"Селски" номера и пинизи

  • 5 107 826
  • 49 908
  •   2
Отговори
# 42 555
  • Мнения: 48 072
А циганите нон стоп горят гуми и какво ли не, там никой нищо не прави. Ето това е селяния- хем опасно, хем забранено, но нищо не се прави. Обгазяват цели квартали, даже може да се каже цялата столица. А за 5 кебапчета на балкона тука как настръхнахте...

# 42 556
  • Мнения: X
И при нас някой си е нахакал отдушника в тоалетната. Съмнява ме дали комина в кухнята не е запушен... трябва да проверим.

И аз да се впиша по досадната тема за барбекютата... Stuck Out Tongue
Първо да кажа, че нямам нищо против тях, стига да си ги почистват редовно.
Съседът отдолу не го чисти изобщо явно и дими ужасно- огромни черни кълбета дим се извисяват ежедневно. Като сме вкъщи при процедурата- ок, затваряме прозорци и чакаме да отмине. Но като ни няма- заварваме гъста мъгла във всички стаи и най-често миризмата е смес от пържени дроб и чесън.
Преди няколко дребъсоците от квартала добре го наредиха. Тъкмо се беше развихрил и те минаваха отдолу.
- Чичо, чичо- какво правиш, много хубаво мирише?
- Гладни сме, ще ни хвърлиш ли по една пържола!
- Леле, ама какви кълбета дим излизат, май трябва да викнем пожарна!
LaughingLaughingLaughing

И да сменя темата, въпреки че сигурно и тази е дъвкана тука...
Впредвид наближаващият зимен сезон, се сещам отново за милите картинки от предните зими...
В 22 часа всеки ден зимата се чува- туп, туп, ТУП (затишие)... Туп, туп, тУп, туП. И така по 20-30 минути всеки ден по това време.
Отначало доста се чудехме се с мъжа ми какъв е този шум, докато не видях един съсед да носи големи цепеници дърва от мазата им до тях. Аха, ясноУ (та-дам)- съседът ни си цепи дърва в тях. 
Ок, сигурно с дърва им е по-изгодно отоплението (ние сме с климатици), и дървата на кубик са по-евтини ненецепени, разбирам... но толкова ли е трудно да си ги нацепи предварително и да си ги нареди в мазата?!

# 42 557
  • Мнения: 22 036
Рандъм, ама  в статията към снимката  пише за необходимостта от съобразяване с разпоредбите на местното кметство или  етажната собственост и призив да не се вреди излишно  на съседите. 
Дори и в къща с градина да живееш!

И какви са расписанията за къща?

# 42 558
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Малкото ни градче е доста добре поддържано, редовно се обновява с нови площадки, паркове, места за отдих. Навсякъде наслагаха кошчета за боклук, буквално през две крачки. Е пустата ни байганьовщина, навсякъде по земята са
 "посадени" боклуци, дори след вчерашното почистване днес беше пълно с чашки от кафе, цигарени кутии и прочие боклуци.

# 42 559
  • Мнения: X
В Турция съм виждала барбекюта във всяка тераса. Но там бяха зидани и явно се отвежда пишека в някакъв общ комин.
И какво излиза, "изостаналите" турци, по-цивилизовани от западняците Simple Smile (не, че по въпросите за хигиената винаги са били по-напред)
Аз барбекюта в Париж по терасите не съм виждала, пък вие си приказвайте как навсякъде било имало.
Тъпа американска мода.


"Барбекюта" е имало много преди да има САЩ, Птицо. Не е хубаво така да се изказваш неподготвена. Селско е.

Не само на тема барбекю се изказва птицата неподготвена.
Изявлението за хигиената направо ме накара да се задавя с ябълката, която си хрупам кротко пред компютъра.

Достатъчно е да се сравни един турски с един немски магазин за хранителни стоки, за да потече мисълта и в посока - някои хора като си мият трибуквието само с лявата ръка, поради което се смятат за ненадминати хигиеници, та тези хора само с дясната ли готвят, режат, точат, месят?

# 42 560
  • Мнения: 19 227
И при нас някой си е нахакал отдушника в тоалетната. Съмнява ме дали комина в кухнята не е запушен... трябва да проверим.

И аз да се впиша по досадната тема за барбекютата... Stuck Out Tongue
Първо да кажа, че нямам нищо против тях, стига да си ги почистват редовно.
Съседът отдолу не го чисти изобщо явно и дими ужасно- огромни черни кълбета дим се извисяват ежедневно. Като сме вкъщи при процедурата- ок, затваряме прозорци и чакаме да отмине. Но като ни няма- заварваме гъста мъгла във всички стаи и най-често миризмата е смес от пържени дроб и чесън.
Преди няколко дребъсоците от квартала добре го наредиха. Тъкмо се беше развихрил и те минаваха отдолу.
- Чичо, чичо- какво правиш, много хубаво мирише?
- Гладни сме, ще ни хвърлиш ли по една пържола!
- Леле, ама какви кълбета дим излизат, май трябва да викнем пожарна!
LaughingLaughingLaughing

И да сменя темата, въпреки че сигурно и тази е дъвкана тука...
Впредвид наближаващият зимен сезон, се сещам отново за милите картинки от предните зими...
В 22 часа всеки ден зимата се чува- туп, туп, ТУП (затишие)... Туп, туп, тУп, туП. И така по 20-30 минути всеки ден по това време.
Отначало доста се чудехме се с мъжа ми какъв е този шум, докато не видях един съсед да носи големи цепеници дърва от мазата им до тях. Аха, ясноУ (та-дам)- съседът ни си цепи дърва в тях. 
Ок, сигурно с дърва им е по-изгодно отоплението (ние сме с климатици), и дървата на кубик са по-евтини ненецепени, разбирам... но толкова ли е трудно да си ги нацепи предварително и да си ги нареди в мазата?!


Аз не знам някъде да се предлагат нацепени дърва на кубик или на тон, нарязани - да, и са по-скъпи, отколкото ненарязани, но нацепването си го плащаш на някой друг да ти го свърши, ако не го напраеиш сам. Тези тънките клонки, които нямат нужда от цепене, пък не са хубави. Човек обикновено няма колкото си иска дни и часове, за да си цепи и прибира на спокойствие дървата, а е притиснат от времето, тъй като повечето хора след работа имат  максимум няколко часа свободни, през които е светло и може да се режат, цепят и пренасят дърва, и да се вдига шум. А дърва всъщност се крадат доста често, така че оставиш ли ги повече от 2 дни неприбрани, все едно си подарил 2 кубика на някого.

# 42 561
  • Down south
  • Мнения: 7 784
Добре, а къде си простират прането?
Никъде.
Всичко се суши в сушилни. На всяка дреха има инструкция на каква темпера да се суши.
В интерес на истината простряно пране съм виждала само във фермите на север.

# 42 562
  • Варна
  • Мнения: 36 786
Аз вече дрехи, които не стават за сушилня, не купувам.

# 42 563
  • Мнения: 9 196
И как им вредиш точно? В градината си може да пушиш, да си правиш барбекюта или да си изпръскаш един парфюм, как точно им вредиш? Дори и да има миризма, с какво тя точно е ВРЕДНА?

Пресен съвсем буквално селски номер. Да си събереш изсъхналите листа и други буренаци, да ги натрупаш и да ги запалиш точно в този ъгъл, където ще можеш да обгазяваш едновременно два съседски двора. В единия играят малки деца, в другия хората са седнали отвън да закусват.
И не че няма друг вариант – да ги запалиш в противоположния край например, където няма кого да обгазиш или поне няма да отива директно в съседите. И не говоря за миризма, а за гъст, задушлив пушек – като мъгла. Без предупреждение даже – палиш и им гледаш сеира. Това хора, това пране... Много важно. И без това не живееш там и не ти пука за съседите.

Така, ама какво общо има да си направиш клада и да си направиш пържолите? Малко на лигавщина почва да блъска вече, ако почнем да сравняваме дима от 4 пържоли или 2 риби с някакви запалени шубраци - мини горски пожари.

# 42 564
  • Мнения: 10 450
Според мен по замисъл барбекюто си е да се ползва на двор. На балкона и на мен ми идва в повече, добре че в нашия блок няма барбекюта. И какво става - този който ползва барбекюто, естествено си маха простряното пране, а умирисва съседското. И пак зависи - дали ще си изпечеш два кренвирша или 20 пържоли и кюфтета.

# 42 565
  • Мнения: 9 196
На балкон не съм правила, защото то не е приятно, не ми се вписва в представите за барбекю, но като нямат къде да ходят хората, защо да не си направят вечерята на скара за 10 минути. Никой няма да умре или да се вмирише безвъзвратно.

Прането ви и без това е мръсно, щом съхне на терасата, от всичките сажди във въздуха, че се умирисало на прасенце, голяма работа.

# 42 566
  • Варна
  • Мнения: 36 786
А защо да не помислят малко за околните и да си направят пържолите или рибата във фурната? Не е толкова трудно да се сети човек. А ако толкова не могат да преживеят без кебапчета и кюфтета, продават се и готови.

Аз ползвам сушилня, нямам драми за прането. Обаче не е приятно през отворените прозорци да ти засмърди целия апартамент. Доста яко се загнездва миризмата.

# 42 567
  • Мнения: 18 749
Ей така тръгват междусъседските войни. Един сложил скумрия на скарата, точно в това време този отгоре небрежно си изтупал торбичката на прахосмукачката и имат тема за разговори пред асансьора за 20 години напред.

# 42 568
  • Мнения: 9 196
Защото ако се почне с тия ограничения, за нещо толкова несъществено, някои хора трябва да получат смъртни присъди за миризма.

# 42 569
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Не мога да ги разбера тези отворени прозорци. Лятото на 30-40 градуса или зимата на минус 10-15, все са ви отворени прозорците ли? По цял ден, всеки ден?

Общи условия

Активация на акаунт