Добре дошли в света на настолните игри!

  • 200 514
  • 724
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 921
Пробвайте Цитедели. Ние имаме Катан, Ексйп рум, Карксон, МОнопили и си ги играем и си ги харесваме. Само не знам като приключим с ескейпа ще може ли да се играе пак. Едва ли? Четох някъде, че може, ама силно се съмнявам. Имаме и седемте чудеса, ама още е сме я пробвало. Много ми е неприятно да разучавам нови игри.

# 541
  • Мнения: 741
Ние най-много играем на Диксит и Катан. Но Диксит е по- лесна за научаване, и ако се играе с деца- чудесна. Племенникът е на 6 години, включва се и му е интересно. Играем хора от всякаква възраст.

# 542
  • Пловдив
  • Мнения: 6 641
Явно и ние сме от онези без въображение и липса на обща култура Simple Smile
При нас най-много се играят Влаковете и 7. чудеса. "Хайдути", също много се харесва.
В издирване съм на подарък за Коледа. Някой с мнение за "Активити"?
Любима ни е на нас. Децат също са големи фенове, макар че са на 8 и 11

# 543
  • Мнения: 9 688
Според мен единственият шанс да не се получи Диксит, е на хората просто да не им се занимава и да отбиват номера с асоциациите. В смисъл, колкото и да си тъп, все нещо може да измислиш, за да си обясниш картата. Поне аз така мисля.

# 544
  • Мнения: 1 495
Здравейте, търся игра за 12 и 9 г момчета, да я играят с родителите си, като родителите не си падат много по такива занимания. Особено ако са сложни правилата. Диксит май я имаме и определено ще я пробваме. Последно играхме "Легендарният плод", който мен ме напрягаше след работния ден.

# 545
  • София
  • Мнения: 1 895
Лесна и лека е Каркасон, не трябва сложно редене. Тип пъзел със събиране на точки.
Диксит- според натурела, явно. Игра на асоциации (грубо казано). На мен не ми е забавна, но пък има много фенове.Определено страхотна за по- артистични личности, купонджийска.
Влакове - има стратегия, но пък след поредното разиграване можеш да предвидиш маршрутите на останалите. За мен е супер.
Седем чудеса - страхотна стратегическа игра, но не ми е интересна за двама. За 4-6 човека- наистина зарибяваща.
Катан - единственото трудоемко е реденето. Наистина отнема 5-10 минути. Иначе- стратегия (моят младеж ѝ е фен откакто стана на 9 години). Това ни беше първата игра, от която тръгна всичко Simple Smile
Пандемия е много любима на приятелите на син ми. В общи линии - кооперативна игра, всички срещу играта... ама по мои наблюдения, възрастните не я долюбват.
Хайдути - ако играещите я си падат по българска история, невероятен подарък (и както бях споделяла, у нас много тачена). Има стратегия, малко късмет... Но трудна за разучаване.
Сплендор, също не е никак лоша. Събират се разни "камъни"... Играем я, когато нямаме много време за останалите

Изобщо, подберете според интереса на хлапетата. Някои игри са си дълги като времетраене

# 546
  • Мнения: 5 602
И на нас Диксит не ни влезе под кожата. Играем рядко и насила.
Азул ми е толкова любима,но на другите им доскучава и вече не я играем. https://www.ozone.bg/product/natolna-igra-azul-semeyna-bg-pravil … Zo60aAn9HEALw_wcB
Цар на историята я ползвам като флаш карти за учениците да си преговарят. Може би ако се развие в някаква посока ще е още по-интересна.

# 547
  • Мнения: 439
Сега се сещам и за още една игра с кубчета - Рори стори кюбс. Скоро я подарявах на едни малчугани и много им хареса. Правилата са елементарни, а самата игра развива фантазията и въображението.

# 548
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Освен игрите за които пишете, ние у дома много харесваме МОНДО.

# 549
  • Мнения: 1 656
Явно и ние сме от онези без въображение и липса на обща култура Simple Smile
При нас най-много се играят Влаковете и 7. чудеса. "Хайдути", също много се харесва.
В издирване съм на подарък за Коледа. Някой с мнение за "Активити"?

Аз също не блестя особено въображение, не съм го казала с цел да обидя някого. Просто мои наблюдения, понеже съм я играла в няколко компании и само с едните е интересно и забавно, имаме си и вътрешни шеги с тях , които също ги вкарваме в играта.

На нас последно ни подариха Сплендор, много ни харесва, става и за двама човека.
Като се съберем с едната ни компания за игри, най-често играем влакчетата, 7 чудеса и кодови имена. Кодовите имена са супер забавни, голям смях става с тях.

# 550
  • Мнения: 1 495
НамерихРори стори кюбс. Големият ми син имал скоро задача да съставя истории по ключови думи и беше страшно ентусиазиран. Мисля, че ще му хареса такова нещо. Благодаря много за предложенията!

# 551
  • Мнения: 381
Здравейте!
Бях препратена във вашата темичка и се нуждая от съвет относно настолна игра.
Съседите ни на етажа са двойка на около 43-45 години. Много ми се иска за Коледа да им подаря някаква интересна настолна игра, тъй като живеят сами и предполагам, че бих им внесла забавление през зимните вечери.
Коя игра бихте препоръчали за семейство, което не е играло до момента на такива? Иска ми се да е нещо забавно и увлекателно.
За тях мога да добавя, че са авантюристи и обичат да пътуват.
Благодаря ви!

В другата тема беше спомената играта Катан. Намерих я в Озон, но в инструкциите пише, че е за 3 и повече играчи. Да разбирам ли, че не може да се играе от двама?

# 552
  • София
  • Мнения: 410
Здравейте,
моля за мнение за играта "Лукави лисици". Става ли за деца в тийн-възраст 11-12 или е за по-малки?

# 553
  • Мнения: 5 393
Здравейте! Simple Smile
Съвсем нова съм в темата.
Във фирмата на мъжа ми ще имат "Таен Дядо Коледа" и той трябва да подарява подарък до 30лв на колега, който е запален по настолни игри.
Спряхме се на Escape Room Duo (Психиатрията и Затворът на острова), но в книжарницата така и не можаха да ми кажат дали е отделна игра или разширение на вече съществуващата Escape Room 4 стаи.

# 554
  • София
  • Мнения: 1 895
Здравейте!
Бях препратена във вашата темичка и се нуждая от съвет относно настолна игра.
Съседите ни на етажа са двойка на около 43-45 години. Много ми се иска за Коледа да им подаря някаква интересна настолна игра, тъй като живеят сами и предполагам, че бих им внесла забавление през зимните вечери.
Коя игра бихте препоръчали за семейство, което не е играло до момента на такива? Иска ми се да е нещо забавно и увлекателно.
За тях мога да добавя, че са авантюристи и обичат да пътуват.
Благодаря ви!

В другата тема беше спомената играта Катан. Намерих я в Озон, но в инструкциите пише, че е за 3 и повече играчи. Да разбирам ли, че не може да се играе от двама?
Катан може да се играе от двама, но не смятам, че ще е интересна... по-скоро ще стане игра на късмет (не, че го няма този фактор и при повече играчи, но при двама ще е основен), а не на стратегия.
Бих предложила Скрабъл (ако харесват игра с думи), Триоминус (ако пък числата са им слабост), старата и позната табла Simple Smile Иначе, от популярните настолни, може би Влакове

Общи условия

Активация на акаунт