С трепет чакаме я пролетта ... тук е вече Септемврийки, стягайте децата за игра!

  • 63 213
  • 731
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 175
А пък аз днес искам да се гръмна... #2gunfire Емма - зъби..... smile3511

# 691
  • Мнения: 217
Зори, при нас не само е начумерено, а си вали и така го дават май цяла седмица  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 692
  • Мнения: 2 802

Тони е на ясла вече, аз отивам да чистя и да готвя спанак с ориз   chef


Ауу ... да кажеш бързо рецептата  Heart Eyes

Утре ще има пари със сигурност, вече са вписани като платени  Crazy

# 693
  • Мнения: 201
еееееееее суперррр

Спанак с ориз:
задушавам малко лук в олио, може и настърган моркав ако обичаш
добавям нарязания и изчистен спанак и ориз /съотношение на теб както ти харесва/
задушавам и изсипвам в тава, добавям вода и печа във фурната
Като е готово може да му направиш заливка като за мусака.
Аз лично като поизтине малко си го  заливам с кисело мляко и направо от тавата.

П.П. Ники още си Shocked Довечера ще ходим на дискотека.

# 694
  • Мнения: 294
Зори да не се оплакваш вече, смятам че е време да си признаеш, че Ники е кротко дете  Grinning

Антоан спи по час и половина на обяд  Crazy

Фейт Спанака както е казала Зори, но аз слагам пресен лук и чесън, моркови ,  джоджен, червен пипер и пикантина  Heart Eyes

# 695
  • Мнения: 201
Зори да не се оплакваш вече, смятам че е време да си признаеш, че Ники е кротко дете  Grinning
хахахахахахахаха
Верно признавам си -напоследък спи по-добре на обед, преди след първия час се будеше през 20 мин. Сега спи повече и по-спокойно. Спи минимум 2 часа. Днес направи 3, като се събуди само 1 път. Ако можеше и през нощта да подобри съня.
Нубче какво стана с консултацията на Тони, взе ли му секрет???

# 696
  • Мнения: 294
Взехме проба от носа на Тони и резултата е - отрицателен , обаче продължават да му хъркат гърдите  Crazy Кашлица няма, сополи - също, само това хъркане не знам какво е , гърлото не му е червено . Казах на педи, тя вика - Щом е отрицателен резултата значи нищо му няма , да не му давам лекарства само да пръскам ако искам с физ. р-р  Rolling Eyes
Абе в голяма чуденка съм общо взето, мисля след празниците да го заведа на УНГ , не е нормално според мен това хъркане , пък дори и да няма бактерия в носа  Crossing Arms

# 697
  • Мнения: 224
Ехо, здравейте.
Аз днес цял ден на работа и съм разгромена сега.... Снощи малката както беше добре и като й се запуши нослето. Едва дишаше, давеше се. Почна да кашля, няма спане просто.... Много се мяташе и скачаше... Ужасна история. баща й не издържа и й даде панадол. Както го изпи, спря да кашля, нослето се отпуши и заспа детенцето.... Какво беше това чудо не знам. Сега усещам, че нослето пак ще се запуши... Лудница, явно не оздравява. Все си мислех, че ще боледува, ама такова чудо не ми беше минало през главата...

# 698
  • Мнения: 2 802
А пък аз днес искам да се гръмна... #2gunfire Емма - зъби..... smile3511

Познато  tooth но ще мине както се казва  Hug
Пламен от вчера много дриска  Crazy на село три пъти, а днес 5 пъти и дупето му вече е червено  ooooh! Пръскам с Джинджира и дано мине, че ми е жал да го гледам така милия. Никога до сега не се е подсичал така, освен един единствен път като бебе и то защото не бях посушила добре свивките и стана мазало  Whistling Според мен е от зъби, сега на ред са долните кучешки ...

Този ориз със спанак ще го пробвам, мерси за рецептата  Heart Eyes

# 699
  • Мнения: 294
Милата Стаси  Sad съчувствам ти изключително много , ужасно нещо преживява малката и вие покрай нея  Sad и Тони е бил така, дано по-бързо да се оправя сладурката   Praynig Hug

# 700
  • Мнения: 47
И Маги е с хрема  Sad Братовчед й я зарази, просто бях сигурна че няма да ни подмине хремата. От време на време явно й се събира секрет и започва да се дави и кашля, аха да повърне. Намазах й крачетата с мас и сода, по рецептата на Фейт и съм я сложила да спи на възглавница. Утре ще я водя до педи, че нали се задават много почивни дни - да я чуе.

Фейт, аз в такива случаи редувам Джинджира актив и Тридерм и за един ден се оправя  Hug

Бързо да се оправят Ивчо и Дария и дано на Али само снощи да е била инцидентна случката и да не се разболява  Praynig

Днес чух, че ще обсъждат да удължат майчинството с още 6 месеца. Това е някакъв неплатен отпуск, който ни се полага - но умуват да го направят платен. АКО случайно стане (в което малко се съмнявам) - ще си го ползвате ли, или ще ги пускате на ясла?

# 701
  • Бургас
  • Мнения: 7 292
Пускам я на ясла. Няма кой да ме чака още 6 месеца. Детето трябва да ходи сред други деца да се социализира.

# 702
  • Мнения: 32
Здравейте мили мами!
Несъм писала отдавна,но ви следя редовно.Нашият татко почива тези три дни и се скъсваме да обикаляме по разни институции вършейки работа,направо съм скапана тази вечер,предполагам,че и утре ще е същото,но поне вършим работа.Ние като цяло сме добре.Алекс изкара нещо вирусно с температура 2 дена,много обилна хрема,от която се давеше и кашляше зверски и за 1-ви път ми отказа хранене,неможеше да спи.С две думи беше един малък ад,но съм щастлива,че всичко мина и успяхме за пореден път да избегнем приемът на антибиотик.Пожелаваме на всички болни мъничета бързо оздравяване !
Коментирахте отказването на залъгалки.Не искам да се хваля,но и нашата е на път да влезе в историята без да се налага да я режа,тъй като Алекс сам си ги дъвчеше чешейки гадните 3 кучешки зъба и ги късаше зверски.Но той така или иначе ги използваше само за приспиване и чесане на зъбките.
С гърнето сме доникъде,но аз не го и насилвам.Купих му дъска от Кауфланд и на него му хареса като цяло,но идва проблема от това,че дупката в средата му е доста голяма или той е по-слабичък и пропада в нея.За 5-те минути седене веднага едното му бедро и дупе почервеняха доста Sad и сме пак в изходна позиция Sad
Кус-кус прояде едва от 2 седмици.Използвам най-дребният на Плазмон,който бях взела преди няколко месеца,но ми се иска някоя сутрин да му сваря юфка и да си боцка и хапва на воля,но стигада му хареса разбира се.
Относно готвеният боб му давам от много време, последният път му достави голямо удоволствие да си хапва зрънцата,направо беше обезомял от кеф Simple SmileЗа боба от ДК не ми се коментира,дават отвратителната гадна вода от цялата супа без да има вътре дори и едно зрънце бобче.
За стъпването в локви Алекс не изявява чак такъв мерак,но като цяло и аз съм от майките висящи над главите на дребните да не би случайно да се нацапат нещо.Което да си призная, много често го отчитам като голяма грешка,много се дразня на себе си  и ми се иска да го оставя на воля да си се маже и радва на живота.
И да ви се оплача малко Sad Голям проблем с тези пусти детски градини .Нямаме никакъв шанс за държавна и започва да ми става все по-притеснено какво ще се случи след няколко месеца.За съжаление едната баба работи,а другата не само не става,но няма и грам желание да помогне с каквото и да било.Не че някой и иска помощта.Днес ходихме да видим една частна градина,ама.....Не ми се говори Sad
Хайде стига съм досаждала.Лека и спокойна вечер на всички!

# 703
  • shumen
  • Мнения: 17 992
Стаси,да се оправя скоро Али и повече да не се разболява.
Нубче и аз съм за УНГ.Според мен не е нормално да му хърка нослето,а да му няма нищо.
Ева,до болка познато.Дени като ще избива зъб е кисел и през нощта се събужда хиляди път и и реве.
Чики,и аз го чух,ама малко не ми се вярва.Незнам,но сигурно,ако го приемат ще го пусна на ясла.Дано се оправи скоро Маги.
Фейт,ха дано си добър вестител и да има пари утре,че съм останала с някакви 5 лева и се чудя как да ги харча вече.
Поколоко,при нас заваля чак сега.
И накрая да Ви се похваля,че днеска моето дете заспа и двата пъти само за има няма 5 минутки,че откакто сме без биба се приспиваме по половин-един час иначе.

# 704
  • Мнения: 201
Това е пълна глупост с допълнителните 6 месеца. Дори и да го приемат трудно ще се приложи, защото искат тия 6 месеца да ги плаща работодателя. Абсурд. Те така се мръщят, а пък представете си 6 месеца да ви плащат и да ви няма на работа.
Само вдигат пара преди изборите.
И да го приемат няма да го ползвам със сигурност, първо няма кой да ме търпи от работата и второ аз не бих издържала.
Вместо да мислят как да подобрят условията в яслите и детските, как да има места за всички, как да осигурят достъпни детегледачки, те се занимават с глупости.

Общи условия

Активация на акаунт