Течни сенки, сенки-стик

  • 2 270
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 155
Ето за видовете сенки
http://rozali.com/beauty.php?l=a&p=141  Peace

# 16
  • Варна
  • Мнения: 10 791
Аз имам от тези на Ейвън водоустойчиви уж - на стик! Два три пъти съм ги слагала и така си стоят - забравени. На мен и прахобразните м се събират в клепача, пък какво остава за другите. А тия пък дето са като течно червило въобще не ми се мисли какво плескане ще стане.

Бу, влез в сайта на Шанел
http://chanel.com/fb/um.php?la=en-gb&lo=gb&re=chanelcom& … /chanel/chanel-um

Щракаш на снимката на
OMBRE D'EAU
Bi-phase liquid eyeshadow

И започва филмче как се слагат течни сенки!

Излъгах! Не на снимката, а на Product Application Film

Много интересен линк, изгледах филмчето, изглежда лесно, но е абсурд сама да се справя, особено пък с лявата ръка да гримирам дясното око... Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 5 622
Буба, аз съм описала по-горе как се гримирам.
Пробвай моя начин, със светли сенки, близки по цвят, докато започнеш да постигаш добър ефект.
Основата (да речем, светло розово, нали си руса), я нанасяш на целия клепач до самата вежда - не забравяй външната част на окото. По-тъмния цвят (да предположим, тъмно розово), нанасяш на клепача над окото, като завтаряш във външния ъгъл - не чертичка! Направо завтаряш, с акцент навън. Отдолу на окото леко само минаваш с по-тъмния цвят във външната част.

Бу, ако разбрах нещо, пък на!  Embarassed  Embarassed  Embarassed (много съм смотана)

# 18
  • Мнения: 2 323
Стик сенките - ползвам за много бърз грим, обикновено са блестящи и перлени, светли също. Слагам ги на клепача и малко под веждата. Не ги нанасям изобщо като сухите, защото колкото и ФДТ и пудра да се сложи за основа, винаги се събират!
Течните - слагат се бързо, използват се няколко цвята за да може да се смесят цветовете още когато са влажни сенките. После понякога изчаквам да изсъхне и подчертавам с чист цвят...както дойде и много зависи от очите..

# 19
  • София
  • Мнения: 9 486
Аз съм против всякакви течни и особено стик-сенки, защото никога не може да се постигне нежният ефект на пудрата. Т.е. на сухите, компактни сенки. Peace
Никога не може така точно да се направи сянка и пр. Поне аз не мога- а ,вярвайте ми, Wink съм опитвала.
Някой, ако ми каже, че може да си направи опушен грим с течни сенки, да свирне. Whistling

Миналата седмица обаче пробвах в Драка новите течни сенки на Буржуа- в едни малки тубички.
Пробвах на ръката- много с яки, бронзовеят, нямат махане. Изглежда, ще стоят много добр и са трайни.
Ама аз не бих се справила с тях. Thinking
Освен, ако не ги нанасям на целият клепач и така да карам.  newsm78
И аз предпочитам сенки в два цвята- преливащи.
А със стика- пък такова мазало става Sick

# 20
  • Мнения: 1 116
Аз пък ползвам вече само течни и на стик, слагам ги така както Агата е обяснила, то си е точно бърз грим, ама като за мен все време не остава.
Имам от стиковете на Лореал и от течните на Мейбърлин, ето тези и съм много доволна

                                 

# 21
купих си веднъж, но се наклепах и заприличах на клоун..изобщо не мога да ги слагам Blush
подарих ги на щерката и тя от време на време ми слага, ама аз сама въобще не мога.

# 22
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
И аз съм от партията на Буба.  Mr. Green Не знаех, че има и течни сенки.  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 2 323
Аз съм против всякакви течни и особено стик-сенки, защото никога не може да се постигне нежният ефект на пудрата. Т.е. на сухите, компактни сенки. Peace
Никога не може така точно да се направи сянка и пр. Поне аз не мога- а ,вярвайте ми, Wink съм опитвала.
Някой, ако ми каже, че може да си направи опушен грим с течни сенки, да свирне. Whistling


Копче, за всеки ефект си има подходящ материал.  Wink С стиковете се постига по-мазен, блeстящ или мокър ефект. Това със сухи не става! Както и обратното - сухите имат мек и кедифен ефект, който пък със стиковете не става.

Последна редакция: вт, 21 фев 2006, 12:52 от Aгата ®

# 24
  • София
  • Мнения: 9 486
Копче, за всеки ефект си има подходящ материал. Wink С стиковете се постига по-мазен, блистящ или мокър ефект. Това със сухи не става! Както и обратното - сухите имат мек и кедифен ефект, който пък със стиковете не става.
Със сигурност е така, както казваш. Peace
Но, определено, аз гоня точно визията на сухите сенки- както си го описала- мек и кадифен ефект. Hug
И определено нямам нужда от сценичен грим! Close А ефекта от стика е май-такъв. Thinking

# 25
  • Мнения: 5 647
Аз досега не съм си вземала такива сенки, защото все си мисля, че няма да мога да се гримирам с тях. 

# 26
  • Мнения: 2 323
И определено нямам нужда от сценичен грим!

Не бих казала, че става сценичен Peace зависи как е нанесен, разбира се! Обикновено пестеливо нанесен, но блестящ и светъл цвят е подходящ за малки и дълбоки очи! Защото  и пространството за нанасяне е малко и няма как да се прекали! Wink

Общи условия

Активация на акаунт