Боледуване на децата ни – тема 14

  • 54 455
  • 723
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 588
    Весел празник! 

# 46
  • Мнения: 21 275
Честит имен ден на всички празнуващи ,честит 8-ми март!

Ние сме носово-говорящи отново ...

# 47
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 976
Честит 8-ми март, мили дами! Много щастие и здрави палави дечица желая на всички!

Мен за токсоплазмоза ме изследваха още във втория месец на бременността. Оказах се с положителен тест. Правих нов, по-детайлен, и се оказа, че съм прекарала вече болестта, т.е. имам имунитет до живот.

# 48
  • Мнения: 98
Честит празник момичета!
Включвам се да се оплача ,че си хванахме гадния вирус с температурата.Малкия е като парцал,Т-38,сополи като чешма,гадна кашлица от секретите,не се храни... правя инхалации,промивки със Стеримар,капки за нос-Виброцил,витамини,сироп -Тусавит.Нямаме зачервено гърло.
Имам въпрос -как да не позволя на тия секрети да се спуснат надолу и да направи усложнение?
Педито е дала напъствия и за Вентолин,при какви обстоятелства да се ползва,но се надявам  да не стигнем до там.
Миналата година(първа в ДГ) боледувахме постоянно-прави ларингит,бронхит,фарингит,отит и т.н ,бактерии чистиме с АБ капки и какви ли не хреми и гадории...слава богу само един път се наложи АБ.
Тази година само две хреми...лесно ги мина,но тоя вирус направо му разказва играта(и на мен ми го предава).
Дано никой не се среща с него!
Пожелавам много здраве на всички и хубаво изкарване на празника!

# 49
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 976
Имам въпрос -как да не позволя на тия секрети да се спуснат надолу и да направи усложнение?
Педито е дала напъствия и за Вентолин,при какви обстоятелства да се ползва,но се надявам  да не стигнем до там.
Мисля, че единственият начин да не текат назад гадните секрети, е да чистиш и отпушваш ноздрите - ти реално капеш и пръскаш достатъчно неща. Нека се включат по-запознатите от мен  Peace
Вентолин се изписва от лекар при хрипове и бронхити. Лекарят определя дозата и честотата на сиропа/инхалациите, защото колкото и помага, при предозиране стават бели (може да се отрази на сърцето).

# 50
  • Мнения: 21 275
И ние май сме със секрети отиващи назад  ooooh!

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 6 470

Мисля, че единственият начин да не текат назад гадните секрети, е да чистиш и отпушваш ноздрите - ти реално капеш и пръскаш достатъчно неща. Нека се включат по-запознатите от мен  Peace


За съжаление моят 8-годишен опит със сина ми говори, че нищо не може да спре гадната и мъчителна задна хрема. Едва след 7г детето някак я израсна и не го давят толкова сополите нощем и не правят усложнения винаги.
Бебето, на 10 мес, и тя винаги е със задна хрема... нищо не спира сополите да текат назад.

За толкова години сума лекари сме обиколили заради задната хрема, никой не е успял да ми отговори защо децата ми са винаги със задна хрема и защо нищо не е в състояние да я облекчи, поне малко, поне нощем ... Единствено инхалациите 3 пъти дневно помагат маааалко по-бързо да мине. Но само толкова. Мъчение голямо е тази гадост ...

# 52
  • Мнения: 21 275
Наистина задната хрема е ужасна

# 53
  • Мнения: 292
 Шийните лимфни възли са подути-казва, че го болят само ако ги натисна силно-ние също имаме астма и мисля, че преди 1 месец се поддуха,когато имаше астматична кашлица-тогава беше болен-даже преди месец и половина беше това.А относно токсоплазмозата-мисля, че аз съм я карала-непременно ще направим тест и на малкия, а относно мононуклеозата-нашата л.л. ни прати на педиатър-да изключи,или потвърди мононуклеоза и когато споменах на педито за това-тя каза, че подуването на л.в. не е като при мононуклеоза, а по-скоро от гърлото- ooooh! взеха май да спадат,но педито каза, че много бавно спадат-можело и месеци да минат. Честит 8-ми март на всички момичета-да си пожелаем-най-вече здрави дечица!



[/quote]

# 54
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 976
Поне при мен лимфните възли на шията, като се подуят, спадат със седмици  Confused Подували са се от болно гърло и дори от неподходящи обици, които ми възпаляват дупчиците.
Мисля, че е нормално при децата да спадат по-бавно, поне седмица след боледуването...

# 55
  • Мнения: 21 275
Момичета,моята взе да покашля  ooooh!
Чак до понеделник трябва да чакаме за преглед

# 56
  • Мнения: 98
Благодаря Ви за подкрепата,..за  Вентолина и Пулмикорта знам всичко(странични ефекти,как се дозират и т.н .)-за съжаление ни се е налагало да ги ползвам миналата година(колко страх брах докато ги ползвах)
Ние също сме от "щастливците" със задна хрема.При обикновена бактерия от ДГ,секретите ни се стичат назад,през носа нищо неизлиза.Вече съм се специализирала...започвам инхалации,..пускам секрети за да знам какво ни чака. Цилоксана,умори последните гадости,които донесе от ДГ.
Относно лимфите възли-миналата година цяла зима бяха подути,защото болестите се редуваха една след друга и нямаше спокойствие организма.
Лисичке...почвай инхалации и промивки със Стеримар.

# 57
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 976
Момичета,моята взе да покашля  ooooh!
Чак до понеделник трябва да чакаме за преглед

Лисе, промивки на нослето, инхалации с физиологичен разтвор, инфлуцид, осцилококцинум - каквото действа при твоето дете, давай.  Peace Дано ви се размине сериозното разболяване  Hug

# 58
  • Мнения: 21 275
Стеримар слагам всеки ден по препоръка на УНГ по 1 път на ден,докато не изключим отоплението вкъщи така каза той,сега освен да увелича до 3 пъти.Инфлуцид давам също до 7 ли се даваха на ден ? че пак нямам листовка  ooooh!

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Инфлуцид давам също до 7 ли се даваха на ден ? че пак нямам листовка  ooooh![/b]

Деца под 12 годишна възраст: При остри оплаквания се приема по една таблетка на всеки два часа, докато настъпи подобрение, до 8 таблетки дневно. За по-нататъшно лечение или за лекуване на хронични състояния, да приемат от една до три таблетки дневно.
За профилактика на простудни и грипни заболявания е препоръчително да се приемат по 1-2 таблетки три пъти дневно.

Общи условия

Активация на акаунт