С трепет чакаме я пролетта ... тук е вече Септемврийки, стягайте децата за игра!

  • 63 136
  • 731
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 478
Нубче ако си пускала секрета в Писанец може и да излезе отрицателен, а да си има нещо. Дария беше така, секрета в Писанец кристално чист ама след няколко дена антибиотик и спря да и хърка носа. Иначе аз си я заведох на УНГ(изненадващо педи предложи). А иначе УНГто ми каза че ако си давала някакви антибиотични капки или детето е пило антибиотик трябвало да минат поне 5 дни без  и тогава да се взема секрет.
За майчинството според мен и 2 години да много. За мен перфектния вариант е година и половина добре платено майчинство и после пак на работа. Ама това няма как да се случи докато не оправят положението с яслите или някакви алтернативи за гледане на децата докато тръгнат на градина. Примерно някоя програма за детегледачки. А който иска винаги може да си остане и да си гледа детето и до първи клас и да не ходи на работа.

При нас положението с боледуването започна да се оправя, Иво почна пак да яде всичко значи му е минало гърлото и лекарствата действат. То е ясно че сополите ще си ги влачим дълго време ама поне да ми се спокойно че няма да слезе цялата гадост надолу. Да се оправят по-бързо че ми писна от това раздаване на лекарства, голям зор ми е първо на единия после на другия да давам сиропите.
Аз сега стоя само и дебна да преведат майчинството, че да си поръчам борда за количката и да мога да излизам сама и с двете деца, че сега излизаме винаги двете с мама. Едната бута количката другата триколката.

# 706
  • Мнения: 1 766
Здравейте момичета, аз първо да попитам по-опитните майки, какво правят ако детето им се задави с нещо и не може да се оправи само. В смисъл заседне му нещо на гърлото. Това е най-големият ми страх, а Яна започва да яде все повече работи и се притеснявам и искам да съм готова при нужда. newsm78
   Рошличка, бързо и пълно оздравяване на дечицата. Представям си какво ти е с две, аз с едно едвам се оправям.
   Всички болни дечица да оздравяват бързо.
   По отношение на удължаване на майчинството, смятам, че тези 6 месеца няма да са излишни. Те ще могат да се ползват до навършване на 8-годишна възраст на детето, така че ако ги приемат аз бих ги ползвала на по-късен етап. Например ако много боледува в даден период. Иначе смятам да се върна на работа като навърши 2 години. Те ако го приемат може и да е във вариант да се ползва след навършване на 3-4 години от детето. Освен това може да се ползва и от бащата. Ще видим, днес го обсъждат в тристранката. И на мен на този етап ми се връща на работа.
    При нас отказът от биберон ще се окаже много трудна задача. А пък и на мен все ми се спи, понеже тя не спи много нощно време и нямам сили да я търпя да реве с часове. Докато не й го дам не заспива, реве, тръшка се, върти се и така търпя половин час и и го давам. Sad Може да изчакам да пробият й кучешките и тогава да опитам пак. Thinking

# 707
  • Бургас
  • Мнения: 7 203
То и сега има право да ползваш 6 месеца. Даже може и да не са поредни. Просто не са заплатени. Същото важи и за таткото.
Цвети като се задави започвам да я тупам по гърба.Ако не мине я хващам,повдигам я и я навеждам  с главата  надолу. Продължавам да я тупам. Знам,че при тежки случаи се хващат за краката и се обръщат с главата надолу и се тръскат -не много силно. Случвало ми се да и бъркам в устата,за да вадя станиол Simple Smile така че и това помага.

# 708
  • Мнения: 201
ако го приемат само ще нахендрят работодателите и още повече ще започнат да избягват да наемат жени с малки деца

# 709
  • Мнения: 47
Понеже аз повдигнах темата - аз няма да го ползвам, а ще си я пускам на ясла като навърши две. Понеже евентуално ще може и на части да се ползва, наистина ако детенце боледува - ще е добре да има +дни, освен основния платен годишен отпуск.

Силви, наистина опитай след кучешките. И аз така пробвах преди да са избили и нямах успех, след това стана.

# 710
  • Мнения: 478
Силви за задавянето трябва да го наведеш с главата надолу върху коленете си и да тупаш, а ако не подейства както Лина е казала за краката с надолу главата и друсаш леко. Ако много те е страх да не се задави просто гледай да не лапа много храна на веднъж и да не тича и скача докато яде, а аз лично като видя че нещо не го е сдъвкал известно време бъркам и му го вадя от устата, защото той неможе да стои на едно място докато си изяде там каквото е взел ам итърчи насам натам с него.

# 711
  • Мнения: 844
ако го приемат само ще нахендрят работодателите и още повече ще започнат да избягват да наемат жени с малки деца
И аз съм на това мнение. Щом ще го плащат работодателите , изобщо няма да е в + (за 90% от майките )

Аз четох малко по диагонал ,че дребната ще стане всеки момент.

За боба
- аз давам отдавна - боб ,леща, грах ,зелен фасул ...всичко. Гледам да е на обяд по принцип ,но се е случвало да давам и вечер.

За БИБАТА
- ония ден като прочетох тук и аз получих факс. Отрязах върха на бибероните още сутринта и ги връчих на малката. Казах и ,че кучето е отхапало бибата и сега има дупка:) Катерина ги попогледна , едната я занесе на моята баба , да я даде на кучето и остана другата . На обяд като легна я посика и аз я дадох . Общо взето резултата е - заспиване за 20 мин , накрая с рев (но не за бибата) , вместо за 5 мин както обикновено. Бибероната така я махнах и на баткото . Просто забелязах ,че напоследък Катерина я търси често , което на мен не ми се струва полезно Simple Smile
Сега когато поиска бибата и я давам , но тя просто не  я иска т.е. не съм лошата ,че не и я давам  Laughing

Ние днес си имаме пробило 7мото зъбче:)  Mr. Green Не са ни никнали зъбки от 8 месеца ...

За памперса- МИсля да започнем да се учим като стане по -топло. По принцип знае кое къде се прави , но се скрива и се нааква. Не я карам засега , но предстои ...

Ще я пускам направо на градина след септемви месец (ще ми я вземат по-рано в градината) .



# 712
  • Мнения: 217
Уф, това с яслите и граините е пълна скръб. И ако се наложи бих си ползвала тези 6 месеца докато се получат нещата. Тук във Варна е нещо с яслите стана много тегаво, предният месец нямаше никакви места за цяла Варна. Аз искам дребното да го пускам от август, но не знам дали и аз ще успея да си намеря работа до тогава  Crossing Arms

# 713
  • Мнения: 2 802
Пускам я на ясла. Няма кой да ме чака още 6 месеца. Детето трябва да ходи сред други деца да се социализира.

И аз така мисля, а и още една зима вкъщи ще ми дойде в повече  Crazy Crazy Crazy

Мобси, браво и на вас за бибата  Hug Иначе тези дъски за тоалетна според мен са за по-големи деца, нашите още са минички си мисля. Не се притеснявай за това, все ще се научат децата, въпроса е да не ги насилваме  Hug

Рошли, това за детегледачката не е лоша идея, обаче от както гледах онова глипче във ФБ групата с бабата дето налага чужо дете /може би на 6/7 месеца/ от бой не бих се доверила на кой да е  Whistling

Силви, като се задави с нещо, веднага бъркам в гърлото  Crazy Хубаво лош, това правя, щото докато го тупам може да стане по-лошо. Онзи ден например бяхме на гости в кумовете, те имат детенце на 3 години и както си приказваме изведнъж малкия нещо се дави. Гледам, хванал пластелина на каката и си взел явно топче  Crazy Призля ми в първия момент, бръкнах и не можах да го хвана, та топчето замина към стомаха  Mr. Green Предполагам, че вече го е изакъл, но тези дни както дреска като за световно не съм и гледала дали го е изкарал. Днес пак сме с цели 4 пъти дрискане  ooooh!

Роси ... и аз така процедирах, давах отрязаната за да не сметне, че го лъжа Mr. Green и накрая се примири и спря да я иска или търси, успех и на вас  Hug
А как така ще ти я вземат по-рано на градина, може ли  newsm78
Няма ли да е стерисаро за нея с по-голумите деца?

Аз също се каня да го пускам на есен на ясла, ама дали ще ни приемт е друг въпроса  Mr. Green

# 714
  • Мнения: 201
Ники ходи на дъска за тоалетна, взех я от Хипото за 10 лв, нищо му няма и ми е много по лесно, щото ме е гнус да му мия кукото, макар че и на него не е спрял да клечи. Зависи от настроението.
Племеницата направо я взеха в детска градина, когато беше на 2 г. и 2м. Нож с две остриета си е.

# 715
  • Мнения: 2 802
Ники ходи на дъска за тоалетна, взех я от Хипото за 10 лв, нищо му няма и ми е много по лесно, щото ме е гнус да му мия кукото, макар че и на него не е спрял да клечи. Зависи от настроението.

Ами като започне мазалото по гащичките  Joy /които м/у другото много ми аресаха и ще поръчам още  Heart Eyes/ ... тогава как ще се оправяме  Crazy

# 716
  • Мнения: 201
аааа Ники отдавна не ака в памперса, мнооого рядко се случва

# 717
  • Мнения: 2 802
аааа Ники отдавна не ака в памперса, мнооого рядко се случва

Аааа, значи аз да му мисля  Crazy ще пера до откат  Joy

Нубче ... ти ще переш или направо ще хвърляш в коша  hahaha hahaha hahaha

# 718
  • Мнения: 478
Ама много пишетееее,цели 3 стр имах да наваксвам.
 

ЗА задавянето да кажа,че Не се тупа,защото може още повече да се задави,навежда се и се тръска,ако е навътре в гърлото Не се бърка!Маги онзи ден се задави с някакъв чипс,ама един навит като папирос,почерпиха я с 2 и тя ги напъха в устата,и тя някакви с остри ръбчета и едвам я отдавих,кошмарно е,баткото ми се давеше с кърма,чак от носа му излизаше...


Ние ще пътуваме,но не през всичките празнични дни,защото моя мъж е на работа в четвъртък и вторник,кой е измислил тая простотия 6 почивни Thinking 

Ей,как се хванахте за тия локви,сега да се разберем,не и давам естествено да влиза в най-дълбоките и да се мокри ,но и е кеф да цапне с крачета,няма по-доволна физиономия . не съм попадала на майки,които казват Не постоянно,но баби по площадките какви има..лелел,умирам от смях,всичко е Не Mr. Green горките дечица

Ааа,Стаси не се съмняваме че у вас е казарма,ама като гледам на Али не и пука,танцува си и хич и не дреме,а пък и тия китайски изречения пред огледалото...познай кой имитира Joy

И да ви се похваля,вчера продадох на Маги комбинираната количка,много бързо стана,дойде един татко харесала я жена му,брои ми набързо парите и я взе,даже не се и пазари,обаче ми стана едно такова носталгично,леко тъжно...хм,порасна малкото ми бебче Rolling Eyes

# 719
  • shumen
  • Мнения: 17 899
Фейт,не си сама.И аз мисля да пера,че иначе колко чифта ще ми трябват,ако хвърлям като понякога ми ака по 3-4 пъти на ден.
На ясла е приет от Септември и направили 2 го пускам,че в нас ще полудеем зимата.
Роси,и аз така направих.Срязах е и пак му е давах и той сам се отказа от нея.От седмица не е търсил и вече е в историята.
Силви,ако се задави бъркам в гърлото или го потупвам по гърба.
При нас вече 2 ден вали през нощта,а през деня е облачно,но топло и сме навънка.

Общи условия

Активация на акаунт