Питай патило, а не старило!

  • 14 337
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 758
Как ще се тровите с белина?!
Кокоши трън от време оно баба ми,  лека й пръст, мажеше с млечка или сок от глухарче.
Няколко пъти на ден - оставяш открито до де засъхне.  До седмица  се чисти.

# 31
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 755
Доколкото разбрах, тук давате идеи за лечение на болежки разни Thinking Аз обаче имам питане, за конкретен проблем. Ще питам, пък ако някой има лек, моля да сподели Praynig Hug
Значи, мъж ми прихвана, не знам откъде, той на басейн не ходи,в смисъл обществен такъв, една инфекция на краката. Медицинското име на заразата е "Псеудомонас". Повече от половин година мием, мажем,пръскаме  се един аерозол на сребърна основа,изварявам чорапи и кърпи,и ходим по доФтори. Ама засега ефект няма. Дайте съвет! Моля!
Аз рових из нета, ама не намерих нищо като народен ляк. А от антибиотици на мъжо му става зле, вие му се свят, изпада в депресия Sick Thinking Уф, не знам какво да правя вече!
Благодаря ви предварително!
Ще пробвам с глухарче!

# 32
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 755
Явно писах в най-неблагоприятния период около Великден и няма отговор на моето питане! аз все пак ще пробвам още веднъж и дано този път е добрият, и отговорът да дойде навреме! Благодаря! Hug

# 33
  • Мнения: 3 083
  Сещам се за екстракт от семките на грейпфрут - цитросепт. Дезинфекцира , казват , че е естествен антибиотик. Само да нямате алергии към цитрусови.
  Слагат се капчици и се прави баня .
Само внимавай , че има ментета .
  Друго си мисля - смрадлика - пак за бани на краката . От нея минават трудно-зарастващи рани , упорити инфекции .
 Виж нещо за прочистване на кръвта - чай от коприва или друго , за да действате и вътрешно.
 Ако мажете мехлем с антиботик - пак ли му става лошо ?

# 34
  • София
  • Мнения: 3 754
Или да пробвате с Хомеопатия...

# 35
  • София
  • Мнения: 619
Или да пробвате с Хомеопатия...
Да и аз съм ЗА хомеопатията. Тя върши чудеса... Това са някакви гъбички вероятно... Нямам опит с подобна диагноза.... Дано се излекувате бързо. Мога да препоръчам много добър кожен лекар,ако искате?

# 36
  • София
  • Мнения: 3 754
Кой кожен лекар препоръчвате?

# 37
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 755
Дани_ник,Ронкис, Магика Hug,Благодаря ви много за съветите и за вниманието. Не ви отговорих веднага, защото бяхме извън града и имах малък проблем с подвижната връзка на компи, та едва днес видях постовете ви.
Имаме напредък с раните на мъжо PartyДа чукаме на дърво!  Другата седмица сме на преглед, но като цяло имат голямо подобрение!
Тук не съм виждала смрадлика, но познавам вълшебното й въздействие. Като намина към нашенско, ще си взема. За грейпфрут не знаех, но тук има в наличност, така че това ще потърся в билковата аптека. Наведохте ме на мисълта да пробвам с отвара от карамфил. Четох че има страхотен антисептичен ефект. В земяназаем има рецепта за паста за зъби "направи си сам", в която има карамфил и тези, които са я ползвали, говорят за Чудеса.
Приятна вечер!

# 38
  • Мнения: 3 083
Сега се светнах ,че не си в БГ . На италиански мисля ,че е sommacco смрадликата . В подобни климатични условия сме , сигурно расте и там.

Сетих се , пробвай с хума , също деиства антибактериално .

# 39
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 755
Сега се светнах ,че не си в БГ . На италиански мисля ,че е sommacco смрадликата . В подобни климатични условия сме , сигурно расте и там.

Сетих се , пробвай с хума , също деиства антибактериално .
Hug Heart Eyes  bouquet

# 40
# 41
  • София
  • Мнения: 18 714
А нещо за белези?Освен рекламираните в аптеките.

# 42
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 758
невен със зехтин..
 може и невен и мас..

# 43
  • София
  • Мнения: 18 714
Мерси ще опитам,въпреки ,че са дълбоки.

# 44
  • Мнения: 609
Имах дълбоки белези на лакътя от операция и мога да кажа,че за година и малко почти са изчезнали.Препоръча ми го една рускиня,каза,че за белези използвали падналата коса от четката,след като се срешиш.Веднага я правиш на топче с длани,леко я намокряш и търкаш на мястото в продължение на 10-.15 мин.Имало нещо в косъма,аз не повярвах,пробвах и макар и бавно е къде-къде по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт