Обувки за прохождане

  • 47 349
  • 163
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 35
Не мога да разбера защо някои дами така нападат ЛидиЕми.
Изказала е нейното виждане по въпроса.Който иска да го приеме,който не иска да не го приема.Какво толкова.
А за броят на обувките - дали са 5,10,20 или 100,какво значение има!Нейни са си.Да не е поискала от някого да и купи обувки та така я нападате.Няма да ги обува на крачетата на вашите деца я!
Благодаря ти, остави ги нека нападат, дано поне с нещо съм била полезна на дамата  поставила темата!

# 106
  • Мнения: 5 173
Никой не те напада, а всеки изразява мнението си, което може да е различно от твоето. Защо си мислиш, че само и единствено твоето мнение е меродавно? Няколко момичета ти казаха, че съветите, които споделяш не са адекватни и очевидно не спазваш препоръките, дадени от ортопеда, когото твърдиш, че посещаваш.
А изводите, че обувките са носени, дамата вероятно си ги направи от това, че каза, че са ви били подарени. Аз лично никога не бих приела подарък обувки, които не са мерени лично от детето ми и избрани по мои критерии.
Научи се, че в този форум се споделят различни мнения и не всеки живее с идеята да се заяде с теб или да те нападне Wink.

# 107
  • Мнения: 35
Найк имат разкошни и качествени модели, просто трябва да знаеш какво да купиш.
Адидас имат чудесни моздели за прохождащи.
До гъби в ранна възраст по ходилата ще се стигне трдно, и това го казва майка на дете с вечно потни крака.


Адидас имат чудесни моздели за прохождащи.
Съгласна съм напълно с казаното!

Никой не те напада, а всеки изразява мнението си, което може да е различно от твоето. Защо си мислиш, че само и единствено твоето мнение е меродавно? Няколко момичета ти казаха, че съветите, които споделяш не са адекватни и очевидно не спазваш препоръките, дадени от ортопеда, когото твърдиш, че посещаваш.
А изводите, че обувките са носени, дамата вероятно си ги направи от това, че каза, че са ви били подарени. Аз лично никога не бих приела подарък обувки, които не са мерени лично от детето ми и избрани по мои критерии.
Научи се, че в този форум се споделят различни мнения и не всеки живее с идеята да се заяде с теб или да те нападне Wink.
Ортопеда когото цитирах, не е нашият ортопед, просто го цитирах заради стелките/ортопедичните/
Подарените обувки са от моята свекърва, която смятам за човек, който не би ми подарил нещо не добро за моето дете и съответно нейно внуче.И вече няколко пъти казах, че не спазвам всичко на 100 % тъй като не съм съгласна с много от нещата, които се казват и пишат.Все пак за да съществуват марки като КК и прочие, значи не са съвсем лоши, за да има обувчици с ципче и то не от скоро, значи не вредят на детското краче, за да се продават масово обувки с ортопедични стелки, значи има хора, които ги купуват, същото важи и за проходилките.Момичетата, които смятат, че не давам адекватни съвети са просто момичета, които търсят надмощие и изява в този сайт, което мен пък ме дразни, защото те не приемат нищо различно от своето!Интересно с какво сте проходили вие, вашите майки и баби?Не мисля, че за мен преди 32 години е имало чак такъв избор,както сега, пък съм проходила и ходя нормално.Много майки ползват проходилки, бънджита и обувки на КК и всякакви от този род, всички ли са неадекватни и неможещи да отгледат правилно децата си.За финал ще кажа, че не смятам моето мнение за меродавно, просто казах какво мисля.

Последна редакция: вт, 20 май 2014, 01:33 от AnMary

# 108
  • София
  • Мнения: 1 483
ЛидиЕми....не е лоша човек да има мнение, но е хубаво да не дава съвети без да се е ограмотил.
Свода е онази част на крака която се намира между възглавничките и петата. Тя не се подпира от нищо. Затова се отричат ортопедичните обувки. Защото този мускул закърнява. И води до гръбначни изкривявания.
Адидас никога не са произвеждали обувки с ортопедична стелка. Така че или кецовете не са адидас или стелката е анатомична а не ортопедична.


ще споделя това, което знам от известния д-р Драганов - детски ортопед гледах едно предаване с него и там той подробно обясни какви обувки трябва да се носят при прохождане, а и след това). Аз лично следвам съветите му . Та, той каза следното:
1. Обувката трябва да е от естествена кожа - вътре и вън (за да не запотява крачето и то да може да диша)
2. Трябва да е широка, защото повечето детски крака са широчки и тумбести (аз лично гледам отдолу подметката да е широка, т.е. да е патешка, особено там, където са пръстите, а също гледам и да има височина при свода, т.к. на моите деца краката им са тумбести и на височина)
3. Трябва да обхваща глезена, а не да е изрязана под глезена, както са повечето обувки за възрастни. Това е така, за да държи глезена изправен и да не се получи изкълчване.
4. Подметката трябва да е еластична, а именно като я огънете при пръстите нагоре, това да става без усилия. В същото време петата трябва да е по-твърда и стабилна, за да държи и да не се кълчат глезените. Има едни обувки, чийто подметки са адски твърди и не могат да се огънат наникъде - това не е добре за детския крак.
5. Трябва да са ортопедични, т.е. да имат една издутинка отвътре, където е свода (някой обаче отричат това - не знам кой е крив и кой прав, но нашите са били ортопедични)
6. Добре е да са с връзки, т.к. така се постига оптимална стегнатост около крака (лепките поддават, а и децата умират да се навеждат и да ги отлепят)
7. И накрая как се преценява номера на обувката - задължително се пробват на детето с чорап, който по-принцип носи през съответния сезон (т.е. има значение, дали са тънки или дебели чорапите), връзват се и се пуска детето да стъпи на земята. Трябва да можете да си пъхнете показалеца отзад при петата, но не с много усилия - т.е. трябва да има малко луфт, а не обувката да е плътно около крака по неговата дължина (но не бива да купувате и обувки с 2 номера по-големи например, защото това не е добре за детския крак. Примирете се, че на всеки 2-3 месеца ще купувате нов чифт).
8. Трябва и да са леки.
Мисля, че съм ограмотена достатъчно, работата е там че се отрича едно, друго не и в общи линии можем да си спорим доста дълго време, а аз съм далеч от това.Детенцето ми има доста марки и видове обувчици, Барт, Капчица, КК, Адидас, Геокс...кои са ортопедични, кои анатомични, надявам се да му е удобно, и виждам, че за сега се справяме чудесно с първите стъпки.Желая успех и на всички останали, независимо какви съвети ползват и колко са ограмотени.Лек ден

Не проследих за какво спориите, но просто не мога да повярвам, че това са съвети на Драганов. Водя си и двете деца при него ори нужда, много сме говорили и никога, никога не е препоръчвал ортопедични обувки! Напротив. Ортопедични стелки препоръчва едва към 4-5 годишна възраст, ако има наличие на плоско стъпало. Иначе- в никакъв случай. Много странно е това, което си слушала....

# 109
  • София
  • Мнения: 44 122
Как се цитира някой, който не е вашия ортопед, т.е. при който не ходиш, не сте говорили, не го познаваш.... а на всичко отгоре, за който казваш, че не му следваш съветите.

Обаче после другите се заяждали Wink

# 110
  • Мнения: 35
Как се цитира някой, който не е вашия ортопед, т.е. при който не ходиш, не сте говорили, не го познаваш.... а на всичко отгоре, за който казваш, че не му следваш съветите.

Обаче после другите се заяждали Wink
Чувала съм, че е много добър специалист, а това съм го слушала преди време в едно предаване, което не мога да си спомня кое беше, ако с нещо съм подвела някого, се извинявам.за съветите казах че не ги следвам на 100%, всеки специалист има и своите минуси, ще дам един пример, нашата педиатърка е такава от дълги години и като цяло съм много доволна от нея, но и тя си има своите минуси, когато синът ми беше на два месеца тя обясняваше, че той трябва да хапва по 120мл АМ,но на него това не му беше достатъчно, когато и казвах това, тя каза няма как това е количеството, давай му по толкова това му е достатъчно, но той плачеше, защото беше гладен, давах му повече от това количество, нямаше как да го държа гладен, нали?Тук не я послушах, но това не означава, че тя не е добър специалист.А тук споменах Драганов защото знам, че е добър и известен и горе долу спазвам неговите препоръки с тази разлика, че ортопедичната стелка на едните обувчици, не е ортопедична а със свод, който може би не е много препоръчван и тук без да искам съм подвела някого.И въобще не се заяждам с никого, напротив изчетох всичко което сте написали като критика към мен и видях къде съм се объркала и може би сгрешила.Човешко е да се греши,нали?Надявам се не съм обидила някой, а ако е така се извинявам.

# 111
  • Мнения: 8 251
 smile3511
Писах в темата защото ми излиза автоматично и ми е интересна.
Лиди не е необходимо да се обясняваш...темата не е за теб, твоя ЛЛ, храненето на твоето дете  или 10 чифта обувки. Хубаво е когато изказваш мнение за нещо да си запозната. Явно все още не си наясно коя стелка е ортопедична и коя анатомична.
Цитирането на хора и специалисти - без изобщо да ги познаваш е безумно, защото понякога се оказва че човек е доста далеч от истината.
Хубаво е да знае човек кога да спре в този форум.

# 112
  • Мнения: 36
smile3511

Цитирането на хора и специалисти - без изобщо да ги познаваш е безумно, защото понякога се оказва че човек е доста далеч от истината.

Аз мисля,че човек също може да цитира и прочетено или написано от някого нещо,без да познава автора на прочетеното или написаното.Безумно е да познаваш всеки когото цитираш!

# 113
  • Мнения: 5 173
Тя дори не цитира правилно, където, всъщност, е проблемът!
Обувките на Чико с какви стелки са?

# 114
  • Мнения: 35
Тя дори не цитира правилно, където, всъщност, е проблемът!
Обувките на Чико с какви стелки са?


Ами не знам, предполагам има бели, шарени сякви!

# 115
  • София
  • Мнения: 1 483
Понеже едва ли въпросът касае цвета на стелките Simple Smile Моето бебе има Чико с кожени стелки, не са ортопедични, равни са. И са кафяви Simple Smile

# 116
  • Мнения: X
Цвета на стелките за мен без значение

# 117
  • Мнения: 5 173
Цвета на стелките за мен без значение
Разбира се Peace. Това беше някакъв супер науместен начин за шегуване от страна на Лиди Еми Tired.
Едно приятелче на дъщеря ми е с Чико, та, майката ми отговори, ама 100 лв ми се струват много пари newsm78.

# 118
  • Мнения: X
Ако трябва да бъда честна и на мен са ми много за обувчици които ще израсте бързо

# 119
  • София
  • Мнения: 1 483
И аз ти отговорих, но не ме отрази Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт