Смученето на пръстите

  • 5 101
  • 31
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5
Благодаря на всички който се включиха в темата.Ами аз за това не си давам много зор,но като почнат да излизат зъбчетата да не им пречим или изкривим отрано.В началото слагах ръкавички обаче те подгизваха за отрицателно време.Като и дърпам ръчичките се ядосва и плаче.Заспиваме с пръстче,като се унесем го изплюва и като се разсъни пак почва.През нощта примрънква смучейки си пръста на няколко пъти при което аз ставам да я полюлям и тя пак заспива.А така ми се иска да спи непробудно.

Всички бебенца плачат.Като и махнеш пръстчето ще плаче така известно време и ще спре.

# 31
  • Мнения: 1 004
Аз не успях да отуча моите деца от пръстите. Голямата слагаше средния и безименния, малката палеца.
Голямата се отучи на около 6 години, малката на 5 мисля.
Само да кажа, че зъбите не са им изкривени. Голямата има дори перфектно подредени предни зъби /вече постоянни/
Ако успеете да ги отучите рано е наистина добре, после ръцете са мръсни, те ги смучат, става кофти.
Просто споделих, че не е задължително да има проблеми със зъбите, заради пръста...
При нас отказването стана с приказки, защото все пак те бяха осъзнати вече.

Общи условия

Активация на акаунт