Юлчета 2008 (тема 148)

  • 70 472
  • 314
  •   1
Отговори
# 105
  • Варна
  • Мнения: 289
Аз направих подарък- партито за РД, той си го знае , казах му че ще е така.Което не е толкова малко, макар да имаше 8 деца, всеки знае какви са цените по детските кътове за Рожденни дни. Получи много хубави игри и подаръци от децата, роботи за сглобяване, образователни игри, замък за сглобяване, водни пистолети , маски и други подобни. Много е доволен. От баща си има Плейстейшън.Мисля че съвсем достатъчно. Събрал е около 130-140 лв в касичката си, иска скейборд, ролери не харесва. Скоро ще отидем да си избере, идея нямам дали въобще ще се задържи, гледах обаче че има доста малки скейтове. Пита ме оня ден дали ще стигнат тези парички за скейборд, казах, че да разбира се. Дори ще останат му обясних със сигурност. Мамо, казва искам да останат и да събирам, за да мога за Нова година и аз да направя  подаръци. Нали уж вярваха в дядо Коледа Simple Smile ...Нищо не казах.
От два дни се клати едното долно зъбче, голяма радост  Laughing

Последна редакция: чт, 17 юли 2014, 16:53 от Веси @

# 106
  • Мнения: 6 930
Лелее, почти 7 месеца не е писал никой тук Crazy
Чудя се какво да я правя Лили и викам да ви питам за акъл. Тя от малка имаше някакъв афинитет към балета, а и по принцип обича да танцува. Искаше да ходи на балет и накрая я заведох на класически. Тогава беше на 3-4 години. Уж й харесваше, но някой път не искаше да ходи, стана от дъжд на вятър и накрая изобщо спряхме. Тя обаче от време на време се присещаше и пак искаше да ходи. Накрая й викам добре, ще те заведа, обаче този път по-сериозно. Пак не й се ходеше понякога, но аз я ръчках, и повече от половин година ходи с удоволствие.
В един момент обаче реши, че иска да ходи и на пеене. Лили не може да пее. Обаче пък иска да излиза на сцена, а това с пеенето става доста по-често. Съответно тръгна с голям ентусиазъм на пеене. Обаче се оказа, че пеенето и балета съвпадат като часове. Чудехме се кое да правим и беше много труден избор, защото тя искаше пеене, но според мен не може да пее, а аз предпочитам балета просто защото се справя по-добре. Накрая учителката по балет предложи да я преместим в група с по-напреднали, която беше в други дни и часове. Добре, идеален варинт. Почна се едно ходене на балет и пеене и почти всеки ден от седмицата имаше нещо. Ходи няколко месеца на балета с другата група и пак почна да мрънка, че не й се ходи. Според мен е чист мързел това и затова продължавах да я натискам да ходи. Но в един момент вече почнах да се чудя има ли смисъл като тя няма желание. Имаха коледен концерт и след това й викам да спре да ходи един месец на балет, за да си почине малко и да си помисли иска ли да продължава или не. Аз не искам да я правя балерина, просто според мен е хубаво да има някакво движение, а тя обича да танцува по принцип.
Вчера ми се размрънка и за пеенето, че не иска да ходи, което според мен доказва тезата ми, че е само от мързел.
Последно говорих с нея, каза че иска да ходи на балет уж. Но аз просто се чудя дали е добре да я натискам или да я оставя да се откаже.

# 107
  • София
  • Мнения: 1 946
Мойто ходи на балет с желание, но в края на лятотото, есента и изобщо в дните с топли хубави вечери не искаше да ходи. Не от мързел, а защото предпочиташе да играе с приятелчета навън - да карат колелета и такива неща. Тогава я натисках. Сега пък я спрях за един месец от градина и съответно и от балет и нямаше никакъв протест от нейна страна.  Изобщо не си дава много зор детето. Тази седмица тръгна пак на балет и си ходи с желание засега.
Това, което наблюдавам в моята маймуна, а според мен ми се струва, че може би и при Лили е така, че моето много бързо губи интерес към нещата. Иска нещо силно, получава го, но бързо се насища. Всичко й омръзва. Не винаги довършва нещата до край. Не си дорисува рисунката например. Аз, честно казано, се притеснявам как ще се отрази това в училище.

# 108
  • Мнения: 6 930
Това, което наблюдавам в моята маймуна, а според мен ми се струва, че може би и при Лили е така, че моето много бързо губи интерес към нещата. Иска нещо силно, получава го, но бързо се насища. Всичко й омръзва. Не винаги довършва нещата до край. Не си дорисува рисунката например. Аз, честно казано, се притеснявам как ще се отрази това в училище.
Ох, ужас, аз пък съм точно обратното, мразя да оставям недовършени неща Crazy

Лятото си ходеше без проблеми Лили, тогава мрънкаше за плуването Laughing Но като цяло тогава имахме повече свободно време и то като й писне вкъщи вече й се правеше нещо друго. Но сега като е по цял ден на училище седи много по-малко време вкъщи, а иска повече явно, да си помързелува. Аз от друга страна се опитвам да я държа повече време навън, защото вкъщи само се разхвърля Crazy Луда работа.

# 109
  • София
  • Мнения: 3 449
Simple Smile

Още я има нашата тема!  Heart Eyes

# 110
  • Sofia
  • Мнения: 9 767
Като сте почнали кажете как стои въпросът с училището? На какъв принцип го избирате? Най-близкото? По-престижно? Как става записването?

# 111
  • София
  • Мнения: 979
И Криси е трудна с допълнителните занимания - ходеше на кик бокс, от началото на декември не е ходила (последно се оказа, че заради предстоящ изпит), поиска на балет и на танци и сега от скоро не иска на танците защото я болели краката  Thinking Та и аз съм в чуденка, но знам, че е хубаво да ходят на такива занимания за да се научат на нещо и да разпускат след училище, както и изяви при желаещите. А тя иска и все говори за сцената. Като отиде на някое от заниманията и се връща ентусиазирана с желание да продължи и следващия път пак бие отбой. Та си мисля, че е по добре да ги стимулираме да ходят .  Whistling

За училището избирах да е по близко до мен, че се измъчих с детските градини и беше едно тичане постоянно. Хубаво е да се ориентирайте вече, миналата година имаше записване от януари месец - например 32 - СОУ ( Там имаше интервю с родителя, нещо като изпит за децата и мотивирано писмо  Crazy) В някои приема беше за три дена и водещи бяха входящите номера.
Иначе като цяло почти всяко училище си има Интернет страница и там са посочени критерии и срокове. Има даже и онлайн кандидатстване - мисля в Младост.

За мен беше важно класната учителка, все пак са при нея първите четири години, мъжа ми настояваше да учи немски - и така търсех, но за негово съжаление не се събра паралелка за немския и само английски и испански имаха и ни го съобщиха на 15 септември  Joy та нямаше вече на къде, но класната и е много готина и не бих я заменила за друга.  Peace

Пожелавам Ви успех в избора на училище Simple Smile

# 112
  • Варна
  • Мнения: 89
Според мен не е мързел, Ели. Сега всичко им е интересно, но и са пълни с енергия, и е трудно да задържиш вниманието и интереса им. И Габи тръгна с желание на спортни танци, но на третото ходене се озоваха с още едно момиченце наказани до едно бюро. Тичали, беснели. И се обиди, каза: "нараниха ми  чувствата"  Laughing, а и реши, че е досадно да повтарят едно и също. Цял живот танцувам и мислех, че за момиченце е добре, защото развива чудесна двигателна култура, но очевидно не е за темперамента на Габи. Поне не на този етап. Мисля да и предложа различни неща, нека да опита. Така ще има възможност да си хареса занимание, а и ще се види какво и пасва. Не търся таланти непременно, макар че е доста артистична, и може би ще пробваме в театрална школа за деца,  обаче пък точно сега почна да проявява особен вид срам- такъв инатлив...

# 113
  • София
  • Мнения: 3 449
Мариела ще ходи на училище в квартала, тъкмо подадох заявления за двете училища. Критерият "близост" беше решаващ, учителят също е важен, но като не ги познавам, как да избера?

# 114
  • Мнения: 6 930
Таня, Лили ходи повече от година на балет, мисля че й се удава, учителката я хвали по принцип. Не знам, наистина ми прилича на мързел.
За театър мисля със сигурност да я пробвам, но мисля че трябва поне 7 години да навърши.
Училището ни е далеч, уви, но така е по-добре мисля. Аз и без друго искам да се изместя, поне малко да скъся разстоянието, само да не завърши детето дотогава Crazy

# 115
  • Мнения: 195
Много се радвам, че темичката се раздвижи  Hug
Като сте почнали кажете как стои въпросът с училището? На какъв принцип го избирате? Най-близкото? По-престижно? Как става записването?
Училището го избрах да е по-престижно, кварталните никак не ми харесват. Остава и да я приемат, че наплива е доста голям. Разбрах, че доста ги натоварват, но по-добре така отколкото да не учат. Учителка също ми се иска да избера, но няма таква опция, нито пък имам отзиви. Дано не ѝ направя лоша услуга, но с баща ѝ бяхме обсъждали да е в добро училище за да получи добро образование. Трудно ще ми е като не е близо, но нямам друг избор освен да се спрвя!

# 116
  • Sofia
  • Мнения: 9 767
Kisa  Hug

И аз искам в по-престижно училище, околните не са добри, но всички ме убеждават, че до 4-ти клас нямало значение. newsm78
А на мен много ми се иска да започне втори език от малък, защото гледам как бързо децата попиват чужд език, при това като игра, без да се налага досадно писане и четене. Денис почти говори английски вече, при това много напредна сам, гледайки някакви youtube клипчета с игри. Наскоро имахме гости от Англия и направо си разговаряше с момченцето за някаква игра. Сега ходи и на уроци по немски и пак бързо попива. Струва ми се жалко да изпусна тези години, когато лесно и безпроблемно учи език. Покрай него и Виктор говори английски, разбира проста реч и знае ужасно много думи. Понякога даже започвам да им говоря на английски вкъщи, всичко разбират  Laughing Любимата им игра, докато се возят в колата е "кой пръв ще каже" някоя дума на английски. Аз питам на български - те отговарят на английски. И покрай това състезание много думи научиха. Така че много ми се иска да намеря паралелка с немски за Денис от първи клас. Английския така или иначе ще го научи - имаме постоянни контакти с англичани, а като пораснат още година започваме да гостуваме на сестрите ми в Англия и Канада, искат или не ще проговорят  Joy

По въпроса със заниманията - Денис ходи на английски, народни танци и футбол в детската градина и отделно на уроци по немски. Не показва нежелание, всичко много му харесва. Единствено отказа плуването тази година, две години ходи, но има голям страх от водата и така и не се научи да плува.

# 117
  • Мнения: 6 930
Киса, кое училище сте избрали? То кварталните наистина не са най-добрия вариант май.

За езиците Лили тази година най-сетне проговори малко на френски. Само дето нищо не й разбирам и нямам представа дали това, което говори е вярно и какво казва изобщо Laughing Иначе чете на френски и пише ръкописно. От тази година имат и английски, на нея много й харесва. Но са на съвсем елементарно ниво засега. Основно песнички и по няколко думички учат.

# 118
  • Мнения: 790
Аз май съм объркала темата.  #Crazy

# 119
  • София
  • Мнения: 1 902
Аз май съм объркала темата.  #Crazy
и аз така  Joy
Аз утре ще го записвам в 18-то Peace

Общи условия

Активация на акаунт