номинации за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето

  • 13 484
  • 169
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 271
Като видях темата, веднага влязох в Кърмаческия, да търся подходящи цитати. И знаете ли какво ми прави впечатление всеки път, като вляза там? Кърмачките се имат за нещо повече от нас - тези, които не сме миропомазани с млекопроизводна дейност. В техния подфорум, във всяка трета тема се обсъжда това, как горките непросветени "от съседния форум" (така ни наричат) си тъпчат децата с боклуци, колко са егоистични и заблудени.
Цитат
Нашия батко от една седмица е на кърма....А сега нищо - само кърма, спане на лук, компреси с ракия, разтривки с мас и промивки на носа с Нисита.
Сега сме напълно здрави, което си е цяло постижение за такъв кратък срок да се оправим. Продължаваме с кърмата. Пие Жорко кърма и си мисли ,че пие лекарство. Казва: "Мамо това лекарство не е горчиво, това е най-сладкото лекарство".
Ние с таткото се споглеждаме и се подсмихваме и ни е кефффф.
Да поясня само, че става дума за момченце, родено на 27.09.2002г.
Майката го лекува от грип.
А ние, които даваме на децата си витамини, защото тялото ни е спряло да произвежда вълшебната течност можем да си  Banghead

# 16
  • София
  • Мнения: 4 423
Реших да се включа и аз - майка на едно 15 годишно прекрасно, некърмено момиче ( от 21 ден на кисело мляко, заради кризата 1990 година).
Колкото и странно да звучи, тя е много умна и това го доказват отличните и оценки от първи клас до сега.Най абсурдната реплика свързана  с моето некърмене, беше от свекърва ми (бившата):
- Знаех си аз, че синът ми си е взел не жена  а змия, и него ще умориш и детето.
-Дано не съм жива да видя, как ще тичаш по болниците и ще ревеш, че си го отбила.
Минаха години, тя е още жива и здрава ( дано много години е така), когато един път в годината се вижда с дъщеря ми, се радва като малко дете - колко е хубава била, умна, здрава и т. н.
Бих искала да кажа, че независимо от това, че дъщеря ми не е кърмена ( дори не е била на хумана), никога не е боледувала ( един път в годината температура, хрема и гърло - всичко е минавало за 2, 3 дни), антибиотици никога не съм давала, алергия също не е имала.
Много се извинявам за отклонението! Embarassed  

# 17
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Не мога да не се включа с най-култовата за мен фраза:

"Ако обичаш детето си - ще го кърмиш!"

С никакви лоши чувства към кърмачките (имам доста виртуални приятелки между тях), но това просто ме остави без думи. Shocked

# 18
  • Мнения: 197
Ей това много ме радва:
Цитат
...но един път помолих майка ми да му даде да суче,нищо,че няма кърма....мислех си,че ще се позалъже и пак ще заспи...така ми се струваше,а умирах за сън.Та,като му даде празната цица ....

# 19
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
В един друг форум попаднах на следното изказване:"Да кърми детето си е задължение на всяка ОТГОВОРНА майка........".Е,просто не се сдържах да не отвърна на госпожа Отговорната.....

# 20
  • Мнения: 2 074
63. Кравето мляко е предназначено за теленцата.
Съотношението на мазнини, белтъчини и въглехидрати е различно при кърмата и кравето мляко. Кравето мляко спомага за бързото увеличаване на теглото, за изумително бърз растеж и за изграждане на мозъка само дотолкова, доколкото една крава има нужда от такова нещо. Хормоните в кравето мляко са за предназначени за крави, не за хора.  Самият факт, че човекът пие мляко на друг животински вид, е сам по себе си достатъчно озадачаващ, ако се замислиш за това.
Ей това направо ме хвърли в джаза!

# 21
  • Мнения: X
Почистих ВСИЧКИ постове, които са личен коментар, повод за спорове и т.н.
Напомням, че темата е с цел да се позабавляваме с реплики на тема кърмене, на ЗА или ПРОТИВ.

Поствайте цитати, реплики, не се надприказвайте - излишно, спорили сме до безкрай за това, МОЛЯ!

# 22
  • Мнения: 1 427
Ще си кажа и аз болката,макар че съм го писала вече. Joy
Детето ти е на кърма,затова няма зъби.Дай адаптирано и да видиш как веднага ще изкара зъб! newsm53 smile3506
Коментар?


И аз като Джейд обещавам тайничко да чета.Всеки има право да  си каже,къде го сърби! smile3533
Ами Йоана е на АМ почти от началото, но няма зъб още Crazy
Тююююю, да му се не види,не съм видяла изтритите постинги :Сега ме глождиooooh: Mr. Green

# 23
  • Мнения: 1 032
"...кърмя, защото съм мързелива и ми е по-лесно да не пия и да не пуша, отколкото да мия и изварявам шишета..."

# 24
  • Мнения: 1 343
Аз бях и от едната и от другата страна т.е. кърмих до 4-и месеца и после рязко отбиване по независещи от мен причини та нито съм против АМ нито съм против дългото кърмене , но ме уби следния цитат от майка на съседната пейка в една градинка която реагира на това че аз си кърмя бебето.
" Да не съм крава че да кърмя !"
Пак казвам нищо не влагам към вас просто това изказване ме уби.
А ето и от другата страна един цитат от свекър ми:

" Бе немога да ви разбера вие какви майки сте сега навремето кърмеха от 1 до 3 години а вие кви майки сте никакви " - ей това ме разби и  #Cussing out

# 25
  • Мнения: 6 243
63. Кравето мляко е предназначено за теленцата.
Съотношението на мазнини, белтъчини и въглехидрати е различно при кърмата и кравето мляко. Кравето мляко спомага за бързото увеличаване на теглото, за изумително бърз растеж и за изграждане на мозъка само дотолкова, доколкото една крава има нужда от такова нещо. Хормоните в кравето мляко са за предназначени за крави, не за хора.  Самият факт, че човекът пие мляко на друг животински вид, е сам по себе си достатъчно озадачаващ, ако се замислиш за това.
Ей това направо ме хвърли в джаза!
Понеже аз съм преводач на статията (101Reasons to Breastfeed Your Child), от която е въпросната джазова реплика, е редно да се спомене, че неин автор е Leslie Burby, да не реши някой, че и това го е родила на Джейд главата. Направените 101 твърдения са подкрепени с доста солидни медицински референции, бай дъ уей.

# 26
  • Мнения: 5 790


Малко кърмаческа "еротика" Joy Joy Joy Joy:



"Formula Milk  Causes Breast Canser", "Formula Milk Kills"

... няма хън-мън, право куме в очите... и проблемът с адаптето и безотговорните майки се решава веднъж за винаги ...


    
Цитат на: Ч..... в Събота, 18 Февруари 2006, 14:06
Даже мисля, че цигарите са направио бял кахър в сравнение с адаптето...

 Mr. Green Mr. Green

Ами в известен смисъл... все пак за цигарите сам решаваш дали да си тровиш здравето, а адаптето ти го набутват от родилния дом още (поне в много АГ болници у нас), и никой не те пита искаш или не искаш, имаш ли алергии или не и т.н. Това е от ЕМЕМ.

Мамо Кенга, пак изби рибата и с темичката, и с цитатчетата! Тези направо ме омаломощиха от смях! Какво да кажем ние, които не сме "миропомазани" да кърмим... а сме принудени да си тровим децата с адапте и да страдаме от рак... ужас!

newsm10 newsm10 newsm10

Последна редакция: вт, 21 фев 2006, 15:45 от Vivi

# 27
  • Мнения: 27 524
А,Мамо Кенга,и на септемврийките им допадна тази еротика и писахме мнения за това,но бяхме остро порицани,обсъдени,станаха едни.... smile3511...

# 28
  • Мнения: 4 629
Така извадени от контекста повечето реплики са си наистина за номинации

# 29
  • Мнения: 702
Но има нещо, с което не мога да се примиря, и то е "коректността" спрямо некърмещите. Не трябва да крием истинската стойност на кърменето за бебето и нас самите, така както го виждаме от "нашата камбанария" и както го преживяваме всеки ден, за да не вменим чувство на вина у някого. Както беше казано и в последната статия, трябва да приемем, че нашият начин е нормата, пък всеки да прави каквото си иска. Колкото повече нещо се практикува открито, толкова повече се възприема за нормално
=================================
Малко се притесних,защото на моята беба и се наложи на месец и половина да пие сиропче за кашлица.Дали стмахчето и вече не е девствено?
================================================
бебетата секцио са разделени от майките си поне първите 3 дни и през това време в детска стая ги хранят с адаптирано мляко.Това не може да се избегне,защото е абсурд да ти дадат бебето в реанимацията.Все пак не сме в Щатите,нали?Та ме успокоява само фактът,че продължителното изключително кърмене,може да оправи нещата впоследствие.
===============================================
нали чете, че няколко седмици изключително кърмене след това "поправят" напълно пораженията, така че не се шашкай, а кърми
===================================================

Общи условия

Активация на акаунт