"Селски" номера и пинизи

  • 5 108 307
  • 49 908
  •   1
Отговори
# 42 300
  • София
  • Мнения: 618
Тази година на 8 март, една от сестрите се беше скарала на 2 г. ми внук, че не носи цветя. "Къде са ти цветята Бе". Предния ден с дъщеря ми дълго избирахме букетите за всичките 6 лелки, сестри и госпожи. Сутринта бързайки към яслата, носейки малкия и цветята, зет ми се подхлъзнал и паднал. Детето и той се върнали и се преоблекли, но цветята отишли в кофата, а за нови вече нямало време. Еми селско ми е това, още повече на дребосък който с рев се разделя сутрин с мама или тати.

# 42 301
  • Мнения: 383
Тази година на 8 март, една от сестрите се беше скарала на 2 г. ми внук, че не носи цветя. "Къде са ти цветята Бе". Предния ден с дъщеря ми дълго избирахме букетите за всичките 6 лелки, сестри и госпожи. Сутринта бързайки към яслата, носейки малкия и цветята, зет ми се подхлъзнал и паднал. Детето и той се върнали и се преоблекли, но цветята отишли в кофата, а за нови вече нямало време. Еми селско ми е това, още повече на дребосък който с рев се разделя сутрин с мама или тати.
Това ми се струва нереално. Не казвам,че не е истина,но просто ми е нереално да пита 2 годишно къде са му цветята. То късмет е ако си каже името на 2,шашнато от непознатата обстановка и може би плачещо за баща си...

# 42 302
  • Мнения: 69 275
Че тая леля отговор не е дирила. Стига й да си излее злобата някъде и да мачка детска психика...

# 42 303
  • София
  • Мнения: 618
Тази година на 8 март, една от сестрите се беше скарала на 2 г. ми внук, че не носи цветя. "Къде са ти цветята Бе". Предния ден с дъщеря ми дълго избирахме букетите за всичките 6 лелки, сестри и госпожи. Сутринта бързайки към яслата, носейки малкия и цветята, зет ми се подхлъзнал и паднал. Детето и той се върнали и се преоблекли, но цветята отишли в кофата, а за нови вече нямало време. Еми селско ми е това, още повече на дребосък който с рев се разделя сутрин с мама или тати.
Това ми се струва нереално. Не казвам,че не е истина,но просто ми е нереално да пита 2 годишно къде са му цветята. То късмет е ако си каже името на 2,шашнато от непознатата обстановка и може би плачещо за баща си...
Репликата е направена така, че зет ми да я чуе. Един вид да си знае. Малкия още не говореше добре и не можеше да ни разказва какво се случва.

# 42 304
  • Мнения: 5 653
....
Ами не съм си го измислила. Тогава за първа година работех там и се учудих на жените с кофи с букети. Колегите ми се засмяха и ми обясниха, както и казаха, че е практика от години. Аз нямам нужда да лъжа и да си измислям нещо, което съм видяла.
Тези търговци ще да са били много глупави, че да приемат цветя, които в следващите дни няма да са толкова търсени.
А нужда може да има всеки - сензация, предизвикване на всеобщо възмущение, а предвид любимите ти теми, не е много неправдоподобно да нямаш нужда да лъжеш.
За първи път чувам за такава практика, а съм дете и внучка на учители, както и аз самата съм учител.
О, това за темите е богато, идвайки от теб. Да беше попрочела и мненията ми, обаче.
Разбирам потребността ти със зъби и нокти да защитаваш професията, но с тези похвати само я компрометираш. Дано само не разрешаваш конфликти между учениците си по този начин.

# 42 305
  • София
  • Мнения: 24 839

Има програма на "Четири лапи" за безплатна кастрация на бездомни котки. Обаче е супер тромаво да вземеш талон, защото има много народ, който се възползва и си кастрира домашните любимци. Селско от всякъде.
Миналата година, аз и още пет човека кандидатствахме над осем пъти, докато вземем талони за котетата, който се родиха под балконите на блока. Дават по два талона на човек, кандидатсването е всяко първо число на месеца и ако се добереш.

Това къде?

# 42 306
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
По кой начин, кати_ве?

# 42 307
  • Бургас
  • Мнения: 7 039
и приказката как учителката в детската градина отваря да става течение, за да се разболеят децата и да има по-малко присъствие на работа.

Ооо, изобщо не е мит това. Ако си спомняте случая на тормозените деца в детска градина в Бургас, къдено имаше записи от скрита камера. Тачно в началото на единия запис се чува как едната госпожа казва: "Сега ще отворя прозорците хубаво да се проветри и утре всички да ви няма."

# 42 308
  • София
  • Мнения: 24 839
Не мисля,  че е много удачно да се държи сметка какво хората са решили да правят с подаръците  си , защо да не ги  подарят , вкарат в някаква по-смислена употреба по тяхна преценка.  Специално за букети на първи учебен ден какво да ги правят учителите, защо да не ги дадат на близкият цветарски магазин. Прекалено се задълбочава и се опитват да се представят като прекалено възвишени

Права си.
Уважението не храни- салама храни.
Що да не си продадат уважението на каквато цена им дадат, че да си купят салама?

# 42 309
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
Що да не си продадат уважението на каквато цена им дадат, че да си купят салама?

Така разсъждават простите селяни.

# 42 310
  • Мнения: X
...
Що да не си продадат уважението на каквато цена им дадат, че да си купят салама?

Така разсъждават простите селяни.
Така обиждат най-най простите гражданки.

# 42 311
  • Мнения: 485
Точно същото щях да пиша и аз. В случая с тормоза в детската градина в Бургас, иделно се чу!!! Явно не са само приказки и легенди, а и едва ли е само този случай, за съжаление!

и приказката как учителката в детската градина отваря да става течение, за да се разболеят децата и да има по-малко присъствие на работа.

Ооо, изобщо не е мит това. Ако си спомняте случая на тормозените деца в детска градина в Бургас, къдено имаше записи от скрита камера. Тачно в началото на единия запис се чува как едната госпожа казва: "Сега ще отворя прозорците хубаво да се проветри и утре всички да ви няма."

# 42 312
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Скрит текст:
...
Що да не си продадат уважението на каквато цена им дадат, че да си купят салама?

Така разсъждават простите селяни.
Така обиждат най-най простите гражданки.
О, тя цялата тема значи все прости гражданки.
Само прост човек може да разсъждава, че поднесените цветя в знак на уважение няма какво да ги прави и може да ги продаде. Дори и да е учител, за мен е прост. Затова и изказах съмнения, че може да не е истина.

# 42 313
  • Мнения: 69 275
Обидите и тормоза в детските градини далеч не са мит, а правило, за съжаление.

Това, че даден човек е учител, не го прави автоматично добър и свестен човек. Пак за съжаление. До човек си е.

# 42 314
  • Мнения: 48 168
За съжаление е така.

Общи условия

Активация на акаунт