Отговори
# 705
  • Мнения: 2 587
MartyG не се шашкай, досега нормално ли си вървеше? Може на следващия преглед да е пораснала доста, но според мен иди по-рано, не след цял месец. Дано всичко е наред и вЕ пак щом лекарката е казала, че е наред, опитай се да не се притесняваш Hug Praynig
Аз от 26-та седмица ходя по два пъти в месеца на преглед, доки гледа всеки път бебка и ми я показва и на мен. Сестрата последния път слуша бебка с едно апаратче, но не знам дали на това се вика запис на тонове- моля споделете как е при вас. От 36 седмица ще ходя всяка седмица на преглед.

# 706
  • Мнения: 1 820
MartyG всичко зависи от това кой гледа и какво вижда,нали знаеш,че измерването на бебчо зависи от това как и къде точно  доки наглася апарата

# 707
  • Мнения: 786
MartyG, притесненията няма да ти помогнат-а само да ти навредят! Нещо което не зависи от нас, няма как да го поправиш. Просто се радвай, че бебка е добре, това че е по-мъничка , нищо не значи- пък и нали е мома, трябва да е финна  Hug

# 708
  • Мнения: 105
Здавейте момичета!
Малко пухче,аз със моята майка имаме на един и същи ден рожден ден.Хем е много хубаво,хем не .Мисля,че човек е добре да си има своя дата. Peace
Аз ще си сменям лекарката,освен,че ме притесни с прилежащата плацента-превия,ме ядоса,че сега ми казва.Каза,ми,че трябва да се ориентирам да раждам в голяма болница понеже се губило много кръв и трябвало да има някой да ми помогне.Та ще я послушам,в понеделник ще й звънна да ми върне документите и към Дева Мария.ДАно се съгласи някои лекар да ме запише на ЖК в този месец Praynig
Marti G,немога да ти пиша да не се притесняваш,защото знам,че ще се.Просто отиди при друг лекар,не чакай да мине месец.Много е неприятно,че трябва да се ходи на няколко лекари,че да разбереш кое истина кое не,ама няма как.
Хубав ден  bouquet

# 709
  • в Кошера
  • Мнения: 2 228
Момичета, абсолютно никой не може да каже с точност кога е станало оплождането. Божа работа!
Тези, които сме с ин-витро, знаем със сигурност кога  Peace

Разбира се.  Peace
Навярно трябваше да поясня, че имам предвид общия случай, изключващ асистираните методи, следенето на овулация, стимулирането й и пр.  Peace

Тонове ми мериха за първи път тази седмица, отсега нататък на всяко ЖК ще ги мерят.
След 32 г.с. ще ходя два пъти месечно.  Peace

Марти, досега бебето си е отговаряло на гестационната възраст, а сега е изостанало, така ли? Или от самото начало има разминаване в ехо-маркерите и г.с., изчислени по цикъл?
Потърси второ, дори трето мнение. Но щом лекарката твърди, че всичко е наред и няма повод за притиснение, опитай се да се успокоиш и да мислиш позитивно. Тревогите само биха навредили на теб и бебето.  Peace

# 710
  • Мнения: 12
На 27.01 на последната ФМ е отговаряла на 19+5 дни. Вчера, 9 седмици по-късно отговаря на 25+4 дни. Но не само по едно нещо, ами по всички показатели. Органите и функционира нормално, притока от пъпната връв е чудесен, мозък, дробове, сърце, тонове-всичко и е наред, назалната кухина също.Като попитах има ли нещо притеснително, доки каза, че не вижда нищо обезпокоително, просто бебчето очевидно е "по-младо". Няма как да отида на друг лекар, защото не съм в България. Живея в Германия, а тук нещата стоят по друг начин. Когато те регистрират като бременна се издава един паспорт, в който следящия лекар въвежда всички данни от изследванията и ФМ. На частно дори и да си платя, пак няма да ме вземат, след като те не са ми проследявали бременността от самото начало, застраховат се.  Crossing Arms  А няма как да ми направят нов паспорт, защото в него се регистрират данните от проведените ФМ преди това, и всички тези неща се следят изкъсо от здравната каса. Общо взето много сложно....  ooooh! Днес съм по-спокойна, реших да не се притеснявам излишно. Разговарях с една позната АГ от България и тя каза, че в тези седмици е нормално ехографа да даде отклонения. А пък и може да съм с късна овулация. Вече ако на следващия преглед беба не е наддала, тогава трябва да се притеснявам.  Praynig До тогава ще си променя режима на хранене и ще мисля позитивно, че нали усещат всичко. Сутринта се събудих от ритничетата и, и това ми даде сила да съм оптимистично настроена. Дай Боже мъничето ни да е наедряло на следващия преглед  Praynig Може просто да сме по-дребнички, имайки предвид "големите" размери на таткото, когато се е родил- 50 см и 2300 гр.  Heart Eyes

# 711
  • Мнения: 1 067
От сутринта се колебая дали да пиша....  Rolling Eyes
Марти на предната ФМ бебто е отговаряло ,така че по-скоро говорим за забавяне в растежа и според мен трябва да настояваш за допълнително изследвания.Вярно ,че отклонения може да има в размерите, но все пак при по - големи такава трябва нещата да се проследят.
Причини за изоставянето може да са много и повечето се коригират успешно при навременна реакция.
Вероятно няма повод за притеснение, но е най - добре да се обърне допълнително внимание.
Късна овулация ще обясни нещата,ако бебето изостава от самото начало, но на този етап не е логично.
Съжалявам,че се проявявам като черна станция, но това е мнението ми  Rolling Eyes На първо място подходи спокойно и без паника ,не вярвам да ти откажат допълнително консултация или разговор,просто сподели притесненията си с лекаря и попитай какви са възможностите за допълнително изследвания.

Малчо няма скарлатина, обрива е алергичен и днес вече е по - добре.  Praynig Може би довечера ще отидем на вилата на въздух ,та ако зачезна не ме мислете, там няма нет.
Иначе вчера забравих да се "похваля" , че останах без лекарка за  раждането  hahaha Моята записала допълнителна специализация и скоро ще се подвизава като обучаващ се в Окръжна, увери ме ,че ми е намерила акушерка отговаряща на изискванията ми,която ще се грижи за мен.
Нямам против, имам и доверие и ще ми излезе пъти по - евтино.Ще се запозная с акушерката скоро, дано се харесаме  Praynig
Иначе за насочилите се към Шейново, ремонта на новата родилна не е приключил и в момента е замразен заради "липса" на средства. Доки каза, че до юни трябва да са готови,всички магарета ще са отделени като кабини и щяло да е далече по интимно от преди  Mr. Green За сега израждат на първия етаж... дано свършат с ремонта навреме.
 

# 712
  • Мнения: 230
Марти и моето бебче вървеше назад на последния преглед при частния доктор при когото ходя,по-точно обиколката на коремчето му,иначе и при мен всичко друго беше наред .Док ми предписа аспирин протект и магнерот и да наблегна на белтъчените-задължително да ям по две яйца на ден,млека,сирена и пилешко месо.Миналата седмица бебока беше 996гр,а тази в четвъртък бях на ЖК по здравна каса и док каза,че бебока  е около 1300гр което било добре и всичко му е наред.Не знам дали е възможно да качи около 300гр за една седмица.На 10 април съм пак на доктор само че при частният при когото ходя и ще видим резултата.Нищо няма да ти навреди ако наблегнеш и ти на  белтъчените,може наистина да има ефект.

# 713
  • Мнения: 12
Мики, доки каза, че на предната ФМ бебчето е вървяло малко напред. Но е факт, че аз не ям никакви млечни продукти-мляко,сирене,кашкавал. А пък яйца не съм яла поне от два месеца. От днес започвам да ям всеки ден. Допълнителните изследвания ми ги пуснаха. Взеха ми кръв, урина-всичко. Чакам резултатите и живи и здрави април месец пак на преглед. Дано малката е наддала и всичко е наред  Praynig

# 714
  • Германия
  • Мнения: 170
MartyG Мила, недей да се притесняваш изобщо.. Аз в началото на бремеността се бях панирала по същия начин - казаха ми че бебчо е по-малък с почти 4 седмици, а освен това и че имам плацента превия... По същия начин и заради правилата на АОК (и аз съм в Германия)  не можех да отида да потърся второ мнение.. И си се бях настроила вече, че ще раждам секцио, че нещо няма да е наред.. Обаче когато се прибрах в БГ за празниците отидох на консултация (голямо благодаря на д-р Корсачки от Токуда!) и се оказа, че освен че бебо е наред вече и плацентата ми се е вдигнала!
Така че повече усмивки и положителни емоции и всичко ще бъде наред!  Heart Eyes

# 715
  • Мнения: 12
Забравих да спомена, че намалих приема на белтъчини заради това, че съм с анемия, а те пречат на усвояването на желязото. Имам и наследствена обремененост за диабет. Като прочетох статията, май и и анемията и диабета са от значение. Това, което ми прави впечатление, че анемията ми я откриха миналия месеци желязо пия едва от две седмици.На предната ФМ не съм я имала, и явно заради това беба е вървяла нормално. Тоест напълно възможно е заради нея бебчето да е назад. Пък и кръвното може да е причина. Винаги съм била с ниско кръвно-80/40,90/50. А на последните три  прегледа е 126/70 ; 128/74; 130/66, което за мен си е височко.
Малко пухче, благодаря за подкрепата! Толкова е трудно, когато си в чужда държава и ти се случи нещо подобно... Доки не е коментирала нищо за секцио, нали тук твърдо го отричат.  ooooh!

Последна редакция: сб, 29 мар 2014, 15:30 от MartyG

# 716
  • Мнения: 1 067
Марти ако си ограничила белтъците е съвсем вероятно това да е причината . Някои мамчета тук споделиха,че са им препоръчали да засилят точно това и да консумират дори по минимум 2 яйца на ден. За кръвното можеш сама да си отговориш, просто го следи в продължение на седмица сутрин и вечер и по едно и също време.Важно е долната граница да не е над 90/100
Вярно е че е е по - трудно в друга държава и с друга здравна с-ма, но все пак е Германия не някоя страна от 3-ия свят така,че вярвам ще ти обърнат нужното внимание.
Изчакай си кръвта и урината, засили храната и бъди спокойна за да е спокойно и малкото човече и да наваксва  Hug

# 717
  • Мнения: 192
Здравейте мами,  Grinning
напоследък нещо и аз повече чета от колкото да пиша, но сега ще се отчеда с въпросче.
На някоя мама случвало ли и се е след секс да има контракции. Знам, че се получават от самата семенна течност, а също и от стягането на матката при оргазъм, но този път се поизплаших, защото от 2 часа някъде коремчето ми не е спряло да се стяга. Имах и малко кофти новини дето ме ядосаха това също може да повлияе, но аз все пак се притеснявам. Не знам опасно ли е, има ли опасност така да родя бебочка по-рано? Сега сме в 29 г.с. и до сега не съм имала каквито и да е проблеми с бремеността. Както се казва бременност мечта, ама сега от 2 часа само за това стягане си мисля... което всъщност не е болезнено, но...все пак...
А пък и е събота и връзка с лекаря си нямам, тъй като се следя в Майчин дом, а там си работят от понеделник до петък и имам телефон само на рецепцията.... Ще откача просто...  Weary Weary Weary

# 718
  • Мнения: 87
Щом има проблем, според мен трябва да се ограничи секса,аз бих го спряла. Има мами тук на пълно въздържание поради рискови фактори, осбъждали сме го вече.
Често за предизвикване на раждане докторите препоръчват секс и стимулиране на зърната на гърдите.
Според мен единствено  доктор би могъл да ти каже какво точно да правиш.
Иначе чета из форума, че мнозина не спират секса изобщо, но нямат и проблеми.

Последна редакция: сб, 29 мар 2014, 18:59 от Amilia Pond

# 719
  • Мнения: 192
Amilia и аз знам, че лекарите го препоръчват като средство за предизвикване, но понеже до сега не съм имала подобни проблеми и реших да питам. Иначе за лекар чак в понеделник ще мога...сега събота и неделя просто няма как.... Леле а до понеделник ще изперкам съвсем, дано всичко отмине и е наред. На бебка и е много рано да излиза все още. А в понеделник ще съм първа в кабинета простооо не ме интересува с час без час там съм. И повече никакъв секс...   Mr. Green даже и доки да каже, че няма проблем аз няма да посмея вече.... Praynig ooooh! Tired

Общи условия

Активация на акаунт