Дубай 6

  • 81 241
  • 782
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 142
Ще пътуваме с Уиз Еър,съответно до летище dubai world central.
Някой пътувал ли е до това летище.На колко км от града е и какъв транспорт се използва

от летището си хващате рейса до метро станция Ибн Батута и от там метрото до вашия хотел....летището не е близо до дубай така че си хванете рейса...на всеки 50минути е ако не греша

# 706
  • Мнения: 142
мале с тея цени на билетите и на хотели към началото на октомври се замислям дали и ние да не скокнем пак за едни 5-6 дни  Hug а и сега без визи....какъв медец  Embarassed

# 707
  • Мнения: 2 550
Да, цените са много добри. Ние се оказа, че няма да можем да излезем началото на септември отпуска и за това като компромис решихме да отидем пак до Дубай през октомври, поне е топло, близо и става за море Simple Smile
Предия път не останах очарована, но този път ще съм с по-добра програма и ще пропусна такситата и метрото Simple Smile Ще отидем и до Al Ain.

# 708
  • Мнения: 3 576

5-и ден лично за мен е задължително да се посети някой от ресторантите на Ал Араб....ние платихме около 400лв за afternoor teа  i Почти бях канселирал че ми се досвидяха НО си заслужаваше всяка стотинка, а по назад в темата някой беше писал че можеш просто да си букнеш маса на свободна консумация и е по евтино...но като гледам нямате и много време така че....


Да бе да, по-евтино друг път!
Ние бяхме в Аl Muntaha на обяд (заради детето не позволяват вечеря, макар че пак си пихме вино Thinking) и ме болеше картата, като трябваше да плащам, но пък си заслужава  Peace
За сафари мога да препоръчам Райна тур, много сме доволни, хранатa беше съвсем прилична и пак бих повторила, като отидем отново в Дубай.

# 709
  • Мнения: 31
На 2 септември адска жега ли е в Дубай, или се търпи?
Видях в руски любителски снимки на Auris First Central Hotel х-л разписание на шатъл до плажа Шаржа и до центъра, вероятно предлагат безплатен такъв?  newsm78

# 710
# 711
  • Мнения: 142

5-и ден лично за мен е задължително да се посети някой от ресторантите на Ал Араб....ние платихме около 400лв за afternoor teа  i Почти бях канселирал че ми се досвидяха НО си заслужаваше всяка стотинка, а по назад в темата някой беше писал че можеш просто да си букнеш маса на свободна консумация и е по евтино...но като гледам нямате и много време така че....


Да бе да, по-евтино друг път!
Ние бяхме в Аl Muntaha на обяд (заради детето не позволяват вечеря, макар че пак си пихме вино Thinking) и ме болеше картата, като трябваше да плащам, но пък си заслужава  Peace
За сафари мога да препоръчам Райна тур, много сме доволни, хранатa беше съвсем прилична и пак бих повторила, като отидем отново в Дубай.

не казах евтино, а по-евтино Simple Smile
все пак това е 7 звезден хотел, отивайки натам картата ти вече я боли сърчицето (чипчето) Simple Smile

# 712
  • Мнения: 132
Някой знае ли каква е обстановката около Нова година-работни дни ли са,нещо по-различно има ли?

# 713
  • Мнения: 4 740
Именно следобедния чай или обяд/вечеря в Бурж ал Араб е най-скъпата от атракциите в Дубай. Но пък това е един от символите на Дубай и да отидеш до там и да не влезеш...За 7-звезден хотел и то един от най-известните в света, не смятам, че е толкова нереално скъпо. Тук в Белгия където живеем, една нормална вечеря без екстри и алкохол за двама е към 100-150евро и то в кварталната кръчма... Така че какво са около 110 евро на човек в Бурж ал Араб... И то ги даваш веднъж в живота си да речем... Но всеки решава сам за себе си,  разбира се.... За сравнение само една нощувка в хотел Атлантис е около 250 евро...

# 714
  • Мнения: 2 825
Благодаря за мнението. Вече нямам търпение  Simple Smile

# 715
  • Мнения: 3 576
Някак си не можеш да сравняваш стандарта в Белгия с този в БГ...  Naughty
То за средния европеец една чанта за 700 евро не е кой знае какво, ама тук е малко по-различно.

Аз не се оплаквам за цените, нормално е да е скъпо, всеки си преценява има или няма да даде, не е задължително все пак, но заслужава си изживяването.  Peace 

# 716
  • Мнения: 306
Така е ! Всеки си преценява за себа си.
Аз в моята програма за Дубай изобщо не съм планирала посещение на Бурж Ал Араб за сега.
Моля ви споделете кое е чак толкова невероятното да посетиш един хотел и да хапнеш нещо. И това че има злато и т.н. Влиза ли нещо друго в програмата? Може пък и аз да се навия  Wink

# 717
  • София
  • Мнения: 4 714
Аз съм била 1 път в Дубай. Естествено, че обядвах в Бурж ал Араб.
Ако имаш афинитет към стари архитектурни паметници и руини, хотелът не е много твоето място. Peace
Но, ако искаш да се потопиш в атмосфера на на най-големият лукс, не изпускай това преживяване.
При мен обяда се съчетаваше с обиколка на хотела, баровете и поглед към по-скъпите ресторанти. Дори успях да погледна в някои от стаите. За мен си заслужава абсолютно. Тази година пак мисля да ходя и пак ще посетя хотела. Peace

# 718
  • Мнения: 306
Аз съм била 1 път в Дубай. Естествено, че обядвах в Бурж ал Араб.
Ако имаш афинитет към стари архитектурни паметници и руини, хотелът не е много твоето място. Peace
Но, ако искаш да се потопиш в атмосфера на на най-големият лукс, не изпускай това преживяване.
При мен обяда се съчетаваше с обиколка на хотела, баровете и поглед към по-скъпите ресторанти. Дори успях да погледна в някои от стаите. За мен си заслужава абсолютно. Тази година пак мисля да ходя и пак ще посетя хотела. Peace

КОлко е входа и колко време е необходимо да разгледаш и да хапнеш. Разрешават ли да правиш снимки?

# 719
  • София
  • Мнения: 4 714
Аз съм била 1 път в Дубай. Естествено, че обядвах в Бурж ал Араб.
Ако имаш афинитет към стари архитектурни паметници и руини, хотелът не е много твоето място. Peace
Но, ако искаш да се потопиш в атмосфера на на най-големият лукс, не изпускай това преживяване.
При мен обяда се съчетаваше с обиколка на хотела, баровете и поглед към по-скъпите ресторанти. Дори успях да погледна в някои от стаите. За мен си заслужава абсолютно. Тази година пак мисля да ходя и пак ще посетя хотела. Peace

КОлко е входа и колко време е необходимо да разгледаш и да хапнеш. Разрешават ли да правиш снимки?
Входът ми беше включен в цената. 200 $ на човек. Имахме около 2 часа да разглеждаме. Обядът беше на блок маса.(+ още 2 часа) Снимки се правеха всякакви. Wink

Общи условия

Активация на акаунт