Как да втечня дълготрайно домашен мед?

  • 15 769
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 500
От медопроиводител знам, на водна баня температурата на водата не повече от 30-35 градуса. Аз я проверям с термометър и знам вече на моята печка, че това е на 3 степен. Доста дълго време се топи, може би 2-3 часа.

# 16
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Майка ми държи буркана с мед до готварската печка - на топло, но не горещо място. Така от слабата топлина остава неозахарен.

# 17
  • Мнения: 3 927
Благодаря!
Горе-долу измислих какво ще правя.
Ще напълня купешката туба с истински мед, все пак ще сложа малко фруктиза и ще си я държа до печката. Надявам се така да се задържи течен поне няколко дни и да мога излъжа малката хитруша да яде от моя мед Wink

# 18
  • София
  • Мнения: 39 764
Е, ще издържи и повече дни преди да се захароса. процеса на захаросване е бавен.

Аз пък понеже обичам само захаросан мед и не ми прави впечатление. Дядо ми е пчелар и от малка ме гонят с лъжици мед по двора... втръснал ми е (честно да си кажа).

# 19
  • Мнения: 3 537
Топя го на микровълновата и не ми се захаросва колкото и време да седи след това.Ако нямаш МВ,на водна баня,вече са ти казали Peace

# 20
  • Мнения: 3 927
Особени благодарности на Нина  bouquet, само тя ми разбра въпроса Simple Smile......

Не ви се вярва, но отдавна знам, че меда се топи бавно на водна баня Wink.......не знам що за мед е моят, но наистина бързо се втвърдява......

# 21
  • София
  • Мнения: 974
Да се намеся и аз като потомък на старо пчеларско семейство Joy

Не бих ти препоръчала да го разреждаш с фруктоза....ако го изядете бързо да...ама иначе, ако ще го даваш само на малката няма смисъл.
За да ти се захаросва толкова бързо има няколко варианта...или медът има добавяна захар, или не се е раззахаросал напълно(ако има останали малки бучки по-бързо се захаросва) или има примес (вода например) в меда.
По метода на изключването ще разбереш от какво е  Grinning
Това го пускам само като информация, ясно е че си си решила проблема   bouquet ..... и един съвет от мен...когато разтапяте меда буркана трябва да е отворен и да внимавате да не се кондензират малки капчици и да попадат в меда. Това е като съвет за обратния резултат...трябва ви захаросан мед ...достатъчно е да го разбъркате с мокра лъжица и ще се захароса  Hug

Sorry ако съм била досадна   bouquet

# 22
  • Мнения: 3 927
Нямаше да се сетя без твоя помощ Simple Smile  bouquet
Като чета, мисля, че аз съм си виновна: възможно е да не го раззахаросвам напълно Confused, въпреки че му бая на котлона поне 2 часа и го бъркам с дървена лъжица....в качеството не се съмнявам, медът е от близки производители.
Вече имам материал за опити в кухнята Simple Smile

# 23
номерът е след като го разтопиш на водна баня, да не бъркаш вътре с мокра лъжица, вкл да ядеш директно от буркана, защото от ензимите на слюнката пак се захаросва  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт