ФЕВРУАРчета на ръце разнасяме и в "Родени" се нанасяме

  • 35 053
  • 739
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 932
Flower Fairy, благодаря много за успокоението!
Аз докато бия тревога, то работата стана!;) Код кафяво, код жълто... Голямо мазало... Чак памперсът пропусна...
Но факт - от две седмици ака по веднъж на ден, а сега пропусна два. Преди беше по няколко пъти дневно, а в началото след всяко хранене. Разреждането пък е за сметка на количеството, а миризмата съвсем не е на рози откакто вкарах АМ в менюто.
Ще се консултирам и с лекар следващата седмица, когато ходим, за да видим какво ще го правим това повръщане.
А с ММ обикаляме много насам и натам, преди бебето живеехме в куфари.Wink Сега я водим бебка с нас и за някои ситуации сме неподготвени, та от време на време отварям телефона за идеи. Не знаеш какво и кога ще ти е необходимо, но се надявам с времето да се тренираме.Wink
Хубави почивни дни на всички! Здраве на вас и децата ви!;)

# 586
  • Мнения: 368
още едно допълнение към момичетата,родени на 15.02.2014г -бебе Ева,2600гр.,46см

# 587
  • Мнения: 11
Добро утро!

Съни Аз правя тези масажчета след баня.
Скрит текст:

[/spoil


Много интересен и полезен сайт Simple Smile

# 588
  • Бурса
  • Мнения: 649
Въпрос към ЛЛЛ

Моят проблем е следният:
Дъщеря ми е на 2 месеца и половина изцяло на кърма сме, не и давам вода или чайове или залъгалки(тя не иска) и сме на поискване. Така тя сама си изгради някакъв шантав режим да ляга много късно и да става също късно. До преди 2 седмици си лягаше към 2, 3 през нощта, храним се през нощта и се събужда като за ден в 13:00. От скоро нощните хранения се разредиха. Може би от 10 дни след като заспи става веднъж между 6 и 8 зависи кога е заспала и след това между 10 и 11 и тогава я събуждам, сменям, преобличам, чистя и носа, все неща да я накарам да се разбуди хубаво преди да яде, за да не заспи веднага и пак да откара до 13:00. Та едната ми молба е да ме посъветвате как бих могла да изместя по-рано заспиването. Но това е по-малкият проблем. По-големият е много продължителното сукане преди заспиване.

Сега ще ви опиша как се разви днес деня ни: Снощи заспа в 1 (което си е направо рано), хранихме се в 5:30, след което се събуди в 10:30 и я разбудих добре, след която яде и така от храненето в 5:30 докато почнах да я храня за сън вечерта се събраха 5 хранения. В 22:00 след масажи и баня, обличане на пижамка започна да яде около час някъде само от едната гърда, след което се разбуди, оригнах я и повърна доста пресечено мляко (около 2 супени лъжички), после носене, люшкане на тъмно и тихо, унася се за малко в мен, но се разбужда пак почва да си лапа ръцете, пак на гърдата само че другата, пак яде доста може би половин час, след което пак я оригнах и повърна пак толкова, процедурата се повтори трети път, като този път яде по+малко и повърна по-малко, вече на четвъртото слагане на гърда се унесе и заспа, което беше в 1 часа(и така общо 3 часа). Да добавя и че е спокойна, не плаче.

Искам да кажа че кърменето не ми тежи, даже се кърмим и навън ако се улучи такъв момент, просто се чудя това поведение нормално ли е. Дали не си наваксва храненето, може би тези 5 хранения до него момент са и били малко? а Повръщанията не всяка вечер са толкова, но все пак ме притеснява. През деня не се случва почти да повърне.
Също да уточня, че кърма имам доста. Все още ми се препълват гърдите, особено през нощта и сутрин, даже понякога цедя малко преди да и дам да яде, да не се задави от силната струя. Е разбира се вечер са по празни гърдите- дали на това се дължи дългото хранене? Опитвам се да си обясня.

За уточнение, малката се роди 3 кг, на 2 месеца ни претеглиха 5.800. Когато са пълни гърдите предлагам едната с цел уж да стигне до по-калоричната кърма, а следобед и вечер обикновено и двете като ги сменям. Детето пишка редовно и имаме поне 3-4-5 наакани памперса на ден. Предварително благодаря за помощта  Hug

# 589
  • Мнения: 1 482
nelly,добре дошла!   bouquet

Ние днес сме много неспокойни-нито храненето ни е хранене,нито спането-спане!!! Нещо се е развълнувала малката,ама не знам от какво!!! И на разходка излизахме,но нищо не помага!  ooooh!

# 590
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 346
Здравейте момичета!!!
nelly добре дошла в отбора и от мен!

telly относно броя на храненията не се притеснявай. И голяма, сега и малката са на 5 хранения. В самото начало само бяха на 6-7 хранения. Малката  даже понякога хапва и по 4 пъти.
Казваш че преди нощния сън се кърмите много продължително. При нас беше същото по 2-3 часа приспиване. Започвам да я кърмя заспива дълбоко и в момента в който я оставя в леглото рев и това се повтаряше по 100 пъти. Това мен много ме изнервяше. И просто една вечер след първото кърмене я оставих в леглото, порева си 10 мин. и заспа. Оттогава така заспиваме вечер, но все още си поревава малко и тогава заспива. Разбира се, че като се разреве сериозно отивам и пак давам да суче и се успокоява и заспива. И още нещо аз кърмя само от едната гърда. В началото си мислех, че заспива трудно защото не й стига млякото (и моите гърди ги усещам по-празни вечер) и давах и от другата гърда, но резултатът беше повръщане и още повече се изнервяше. Сега давам само от едната гърда дори да я усещам празна.

Ние сме си затворени вкъщи по цял ден и ми е много кофти. Нали каката ни е с шарка та сме под карантина в очакване и аз и малката да се опъпчим.  Laughing

# 591
  • Мнения: 591
Маминки, да ви питам вас преди да се обадя на педи.. забелязвам, че по вътрешната страна на бузките на Боряна остава мляко,въпреки че давам вода след ядене и с лъжичка и с шише.Вчера ги изчистих с едно много малко парче тензух с водичка и се махна много лесно,без дори да натискам,но днес бузките пак са и така.Дали е млечница?
Въпрос номер две    Laughing Излязоха и ситни червени пъпчици  по тялото  , дали са от претопляне? Съвсем не я навличам,но баба и като я вземе, държи я на ръце и я завива и с одеало и може би тогава и става топло  newsm78
Въпрос номер три.  Имаме ето такова столче за кола    http://kasida.bg/bertoni-lorelli-stolche-za-kola-lifesaver-013-k … een-50-21183.html и все ми се струва,че много ще е огъната в него и ме е страх да я слагам. Дали не прекалявам с притесненията  Embarassed Laughing
  bouquet

# 592
  • Бурса
  • Мнения: 649
sunny_shine много ти благодаря за за съветите. Може и аз да пробвам да я оставя сама да си заспи ама пусто хич не мога да я оставям да си реве, става ми гузно, че мога а не отивам да я успокоя. Иначе сме точно както описваш, заспива си и като я оставя в кошарата след 10 мин почва да мрънка и така отиват 3 часа занимания. Айде дано се разминете с шарката и опъпчването, стискаме палчета.

duceto според мен ще му е добре на бебо в кошчето, нашата люлка си е с кажи речи същия наклон и на малката и е много добре там, даже някой път сама си заспива в нея като я пусна да се люшка. А в слинга като я сложа даже е по-сгънатичка, но пак и е добре, щом се отпуска и в него да заспива. За пъпчиците ние имахме по личицето и по гърдичките, че чак до коремчето, но доки каза че е от майчините хормони предавани чрез кърмата, след време отшумяха, не съм мазала с нищо, но дали при твоето бебче е същото незнам...

Лека вечер и спокоен сън за бебоците на всички  Hug

# 593
  • Мнения: 472
Duceto и нашето столче за кола е подобно и още при купуването ни посъветваха следното, ако е до 2 часа престоя на бебето не е проблем, но ако е за повече си подложи нещо отдолу да е по- полегнала и няма проблем,имало някакви специални възглавнички, но аз слагам една сгъната пелена отдолу и няма проблем. Дори когато за по-малко време става въпрос я слагам с пелената, защото и на мен ми се струва доста сгъната. Дано съм ти била полезна  Grinning

# 594
  • Мнения: 368
Забелязвам,че доста мамчета тук са споделили мнения относно кърменето от едната гърда. При мен в началото още ме инструктираха акушерките в болницата да не кърмя прекалено дълго.После и педиатърката ме посъветва същото, около 20мин,не повече. Първоначално си помислих,че ако бебето спи по-дълго от 3часа може би няма да се нахранва с кратко кърмене.Колкото и да чаках ,така и не искаше  да суче от двете гърди,а когато се случи 1-2 пъти-повърна обилно след това.Слава богу на консултацията след 2рия месец малката принцеса беше наддала 1100 гр. за 30дни,така че притесненията ми отпаднаха.Сега пак суче от едната гърда, много рядко стигаме до втората,и то обикновено е за няколко минути-общо кърменето трае 10-15 мин. Често заспива докато суче,тогава забелязах,че само си дъвче зърното ,мляска си без да дърпа.Лошото е,че като се опитам да я отделя,стиска здраво и не пуска-истинско питбулче е.Съпруга ми се шегува,че е като куче,което не си дава кокала:).Някой пробвал ли е нектарите и соковете на Ганчев,дали са качествени? Мисля скоро да пробвам ,като стане на 3мес.,надявам се да действат леко разхлабващо,че все с мъка става акането Sad

# 595
  • Мнения: 80
sunny_shine и при нас го има проблема със съня, че малкия заспива, но като го слагме в креватчето или до нас на леглото и се буди и няма заспивне. Това много ми тежи и не знам как да го свикнем да спи сам. Оставяла съм го да мрънкоти, не повече от 10мин., но без резултат. Колко големи бяхте вие като остави малката да си поплаче и заспи? Все се чудя дали не сме малки за това...При вас как беше?

duceto и на нас ни бяха излезнали малки червени пъпчичи по тялото, но беше на 2 седмици някъде. Аз помислих, че е от претопляне или някаква непоносимост към материята или праха за пране. Питах акушерката, не било сериозно и за 2 дни се махнаха. Май си бяха от претопляне....
А за столчето, ние имаме възглавничка за новородено и така го слагам вътре.

При кърмене аз също първо го оставях дълго да суче от гърдите, но в болницата консултантките по кърмене ми казаха по 20мин. на гърда. Давам винаги и втората гърда, че малкия е гладник и не му стига да се нахрани от едната, а и ако не предложа другата чувстам голямо напрежение в нея.

# 596
  • София
  • Мнения: 2 130
привет момичета.
за кърменето аз винаги давам и двете гърди , освен сутрин когато малкия се наяжда с едната и отказва другата. Но аз винаги кърмя докато той не пусне гърдата и после давам другата, мен така са ме учили, защото е важно бебчо да стигне до задното мляко, което е по калорийно. Ако другата гърда остане я изцеждам и на следващото кърмене давам първо гърдата,която съм цедила. Но при мен само сутрин се получава да яде само от едната после са му нужни и двете, а вечер си ги изцежда хубаво и двете и много рядко цедя.

пъпчици и ние си имаме , по лицето най вече, но лекарката каза че се чисти , а и аз си знам че често е от претопляне, защото като се гушнем и спим заедно редовно се будим доста загрели или запотени и после си имаме пъпчици, но те изчезват след час-два.
Мажа го с един крем, но не виждам голяма полза от него.

За кошчето и нашето е подобно. Има си някаква възглавничка, но не мисля че е проблем че е леко сгънат. Та нали 9 месеца в коеремите ни са били сгънати, а и в началото точно такива по сгънати пози го успокояваха.
Duceto  ползвай си го , то така или иначе няма още дълго да му става. НАшето сериозно ни умалява вече и се чудя какво да взимам, че иначе не може да се вози в колата.

За приспиването и ние сме с проблема, че не иска сам. Днес ми заспиваше доде се кърмехме. Щипах го, дигах го и го събуждах няколко пъти за да се накърми и накрая го оставих в количката да свърша малко работа като се наяде. Обаче нашия се усети след 10-тина минути, че е сам и като се почна едно мрънкане.
Аз обаче нали съм решила че е време да свиква сам и го оставих да си пореве. Реве нашия , реве и види че никой не му обръща внимание и млъкне . Аз погледна да видя дали е добре, че нали млъкна и щом ме види и пак надуе гайдата  Laughing и така няколко пъти. Накрая го взех и веднага заспа в мен  Grinning.
Та хич не им е рано май. Щом вече знаят да хитреят , значи им е време според мен да свикват и сами, че почват да си тежат.
 
Лека от мен и весели оставащи празници  Hug

# 597
  • NE
  • Мнения: 11 001
Тели И ние заспиваме трудно, а последната седмица направо невъзможно. Повечето пъти се унася и накрая при слагането в кошара ревва с всички сили. ooooh! Понякога 3-4 часа се приспиваме и е ужасно изнервящо като не виждам резултат. Tired
Храненето отдавна спрях да го следя. Изморих се. Последните дни дори отказва да яде, нацоква се едно хубаво и бързо и после не иска да вкуси часове наред, а ръцете му са все в устата.
sunny:*kiss Как е малката? Успокои ли се? Hug
sunny_shine И аз кърмя само от едната гърда на кърмене. Правя го още от родилното защото трябва бебето да приеме и задно мляко, което му доставя повече мазнини, докато предното мляко е за утоляване на жаждата. Общо взето бързо се стига до задното мляко, но е важно да го приема за да наддава добре. От всичко което съм чела установих, че както майката хране бебето си, така и се пълнят и гърдите. Аз винаги съм кърмила само от една гърда на хранене и в момента забелязвам, че си я изяжда цялата и му е идеалната порция. Ако дам и другата наистина суче малко и обикновено започва да хълца или повръща или двете, което е сигурен знак че е преял. Другата гърда я предлагам на следващо хранене без да цедя и съм нямала дискомфорт, освен в началото докато се регулира млякото не капеше, но за малко.
Хайде скоро да излезете от карантина и да се радвате на майското време тримата. Hug
duceto Не мисля, че е млечица. Млечицата си е гъбична инфекция и не би трябвало да се маха. Вероятно Борянка пълни бузките и остава малко мляко. Hug Като хамстерчета са. Grinning
Нашето столче за кола е с подложка и под нея има триъгълна възглавничка за кръстта на новороденото. По този начин не хлътва, но можеш да замениш тази възглавничка и с хавлийка. Peace
Червените пъпчици са точно от претопляне. Ние имахме наскоро по лицето и вратлето и в момента изчезват след къпане с шампоанче на Мустела. Имаме бяла чувствителна кожа и Мустелата ми върши идеална работа, особено като помага и за тези пъпчици. Peace Опаковката е доста икономична, така че не е голям разход както очаквах.
nelly N Добре дошла.  bouquet
Аз сокчете съм решила да давам след 6 месец защото плодовете се въвеждат най-късно, което ме кара да мисля да не избързвам със сокчетата. Иначе пия един чай с копър на Ганчев и съм доволна. Мисля, че от българските най-добри са те. Peace
Гери Те вече супер много хитреят, ама и знаят как да си получат своето. Laughing

Ние сме пак в някакъв шантав режим. Whistling Само ше кажа, че спрях Еспумизана че го запича Вилито и ревем и от това. ooooh!

# 598
  • Мнения: 554
Здравейте момичета,

За кърменето - кърмим се също както guerry, само че първите 2 хранения за деня са ми от една гърда, после започвам да предлагам и двете, като от втората хапва малко.

За столчето- няма столче за кола за новородено, което да не е сгънато. Те все още не са се разпънали като хората и свитата стойка си им е много добре. Ние дори и вкъщи си спиме в столчето Mr. Green

А за пъпчиците по лицето нашето педи каза, че чисти хормони, които са се натрупали в организма му през бременността. И ние все още имаме. Аз първоначално си мислех, че като кърмя и някакси и запарявам бузките, та бях започнала да си подлагам пеленка под главичката й, но не ме спаси, пъпчиците си стоят и това си е baby_neutral

Сега отиваме малко на вилата, да подишаме чист въздух. Дано и хареса на момата, че разходките в квартала хич не и се нравят Praynig

Лек ден и спокойни бебчета  bouquet

# 599
  • Мнения: 591
Добро утро и честит празник, на всички именнеци Simple Smile)    bouquet
Благодаря ви за отговорите.Сложих я в столчето и си седя мирно около половин час и започна да мрънка чак като и се доспа,та май ще си го ползваме това столче Simple Smile А за пъпчиците по бузките и на нас педи ни каза,че са от хормоните,но онези не бяха червени и ги нямаше по телцето.
Момичета няма ли да има анкета за име на следващата тема,че ми дойде музата    Laughing Споделям :
Лято на вратата чука, ФЕВРУАРЧЕТО не спира да ни гука?!
Топло слънце вече грее, ФЕВРУАРЧЕ сладко ни се смее! 

П.п. не съм много поетична, но това ми дойде  Laughing Blush

Общи условия

Активация на акаунт