Количката символ ли е на статус и възможности?

  • 144 178
  • 3 676
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 710
Естествено, ако не нарушава драстично бюджета на семейството - защо не. То всъщност - всеки да си купува каквото душа му иска.

разбира се, просто питах дали символизира статус
нещо като - да ме видят хората, като изляза по ларгото... Simple Smile

# 16
  • Мнения: X
Една от майките, на площадката имаше количка 1500лв. Дрешки от мола за нея и за малкото, само маркови. Ботушки за бебето за 150лв и тн. Хранеше го с най- евтиното мляко, нищо, че имаше запек милото и му помагаше тя с термометри и други такива, спря му го същото още преди да стане годинка. Махна му памперса на 1г., нищо, че детето пищеше от гърнето. Караше му се като се напишкваше. Само разказваше колко и е по- евтино така, като няма такива разходи за мляко и памперси,колко било трудно на майчинство и с кредити, но това не я спираше да харчи пари по моловете за маркови парцали. Точно при нея беше показност, вижте ме аз имам пари, ама не съвсем. Та така, за мен 70% са си чиста показност, може и да е втора употреба ама да е Стоке примерно или нещо от тоя клас колички.

# 17
  • Мнения: 5 020

 - „уффф тия здравословни елди и ядки са много скъпи, пък и маслото и то“. Карат я на принципа „вижте мъ хора“.

Е всичко друго мога да си представя, кой каквото ще и за колкото ще пари да си купува, но да си лиша семейството от хубава храна, за да си купим нещо друго няма как да стане.  Stop
Количката ми беше Чико 3в1, незнам има ли ги още, отгледа 2 деца и не мръдна, кошницата даже 3, може и още, трябва да я подаря на някой.

# 18
  • Мнения: 7 171
Основната ми количка беше Silver Cross, нещо подобно на сегашния модел sleep elegance. Подарък от Свекърите. Не е евтина количка, но това изобщо не ме е интересувало. Беше ми адски удобна. Ползвах я с години и определени си заработи парите. Имах и още няколко, с три колела за по-неравен терен, няколко от типа "umbrella stroller" -  те са за по-големи деца. Отново, цената не е била определяща. Важното е да е стабилна, да е удобна и за майката и за детето, другото е суета.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219

нещо като - да ме видят хората, като изляза по ларгото... Simple Smile

В някои от случаите е точно това. Сега скъпите колички покриват някои параметри за сигурност, безопасност, „дишащи“ материали и т.н. Но едва ли всички, ползващи такива колички, точно за това са ги избрали.
Същото е и с ай....нещо си. За някои професии, да можеш във всеки един момент, да си провериш пощата, е изключително важно. Да имаш джи-пи-ес също, както и другите налични екстри. Но защо ѝ е такава играчка на една домакиня (като мен) идея си нямам.
Но всеки си шета на акъла.

# 20
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Съжалявам за офф-а, но ей това:

...
Но всеки си шета на акъла.
не го бях чувала, а много ми харесва ... Мога ли да го изплагиатствам?

# 21
  • Мнения: 4 892
Аз няма да се изказвам, защото моята дори не е розова  Laughing  Даже направо е синя. А имам "принцеси"  Laughing

На мен количката никога не ми е била важна. Затова наистина не мога да взема отношение.
Но ако се налагат някакви много големи лишения, не го намирам оправдано само за да е по модата.

# 22
  • Мнения: 2 808
Да, за повечето е точно това.

Имам две близки приятелки с деца на възрастта на моето. Социален статус - среден Simple Smile

Първата не пожела дори да разгледа други колички освен прословутото Стоке, което при това задължително трябваше да е с черен цвят. Родих 8 месеца преди нея и се опитвах да я убедя в предимствата на други колички, които не са такава цена. Не!

Втората не облича детето, ако дрехата не е маркова. Детето й е на 4 г. и ми заявява - "Опитах се да му купя маратонки, които не са Найк. Не пожела дори да го пробва, защото не му харесват - разпознава ги. Кажи ми, как да му купя евтини маратонки?"

Глупости на търкалета  ooooh!
4 годишен дребосък и вече разбира от маркова и немаркова дреха. Нали гледам дъщеря ми на тези години как избира дрехите си Simple Smile Дреме й на нея дали пише Найк или made in China.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Ха, Нино, и моята е синя, а аз също съм „мама на принцеса”. После я дадох на приятелка в нужда. Но ако беше очевидно женска нямаше да я иска за сина си.

п.п. Самсара, дреме им на 4 годишните ако има на дрехата Дора, уинкс, Драколора и т.н.

# 24
  • Мнения: 2 808
п.п. Самсара, дреме им на 4 годишните ако има на дрехата Дора, уинкс, Драколора и т.н.

Именно. Сега е на вълна Рапунцел и Монстър Хай. И напоследък залита по розовото. Но то милото с майка като мен розова дреха не е видяло през живота си, аз имам силна ненавист към този цвят.
 
Имаше период на Мики Маус, на Маккуин Светкавицата и така Simple Smile

Последна редакция: сб, 15 мар 2014, 23:09 от Самсара

# 25
  • София
  • Мнения: 470
На мен като кърмачка са ми казвали(или по-точно обиждали)че кърмя понеже не съм богата и нямам пари да си купя най-скъпото и "добро"АМ....Не смятам че съм ощетила детето си като не му купувах АМ.
....Объркана ни е държавата май........
Е,не е истина!  Thinking Сигурно и раждащите естествено го правят,защото не са богати и не могат да си позволят секцио!  ooooh!  Това е много жалко!
Иначе,купуващите си скъпи колички за показност си личат от далече!Поглеждам количката,поглеждам бутащата я и веднага ми е ясно!Да си купиш бебешка количка,за да покажеш колко си НАЙ,е сигнал за някакъв сериозен комплекс.
Винаги съм се възхищавала на хората със сериозно положение в обществото,разполагащи с неограничени възможности,а в същото време, като ги погледнеш по нищо не можеш дори да предположиш! Радвам се,че познавам такива хора,за мен те са истински богати!

# 26
  • UK
  • Мнения: 3 959
Може и да ме сдъвчете, понеже нали не съм майка, значи не разбирам, обаче повечето бутате 1-2 колички и така е трудно да се направи сравнение, обаче на мен тази в момента ми е петата, мисля, и не е минал ден в който да не си спомням с носталгия за "скъпото" Куини Спиди, което се буташе с една ръка без проблем, всякакви препятствия взимаше без да се замисли и се управляваше долу горе само със силата на мисълта. Сега съм с някакво противно Грако, направо ще ме побърка тоя боклук, едно, че като го бутам, ни чуват в съседния град, понеже скърца все едно возя в него цял слон, сенника му се държи на магия (и тиксо, много тиксо), а ако случайно не забележа някоя неравност и мина през нея без да повдигна количката, без проблем мога да изсипя детето от нея, седалката не стои на най изправеното си положение, а само легнало или по средата, уж щраква, но като се облегне детето и пада назад, с което той много се забавлява, а аз полудявам, и това е количка, ползвана около година, понеже преди това са го возили в количката на близнаците. Моя най голям проблем с нея е, че не може да се управлява с една ръка, просто няма как. Ако трябва да говориш по телефона, спираш, ако вали - честита баня. Единствения й плюс е че все пак е с цяла дръжка, а не с две, тогава наистина щеше да е най големия боклук, и пак не може да се бута с една ръка. Кошмарна е. Един ден, като реша да имам собствени деца, много ще се замисля преди да пестя точно от количка. Втора употреба не ме притеснява, стига да е запазена, но такъв кошмар като този няма да си причиня.

# 27
  • Мнения: 13 036
Аз имах Стокке, бутах го точно шест месеца. За мен беше неудобно, за щастие успях да го продам на една ентусиастка, аз доволна, че се отървах, тя доволна , че ще е модерна:) Та това момиче определено не можеше да си позволи и цената на старо, изплати я на няколко вноски, като чакаше майка и и сестра и цялата рода да помагат, та да имат пустата количка. Това не го разбирам. Първото ми дете изгледах с количка Хоук, не съм забелязала да е страдала от този факт Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 1 594
Не знам дали е символ на статус, но скъпата количка определено си има предимства - здрава е, удобна и сигурна. Друго си е да я буташ спокойно по пресечен терен, отивайки на барбекю в гората или по паветата в Несебър, без скърцане, без да хвърчат болтчета и гайки и без да разджуркаш мозъка на бебето от друсане  Laughing Отделно от това и се изплаща във времето. Моята количка изгледа 4 бебета и скоро отива при пето. Не е Stokke, де. Даже невзрачно изглежда, нищо показно няма в нея, за разлика от така модерния зъболекарски стол  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 46 602
Да. Както всяка друга стока.

И не винаги цената е задължителна за здрава и удобна количка.
Когато купувах аз не знаех нито марки, нито нищо. Отидох в един магазин, в който имаше всякакви марки и ги подкарах една по една. Имаше праг, подобен на тротоар, качвах и слизах, обратен завой и т.н.  Joy не съм се водила по цена, оказа се, че тази, която избрах нямаше и 200 лв. Е, нямаше такова удобно нещо. Всеки, който се хванеше да я бута се стряскаше, че се управлява с 1 пръст. Отделно, че имаше всички екстри, двустранно обръщане, регулираща се по ръста дръжка, големи гуми, пълно легнало положение и каквото се сетиш.
Скоро не съм виждала майки с такива, явно не са от модерните.
Пепино на Арти беше.

Общи условия

Активация на акаунт