"Селски" номера и пинизи

  • 5 106 088
  • 49 908
  •   2
Отговори
# 42 585
  • София
  • Мнения: 12 006
Това със скарите на терасите е малко спорен въпрос. Тези със скарата пречат на тези с отворени прозорци и простряно пране, защото им усмърдяват живота, но и обратното е също толкова вярно - тези с отворените прозорци и пране пречат на тези с барбекю, като не им дават да се опекат мръвките на терасата. Mr. Green Винаги има прецакани.

# 42 586
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Как ще се задушиш за половин-един час на затворени прозорци за мен е загадка.

# 42 587
  • Мнения: 25 634
Дайте да уточним за електрически скари ли става въпрос, или за класическо барбекю с дървени въглища?
За мен има голяма разлика – не само във вкуса, но и до степента на окадяване на съседите. Все ми се струва, че ако има огън, трябва да има и комин. За електрическата скара не е необходимо.
И пак да напомня, както предния път, че има и бездимни скари – не само няма да притесняваш съседите с дим и миризми, ами можеш да си печеш мръвките даже на трапезната маса – не окадяват.
Е, миризмата на печени мръвки няма как да се скрие. Както и тази на тежки, мазни яхнии, на изкипяло мляко и т.н. Щом готвят съседите, все си мирише. От някои на вкусно, от други на гадно... Въпрос на умения и на предпочитания съседски. Ако си на диета, много ясно, че и вкусните миризми ще те дразнят.  Simple Smile

# 42 588
  • Мнения: 68 667
Как да не предупреждават...като замирише, и затваряте прозорците. Stuck Out Tongue Winking EyeДимът си е чисто предупреждение.

# 42 589
  • Мнения: X
Току що направих 24 тарталети с ябълки и карамел. Прозорците ми са отворени. Съседите, щат не щат, ще душат карамел, ванилия и канела. Аз предпочитам аромата на пържоли. Мням.

# 42 590
  • Варна
  • Мнения: 36 614
Чакай сега да те попитам, ако някой осмърдява всички на кисело зеле примерно, пак ли ще ми кажеш, че е в реда на нещата и да си затворя прозорците като ми пречи? Преди няколко години пък пред блока имаше месарница, как се бяха включили към канализацията не знам ама всичко се осмърдяваше на кръв, карантия и кланица. Комшията е запален риболовец, всеки ден мъкне кила риба, чисти си ги вкъщи, каналите смърдят щото ги мие там. Поне не  ги пържи навън, а си ги готви вкъщи ама съседите от неговата страна се оплакват от миризма в баните и кухните си.

Все е храна киселото зеле, месото и рибата. И какво? Да мълчим и търпим? Или да си затворим прозорците? А, забравих, няма как да си затворим каналите. Като ти пречи, свий се в черупката си и чакай да отмине. Страшна логика имаш.

# 42 591
  • Мнения: 9 706
Добре, че съседите ме облъчват със скара, а не с ванилия... На диета съм.

# 42 592
  • Мнения: X
Е, Хайче, какво предлагаш? Да забраним на хората да готвят кисело зеле ли? Ненавиждам кисело зеле, но осъзнавам, че е жив абсурд да очаквам хората да спрат да го готвят и ядат.

# 42 593
  • Варна
  • Мнения: 36 614
Не, Уиш, очаквам да си осмърдяват собствените домове и мази и да правят всичко възможно смръднята да не стига до чуждите. Толкоз.

# 42 594
  • Мнения: 18 537
Киселото зеле е нинщо в сравнение с аромата на лой. Преди мноого години бях на квартира, четири етажа под нас някой всяка седмица готвеше нещо с лой. Незабравимо.

# 42 595
  • Мнения: 10 379
Все пак като живеем в град и в апартаменти би трябвало да имаме и известна култура как да ги ползваме. Възпитанието и културата на общуване не са измислени от скучаещи френски аристократи, а са начин взаимно да си направим живота по-лесен. Иначе ... хващаме сопата и който надделее

# 42 596
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Чакай сега да те попитам, ако някой осмърдява всички на кисело зеле примерно, пак ли ще ми кажеш, че е в реда на нещата и да си затворя прозорците като ми пречи? Преди няколко години пък пред блока имаше месарница, как се бяха включили към канализацията не знам ама всичко се осмърдяваше на кръв, карантия и кланица. Комшията е запален риболовец, всеки ден мъкне кила риба, чисти си ги вкъщи, каналите смърдят щото ги мие там. Поне не  ги пържи навън, а си ги готви вкъщи ама съседите от неговата страна се оплакват от миризма в баните и кухните си.

Все е храна киселото зеле, месото и рибата. И какво? Да мълчим и търпим? Или да си затворим прозорците? А, забравих, няма как да си затворим каналите. Като ти пречи, свий се в черупката си и чакай да отмине. Страшна логика имаш.

Говорим за печене на пържоли за определено време през деня. Не знам по каква твоя логика намесваш месарници, рибарници и кисело зеле. Изместваш въпроса понеже няма какво да кажеш. Въпрос на елементарна съседска толерантност е.

# 42 597
  • Мнения: X
Не, Уиш, очаквам да си осмърдяват собствените домове и мази и да правят всичко възможно смръднята да не стига до чуждите. Толкоз.
Това е крайно нереалистично очакване. Смрадта на кисело зеле е така могъща, че шансовете да не осмърди всичко в радиус от километър са минус сто. По редица причини куп хора нямат и абсорбатори, не са и длъжни да имат. В крайна сметка, изискването да не усещаме миризми, които са ни неприятни е лишено от здрав разум- аз може да се потрисам и от парфюма на жената, която седи до мен в метрото (примерно), но слава Богу, парфюмирането дори със зловонни парфюми все още не е забранено.

# 42 598
  • Варна
  • Мнения: 36 614
Намесвам ги, защото все е храна, нали обяснявате как имали право хората да си готвят. А и ти, Полар, не блестиш с кой знае каква логика. Свивай се като искаш, аз си казвам като ме дразни и както споменах - в нашия вход съжителстваме спокойно. Киселото зеле е в мазите, не го изливат по каналите, комшията с рибата се разбра с другите, а месарницата я няма. Скари може и да пекат по терасите, но е супер рядко, явно имат достатъчно акъл да го правят вътре, под абсорбатора. Така че, Уиш, може. Въпрос на мъничко желание и капка логична мисъл.

# 42 599
  • Мнения: 10 379
Скрит текст:
Чакай сега да те попитам, ако някой осмърдява всички на кисело зеле примерно, пак ли ще ми кажеш, че е в реда на нещата и да си затворя прозорците като ми пречи? Преди няколко години пък пред блока имаше месарница, как се бяха включили към канализацията не знам ама всичко се осмърдяваше на кръв, карантия и кланица. Комшията е запален риболовец, всеки ден мъкне кила риба, чисти си ги вкъщи, каналите смърдят щото ги мие там. Поне не  ги пържи навън, а си ги готви вкъщи ама съседите от неговата страна се оплакват от миризма в баните и кухните си.

Все е храна киселото зеле, месото и рибата. И какво? Да мълчим и търпим? Или да си затворим прозорците? А, забравих, няма как да си затворим каналите. Като ти пречи, свий се в черупката си и чакай да отмине. Страшна логика имаш.
Говорим за печене на пържоли за определено време през деня. Не знам по каква твоя логика намесваш месарници, рибарници и кисело зеле. Изместваш въпроса понеже няма какво да кажеш. Въпрос на елементарна съседска толерантност е.
[/quote]

Е как можеш да кажеш на някого по кое време през деня да си пече пържолите? Това е съвсем нереалистично вече

Общи условия

Активация на акаунт