за дупето

  • 2 860
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 124
Кремчето на Мустела, което ти препоръчват, е Mustela Stelactiv. Ако искаш, може да разгледаш тук http://www.roditeli.info/mustela/bebe//

# 16
  • Мнения: 3 611
Аз обилно мажех с олио на Бюбхен. Никога не се е зачервявал или подсичал.

# 17
  • Мнения: 46 526
... 2. на всяка смяна на памперса миене на дупето под течаща вода и без никакъв сапун (само ако е акала) (забравяш за всякакви мокри кърпи) ...

Аз така правех и София се подсече ужасно  Confused
Като минахме на мокри кърпи се оправи за няколко дена, с едно миене на ден  ooooh!

# 18
  • Мнения: 5 140
Подкрепям Никол, на мен педито ми беше забранил да я мия след всяка смяна на памперса, какза ми да използвам мокри кърпички и ако беше подсечена мажех с Бейби Тан.
И сега си се бършем с мокри кърпички.

# 19
  • Мнения: 6 323
И двете ми деца са с невероятно чувствителни кожи.
Дъщеря ми се подсичаше ужасно, около 4-5 месеца беше ад - сменяхме памперси, подмивахме, подсушавахме, мажехме с какво ли не и въпреки това се наложи няколко пъти да й "горят" дупето с пиоктанин. Беше кошмарно.

Решихме проблема като по препоръка на кожен лекар преминахме от миене с вода на почистване само с мокри кърпички (с вода - само вечерното къпане) и мазане само с преварен зехтин и крем Бочко или Бейби тан.

С две думи - подкрепям казаното от Никол и sineo4ka  Peace

П.П. Само да допълня, че наскоро видях, че са пуснали разнообразие от бебешки сапуни за чувствителна кожа - бебешки катранен сапун, бебешки сапун с хума и бебешки сапун със смрадлика. Доколкото видях са български и цената им е около 50-60 ст./бр.

# 20
  • Хасково
  • Мнения: 726
благодаря на всички за съветите
засега се спрях на памперси и мисля да не ги сменям- едва ли е от тях
по принцип цялата ни козметика е Мустела, но ползвам обикновения защитен крем за дупе , а не специалния за подсичане
опитах и Бочко, и Бейби тан и крема на Бюбхен, но като че ли в момента най ефикасен е обикновенна цинкова маз след обтриване със смрадлика
ще опитам някои от нещата които предлагате ,за да няма сълзички в малките очички на принцесата

# 21
  • Мнения: 1 393
пробва ли крема на Мустела за подсечено newsm78Аз лично съм много доволна  Hug

# 22
  • Мнения: 2 271
На нас много ни помогна някакъв китайски - Бейби тан -евтин е и е ефикасен .За честата смяна на памперсите съм ЗА.
Бейби тан-а е сирийски.Аз лично не ти го препоръчвам.Моята бебка само един път се беше подсекла и я намазах с него.Рева истерично  30 мин.от болката и след това нямаше никакъв ефект.Помогна обикновения крем Здраве след всяко миене(не бърсане с влажни кърпи)

# 23
  • Мнения: 46 526
На нас много ни помогна някакъв китайски - Бейби тан -евтин е и е ефикасен .За честата смяна на памперсите съм ЗА.
Бейби тан-а е сирийски.Аз лично не ти го препоръчвам.Моята бебка само един път се беше подсекла и я намазах с него.Рева истерично  30 мин.от болката и след това нямаше никакъв ефект.Помогна обикновения крем Здраве след всяко миене(не бърсане с влажни кърпи)

"Бейби тан"- а е супер! Детето едва ли е ревало точно от крема. Ти само веднъж ли маза?
Спаси ни от най-голямото подсичане само с няколко мазанета, е, с едно едва ли ще го махне като с магическа пръчка  Wink Крем "Здраве" не ни подейства въобще, нито правантивно, нито след като подсичането беше факт  Confused

# 24
  • Мнения: 5 299
Най-доволна съм от кремовете,които приготвят в аптеките.Единственият им недостатък е,че за повечето хора не миришат особено приятно.
И аз така.
При нас положението е същото и до ден днешен. мСменям памперсите на 2-3 часа, и я оставям по голо дупе преди баня,( а лятото и почти цял ден). КОжата на малката е ужасно чувствителна.

# 25
  • Мнения: 532
Опитай с правени в аптека ( където бъркат лекарства ) кремчета.Нас само това ни спаси.До 1 годинка съм я мила на всяка смяна на памперса ( само защото изпитвах ужас от това което беше до 6 месец).И тетрата помага.Друго от което съм доволна е дефламол след като беше станало на ранички дупето.Всяко дете си е различно , всяка кожа също.Дано по- бързо да се оправите , че е ужасно.

# 26
  • Мнения: 160
бюбхен имат мн. хубав крем  провив  Peaceподсичане

# 27
  • Мнения: 207
Пробва ли с кремчето против подсичане на Мустела?
Скъпичко е, но наистина помага Peace

Наистина много помага! Много сме доволни и ние от него!!!! thumbsup

# 28
  • Мнения: 99
Ами това което мога да кажа е само,че всяка кожа е много индивидуална и трябва да видиш какво ще ти каже дерматолог, защото ако едно мазило влияе добре на едно дете, не е гаранция,че ще помогне на друго. Иначе лично аз много съм доболна от бейби тан, и здраве, но пак казжам индивидуално е, другото ми дете не му действаха.Успех.

# 29
  • Мнения: 4 915
Козметиката действа различно при различно при различни проблеми и при различните деца. Бейби-тан при малката нямаше никакъв ефект.
При някои помага миенето с вода, но на мен също педиатър ми е казвал, че е добре при подсичане мокренето да се ограничи и да се мине само с кърпички, вода - само при къпането. Дупето да не се мие със сапун, а само с вода /или и с хума/.

Мнението ми е, че трябва да се избягва причинителят на подсичането /съветите за смяна на памперсите често, дупето - на въздух, и т.н./, а лечението трябва да е индивидуално, и ако е усложнено - препоръчано от дерматолог.

Общи условия

Активация на акаунт