Поморие 2014

  • 104 984
  • 739
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 452
Момичета и аз ще ви помоля за телефон на някоя квартира в Поморие,от която сте доволни.Исками се следващия уекенд да отскочим до там.Трябват ми 2-двойни стай.

# 451
  • Мнения: 4
Привет от Поморие! Пристигнахме вчера. Тази сутрин към 6 часа имаше гръмотевици, преваля съвсем малко, но сега е слънчево и приятно Grinning Няма проблеми с водата изобщо. Въпреки че и ние купуваме минерална, водата от чешмата става за пиене според мен - въпрос на вкус.
За да намерите свободни стаи или апартаменти трябва доста звънене и ровене в нета, но се намират. Аз търсих във вторник и успях да намеря за петък (вчера).

# 452
  • София
  • Мнения: 6 260
Аз сега се разтърсих да открия евентуално програма за киното в Поморие, ама то май вече няма такова. Общината си го била върнала, щяла да го ремонтира, бла-бла.
Наистина ли не работи това уникално кино?  Cry А беше една от причините да се върнем пак в Поморие. На входа си взимахме пуканки, които ни даваха с купа, зад екрана - море, корабчета, а по време на филмите често виждахме падащи звезди  Sad

Иначе попаднах на инфо за туристическо влакче до Музея на солта. Някой виждал ли го е, ползвал ли го е?

Мин. г. септември не работеше, а и не беше работило цяло лято  Peace До Музея на солта също бяхме, но не с влакчето, иначе според мене си заслужава.

# 453
  • Мнения: 4 529
Аз сега се разтърсих да открия евентуално програма за киното в Поморие, ама то май вече няма такова. Общината си го била върнала, щяла да го ремонтира, бла-бла.
Наистина ли не работи това уникално кино?  Cry А беше една от причините да се върнем пак в Поморие. На входа си взимахме пуканки, които ни даваха с купа, зад екрана - море, корабчета, а по време на филмите често виждахме падащи звезди  Sad

Иначе попаднах на инфо за туристическо влакче до Музея на солта. Някой виждал ли го е, ползвал ли го е?

Мин. г. септември не работеше, а и не беше работило цяло лято  Peace До Музея на солта също бяхме, но не с влакчето, иначе според мене си заслужава.

Момичета, до Музея на солта никога не е имало и няма влакче. Не знам къде сте го прочели, но не е вярно  Naughty Изобщо в Поморие от няколко години няма влакчета.  

Флори май днес трябваше да пристигне в Поморие ,нали?  Simple Smile   Ще чакаме отзивите й  Peace

# 454
  • Мнения: 387
Флори ще ходи от 10 до 18 август )) Промених датите щото помолих и човекът ме разбра. Така че... още малко ще почакате , но ви чета тук за всичко. На мен ми е за първи път да ходя в Поморие. И аз исках този музей да видя ама...няма да стане . Поне центъра да разгледам ако успея да стигна. Най-вече дано времето е хубаво щото се наплаших. Много пострадах с тази градушка (((( Не мога да се оправя . Едни цени ми искат не е истина(( Санирането отиде напълно почти и прозорци...бе какво да ви разправям Така съм се обрулила емоционално , че само ми е за почивка. Но съм обещала и ще дам подробно описание и отзиви за Далас 2. Все пак...хубаво е да си споделяме и знаем . Просто нямам кола и съм вързана отвсякъде. Ама по-добре , щото ако трябваше и кола да оправям .....
Дано времето се оправи и всички които им предстои и са там на почивка да си прекарат хубаво. Другото...ще се преглътне и оправи някак си))

# 455
  • София
  • Мнения: 6 260
А, за водата от чешмата - ние не я пихме, не защото можеше да не ни хареса на вкус, а заради стомашно-чревните истории (от децата в компанията едното въпреки това вирусът не го подмина, а другите три плюс мене се обзаведохме с Т и/ или болки в гърлото, ама то последното мин. септ. същото го имаше и в Сф).

За влакчето - и аз също не съм го виждала, само че, нали бяхме септ, та не знам как е било в активния сезон (то ясно, че щом хора от града казват, че от гг. няма, значи няма, де  Simple Smile ). И преди се канех да пиша и за още нещо, ама все не оставаше вр. (обикновено влизам във форума от бач вече) - по принцип Поморие си е духовито (може би плажът в "новия" град и тези ок. Гранда са изключение), все пак е полуостров навътре в морето; затова и там едно вр. се правели сол, защото си трябва и вятър и затова в залив като созополския напр. не им се е отдало.

За центъра - центърът си е съвременни сгради на общината и полицията+супермаркет, нищо особено, но има хубава паркова алея при лунапарка и една от църквите. Отделно в Поморие наистина си има и "стар" град (вярно, няколко къщи са, но си заслужава) - при друга от цървичките, има и някаква гръцка фондация там; мн. е красив, защото е над една скала в морето (пада се в началото на Крайбрежната).

# 456
  • Мнения: 4 529
А, за водата от чешмата - ние не я пихме, не защото можеше да не ни хареса на вкус, а заради стомашно-чревните истории (от децата в компанията едното въпреки това вирусът не го подмина, а другите три плюс мене се обзаведохме с Т и/ или болки в гърлото, ама то последното мин. септ. същото го имаше и в Сф).

За влакчето - и аз също не съм го виждала, само че, нали бяхме септ, та не знам как е било в активния сезон (то ясно, че щом хора от града казват, че от гг. няма, значи няма, де  Simple Smile ). И преди се канех да пиша и за още нещо, ама все не оставаше вр. (обикновено влизам във форума от бач вече) - по принцип Поморие си е духовито (може би плажът в "новия" град и тези ок. Гранда са изключение), все пак е полуостров навътре в морето; затова и там едно вр. се правели сол, защото си трябва и вятър и затова в залив като созополския напр. не им се е отдало.

За центъра - центърът си е съвременни сгради на общината и полицията+супермаркет, нищо особено, но има хубава паркова алея при лунапарка и една от църквите. Отделно в Поморие наистина си има и "стар" град (вярно, няколко къщи са, но си заслужава) - при друга от цървичките, има и някаква гръцка фондация там; мн. е красив, защото е над една скала в морето (пада се в началото на Крайбрежната).

Да, Поморие е на полуостров ,открито е и често духа. Ще ви издам една "тайна"  Wink Wink - ако на Източния плаж духа, на Южния е тихо и обратно . Та,можете да ги сменяте ,за да ви е комфортно . Peace  

Не ,че е важно,но има неточност по отношение на сградите в центъра - сградата на Общината и полицията не са в самия център и не са близо една до друга . Да,центърът на града не е нещо невиждано и нечувано,но си е хубав (за мен)

 


  


 Това е новата сграда на читалището в града,пред която почти всяка вечер има някакви изяви -концерти на гостуващи певци,танцьори,рецитали, шоу-програми и други. Интересни събития можете да посетите ,ако сте гости на града по време на "Яворови дни" , "Седмицата на морето" или "Море от вино". Всичко това се случва на централния площад,пред читалището,както казах, и е безплатно.

Последна редакция: нд, 03 авг 2014, 09:13 от daniela.qnkova

# 457
  • Мнения: 387
Къде е това читалище с мероприятията и как се стига до него.
Аз гледах по гугъла виртуално уж центъра и много ми хареса парка и голяма градина , широка алея.
Поне това видях. Общината близо ли е до този парк. Мен там ще ме стовари май рейса. После да мога да се ориентирам ако успея да стигна да видя нещо. И...още нещо.. иска ми се да си купя нещо кат ракийка поморийска или нещо такова. Правят ли още и къде има да е тяхно и качествено.
Така ще стане , че рождения ми ден ще го празнувам там. Иска ми някакво рибно ресторантче, дето готвят пресни рибки и да не е претенциозно много -скъпо един вид. Ако някой знае такъв да пише ))

# 458
  • BG
  • Мнения: 390
В Поморие е чудесно, вчера се прибрахме и  ми се иска отново да събера багажа и да се връщаме натам. Много хубав, чист и спокоен град. Най-готино е сутрин към 8-9 часа да пиеш кафе в центъра - РАЙ.

# 459
  • Мнения: 4 529
Къде е това читалище с мероприятията и как се стига до него.
Аз гледах по гугъла виртуално уж центъра и много ми хареса парка и голяма градина , широка алея.
Поне това видях. Общината близо ли е до този парк. Мен там ще ме стовари май рейса. После да мога да се ориентирам ако успея да стигна да видя нещо. И...още нещо.. иска ми се да си купя нещо кат ракийка поморийска или нещо такова. Правят ли още и къде има да е тяхно и качествено.
Така ще стане , че рождения ми ден ще го празнувам там. Иска ми някакво рибно ресторантче, дето готвят пресни рибки и да не е претенциозно много -скъпо един вид. Ако някой знае такъв да пише ))

Флори , с автобус № 3 ,но той минава само в определени часове. Примерно вечер( защото тогава ще го ползваш до центъра) тръгва от новия град в 19.30 ч. Значи на спирка Кални бани,откъдето ще го хванеш, ще е около 19.50 ч някъде. Не мога да кажа точно, защото не го ползвам.

Че има парк в града е силно казано, по- скоро е неголяма градска градинка пред църквата .Но е приятно там  Peace

Точно рибен ресторант няма в Поморие, но риба се сервира във всяка заведение  Peace
За ракийката ще ти отговоря по- късно - да събера инфо  Peace

# 460
  • Мнения: 387
Благодаря много!))
Знам за този автобус Седефчето ми беше казала, ама забравих на какво време минаваха Аз някъде от парк хотел поморие ще го хващам или там някаква болница- Няма да съм в новия град, а в бунгалата до хотел Релакс -Далас2. Колко спирки е горе-долу, ако знаеш. Да не взема в Новия град да се замъкна(( Също къде има пазарче да си купиш примерно доматки и такива неща. Ние сме без храна и там наоколо май няма нищо дето да се продава. Не ми е много ясно , ама скоро ще се изясни и като се върна ще пиша . Стига да мога да пообиколя. Искаше ми се нещо да си купя оттам и се сетих , че правят ракийка и коняче май. Така... да знае човек нещо Поморийско)) Да не е като менте при нас от магазините ми се иска . Яд ме е само , че съм далече от центъра много , ама пък нали за този черен пясък и кал ще ходя та...няма пълно щастие.
И да питам само как е морето-има ли мъртво вълнение и водораслите май вече почва август цъфтежа . Та..чиста ли е водата . За рибата ще карам на късмет аз не разбирам много , но...за случая и нали е на море...

# 461
  • Мнения: 77
Ние изтеглихме почивката с един ден и ще прекараме ден повече в Поморие. Вода от чешмата там не пием. Но пък и повече сме навън, така че задължително сме на бутилирана.
Вече нямам търпение да отидем...

# 462
  • Мнения: 19
Здравейте,бих искала да попитам плажът в поморие платен ли е,в смисъл има ли свободно място,без да е нужно да плащаш чадър и шезлонг,тъй като аз обичам да си се търкалям в пясъка Grinning

# 463
  • Мнения: 77
Там, където ходим има свободна зона.Мисля, че по закон концесионерът е длъжен да оставя свободна зона. Намирането на място вече е друг въпрос Simple Smile

# 464
  • Мнения: 1 666
По спомен от предишните лета-място за чадър и хавлия в свободната зона може да се намери, само ако идеш на плажа в 7 часа!
Флори, пак по спомен от предишните лета - поморийският винпром има фирмен щанд в центъра, точно до читалището.

Общи условия

Активация на акаунт