"Селски" номера и пинизи

  • 5 107 141
  • 49 908
  •   1
Отговори
# 42 570
  • Мнения: X
Ох, приядоха ми се пържоли. И кюфтета, и кебапчета, и шишчета. На барбекю, естествено. Милост!

# 42 571
  • Варна
  • Мнения: 36 751
От средата на пролетта до средата на есента са ми отворени прозорците, да. Апартаментът е приятно сенчест и леко хладен, благодарение на разположението си и на високите дървета от едната страна.  Климатик лятото рядко ползвам. Мое право си е да си държа прозорците отворени, защото на никого не пречат. Тяхно право си е да си ползват скарите, ако на никой НЕ пречат.

Зимата са затворени. Ама и на минус 15 никой не ползва скара навън.

# 42 572
  • Мнения: 18 650
Само през зимата са затворени прозорците. Извън времето да проветрение де.

# 42 573
  • Мнения: 9 798
Единственото селско в барбекюто е да палиш в гората, точно до табелата "не палете". Забелязала съм, че селяните се изявяват основно до местата, до които се стига с кола.

Последна редакция: нд, 16 сеп 2018, 23:07 от Windekind

# 42 574
  • Мнения: 22 036
А защо да не помислят малко за околните и да си направят пържолите или рибата във фурната? Не е толкова трудно да се сети човек. А ако толкова не могат да преживеят без кебапчета и кюфтета, продават се и готови.

Аз ползвам сушилня, нямам драми за прането. Обаче не е приятно през отворените прозорци да ти засмърди целия апартамент. Доста яко се загнездва миризмата.

Вкусът е напълно различен Хай. И наистина навсякъде има барбекюта по терасите. Няма пранета и има климатици.

За какво ми е тераса, ако не мога да си направя парти там?

# 42 575
  • Мнения: 25 742

Така, ама какво общо има да си направиш клада и да си направиш пържолите?

Нищо. Исках просто да кажа, че и къщата с двор не те спасява от селяндурщината и дивашките изпълнения. И че съобразяването със съседите не важи само за блоковете.
В случая главната героиня беше гражданка, отскочила до село.

# 42 576
  • Варна
  • Мнения: 36 751
Лично за мен вкусът е по-добър на фурна. И не е като да нямам база за сравнение, на къщата на майка ми всяка седмица печем на външна скара. Ми не ме кефи, препечено ми е, сухо ми е, има вкус на въглени. В тавата, върху фолио или хартия ми харесва повече, хем остава сочно щото сока и мазнинката не бягат в тавичката на скарата, а си остават в пържолата. Лични предпочитания.

А и тук все още по терасите пране има. Много. Аз нямам, много рядко слагам нещо навън, но това не значи, че не виждам какво става по съседските тераси и не си позволявам да хвърлям боклуци, да изливам вода или да вдигам пушеци. А ако някой толкова иска празненство с барбекю точно на терасата си, не виждам какъв е проблемът да предупреди съседите. Човещинка.

Последна редакция: нд, 16 сеп 2018, 16:45 от HighSpeed

# 42 577
  • Мнения: 9 196
Ама, како Сийке, това с паленето на огньове, не е ли незаконно вече навсякъде? Тук ако запаля огън, такава глоба ще ми тръснат, че може и да ме арестуват, ако повторя.

# 42 578
  • Мнения: 13 801
Изявлението за хигиената направо ме накара да се задавя с ябълката, която си хрупам кротко пред компютъра.

Достатъчно е да се сравни един турски с един немски магазин за хранителни стоки, за да потече мисълта и в посока - някои хора като си мият трибуквието само с лявата ръка, поради което се смятат за ненадминати хигиеници, та тези хора само с дясната ли готвят, режат, точат, месят?
Скъпо невежо момиче, когато турците (и арабите) са се къпели в бани и ползвали тоалетни, "цивилизованите" европейци са се страхували от водата, поливали са се с парфюми, дръгнели с пръчки въшките в косите и изхвърляли гърнетата през прозореца... А в кралските дворци и това не са правели дори, а направо са запретвали поли и панталони по кьошетата Wink
Замислих се, ти с третата ръка ли си миеш трибуквието Thinking
Ооох, карате ме да говоря глупости Joy

Последна редакция: нд, 16 сеп 2018, 16:51 от птица

# 42 579
  • Мнения: 22 036
Съвсем рзличен вкус има месото на фурна и това на скара. Гювеч няма как да си направя на скара, но кюфтета на фурна, не ми допадат.

Не ми дреме за прането, да не си го простират там. Балконите са си място за социализация, за купон. Само в БГ май се затварят и остъкляват.

# 42 580
  • София
  • Мнения: 7 893
И само в България може да ти се появи някакъв "алпинист" както си седиш на терасата и да ти изкара акъла. Случка от преди няма и два часа.

# 42 581
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Пържолата на скара ако е суха и има вкус на въглен, значи  е изгоряла Simple Smile
Затваряйте си прозорците и няма да ви мирише.

# 42 582
  • София
  • Мнения: 24 839
...
Що да не си продадат уважението на каквато цена им дадат, че да си купят салама?

Така разсъждават простите селяни.

Да и за съжаление, в първия учебен ден се вижда от кое съсловие са болшинството.

# 42 583
  • Варна
  • Мнения: 36 751
Да бе, ще си затварям прозорците да се душа в дома си като затворник щото някакъв си решил да кади на терасата и да осмърдява всички наоколо, как не. Добре, че около нас няма такива ама и домоуправителя ни здраво държи фронта и много много не си позволяват своеволия комшиите. Като цяло входът ни е много спокоен, рядко имаме изпълнения и те са епизодични.

# 42 584
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
Що да не си продадат уважението на каквато цена им дадат, че да си купят салама?

Така разсъждават простите селяни.

Да и за съжаление, в първия учебен ден се вижда от кое съсловие са болшинството.
От кое?

Общи условия

Активация на акаунт