Чука на вратата вече, МАРТенското бебче - Тема 10

  • 20 378
  • 305
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 170
Може би това за помпата да е вярно newsm78.Правих пробно кърмене и се оказа, че  бебето е изяло 70мл, а аз толкова с помпа не съм цедила.Но все пак не е достатъчно...Ще пробвам още 1-2 пъти да се мерим преди и след кърмене(ако успеем да се кърмим), за да съм сигурна горе-долу колко е кърмата.А и бебка все търси още LaughingА няма нещо, което да не съм прочела за стимулиране на кърмата, което да не правя.Сигурно и време си трябва newsm78

# 256
  • Мнения: 8
Някой от вас има ли млечница ( така се казвали белите петънца за който говорех )  newsm78 как се справяте ..

# 257
  • Мнения: 10
Мами, помагайте, бебо е на 17 дни и е само на кърма. Досега почти след всяко хранене е пълнел памперса, а от снощи няма ако Sad Трябва ли да се притеснявам и с какво мога да му помогна

# 258
  • Мнения: 10
Да добавя още, че той се роди 3810гр, изписаха ни 3620 и на консултацията, когато беше на 15 дни беше 4010 гр, което ми говори, че би трябвало кърмата да му стига, но знае ли човек  newsm78

От около седмица даваме капки против гадните колики Лефакс, възможно ли е да е заради тях

# 259
  • София
  • Мнения: 53
От Лефакса е.

# 260
  • Мнения: 10
От снощи не съм давала Лефакс и към 5ч сутринта имаше експлозия в памперса....чак до врата се  беше одрискал малкия Simple Smile

Само че го боли и коремчето и трябва да измисля как да се справим с коликите. Или ще намаля дозата на лефакса преди хранене или броя на впръскванията

# 261
  • София
  • Мнения: 53
Пробвай с броя на впръскванията. Дано стане! Ако не- смяна.

# 262
  • Мнения: 5 026
ЛЛЛ, при мен всеки ден нещо ново Crossing Arms.С промяна на позите вече все по-често успяваме да сучем, но се оказва, че кърмата е малко(около 40 мл) и на бебето бързо му омръзва да чака капка по капка.Кърмили сме се и когато сме сънени, но това още по ни приспива и явно не е нашия вариант.При по-ранните признаци на глад,т.е. преди още да е ревнала, действително по-добре се получават нещата, но аз не винаги успявам да ги хвана, тъй като се занимавам и с още 2 деца, а баби и бавачки нямам.Мисля,може и да греша, че ако кърмата тръгне по-обилно, по-лесно ще и е и ще си решим проблема, но за сега с често кърмене, повече течности, хомеопатия,чайчета, нищо не се е получило.Вчера се наложи и АМ  да давам(а хич не ми се искаше).
Здравей, лора др  Hug

Това, което майки са споделяли за сработили варианти са следните:

- Да се настаниш удобно и да се отпуснеш. Понякога поставянето на топли компреси преди кърмене, заедно с леки кръгови масажи, подпомага по-лесното потичане на млякото;
- да следиш сукането и когато то стане по-вяло да приложиш компресия. Това е ритмичен натиск в горната част на гърдата, който спомага за притока на мляко и помага на бебето. Ето тук има клипче как точно се прави. След като отново бебето спре да суче активно, можеш да го вдигнеш, оригнеш, да смениш памперса, и да го преместиш на другата гърда. Там отново следи за активното сукане - ако спре, би могла отново да приложиш компресия. Колкото повече контакт кожа в кожа имате, толкова по-добре;
- да следиш кога бебка започва да гълта, след като си го сложила на гърда, т.е. кога се задейства рефлексът на потичане. Ако ти се стори, че кърмата слиза по-бавно , можеш да опиташ да пиеш чаша вода или друга приятна за теб течност непосредствено преди кърмене;
- би могла предварително да поизцедиш малко, дори и на празен ход да е, за да подпомогнеш потичането на кърмата (на ръка или с помпа).



Надявам се нещо от посочените неща да сработи и при вас. Заедно с позите, ранното поставяне на гърда, в един момент вероятно всичко ще потръгне.

Поздрави   bouquet

# 263
  • Мнения: 314
Здравейте мамчета, най-накрая и аз да съм сред родилите. На 02.04 се роди нашето момче Едиз 3550кг/52см нормално раждане. Беше плануван вече за предизвикване на 2 ри, но вечерта на 01 срещу 2 април, той реши да се покаже сам. От вчера сме вкъщи, кърмим се, но е малко мързелив заспива бързо на гърдата. Може ли някой да ми обясни за капките лефакс как се дават по колко капки ,колко често,поръчала съм такива и аз, но нямам информация за тяхната дозировка. Въпреки че родих април месец, искам да си остана при Вас мартенски мамчета. Peace

# 264
  • Мнения: 10
Здравейте мамчета, най-накрая и аз да съм сред родилите. На 02.04 се роди нашето момче Едиз 3550кг/52см нормално раждане. Беше плануван вече за предизвикване на 2 ри, но вечерта на 01 срещу 2 април, той реши да се покаже сам. От вчера сме вкъщи, кърмим се, но е малко мързелив заспива бързо на гърдата. Може ли някой да ми обясни за капките лефакс как се дават по колко капки ,колко често,поръчала съм такива и аз, но нямам информация за тяхната дозировка. Въпреки че родих април месец, искам да си остана при Вас мартенски мамчета. Peace
sysonka, честито ти бебче!
Лефакса се дават по принцип по 2 впръсквания преди всяко ядене. Аз ги давах от около 10-ина дни, но вчера цял ден бебока ми не ака и си мисля, че може да е от капките. Намалих дозата на  1 впръскване преди хапване и нещата в памперса се оправиха Simple Smile

Успех с борбата против коликите  Grinning

# 265
  • Мнения: 213
Някой от вас има ли млечница ( така се казвали белите петънца за който говорех )  newsm78 как се справяте ..
Слава Богу за сега нямаме млечница, но преди с баткото два пъти имаше. Успешно я  лекувахме тогава с Дактарин, на не знам дали се произвежда още, все пак това беше преди 8 години.

# 266
  • Мнения: 213
Аз се опитвам да давам водичка на бебка  въпреки, че тя отказва да пие ... и нашата педиатърка така ме посъветва , а и забелязвам че има като бели петънца точици от вътрешната страна на бузката .. дали е възможно да е от това, че не си измива устичката с вода ? newsm78 Днес вече приготвихме чай за колики, дано от него пие и изчезнат тези петънца.  Wink
Шушка, сега прочетох назад темата
Тези бели петънца в устата на бебчето наистина се дължат на развитието, но не на бактерии, а на дрожди в устата на детето. Тези дрожди са същите Кандиди, или гъбички, дето прихващат мамите, но не в устата  Embarassed
Даването на вода, и то с лъжичка след кърмене има за цел не задоволяване на нуждите на детето от вода, а за изплакване на устата от останалата кърма, или АМ в устата. Дори не е задължително детето да я поеме тази водичка. Може само да изплакне и ако не му е вкусно да изплюе.
Относно даването на вода , наистина, деца които са само на кърма рядко харесват вкуса на водата. Моя батко до 1 година беше само на кърма и не пиеше капка кърма. Едва след това разкри вкуса на водата.
Виждам, че някои майки слагат захар във водата, аз лично предлагам чиста вода, преварена. Защо е необходимо да "тъпчете" детето със захар и да  променяте вкуса на водата, за да я правите по-желана от малките човечета?
Приятен ден на всички!

# 267
  • Мнения: 8
EmitoI ... Благодаря за отговора .. и док. каза за Дактарин , но не намерихме в аптеките и ни препоръчаха Фунгостатин. Дадохме 3 - 4 пъти и сега е чиста устичката , а сега тъй като даваме чай за коликите .. същото ли е като с водата ... смисъл дали си изплаква устичката с чай  newsm78

# 268
  • София
  • Мнения: 51
Здравейте, момичета.
И аз вече мога да се похваля на 31.03. в 16:35 родих момченце-Мартин,3000кг 48см., започнахме нормално раждане, но родих със спешно секцио. Преносих 6 дни и затова бебко ми беше на антибиотик, но слава богу всичко е наред и от вчера сме си вкъщи. Засега ми е послушен маминия , още нямаме колики но ние жсе пак сме едв newsm68а на седем дена.

# 269
  • Мнения: 4
Честито на новите мами   bouquet да са ви много здрави и послушни бебоците  newsm32

Общи условия

Активация на акаунт