мамо,искам мусака....... и още

  • 2 250
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • sofia
  • Мнения: 7 477
по повод темата за спорта и децата ни реших да пусна тази тема,дано ви е интересно Grinning

големят ми син,който е на 12 год. в петък вечерта се прибра от Корея след 14 дневен тренировъчен лагер по сноуборд.В последният си мейл до мен преди да си тръгнат беше написал"Мамо,сготви ми мусака!!!!! Laughing"
 Прибрахме се от аерогарата в 12.00 вечерта,той скапан от 14 часовият полет ,но бърбори за двама.Стана 1.00 ам. и аз вече права заспивам, а той-"аребе,дай да ям мусака" CrazyХапна си сладко,сладко и си легнахме.Сутринта се събуди в 9.00 и ми казва,че е гладен.Аз мупредлагам сандвичи,но детето си иска пак мусака GrinningЗакуси мусака , а в 12.30 пак си хапна от на мама манджата.И така,тавата беше празна ............С тая мусака ме разби,но това му се ядеше сутрин ,обед и вечер Wink

за Корея не спира да говори Simple SmileПо принцип от 6 годишен ходи по лагери и доста пътува с деца ,но този път е много впечатлен.
От 4 години се е запалил по сноуборда,картотекиран е във федерацията и освен него са избрали и още две дечица от Чепеларе за този лагер,който изцяло е финансиран от корейците.Аз съм скарана със ските,но на времето той се ориентира към борда и от нас се искаше само да го подкрепяме защото е много запален и самият той се чувства много добре в планината .Отделно винаги сме се стремили напълно до го обезопасим-каски,протектори.............и така сме и спокойни.Ами,детето се оказа добро в спорта и сме горди,че така добре се справя.
Бяха 3 деца и един треньор,купувахме бълг.сувенири,носеха носии...........голяма подготовка.Били са деца от 30 държави в селището кандидат за Зимните игри през 2014 г.Носили са ги на ръце,дали са на всяко дете пълна екипировка ,плюс очила и ръкавици............Пистите били страхотни,карали са всеки ден,последните дни са били състезанията -нашите деца на първите места.Но той каза,ча на всички са раздали медали и грамоти.Грам сняг не е имало,но машините бълвали денонощно сняг ,съоръженията били напълно нови за него и повечето ги нямало тук Wink
Явно корейците още от сега са готови и просто си рекламират селището за Игрите.Много неща са му в главата и и нформацията му идва едно по едно  Wink

Дали са им страхотни екипи,всичко си остава за тях,много рекламни материали от Корея,но не ми остава време да изгледам всичко.Разменяли са си с децата сувенири ,измешали са се и са завързали страхотни приятелства.Постоянно пуска мейли до някъде WinkМного е доволен .
Каза,че храната му е харесала,имали са отговорник за всяка делегация и много са си паснали с техния,бил толям пич LaughingРазхождали ги на много места ,правили какво ли не,имали вечери на всяка държава и носили бълг.знаме.Самите корейци ги  посрещнали с нашият флаг на аерогарата и те проста са се размазали от кеф.
Малко объркано пиша,но не знам как точна да преразкажа тов,което е преживял.
По-късно ще пусна и снимки .

Осъзнахме,че самият той с неговите си познанства от Витоша,с неговият си хъс и постоянство сам си помогна да стигне до тук.Осъзна и важността на англииският език,защото все го ръчкам и се разправяме за тоя англииски CloseДобре,че поназнайва нещо от уроците в Британика.

Лев не сме дали за Корея,но винаги сме го екипирали възможно най-безопасно и по негов вкус.Нали влиза в пубертета,все е с претенции,все на скъпото налита,но..........още овладяваме положението.Сега има да наваксва пропуснатото в училище и винаги  заплахата от лишаване на сноу борд е била ефективна.

Не че нещо много интересно ви написах,но мисля,че спорта и други такива занимания,както  и правилният подход на родителите много ще помогнат на децата ни .За всичко Simple Smile

е,  bouquet

# 1
  • Мнения: 5 140
lavender, браво на синът ти, дай боже и състезател да стане  Praynig, нищо не се знае, желая му го от сърце.  bouquet
Да ти е жив и здрав. Hug

# 2
  • sofia
  • Мнения: 7 477
lavender, браво на синът ти, дай боже и състезател да стане  Praynig, нищо не се знае, желая му го от сърце.  bouquet
Да ти е жив и здрав. Hug

мерси,мерси Heart Eyes

казала съм му,че първо е учението и после другото Winkи вече си знае урока и разбра,че като не учи-няма и друго Wink
само дъската му е в главата Crazy

# 3
  • Мнения: 5 370
lavender, браво на синът ти, дай боже и състезател да стане  Praynig, нищо не се знае, желая му го от сърце.  bouquet
Да ти е жив и здрав. Hug

мерси,мерси Heart Eyes

казала съм му,че първо е учението и после другото Winkи вече си знае урока и разбра,че като не учи-няма и друго Wink
само дъската му е в главата Crazy

Много хубаво, че главицата на твоето момче е заангажирана с нещо такова като спорт....и така в тая възраст остава встрани от толкова опасни неща. У дома всичките спортуват-свеки е карала ски, играла е худ. гимнастика, катери и досега планини.
Мъжото плува почти професионално и е играл волейбол-ръст 192-а деверът сигурно е правен на "Кончето" в Пирин или на Седемте рилски езера.  Mr. Green
отсега са се заканили, че:1.дребо ще плува; 2. Дребо ще се катери;3. Ще  учи английски;4 Ама и на френски ще го учи майка му, за да не се обиди  hahaha

# 4
  • Мнения: 5 140

казала съм му,че първо е учението и после другото Winkи вече си знае урока и разбра,че като не учи-няма и друго Wink
само дъската му е в главата Crazy

Ето така се става добър спортист. Peace

# 5
  • sofia
  • Мнения: 7 477
само ме е страх,че повечето бордисти пушат трева Close и дано нашето има повечко мозък Praynig

той от сега е казал,че и брат си ще качи на борд LaughingНо няма дъски за току що проходили.Много се смяхме в магазина,беше решил Сашко още тази зича да го качи,ама то детето още ни ходеше CrazyГолям майтап Laughing

# 6
  • Мнения: 5 370
Да не ти прозвучи нахалано-ама аз ще чакам снимкиииии. Hug Peace
Исках да покажа на моя мъж-скиор съоръжения и писти.

# 7
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Да не ти прозвучи нахалано-ама аз ще чакам снимкиииии. Hug Peace
Исках да покажа на моя мъж-скиор съоръжения и писти.

чак довечера,оказа се,че няма батерии във апарата и не може да ги източи.А сега отиваме на р.ден и пътьом ще купим батерии Wink

# 8
  • Мнения: 3 740
Браво на детето! newsm10
Два пъти браво на мама и тате! smile3501
Нови успехи и безаварийни полети по пистите!

P.S. Корейците са невероятни в стремежа си да се рекламират - аз лично познавам трима души, които са изкарали в Корея по един месец на корейски разноски - и тримата по различни линии. И през цялото време с азиатска упоритост са им повтаряли, потретвали и подесетвали колко велика и прекрасна страна е това - в прав текст, за да няма недоразумения. hahaha

# 9
  • Мнения: 3 089
браво на детето. и на майка му и баща му, че го подкрепят и поощряват. и моят мъж е запален скиор, така че ще надникна днес-утре за снимки, че да оплакне очи и той.

# 10
  • Мнения: 313
страхотно е, че го насърчавате и го подкрепяте. С ученето ще навакса.Щом е такъв добър спортист няма как да не е мотивиран да учи, за  да тренира.Успех и скоро да го видим в голямо състезание, може би следващата олимпиада.

# 11
  • Мнения: 5 877
само дъската му е в главата Crazy
Е, дъската и мусаката  Joy Joy Joy
Да ти е жив и здрав!

# 12
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Мусака за шампиони.  Grinning
Браво на момчето, браво и на теб!   bouquet

# 13
  • Мнения: 2 125
Радвам се  много, когато чета за такива деца! smile3501. Наистина си права, че освен училището, трябва да са ангажирани и с нещо друго, което обичат...Стимул е за тях. Аз нямам търпение да видя моя дзвер накъде ще се насочи.

А,  в тая мусака да няма допинг??? Shocked Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 2 300
Супер! Страхотен син имаш  Simple Smile
само дъската му е в главата Crazy
Е, дъската и мусаката  Joy Joy Joy
Да ти е жив и здрав!
Joy Joy Joy
Да, да ти е жив и здрав!

Последна редакция: нд, 19 фев 2006, 22:04 от караконджул

# 15
  • Мнения: 510
по повод темата за спорта и децата ни реших да пусна тази тема,дано ви е интересно Grinning


за Корея не спира да говори Simple SmileПо принцип от 6 годишен ходи по лагери и доста пътува с деца ,но този път е много впечатлен.
От 4 години се е запалил по сноуборда,картотекиран е във федерацията и освен него са избрали и още две дечица от Чепеларе за този лагер,който изцяло е финансиран от корейците....

lavender и аз чакам снимки,дано ги преточите утре Wink
Имам приятелка корейка,преподавател в СУ,българист,преводач,води и неделното училище на корейската диаспора у нас,много е яка,освен това обожава зимните спортове и кара със синовете си(скиори са),може да преведе на твоя бордист благодарствено писмо до организаторите,пиши на лични,ако имате нужда Sunglasses

Моята хубавица,която е на 6г, е запалена и по кънките, и по ските ... и иска да ходи само на ски училище,дори въздиша,що нямало спортни такива.А пък апетитът й така се изостря след тия спортни занимания,че направо примирам от кеф , newsm64 и козирувам на спортистката.Не се шашкай за пафкането,около мен има една бойна тайфа и брат ми е в нея,направиха асоциацията по екстремни ски преди 8 години,не са марихуанчовци.Синът ти сигурно е влизал тук: http://befsa.com  , http://bas-bg.com/
 Sign ExclamationИма какво да се прочете,особено в темата за лавините   и особено след тая на Палашица от миналата година и днешната на Витоша : http://befsa.com/?  q=taxonomy/page/or/4 Sign Exclamation

Аз също се страхувам от травми и малката е винаги с каска и протектори,но за гърба няма,не се намират толкова малки у нас,а е много важно ooooh!

Ще искам рецептата за мусаката,пусни я в кулинарния форум newsm53

# 16
  • sofia
  • Мнения: 7 477


http://www.bgalbum.com/thumbnails.php?album=lastup&cat=11957&page=1

хайде ,гледайте

Последна редакция: нд, 19 фев 2006, 23:25 от lavender

# 17
  • sofia
  • Мнения: 7 477
с всички сайтове е наясно Wink
горкият е толкова изморен ,че ходи като призрак Sad

иначе на снимките той е най-големият от децата-Филип.Понеже сложих  имена на файловете ,да знаете.

хубави снимки е направил  bouquet

# 18
  • Мнения: 3 248
Айде и аз да се отчета! Party

Снимките са много хубави! Роси, синът ти бил много хубав, бре! Flutter

Много е хубаво това, че го насърчавате, още по-хубаво е че него си го влече! А относно училището...и на мен майка ми все ми повтаря, че ученето е на първо място, но реално погледнато вече не е точно така! Според мен най-добре е човек да се развива в посоката, която го удовлетворява и го кара да се чувства пълноценен! Освен това, мисля, че учителите гледат друго яче на децата заети със спорт...........
Синът на най-добрата приятелка на майка ми, е тенисист - вчера стана на 15 години, а преди по-малко от месец стана Шампион на България при 16 годишните! И въпреки това няма проблеми с училището...само, дето сега мислят да го прехвърлят на самостоятелно обучение, защото му предстоят много пътувания!
Тази заетост на децата им дава мнооого - както самата ти казваш език учат, пътуват много, учат се да са самостоятелни (най-хубавото според мен) и т.н., и  т.н. Но пък им взема най-хубавите години, най-безгрижните и най-лудите! Crazy
Тъй че всичко си има своите положителни, и своите отрицателни следствия! Peace Важното е да не съжалява за нищо, а да върви напред с гордо вдигната глава и да се гордее с това, което е постигнал! Grinning

Мразя да изпадам в такива словоохотливи състояния! Twisted Evil

Съвсем се отплеснах! Close Close Close

Браво на Филип...да продължава в същия дух!


само ме е страх,че повечето бордисти пушат трева Close и дано нашето има повечко мозък Praynig

той от сега е казал,че и брат си ще качи на борд LaughingНо няма дъски за току що проходили.Много се смяхме в магазина,беше решил Сашко още тази зича да го качи,ама то детето още ни ходеше CrazyГолям майтап Laughing

Мисля, че пушенето на трева не зависи толкова от това, което се тренира...а по-скоро от средата в която се движи! Peace

А Сашко, не го мъчете детето, от толкова рано! Praynig Още са му кашкавалени крачетата, освен на шейна не го пускам на друго...а, може и на найлон! Laughing Laughing

# 19
  • Мнения: 3 248
Марч, а твойта сладуранка бие всички рекорди! То пък бива и бива надарено дете, ама чак пък толкова! Още помня как ми четеше на базара...и как разсъждаваше! Беше толкова наясно със себе си, че чак се замислих за мене си! Laughing Laughing Laughing

Нямам търпение да я видя във вторник! Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 5 140
Много са хубави снимките и добре са си изкарали децата. Hug

# 21
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Весе,той изпадаше на моменти дето само вика-дай,дай..........и все нещо иска.А в бележника-трагедия.И понеже все за сноуборда искаше нещо мъжа ми му обясни,че така не става и трябва до се потруди.
Постъпихме малко комерсиално,но нямахме избор.Не се качи два уикенда на Витоша миналия сезон,обяснихме му ,че спорта не е никак евтин и ако иска като порасне да продължава със сноуборда ,да има екипа който той си харесва трябва да си сяда на гъза и учи.Защото ако иска да има като порасне голям и стане самостоятелен разни неща за удоволствие трябва да може да си ги купува .Такъв е живота и трябва да е подготвен,факт.

Сашко  Laughingаз хич не го закачам Crazy,батко му дава зор Wink

# 22
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Много са хубави снимките и добре са си изкарали децата. Hug

да,не спирам да ги гледам и да им се радвам.
аз качих най-хубавите,иначе са доста ,но предимн масовки  Crazy

# 23
  • Мнения: 510
Марч, а твойта сладуранка бие всички рекорди! То пък бива и бива надарено дете, ама чак пък толкова! Още помня как ми четеше на базара...и как разсъждаваше! Беше толкова наясно със себе си, че чак се замислих за мене си! Laughing Laughing Laughing

Нямам търпение да я видя във вторник! Heart Eyes
Да,добро е детето,както казва майка ми:`на мързеливите родители са им оправни децата` Wink Ще я видиш  във вторник и ще си побеседвате  Simple Smile

lavender ,`пътечките`,рейловете,6 седалковия лифт,пистите с изкуствен сняг,ама най-вече БГ отборът са фантастични,сутринта ще ги покажа на щерката Wink . И екипите м-м-м,добър подарък са им направили.Момиченцето от България е скиорче ,познах ли newsm78

# 24
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Марч,и тримата са бордисти Wink

# 25
  • Мнения: 14 133
Браво на момчето!!!   bouquetДа влезе в големия спорт!!!

# 26
  • Мнения: 430
Страхотно ти е момчето, Роси!
 newsm74
Да ти е жив и здрав Hands Clap

Вярно е, че и бележникът е много важен, ама нали знаеш, че накъдето те тегли сърцето, натам ти е обърнат и акъла  Stuck Out Tongue Winking Eye Пък и нали виждаш, че състезанието в чужбина е по-добър стимул да се научи един английски, отколкото мърморенето на родители и скучните уроци в клас и на курсове Mr. Green  Не се знае дали с борда няма да започне да печели по повече от съвсем ранна възраст, че да ви сложи и двамата с мъжа ти в джоба си newsm81

Още веднъж, да ти е жив и здрав и още много спортни радости да ти носи
 bg

Много ме зарадва с този пост! Все такива да ги пускаш Hug

# 27
  • София
  • Мнения: 39 817
Роси браво на Филип Simple Smile Много успехи му пожелавам Simple Smile

# 28
  • Мнения: 510
Марч,и тримата са бордисти Wink
Като научиш още информация за състезанието,за други отбори от Източна Европа(ако е имало),ако има и клипчета-пускай Wink А ,и питай за дисциплините,в които са участвали,имаше рейлове по трасето newsm78,сигурно е било атрактивно Party
Март са състезанията на моята щерка-те са все съботни/ неделни,но по ски,може да се засечем горе,някъде беше писала,че се качвате от време - на време.

# 29
  • Мнения: 863
Роси, страхотни са  снимките, много се радвам ,че Филип е изкарал добре и е доволен!Да ти е жив и здрав и много да те радва! Hug

# 30
  • sofia
  • Мнения: 7 477
имало е отбори от Европа,Южна и Сев.Америка,Азия и Африка.Повечето са били скиорчета Winkи всички на възраст от 11 до 14 год.
Децата от Африка са ги учили да карат ски,а Филип се е запознал с едно момче,което в Юж.Африка карало SANDBOARD и сега усъвършенствал сноуборда.
Той каза,че самото състезание е било просто за да завършат лагера и не е било много трудно.Но по цял ден иначе са били на пистите.
от Европа са били от Русия,Украйна,Македония,Гърция,Германия и............имаше и др.но не помня Embarassed

Аз на Витоша се качвам само лятото,зимата не ме кефи,не карам ски и борд , а за дълги разходки съм зиморничава.Като се затопли ще се кача Wink

май имаше и клипчета newsm78,сега ще видя Wink

# 31
  • Мнения: 3 271
Роси, страхотно е това! С голям кеф ти прочетох постинга, а сега се радвам на снимките. Браво на вас, браво и на Филип. С толкова хъс ще успее, стига да го иска достатъчно. Много късмет му желая, а на вас виждам от сега ви носи порядъчно количество гордост Simple Smile

# 32
  • Мнения: 1 134
Супер! Поздравления!


Вземи се качи и ти, да не се чудиш за транспорт през зимата, а направо да се плъзгаш от София до Перник или Доганово Simple Smile))

# 33
  • Мнения: 289
Браво на Филип! Все така с хъс да кара дъската и да радва всички около него!
Пък и нас, снимките са страхотни!  bouquet

# 34
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Супер! Поздравления!


Вземи се качи и ти, да не се чудиш за транспорт през зимата, а направо да се плъзгаш от София до Перник или Доганово Simple Smile))


 Joy Joy
не ща SadИмам операции по колената ,спомен от гимнастиката и не смея............

# 35
  • Мнения: 1 077
браво!
на родителите!  Grinning  bouquet

Спортът наистина носи страхотни емоции... и познаства, и воля, и сила, и дух...
И е една много добра подложка за леко изкрване на пубертета.  Mr. Green

Все така продължавайте!

# 36
  • sofia
  • Мнения: 7 477
браво!
на родителите!  Grinning  bouquet

Спортът наистина носи страхотни емоции... и познаства, и воля, и сила, и дух...
И е една много добра подложка за леко изкрване на пубертета.  Mr. Green

Все така продължавайте!

да,винаги съм искала да спортува нещо сериозно,но много му помогна Каратето-6 год.дисциплина,страхотен клектив и винаги е контактувал с по-големи.

Абе,в мусаката ще да е тайната Joy Joy

# 37
  • Мнения: 510
Айде,чакаме с мойта скиорка и клипчетата,а и рецептата за мусаката(между другото и тя обожава мусака...но само заливката,изравя я педантично) Joy
Ако правят за 7 годишни същия лагер,свиркайте,тя ще е е на толкова след година.
На каква надморска височина са били пистите,там има и доста високи планини Simple SmileНашите приятели корейците са бая добри скиори,а как плуват бътерфлай  grinning039 ,все едно са родени-научени спортисти newsm78

# 38
  • sofia
  • Мнения: 7 477
мойта мусака е без заливка Wink

на 2 и малко хиляди м. е надморската височина ,каза,че не било високо,колкото на Алеко.

Марч,той е картотекиран в Алеко Мотен,там почна и всяка година там му подновявам картотеката.Хачо го тренира , а Анди лятото му е поел сърфа и планинските летни лагери.Сега си праве устата за КайтСърф при Хачо,но ще се размине сигувно защото е цифра.Другият вариант е да му търсим спонсори като  Бас и др. такива........

Ще питам Филип за лагери на по-малките,но ще питам и във федерацията .Вчера се запознах със секретарката и се надявам да знае нещо Wink

не знам как да кача клипчетата,но са с лошо качество и не се вижда особено  Sad

# 39
  • Мнения: 510
мойта мусака е без заливка Wink

на 2 и малко хиляди м. е надморската височина ,каза,че не било високо,колкото на Алеко.

Марч,той е картотекиран в Алеко Мотен,там почна и всяка година там му подновявам картотеката.Хачо го тренира , а Анди лятото му е поел сърфа и планинските летни лагери.Сега си праве устата за КайтСърф при Хачо,но ще се размине сигувно защото е цифра.Другият вариант е да му търсим спонсори като  Бас и др. такива........

Ще питам Филип за лагери на по-малките,но ще питам и във федерацията .Вчера се запознах със секретарката и се надявам да знае нещо Wink

не знам как да кача клипчетата,но са с лошо качество и не се вижда особено  Sad
Ех,мусаката   ooooh!а  печените чушки с доматен сос Party-това й е допингът през лятото Wink
Представям си го ка ти е  казал `ми,не беше високо` Smile
Брат ми си купи кайт и това лято щерката ще му помага при разпъването и сгъването,след някоя друга година,кой знае Mr. Green
Анди беше 1 година след мен в гимназията и се засичаме често по планините,за Хачо също се сещам(по физиономия),безспорно добри учители си е намерил   Hands Thumbsup

Айде, ще чакаме вести за лагери Wink

# 40
  • sofia
  • Мнения: 7 477
леле,това дете не спира с мейловете до корейските и други приятели Mr. GreenХак,нека му е Crazy

той така ги е опознол тука ГОЛЕМИТЕ батковци,че са му дали още преди 3 г. карта с 10% отстъпка в БАС, а там Крис му е приятел.Оправен се оказа  Wink

такива лагери се правели за деца от 9 г. нагоре и получавали поканите във федерацията.От там през клубовете събирали децата.Иначе Анди постоянно прави лагери до Банско ,що не го питаш.......

ето ти сайта им

http://oxo-team.dir.bg/ski.html

# 41
  • Мнения: 510
леле,това дете не спира с мейловете до корейските и други приятели Mr. GreenХак,нека му е Crazy

той така ги е опознол тука ГОЛЕМИТЕ батковци,че са му дали още преди 3 г. карта с 10% отстъпка в БАС, а там Крис му е приятел.Оправен се оказа  Wink

такива лагери се правели за деца от 9 г. нагоре и получавали поканите във федерацията.От там през клубовете събирали децата.Иначе Анди постоянно прави лагери до Банско ,що не го питаш.......

ето ти сайта им

http://oxo-team.dir.bg/ski.html

Зная за сайта им,виждаме се често и горе,аз за Корея-та ....такова Embarassed
Като стане на 9,ако още е запалена,ще проуча нещата Joy

Иначе нашата скиорка е с http://skidino.com/ и ще ходи на лагер от 3.04 на Банско,ще е най-малката,та затова и ние ще сме лагеруващи newsm41 ,пък и ще помагаме на Ане-Мари и Емо за децата.

# 42
  • София
  • Мнения: 9 531
Аз никакви снимки не можах да видя, за съжаление. There was an error while processing a database query ми пише. #Crazy
Но от задъханият ти разказ ми се прииска и на мен такава емоцийка Hug. Някога.
Независмо, дали ще е свързана със спорт. Wink

# 43
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Аз никакви снимки не можах да видя, за съжаление. There was an error while processing a database query ми пише. #Crazy
Но от задъханият ти разказ ми се прииска и на мен такава емоцийка Hug. Някога.
Независмо, дали ще е свързана със спорт. Wink
quote]

странно и аз опитах,ама newsm78не става.Може да е нещо по сървара им Sad


охо,ето какво е станало.........

http://www.bgalbum.com/forum/phpBB2/viewtopic.php?t=58&sid=1 … 98cb9eeeab9983d1b

ще ги кача наново,но по-късно Close

Общи условия

Активация на акаунт