Гледах! Хареса ми! Препоръчвам го! Искам да споделя... XLII

  • 61 741
  • 727
  •   1
Отговори
# 30
  • Belgium
  • Мнения: 7 731

"Последната любов на г-н Морган" - http://www.imdb.com/title/tt1838603/?ref_=nv_sr_1 Не е нов, от миналата есен е, но аз го бях проспала. Не помня дали е коментиран тук.  Embarassed Една типична "човешка история" (ех, как го мразя това определение, но в случая е точно на мястото), която сме гледали многократно на екрана, с нищо не може да ни изненада, знаем как ще се развие, какво ще направят героите, и въпреки това... От филмите, които те усмихват, разплакват, изтръгват всички възможни емоции, без да те изцеждат като парцал. Наистина човешки, топъл.

Този сме го коментирали, аз го гледах по препоръка от темата, но не помня на кого  Blush
Още повече ме хваща яд, че пропуснах Жиголото, но имах друг ангажимент.
Дано излезе по торентите.

Джой, хвърли едно око на Вий по Гогол, въпреки че имаше негативни мнения в темата, на мен много ми хареса  Laughing

# 31
  • Мнения: 10 602
Joy, ето ме  Grinning.
Първо за Царската зала в Cinegrand - Има само 36 места, които са раздалечени едно от друго по двойки и четворки, билет - 14 лв. Креслата са доста големи, със странични масички. За миньони като мен (под 160) препоръчвам директно да вземат дистанционното и да превърнат креслото в лежанка, защото иначе краката им няма да докосват пода и не е никак удобно.
Гостите биват посрещнати с чаша шампанско и настанени в помещение с малки масички и изглед към булеварда. Няколко минути преди филма биват поканени в залата и придружени до местата им от персонала. После получават приветствие от хостесата и обяснение как по всяко време могат да натиснат бутона на креслото, да повикат сервитьорка и да си поръчат храна и напитки, или възглавници и одеала. В креслата имаше по една минерална вода. Не забелязах разлика на сребърния екран с обикновения.
За мен е кощунство да идеш на такъв филм и да си поръчаш пуканки, но и такива имаше. Въпреки голямото разстояние между редовете и креслата, за мен беше дразнещо по време на филма да се разхождат сервитьорки.

За Нимфоманка - жестоко съжалявам, че не направих като потребителката, която в предната тема беше писала, че ще гледа филма с приятел и бутилчица алкохол в джоба. По принцип не пия и последният път, когато имах нужда от алкохол след филм, беше когато гледах "Кожата, в която живея", но снощи шампанското определено не беше достатъчно...
Много в повече ми дойде втората част. Безсмислената жестокост винаги ме е удивлявала и угнетявала. Не й разбрах мотивацията на тая нимфоманка и това е. Филмът мога да го определя като образователен, за който не е чувал за Фибоначи, Бах, полифония, принципи на риболова и т.н. Mr. Green, макар не винаги да ми се струваха уместни и необходими паралелите между нейното поведение и съответните сравнения на изповедникът й. Сравненията и визуализациите били типични за творчеството на Ларс, с което аз съм бегло запозната и май така ше си остане (евентуално ще се прежаля с Догвил някй ден).
В началото изписаха, че това е цензурирана версия, направена със съгласието на Ларс. Чудно ми е какво ли ни е било спестено.
Нещо не ми стана ясно и как така изведнъж беше въведена темата за нимфоманията в нейния разказ -  Seligman пръв зададе въпрос за това, преди тя да е казала нещо по темата.
Иначе, както казва един приятел, филмът има своите достойнства и в никакъв случай не те оставя равнодушен. Но май ние бяхме единствените, който си причиниха 5 часа в киното заради лудия Ларс.  hahaha

Последна редакция: сб, 22 мар 2014, 11:55 от zigizagi

# 32
  • Мнения: 2 843
Един постен запис  Blush   bouquet

# 33
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 002
Снощи гледах "Mother" с Дарил Хана и сигурно ако не беше точно та вглавната роля /доста ми е груба/, щеше да ми заинтригува повече, но не е лош за губене на време!!!

# 34
  • Мнения: 2 254
Да ме прощават феновете, но Царската зала още от името ми звучи чалга, пък като прочетох и описанието... проблема е в мен, де, аз съм от хората които влизат в киното, купуват си билет зяпат и излизат, нема кола, нема пуканки... дори предпочитам предобедните прожекции, за да не съм в пълен салон.
 Та столове като легла, та те посрещат с шампанско, айде нема нужда.
Царската зала Laughing Laughing  ох...  Laughing Laughing

# 35
  • Мнения: 2 843
Впечатлението от "Нимфоманка" (още не съм го гледала), изказано по-горе, ми напомня "Moebius" на Ким Ки Док - много обичам този режисьор, но конкретния филм едва го издържах - стори ми се немотивирано брутален.

# 36
  • Мнения: 10 602
Тина,
какво да ти кажа - нито е чалга, нито е ВИП, нито е снобско. Просто е някак ненужно и безсмислено. ЧУдех се на ресторант ли съм или в самолет  Grinning. Аз не бих повторила, озовах се случайно там, защото за прожекциите в другия мол нямаше свестни места. Единственият плюс от цялата работа е, че бяхме само възрастни хора и нямаше хихикащи или натискащи се тийнейджъри.

# 37
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Е, не е честно пък- нито вчера, нито днес получих шампанско Crossing Arms. Затова до вторник ще си гледам на "Роял диван", поне жадна няма да остана Laughing.
Зигзаги, кажи какво пиеш, ще ти налея- ти си моят герой! Цяла "Нимфоманка" на един залък, леле #Crazy

Сега, към днешния филм- Enemy. След като харесах Prisoners, бях много ентусиазирана да видя другия проект на Вилньов с Джиленхал и сега не мога да реша дали съм очарована или разочарована. В едно обаче съм сигурна- преспокойно можех да си го изчакам на торент, въобще не си заслужава гледането на кино чисто визуално. Отдавна не съм засичала филм с толкова смотани цветове- кафеникаво-зеленикаво-сивкави, като изкуствено състарени или като цветен телевизор от по-старите с повреда. Очите на Джейк например минаваха от тъмно бежово до мътно черно, но сини бяха в точно една сцена. Дърветата с листа като акото на пиле, градът като "Люлин" с по-високи панелки (а уж в Монреал снимано, перлата на Канада), сцените в затворени помещения тъмни и неясни. И в "Затворници" беше кофти визията, но тук просто наранява окото.
Историята беше сравнително интересна, напрежение имаше достатъчно (и сякаш не ни стига сценарното, ами и постоянно се натъртваше на драмата с натрапчива музика, от глухи до дразнещи удари с тъпан), с лека градация, но финалът счупи тъпомера и на "Затворници" (то хубаво имаше постоянни сюрреалистични вметки, но защо така ни запратиха в нищото накрая, защо #Crazy). Общо взето нещо като "Изгубени"- гледаш, гледаш, чакаш някакво обяснение, и накрая- празна страница. Освен това сексът ми дойде в повече, при това досадно еднакъв (и по друг начин можеха да акцентират сивотата на ежедневието на Адам, освен със скучния секс, който правеше, и постоянното натякване колко му е грозен апартаментът).
Джейк беше блестящ, тотално изумителен! Вярно, че единият от двамата му герои е обичайното му объркано и неуверено амплоа, но освен че се справи перфектно с него, успя и да сложи насреща тотално различно алтер-его, и то така, че и двата образа бяха много достоверни. Имаше една сцена, в която двойниците стоят един срещу друг и се оглеждат- разликата в позите, в погледа, в позицията на раменета, в цялостното излъчване беше поразителна Heart Eyes.
Двете актриси бяха много красиви, от тях друго не се и искаше. Но пък едната беше толкова красива, че ще и разгледам филмографията и ще си потърся другите и филми.
В заключение- препоръчвам на ваша отговорност, предполагам на много хора ще се стори пълна глупост.

# 38
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Да ме прощават феновете, но Царската зала още от името ми звучи чалга, пък като прочетох и описанието... проблема е в мен, де, аз съм от хората които влизат в киното, купуват си билет зяпат и излизат, нема кола, нема пуканки... дори предпочитам предобедните прожекции, за да не съм в пълен салон.
 Та столове като легла, та те посрещат с шампанско, айде нема нужда.
Царската зала Laughing Laughing  ох...  Laughing :lol

Ха-ха, това все едно аз съм го писала.  hahaha Точно на чалга ми замириса и на мен - като усещане.  Peace А за следобедните прожекции... преди години, когато ходех на кино като редови зрител, умишено избирах сутрешните и околообедните прожекции, когато няма много хора. По-приятно ми е някак. Сега рядко се случва да има повече хора - обикновено е за някой нашумял или касов хит, когато евентуално салонът се пълни до 1/3. Имало е случаи да сме 5 души на кръст в IMAX да речем.

# 39
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Тук е винаги пълно. А като е и малка залата (както беше например, когато гледах "Адел") става много клаустрофобично.
Сега на фестивала са изкупени всички билети за всички прожекции на по-говорените филми, останали са единични тук-там. За "Ной" успяхме да се докопаме до две места едно до друго на първи ред Sick, при това купихме седмица предварително. За новия на Ким Ки-Дук мислим да гледаме утре, сигурно няма да има останали места Confused.

# 40
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Koй филм е Адел?

# 41
  • Мнения: 2 843
За новия на Ким Ки-Дук мислим да гледаме утре, сигурно няма да има останали места Confused.

Само си представих Moebius на голям екран - сигурно натурализмът ще се усеща в още по-главозамайваща степен. Имам приятелка, която се занимава с азиатско кино, специално с Ким Ки Док, голям фен му е, но и тя едва е издържала филма.

Аз съм раздвоена - докато го гледах, се възмущавах, казах си, че нивото на обичания от мен режисьор нещо спада, че има някаква промяна не към добро (въпреки че много от похватите му и в този филм си ги има). След няколко дни обаче (филмът още ме държеше, което е показателно, че не е за отминаване) си казах, че всъщност този филм показва много характерни азиатски травми и натрупвания, свързани със сексуалността. И Ким Ки Док добре ги е уловил.

# 42
  • Мнения: 10 602
Joy,
след вчера не бих могла да пия нищо друго освен Roederer - шампанското на царете!!! hahaha Joy hahaha
http://www.youtube.com/watch?v=qAdGGqpbhsw

# 43
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
http://www.imdb.com/title/tt2278871/?ref_=nv_sr_1

Joy,
след вчера не бих могла да пия нищо друго освен Roederer - шампанското на царете!!! hahaha Joy hahaha
http://www.youtube.com/watch?v=qAdGGqpbhsw
пфууу, ще ме караш да се охарча Joy
Скрит текст:
Ще отсипеш глътка и на мен, надявам се Joy

Аглая, и в този ли бъка от секс Tired? Май ще се откажа, започна да ми втръсва от все същото във всеки нов филм с претенции.

# 44
  • Мнения: 2 843
Аглая, и в този ли бъка от секс Tired? Май ще се откажа, започна да ми втръсва от все същото във всеки нов филм с претенции.

Ох, то да е секс като секс... То е някаква касапница, извратена работа.

Общи условия

Активация на акаунт