"Селски" номера и пинизи

  • 5 107 642
  • 49 908
  •   1
Отговори
# 45 495
  • Мнения: 19 221
Така е. Аз съм неверница живееща в грях. 😆
Пак не отговори на въпроса ми.
И аз нямам брак. Въххх, ми сега с какво ще нападаш! Stuck Out Tongue Closed Eyes

Защо тогава пишеш не само "мъжът ми", но и "аз и съпругът ми". Щом нямате брак, абсурд да го наричаш  съпруг.

И ако апартаментът е на родителите на приятеля ти, а вилата/къщата е негова, без някакво твое доказуемо участие, остави родата на приятеля ти да се оправят помежду си.

# 45 496
  • Мнения: 76


Защо тогава пишеш не само "мъжът ми", но и "аз и съпругът ми". Щом нямате брак, абсурд да го наричаш  съпруг.

И ако апартаментът е на родителите на приятеля ти, а вилата/къщата е негова, без някакво твое доказуемо участие, остави родата на приятеля ти да се оправят помежду си.
Аз не правя разлика между "мъжа ми" и "съпруга ми", ако има, грешката е моя. След 18 години заедно сме свикнали да се наричаме така. Племеника ми все още се наричат "приятелката ми", "приятеля ми", при условие, че връзката им е по-скорошна, може би с времето ще се променят нещата. Тук, отново повтарям, темата е друга и както каза една дама, не се хващам за думата.
Защо си мислиш, че след като нямаме брак, къщата не е на двамата, след като имаме равно участие при закупуването? Не сме нито първия случай, нито последния.

# 45 497
  • Мнения: 10 447
Забравяте, че става въпрос за празник и едва ли някой ще остави бременната си приятелка сама, за да иде на гости на роднини.

# 45 498
  • Мнения: 19 221
"Съпруг" по дефиниция е човек, който има сключен законен брак. И от 50 години да сте заедно, не сте съпрузи. Това, че тенденциозно използваш тази дума, не те прави нищо с нищо по-различна от партньорката на племенника на твоя партньор.

# 45 499
  • Мнения: 76
"Съпруг" по дефиниция е човек, който има сключен законен брак. И от 50 години да сте заедно, не сте съпрузи. Това, че тенденциозно използваш тази дума, не те прави нищо с нищо по-различна от партньорката на племенника на твоя партньор.
Благодаря, че ми разясни разликата, но това не означава, че ще допусна в дома си партньорката на племеника на моя партньор, защото майка му е решила така. Simple Smile

# 45 500
  • Мнения: 48 063
Нещо ми убягна казуса
Тук си много отворена и се заяждаш( дано си изпуснала вече парата), а с роднините не можеш да говориш и да отмениш поканата или да я уточниш по ваше желание, както вие с мъжът ти прецените

# 45 501
  • Мнения: 8 310
Ами нали са сериозна двойка, ще се запознаят, ако дотогава не са.
Нали тук се скача, че не уважават достатъчно снахата, ако свекърите са поканили само мъжа
И кой е казал, че са сериозна двойка?! Доколкото си спомням бяха отскоро гаджета и девойката се беше фръцнала не защото не е поканена, а защото младежът решил да уважи рождения ден на майка си, вместо да седи с нея.

# 45 502
  • Мнения: 76
Нещо ми убягна казуса
Тук си много отворена и се заяждаш( дано си изпуснала вече парата), а с роднините не можеш да говориш и да отмениш поканата или да я уточниш по ваше желание, както вие с мъжът ти прецените
Аз знам какво бих направила, търся идеи за най-дипломатичния начин, за да може за всички страни да е най-безболезнено.
П.С.: Искаш да кажеш, че се заяждам, защото отговорих на открити заядливи нападки?!?

И пак повтарям, не сме поканили никого от двамата, защото не ги отделяме един от друг. Или не каним никого (както е в случая) или каним и двамата. Те са заедно!

# 45 503
  • Мнения: X
От цялата работа най-много свекървата и свекърът да се разстроят и то само заради ситуацията (племенникът наскоро останал сирак), а те защото е много важно къде ще са на Великден. Пред самия племеник пък едва ли стои дилемата бременната си приятелка ли да разстрои или чичо си и неговата приятелка.

# 45 504
  • Пловдив
  • Мнения: 5 156
Според мен остави мъжът ти да се оправя кой да идва и кой не.
А съфорумката, спомената по-горе, доста беше прекалила и тя с иронията, "хумора" и подмятанията по отношение на приятелката на сина си и взаимоотношенията им. Ако иска да я кани, ако не - не, но такова поведение беше грозно. Особено във форум, в който си публикувал снимки както на себе си, така и на въпросния син, и където изобщо не знаеш кой чете в момента. Изненадах се и аз тогава, че намери толкова поддръжници.

# 45 505
  • Мнения: 11 720
Аз пък друго не разбрах. Значи мацката изревнувала зверски от 12 годишно дете, тръгнала да я "търси" !!! и на никой друг не му е направило впечатление освен на съфорумката Rolling Eyes
Я по-добре не се събирайте с родата изобщо Joy

# 45 506
  • Мнения: 13 089
Това е така. Хипотетично и аз не бих се събрала с ревнивата бременна.

Прави ми впечатление, че откакто потребителката-чиито-ник-не-се-споменава си изтри профила рязко започна масов хейт по нея.

# 45 507
  • София
  • Мнения: 19 402
И кой е казал, че са сериозна двойка?! Доколкото си спомням бяха отскоро гаджета и девойката се беше фръцнала не защото не е поканена, а защото младежът решил да уважи рождения ден на майка си, вместо да седи с нея.
Живееха заедно все пак. Освен това момичето имало желание да се запознава, явно е напирала.
Изненадах се и аз тогава, че намери толкова поддръжници.
Неслучайно я цитираха в темата за инфлуенсърите. Иначе момичето се държеше както повечето описани снахи, ама нямаше подкрепа. Никой не посмя да оплюе нито момчето, нито майка му.

Що не дойдете в темата за свекървите, бе, там е истината. Ще накълцат свекърите като мръвки за дюнер. В момента дъвчем една тенджера вече сума страници.  Laughing

# 45 508
  • Мнения: 48 063
Ох, то това с тенджерата е голяма селяния, ама наистина омръзна
Има нужда от нов казус, а този има потенциал за поне 60 страници Simple Smile задълбочен анализ

# 45 509
  • Мнения: 19 221
Да се върнем на Дивка. И на мен ми е странно как само тя е забелязала отношението на бременната. Също така разните му вметки как нищо не били искали досега от свекърите, които даже не са и свекъри, обаче пък са живели към 20 години в тяхно жилище, защото новата къща чак сега е факт.

Общи условия

Активация на акаунт