Обувки за прохождане

  • 47 229
  • 163
  •   1
Отговори
# 15
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
И аз го пусках с чорапките но само в нашият двор,знам поне че при нас е чисто.Иначе не смея да го пускам по градинки и паркове,че все имам чувството че е бос и малко ме е страх.

Ако детето все още не ходи самостоятелно, нищо няма да му стане да направи няколко стъпчици по чорапи навън. Когато започне да ходи по повече, вече му обувай обувки. Все пак гледай къде ходите. То сега времето не е още за ходене бос/по чорапи навън. Обувай му и периодично обувки, за да свикне. Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 1 467
Моето бебе е още много малко в очите ми, но така или иначе се изправя и ходи, ако се държи за нещо. Вкъщи е по чорапи, навън е с обувки. Стопли ли се и навън ще го пускам с чорапи.
Колев и Колев, т.н. "буйки" откровено ме отвращават, не бих ги купила. Сега му обувам Зара и Чико, доволна съм.
Покрай голямото ми дете се убедих, че най-най-добре е да ходят боси, не само да прохождат. Това помага на стъпалото да порасне и да се оформи правилно,както и да се избегнат проблеми по-късно.

# 17
  • Мнения: 5 173
Моята госпожица проходи с обувки на Примиджи. Страшно доволна съм! Преди това имаше буйки на Беко, по-ужасна обувка не съм срещала.

# 18
  • София
  • Мнения: 595
Аз харесвам тези :http://www.zeazoo.com/shop/. Не планирам покупка на пантофки и обувки от друго място, докато детето влиза във възрастовата им категория  Sunglasses

Последна редакция: ср, 26 мар 2014, 15:18 от Melodiq

# 19
  • София
  • Мнения: 3 524
проходи със сандалки на колев и колев, които тогава си бяха ок и като подметка и като обхващане на крачето, общо взето последните 3-4 години ги развалиха.

капчица също сме имали и съм комбинирала.

и това подкрепям напълно:
Буйки в никакъв случай, по неудобна обувка не се сещам Simple Smile
За прохождане - хубава, качествена обувка от естествени материали и вън и вътре и стелка. Гъвкава подметка, без токове и т.н. Твърд, подсилен форд, т.е. пета, за да държи крачето в правилна позиция.
Хубаво е да са с лепки, да може да коригираш и да се обуват и събуват лесно и да не се развързват докато ходи детето. Да са избирани с него в магазина, за да са точния модел и номер. Да не са по-широки или да стискат. На дължина трябва като стъпи право детето в тях,  развързани, разлепени, да можеш да си пъхнеш кутрето зад петата му, без са ке смачкват пръсти и т.н., т.е. да има около половин номер свобода. Най-лесно се мерят ако  се вади стелката всъщност, но задължително трябва да е изправено детето стъпило на крака си като мерите, не седнало, в количка и т.н.

# 20
  • Мнения: 100
Дъщеря ми проходи с буйки на "Колев и Колев". На нея пък и бяха удобни, както и тези на Беко.

# 21
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 662
Тези дни и аз се чудя какви обувки да взема за моето дете.Бях се спряла на КК,но сега се разколебах.Трябва ли да са т.н. буйки?Може ли маратонки?

# 22
  • София
  • Мнения: 595
Ани, нашият педиатър каза да не обуваме маратонки, защото запарват крачетата и може да се появят гъбички. Не знам дали това е широко споделяно като мнение, но аз лично се съобразих с препоръката.

# 23
  • Мнения: 15 379

Абсолютно - Найк, Пума, Адидас Peace.

# 24
  • София
  • Мнения: 43 903
Тези дни и аз се чудя какви обувки да взема за моето дете.Бях се спряла на КК,но сега се разколебах.Трябва ли да са т.н. буйки?Може ли маратонки?

Може но бих избрала само такива, които са  кожени с кожа и вътре на подплатата и стелка(което обаче е рядкост) и пак да са с твърда петичка...
Буйки както писах не бих купувала изобщо, има достатъчно много качествени, удобни, красиви и подходящи обувчици за прохождащите деца.

# 25
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 662
Хм ясно!Маратонките отпадат не са с твърда петичка (поне тези които съм харесала).За запарването си мисля,че може да стане и от обувки.Значи ще търся обувки.Да ми препоръчате на някоя фирма?

# 26
  • София
  • Мнения: 43 903
от всички, които съм взимала доволна съм най-вече от paqpa, pafi, minimen(тези трите ги продаваха на  витошка в джуниърс уей), ЕССО, Pavle( които не съм сигурна  дали още се продават), рихтер са хубави също и кикърс.

Последна редакция: чт, 27 мар 2014, 21:48 от Angel_Dust

# 27
  • Мнения: 15 379
Защо да не са ок маратонки?
Ортопедите дори ги препоръчват като първи и последващи обувки, но да са качествени, на известна марка.

# 28
  • София
  • Мнения: 43 903
Sourcherry - тя писа защо се отказва - защото не са с твърда петичка.. има и такива, но явно тези, които е гледала не са...

Аз лично заради стелки и подплати  не ги харесвам особенно повечето маратонки, особенно за пролет, заради изкуствените материи, наистина има голям шанс да спарват и да  се стигне и до гъбички...
А найк, пума, адидас за мен не са никак блазнещи марки откъм качество, много малко от моделите  им бих ги взела за детето.

# 29
  • Мнения: 15 379
Найк имат разкошни и качествени модели, просто трябва да знаеш какво да купиш.
Адидас имат чудесни моздели за прохождащи.
До гъби в ранна възраст по ходилата ще се стигне трдно, и това го казва майка на дете с вечно потни крака.

Общи условия

Активация на акаунт