През АПРИЛ ще гушка вече, всяка мама своето човече

  • 44 420
  • 723
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен Simple Smile
Първо честито на всички мами, да са ви живи и здрави бебчетата Simple Smile
Моята принцеса Маргарита се роди на Цветница 2950 и 50 см. Родих я секцио в 10:45 ч след като в 2:30 ми изтекоха водите (беше седалищно). Успя да учуди докторите с позата си - с дупето и крачето напред Simple Smile  Още сме в болницата и се надявам в четвъртък да ни изпишат.
На всички мами които чакат още им пожелавам леко и бързо раждане  Simple Smile

# 646
  • Мнения: 46
Момичета,помагайте  Cry!Първо,извинете,ако се притеснихте.Всичко с Кристиян е наред,слава Богу.Мен обаче адски ме боли мъдрец,от вчера започна,по-леко сега вече се усеща доста.Никога не са ме боляли зъби,камо ли това.Този расте по малко от години,сега изби наведнъж.Пробвах Парацетамол,не помага  ooooh! .При положение,че кърмя,едва ли зъболекаря ще наорави кой знае колко.Иначе температура нямам,има кърма и бебо е спокоен. smile3504

# 647
  • Мнения: 44
Sabrina85 и мен зъб не ме е болял, но май най - добре е консултация със зъболекар.
Момичета, да ви попитам пък аз , кога смятате да започнете разходките. newsm78

# 648
  • Мнения: 154
Sabrina85 и мен зъб не ме е болял, но май най - добре е консултация със зъболекар.
Момичета, да ви попитам пък аз , кога смятате да започнете разходките. newsm78

Ние се разхождаме от 9-ти ден. Разбира се, студените пролетни дни ги пропуснахме.

Честито на новите мами, да са ви живи и здрави малките слънца:)

# 649
  • Мнения: 5
mushmolina за запушено слъзно каналче много ще ти помогне и самата кърма.Може да капваш по малко в оченцето и да промиваш с памучно тампонче с разтвор от лайка.Този проблем е често срещан особено при момченцата и често рецедивира,ту се оправя,ту пак започва,не се плаши не е страшно.
Честито на всички мами и много здраве и късмет на техните бебоци! Hug

# 650
  • Мнения: 44
ЛЛЛ струята от едната ми гърда е доста силна и бебо се дави , когато се храни от нея, освен биологичната поза има ли друг начин да реша проблема.Благодаря!
Ако някое от момичетата във форума също има такъв проблем, моля да даде съвет.

# 651
  • Мнения: 9 882
Можеш да изцедиш съвсем малко на ръка преди да започнеш кърменето. Така струята няма да е толкова силна. За позите трябва да помисля коя е подходяща - някоя, при която бебето не е легнало, а под наклон.

За слъзните каналчета се прави масаж под клепача отвън към нослето слек натиск. Педиатър може да ви покаже как.

# 652
  • София
  • Мнения: 2 369
Привет, след днешния преглед се оказа, че сме доста големи и трябва да си изберем дата за следващата седмица за секцио ... Някоя от мамите с планово секцио може ли да помогне... как се спряхте на точно определена дата ...  #Crazy определено е странно

# 653
  • Мнения: 182
    Ние излизахме вече вчера,че времето беше страхотно и реших да се възползвам.Разходих се с количка около блока 1,5 ч.На бебка и се отрази добре,а и на мен също,че това застояване вкъщи   ми действа подтискащо.
   И при мен струята е силна,особено ако не се е хранила няколко часа.Преди да и дам гърдата,изцеждам малко на ръка,за да намали струята и тогава и давам.Но тя девойката  е лакома, бърза да яде и се дави.Гледам да не суче легнала,ако усетя,че струята е силна,вадя гърдата от устата ,изчаквам малко и пак предлагам.Лошото,че това предизвиква колики при нея.След всяко хранене се свива крачетата и се напъва,макар че няма запек.И така докато не се изака.Явно вкарва въздух и оттам и идва това гърчене.

# 654
  • Мнения: 9
Момичета,помагайте  Cry!Първо,извинете,ако се притеснихте.Всичко с Кристиян е наред,слава Богу.Мен обаче адски ме боли мъдрец,от вчера започна,по-леко сега вече се усеща доста.Никога не са ме боляли зъби,камо ли това.Този расте по малко от години,сега изби наведнъж.Пробвах Парацетамол,не помага  ooooh! .При положение,че кърмя,едва ли зъболекаря ще наорави кой знае колко.Иначе температура нямам,има кърма и бебо е спокоен. smile3504
Обади се на зъболекар, за професионално мнение. Ако се наложи лечение съм чувала, че за около ден два кърмата се изчиства от химиите на лекарствата, а за това време може да замръзиш. Доки ще ти помогне най-добре...

# 655
  • Мнения: 44
pisiana , това с акането е същото и при нас, след хранене мрънка, свива крачетата и докато не се изака не се успокоява. Simple SmileСменяме по два памперса преди и след хранене. Laughing

# 656
  • София
  • Мнения: 1 402
Честито на всички мами за новопоявилите се бебчета! Пожелавам ви да са здрави, да наддават по много и да са поспаливи:)

elfi80, аз малко късно се включвам, но много неща пропуснах и чета малко назад - използвай крем здраве - евтин и ефикасен срещу подсичане - мажи дебело. Иначе и на мен ми направи впечатление колко химически миришат памперсите, но това е заради гадния гел - той спарва много и особено за момченца не се препоръчва ползването на такива памперси. На Виона био памперсите са изчерпани май на национално ниво и дали ще има доставки не знам. Питай в един магазин, от който директно се обадиха на доставчика им.

# 657
  • Мнения: 606
Здравейте и от нас. След упорит отказ да се появи цели 6 дни, в нощта срещу 8-ми се роди синът ми Цеци. Борихме се активно около 8 часа и сутринта се появи на бял свят. Днес ни изписаха от болницата и се напасваме в домашна среда.  Simple Smile Heart Eyes

Честито на другите майки и успех и леко раждане на тези, на които предстои.

Последна редакция: вт, 15 апр 2014, 21:49 от Nia_Nia_Nia

# 658
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 448
Хеййййй, браво на Вас Simple Smile

Значи ест. раждане Simple Smile Колко голям се роди? Разкажи повече, когато имаш възможност?   bouquet

На 8 април се роди, така ли?

# 659
  • Мнения: 606
Да, на 8-ми сутринта се роди, 3 килограма.
Първата контракция беше към 16 часа на 7-ми. Към 20 часа отидох в болницата с 4 см разкритие, но шийката не беше изгладена. И тръгнах да се разхождам. Върнах се в 00 ч със силни и чести контракции. Подготвиха ме, настаниха ме и започна. При 6 см ми поставиха епидурална, контракциите вече бяха доста болезнени. Пуснаха и окситоцин. Апаратът в един момент, обаче отчел, че (научавам по-късно), че контракциите са слаби и родовата дейност спира.. затова ми спряха упойката и стана доста непоносимо. Оказа се, че не работи. Смениха го и ясно се видя, че контракците всъщност са доста силни. Сутринта стигнах до пълно разкритие и . малко след 9  бебанчо проплака мързеливо.  Heart Eyes Наложи се епизотомия, и въпреки нея .. наложиха се и допълнителни шевове. До последно, главата на бебчо не беше се позиционирала както трябва. Това е станало при разкритието около 4 см. Надявах се на това до последно, защото много настоявах да бъде естествено.
Имаше завишени левкотици бебчо и се наложи да поостанем още някой и друг ден. Бяха ми много полезни,обаче. Научих доста неща от педиатрите. Сега търся лекар за бебчо.

Някой да познава добър педиатър в района на Красна поляна?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт