Как да доставим повечко витамини на злоядо дете

  • 14 248
  • 140
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24
Мойта фръцла е на 2год и се държи като сукалче! Само млякото си търси и като огладнее сама си носи бутилката и чака да й направя млякото. Храна каквато и да види бяга от нея. Какво ли не й предлагам всеки ден...готвиме всеки ден...салатки на масата...пресни сокове и фрешове давам и не и не. Вдига раменце и ми казва"неееее" а изядем ли го почва да крещи "папа папа" дам пак манджа пак се засмее и каже - не. На луди ни прави!!!  #Crazy
Само в млякото й слагам всеки ден пробиотици и едно сиропче от 5мл за имунитета с бъз и ехинацея.

# 16
  • Мнения: 718
Да. Марсианци са таблетки под формата на смучене. Много са приятни дори аз си позволих да я опитам на вкус.Simple Smile С вкус на горски плодове са. По приницип тези витамини са за подсилване на имунитета, но и определон засилват апетитата. Щом ти се тръшка и неще да яде плодове ,витамините според мен ще съдействат точно за това .а и ти ще се успокоиш:)

# 17
  • София
  • Мнения: 335
Отскоро правя плодова салата от каквито плодове обича и я поръсвам с натрошени пълнозърнести бисквити.Стана му любимата следобедна закуска!

# 18
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

прави ви, защото позволявате. Peace
аз сервирам ядене, ако не иска да яде му казвам, че вдигам яденето и до следващото хранене няма да получи нищо.
има определени часове за хранене и се спазват, между тях давам ябълка.
мляко макс. 200мл. на ден. после само вода.

# 19
  • Мнения: 308
не става и не става.явно под каквато и форма да е плода не иска. по отношение на другата храна,нямам чак такива ядове,но плод никъкав не ще. какво точно има в тези марсианци- какво доставят?

# 20
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
Записвам се да следя, че каката ни е голям "дзвер". Номера няма друго само това не минава, просто отказва да яде, разбира се докато почне да я боли корема (има си проблеми с коремчето от бебе). Не че е почне да яде, но и почва да и се гади от неядене #Cussing out. Уважавам и правото да не обича някои неща, тоезт винаги има алтернатива, но за плодовете и зеленчуците е битка.  Плодове иска ама само ягоди, малини, праскови и диня (мда пълно е с такива през март, ама не сме учцелили държавата), може да се прежали и с манго. Зеленчуци зелен боб с уговорки и краставици, пресни чушки също. Фрешове, пюрета и т.н не приема под никаква форма. Търся и витамини, без аспартам или мн химии. На всичкото отгоре и на това капризничи, тези били гадни, тези имали странен вкус..... А не е като да няма постоянно сезонни плодове, давам и на парченца на масата, дребното си боцка, голямата вобще не ги забелязва.

Последна редакция: ср, 26 мар 2014, 16:36 от madame

# 21
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Извинете за невежеството, но какви са тези супер храни?

# 22
  • Мнения: 21
Предложете храната по по-интересен начин
Скрит текст:








и т.н.

# 23
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
И аз имам злоядо дете що се отнася до плодовете и зеленчуците Confused - единствено ябълка и банан яде, и то не по собствено желание. Пробвала съм какви ли не варианти - и като личен пример, и като сок/шейк, и нарязани плодове като плодова салата.....не и не - не й харесва и това е, за някои дори не иска да опита- и така, вече 4 години Confused Надявам се с времето да прояде, други начини не виждам.

# 24
  • Мнения: 7 325
И при нас е така. Освен банан и ябълка ( рядко ) друго не пипа. Одеве се залъгвахме с парченца круша - Не стана. Миналата седмица една майка на площадката и даде мандарина. Опита няколко парчета, като предложих в къщи - отказа. По едно време ядеше черри домати. И тази мода отмина. Една вечер и дадох Данон с парчета манго. Изяде го и след две минути го повърна. Сокове не пие, предлагала съм няколко пъти - не и харесаха. Готвя с много зеленчуци, но те не могат да заменят плодовете. Давам Марсиянци, но предпочитам да се научи да яде плодове. Разбирам че няма как едно дете да харесва всичко, но чак пък нищо да не и е по вкуса - не е нормално.

# 25
  • Мнения: 1 522
Хайде и ние тук,при нас силно избирателно се храни...нямам нерви просто. Харесва определени храни и това е. Сирене,кашкавал,макарони,кус-кус, спагети,пица и сладки неща. Кисело и прясно мляко. Не харесва никакви плодове,сега вечерта му дадох парченце манго,не пожела повече.
В градината казват,че всичко си изява и той казва че искал допълнително  но става въпрос ако са филийки или макарони.

# 26
  • Мнения: 8 163
Правете сурови сладоледи. Трябват ви само блендър и замразени плодове, примерно банани и горски плодове. Слагате всичко в блендъра и обработвате до гладка смес.

Правете замразени близалки от плодов нектар и кисело мляко, примерно.

Ето някои линкове с идеи:

http://www.blendtec.com/recipes/berry_lemonade_ice_pops

http://www.rawmazing.com/?s=Ice+Cream

http://www.thisrawsomeveganlife.com/search?q=Popsicles

# 27
  • Мнения: 72
Нямам дете, но по собствени спомени гоненето из къщи с праскова/банан или какъвто и да е плод, както пише авторката, никога не ме е стимулирало да го ям. Дори бих казала, че ми действаше точно обратното. Едни от най-омразните ми детски спомени са насилването да ям плодове и зеленчуци.

Не одобрявам витамини под формата на хапче, звучи ми твърде изкуствено. Подкрепям обаче с две ръце идеята на Фея Кръстница за суровите сладоледи, ужасно вкусни ми бяха като дете.

Успех!  Peace

# 28
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Правете сурови сладоледи. Трябват ви само блендър и замразени плодове, примерно банани и горски плодове. Слагате всичко в блендъра и обработвате до гладка смес.



о да, супер идея и аз ги правя, слагам и малко течна сметана...
резултатът - Дзвер с лъжица в ръка ни храни!!! опита и не повтори.

аз също не давам витамини на хапчета.
всъщност избирателното ядене само на определени храни е нещо напълно нормално и биологично закодирано в нас. децата ядат храни с неутрален или слаб вкус. това е обусловено от праисторически времена, когато рискът от натравяне е бил голям. затова горчиви, кисели храни не са любимите на малчовците, както и тези с ярък цвят.
та, няма нищо ненормално. разбиране трябва.

# 29
  • Мнения: 718
Марсианци са направени така че да осигурят не само приятна на вкус но и витаминозна комбинация от всичките необподими за деетото витамини. Извинявам се за азбукарското изказване ,но как да ти го обясна. Покрай мене все повече мамита дори и децата им да не злояди си дават от тези витамини.Кой на сироп ,кой на таблетки.просто комбинацията е наиситна добра и действа .ние обичайно по това време се разболяваме , но явно откакто му давам витамините са го закрепили. Да не се прехвалвам много , ама си е факт.

Общи условия

Активация на акаунт