Как да доставим повечко витамини на злоядо дете

  • 14 333
  • 140
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 308
Добре де, аз не разбрах в крайна сметка коя форма от Марсианци е подходяща за деца склонни към алергия.при нас шоколада не върши работа,избиват ни пъпки.

# 46
  • Мнения: 718
Въпросът за лекарите не ми се подхваща. Вярно е, че не всички изпълняват качествено длъжността си, но има и много свестни и отговорни лекари.слава богу нашият педиатър е съвестен човека и винаги е давал нужното внимание на детето.никога не е бързал ей така да се предпише нещо и хайде следващия.възможно е допреди време да е имало аспартам в Марсианци и аз се разрових и видях, че мамитата са изразили подобни мнения. Но сега мога да гарантирам,че вече в тези витамини няма такова вещество. А другата естествена съставка, за която ви говорих са биофлавониди, които на практика съдействат за по-доброто усвояване на витамин c.

# 47
  • Мнения: 8 163
Манастасия, предполагам, че целта на добавените биофлавоноиди е по-скоро да предпазват вит. С от окисляване, а не толкова да подпомагат усвояването му. И без друго 30-180 мг дневно се усвояват на 70-90%.

Тук можеш да прочетеш повече за биофлавоноидите.

# 48
  • Мнения: 718
Да, всъщност като казвам че съдействат за по-доброто му усвояване, имам предвид точно това. Всички знаем, че витамит C e полезен, но всъщност толкова бързо го изхвърляме от организма си че целта е да осигурим усвояването му. С други думи изпишкваме го. Ако трябва да удължим действието му при децата тази работа я вършат биофлавонидите. Четох някъде, че ефектът на вит.C e много по-силен, ако се приема заедно с биофлавоноиди, а не поотделно.

# 49
  • Мнения: 308

На моя въпрос някой ще отговори ли? Марсианци сироп подходящ ли е за деца с алергии. А за бебета става ли?

# 50
  • Мнения: 2 660
Зависи какви са алергиите. Най-добре е да се консултираш с лекар, на когото имаш доверие. За възрастта, от която се приемат, пише на опаковката.

# 51
  • Мнения: 8 163
Ако трябва да удължим действието му при децата тази работа я вършат биофлавонидите. Четох някъде, че ефектът на вит.C e много по-силен, ако се приема заедно с биофлавоноиди, а не поотделно.

Всъщност не става дума само за децата. Биофлавоноидите работят по същия начин и при възрастните.

Когато се приема в естествената му форма (в зеленчуци и плодове), вит. С хем идва в комплект с естествени биофлавоноиди, хем поради нуждата храната да бъде смелена, вит. С има повече време да бъде абсорбиран.

# 52
  • Мнения: 214
Прибавям към зърнената закуска сушени боровинки, стафиди, кайсии. Голямата яде бадеми и фъстъци, също плодова салата със сметана и парченце шоколад отгоре. Авокадо със сметана, мед и настърган шоколад ''за миризма".
 Но хитът напоследък са тези кексчета с червено цвекло:
http://www.taste.com.au/recipes/28428/beetroot+chocolate+cupcakes
Дори не ги мажа с шоколад- излапват ги "натюр". Изобщо не разбраха, че има цвекло вътре. Промяната в рецептата, която съм направила е, че първо сварявам цвеклото, а слагам и сушени боровинки вътре.
Смятам да пробвам и тази торта със спанак:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=600004.0

# 53
  • Мнения: 718
Да така е –биофлавоноидите са важни и за възрастните. Ние можем да си ги доставим и с естествена храна,защото сме сизградили хранителни навици,но дребосъците дето това неиската да ядат това не искат да пият трябва да им се доставя допълнително.
Сега да обясна и за сиропа Марсианци- сиропът не е подходящ за бебета а за деца над една годинка.Иначе при алергични състояния няма противопоказания, но все пак, ако ства въпрос за сериозна алергия, си е нужна консултация с педиатър.

# 54
  • Мнения: 50
Нас също ни няма на тема плодове само банан една,две хапки и край,сковете също
Яде само краставица,малко домат и това е.От няколко месеца има някакъв обрив,леко зачервен на бузките и не минава. Не знам от какво точно е , а личната и дерматолога също немогат да кажат на какво тона се дължи.

# 55
  • Мнения: 19 368
Ще ги пробвам тези мъфини, въпреки че моята обича салати със сурово цвекло. Колко бакпулвер се слага?

Спаначената торта не вярвам да има успех у нас. Всякакви смесици с авокадо не ги харесва, но и мен са ми гадни. Авокадо ми допада най-много на гуакамоле, което пък детето не ще да помирише дори.
Днес правих сладолед с банан, сладко от малини и кокосова сметана. Не беше зле, но не го яде. Каза,че се усеща бананът и се чудя с какво да го заменя. Драмата ми не е толкова да скрия няккакъв плод, колкото да намеря наистина добър заместител на купешките сладоледи.

# 56
  • Мнения: 7 325
Преведете рецептата на мъфините моля, изглеждат страхотно.

# 57
  • Мнения: 29
Можете да давате на детето ви пробиотик, разтоврен във вода, когато то ви поиска чаша вода. Пробиотиците не са по-малко полезни от витамините. Иначе от опита, който имам, съм се научила, че "На сила хубост не става" Опитайте се да му разкажете колко са полезни плодовете и зеленчуците, това може да помогне  Peace

# 58
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
мъфините ги направих, но не станаха толкова шоколадови. на вкус са добре.
нямах толкова червено цвекло, да половината заместих с моркови.

Последна редакция: пн, 07 апр 2014, 13:36 от asyalein

# 59
  • Мнения: 308
мерси за отговора за сиропа.питам защото нашата педиатърка ни беше предписала да пием един вид, но се чудя какво им е толкова различното на тези сиропи за деца, които доставят витамини. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт