"Селски" номера и пинизи

  • 5 108 680
  • 49 908
  •   1
Отговори
# 30 720
  • Мнения: 7 325
Де да беше надувка. Тия 50€ все в полезни нещица щях да ги обърна  Joy Joy Joy. Както казах беше с куриер доставката, по пощата е доста по-приемливо.

# 30 721
  • Мнения: 9 908
Аз нямам нищо против да си платя, но няколко пъти чаках важни документи, бп прояви творчество при доставката. Мисълта ми беше, че съветът да си платиш е адекватен само при определени обстоятелства.

# 30 722
  • Мнения: 475
Хмм, моя близка приятелка ми беше изпратила ретро картичка на повече от сто години по Български пощи, дори и пликът не й намерих...

А днес се случи поредната селска случка, при все че не сме мърдали от вкъщи. Точно в 13 часа се звъни на звънеца, няма никой на входната ни врата, нито долу се вижда някой заради козирката. Домофонът не работи. След две минути се повтаря този неистов звън. Детето се стряска и реве, време му е да спи. Пак никой. След пет минути ново продължително звънене. Мъжът ми слиза долу. Една жена на около 60+ години се залепила на вратата и издирва семейство Х, ами чудно де, ама сме четири семейства в блока с тази фамилия, защо нашият звънец си е харесала. Тази без уговорка, без да е поканена, без да знае къде живеят точно решила да ги изненада. После нещо ни в клин, ни в ръкав му наприказвала, че ставало дума за погребение, еди си кой бил умрял. Та той, завалията, я пуснал да се качи.
Та в тази връзка хич не ги разбирам тези домофонни терористи, били те куриери, разносвачи на храна или неканени гости. Имат си човек, който трябва да посетят, вече всички носят поне по един мобилен телефон, не е необходимо да се тормозят останалите съседи.


# 30 723
  • София
  • Мнения: 8 947
Е как от селската проява да тарашиш пощите, стигнахте до прозрението, че трябва да си плащаме по 50 евро за пратки?  Stop
Доколкото знам в САЩ това се води федерално престъпление и е доста сериозно.

# 30 724
  • Мнения: 2 600
Чета тука, как се хвалите, че за по 100 лева ви пращат важните пратки   Mr. Green  и си мисля, че вашето си е баш за темата. Човекът конкретно е пенсионер, с пенсия малко над 200 лв (работил е цял живот като инженер, когато необразованите работници са вземали х3 колкото образованите), достатъчно за да не хване "увеличението" за търтеи сега. Съответно платил 60 и кусур лв. такси за подписи и печати и понеже няма толкова опит като вас и изилишни пари - цоп в държавната поща. Малко е смешно да забравяте, че БГ пенсионерите не са само такива, които мятат пачки през балкони.

# 30 725
  • Мнения: 48 237
Освен това факта, че вие сте се поучили от горчив опит не значи, че е нормално БП да НЕ работи и ако случайно проработи,  разни хора да се самооблсужват със съдържанието на пощенските кутии
Селски работят БП, селско е и да ровиш по чужди пощи
Аман от тия прословути вестници на Кауфланд

# 30 726
  • Мнения: X
Извинете невежеството ми, но с какво са толкова ценни тия кауфландски листовки? На няколко места прочетох, че масово се крадат. Защо?

Последна редакция: вт, 18 апр 2017, 10:08 от Анонимен

# 30 727
  • София
  • Мнения: 10 496
Да си сушат магданоза върху тях. Или за разпалки. Или да си ги подлагат в пликчето за кофата за боклук. И при нас изчезват, а другите от гланцирана хартия стоят.  Mr. Green

# 30 728
  • Мнения: 5 060
По-вероятно е да ги връщат на вторични. И те от "хубаво" го правят, но поне да се ограничат само с кауфландските брошури.

# 30 729
  • София
  • Мнения: 10 496
Мислиш ли? Колко е килограм хартия на вторични?

# 30 730
  • Мнения: 2 837
Аз съм пращала много пъти препоръчано по БП немаловажни неща, винаги са пристигали. В случая проблемът не е толкова в БП, колкото в ровенето в кутиите, което в български условия е безпроблемно, защото повечето входни врати зеят и всеки може да влезе и да бърка, където иска.
И при нас вестниците от Кауфланд изчезват, ползват се за разпалки, за миене на прозорци, за подложки...

# 30 731
  • Мнения: 5 060
 Не знам колко е кг., но не е изключено да ги събират за това.

# 30 732
  • при късмета
  • Мнения: 24 136
Да речем, че на вестник можеш да намериш някакво приложение. Обаче не мога да си отговоря за какво ти е картичка, лично надписана за друг

# 30 733
  • София
  • Мнения: 10 496
Любопитство, подплатено с простотия и злоба.

# 30 734
  • sf
  • Мнения: 10 258
Килограм хартия на вторичви е 10-15 стотинки. Колко вестници ще успеят да съберат?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт