Кога бебетата ви са започнали да се заглеждат по играчки

  • 6 585
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, мами! Въпросът ми е към кой месец вашите сладурчета са започнали да се заглеждат по нещо,каквото и да е:  играчки,вашите лица, разни предмети..  В Интернет има доста таблици,но искам реално мнение на родители.

# 1
  • Мнения: 15 379
Малко преди да навърши 2 месеца. Не мога да дам точна възраст, но помня, че точно навършил 2 месеца и вече ползваше астивната си гимнастика усилено.
Първо се загледа в една въртележка с едни ужасно шарени бръмбари с музика. Малко по-късно започна да ги следи с поглед, когато се въртяха.

# 2
  • UK
  • Мнения: 4 308
В лица се заглеждат много по-рано отколкото в играчки, даже от самото начало почти, иначе на около 40 дни започнаха да се усмихват съзнателно в отговор на моите усмивки. Горе долу по това време и по играчки.

# 3
  • Мнения: 2
И при нас около края на първия месец-началото на втория. Тука говорим за заглеждане не за посягане и пр.
+ зарязвай таблиците всяко дете си е за себе си и не е нужно да се панираш ако не качвате по таблица или се заглеждате по таблица Simple Smile

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 805
На около 2 месеца го забелязах, че си гледа играчката на количката, която висеше доста на ниско, и тогава започна да я бутка леко с ръчичка.

# 5
  • Мнения: 2
Благодаря ви за бързите отговори. Да са ви здрави дечицата. Когато пуснах темата не бяхме наясно какво се случва с нашето бебе, той е на 3 месеца и не се заглежда по нищо. След консултация с очен доктор в петък от ВМИ- Пловдив му сложиха диагноза "вродена катаракта"..   ужасна работа. Чудим се сега къде да минем за второ мнение  София,Варна..  Лекува се с оперативна намеса, но проблема е  КЪДЕ да го оперираме. Четох ме за хора които са предпочели в чужбина, но след тяхните постове е минало много време и нямаме информация как са се развили нещата.

# 6
  • Мнения: 35
Здравейте, мами! Въпросът ми е към кой месец вашите сладурчета са започнали да се заглеждат по нещо,каквото и да е:  играчки,вашите лица, разни предмети..  В Интернет има доста таблици,но искам реално мнение на родители.

Определено към вторият месец Simple Smile

# 7
  • Варна
  • Мнения: 361
На 20 дни се заглеждаше в лицето ми, към месец започна да се кокори и да гледа каквото може.

# 8
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 052
Моето бебе започна съзнателно да се заглежда в играчки около 2.5 м .
Всички таблици в интернет , книжки в помощ за мама и др . материали , относно развитието на бебето са ориентировъчни . Всяко бебе си е отделен организъм и нико не може да предвиди кое кога ще започне да прави !  Peace

# 9
  • UK
  • Мнения: 4 308
SarLight, какво се случва с детенцето ви? Проблемът реши ли се?

# 10
  • Мнения: 5 720
Аз чак сега виждам темата.
На въпроса - около 2 месечна възраст моето дете започна да заглежда играчките , които бях сложила върху кошарата.

Силно се надявам авторката вече да е попаднала на точното място в добри ръце и детенцето вече да е добре! Hug

Общи условия

Активация на акаунт