 295
А случайно някой да има правилата на играта Скотланд Ярд на български?

# 129
  • Мнения: 31
Вкъщи основно Каркасон и Диксит играем, голяма забава е.  Wink

# 130
  • Велико Търново
  • Мнения: 167
Здравейте!Да попитам-за 7 г.момче и за нас като семейство,коя игра е по подходяща-Монополи или играта Хотел,те май са сходни.Той по принцип иска Хотела,но не е виждал пък монополи!Вкъщи все на не се сърди човече играем.

# 131
  • София
  • Мнения: 44 120
На тази вързаст взехме живот, хареса му.
Хотел не съм играла и нямаме, монополито пък има все пак повече да си правиш сметка за нещата, ти си знаеш детето, но според мен също ще е интересна.

# 132
  • някъде из облаците
  • Мнения: 505
Здравейте!Да попитам-за 7 г.момче и за нас като семейство,коя игра е по подходяща-Монополи или играта Хотел,те май са сходни.Той по принцип иска Хотела,но не е виждал пък монополи!Вкъщи все на не се сърди човече играем.
Моите племенници на 9 и 10 г. много искаха монополи, може би от 7-8 годишни като идват у нас все играят с нашето, момическо,  подарено някога за някой рожден ден, с много опростени правила. Преди половин година им подарих едно, не от най-скъпите, около 25лв., не бях сигурна, че ще задържи дълго време интереса им, но пък ми харесва как е направено и е по-интересно от нашето, е наложи се да им обясня част от правилата, че те си играеха по правилата на нашето монополи, защото не всичко бяха разбрали, но пък бързо схванаха нещата. Майка им казва, че все още си играят с него, интересно им е.   Хотел - не знам какво представлява.

Сега съм решила за р.д. на големия да подаря Каркасон, ако им хареса, по-нататък ще взимам разширенията. Смятате ли, че ще е интересна без разширенията, като за начало?

Последна редакция: пт, 30 яну 2015, 14:10 от valha

# 133
  • София
  • Мнения: 44 120
 valha и без разширенията е интересна, просто по-бързо свършва, за разширенията, честно не всичко ми е съвсем интересно, но пък се кефим на по-големия брой плочки Simple Smile

# 134
  • Варна
  • Мнения: 467
Здравейте!Да попитам-за 7 г.момче и за нас като семейство,коя игра е по подходяща-Монополи или играта Хотел,те май са сходни.Той по принцип иска Хотела,но не е виждал пък монополи!Вкъщи все на не се сърди човече играем.
За Коледа подарихме на сина ми играта Хотел и от тогава не сме спирали да играем. Мисля, че е много подходяща за тази възраст.

Общи условия

Активация на акаунт