С желание за лято е ГРЪЦКОТО ни ято (31-ва тема)

  • 78 067
  • 739
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 2 576
Evana  Hug
Благодаря ви момичета,за посрещането,много сте любезни  newsm51

# 316
  • Мнения: 1 308
Абе Лео 75 нещо изчезна.  Rolling Eyes

Evana, какво съвпадение - точно вчера и аз това си мислих - къде изчезна Leo_75

# 317
  • Мнения: 211
Хоп! и аз в новата тема.  Grinning

И аз си мислих тези дни за вас, момичета, и точно отварям форума - вие сте отворили приказка.  Laughing Не бях влизала от половин година. Благодаря на Маркизата за поименното изброяване, на Евана, че се появи, както и на Нимфеа за телепатията.  Hug

Изчела съм всичко от миналата тема насам и съм "в час" със случващото се около вас! На новодомците и планиращите местене желая бързо свикване и гладко ново начало, на Минковаки честито християнче и много успехи във всички нидерландски начинания, а на новите и наскоро обебили се мами - честито от мен, добре дошли в Гърция и да цункате малчовците!

Той форумът имал нов облик, аз докато го разуча и току-виж се появи нещо ново с моята редовност.  Mr. Green Темата е за споделяне и подкрепа, Нераида е права, но неминуемо се появяват личности, които не се включват за тези цели, няма да задълбавам. Но колкото и да съм внимателна и обрана, споделям това или онова за момичетата, за които се грижим, и действам като магнит за досадниците с нездраво любопитство. Или пък направо ти се отщява да споделяш, 'щото как да обясниш на някой, че можеш да помагаш на деца, да си неформален приемен родител, при това без заплащане и облаги, и то преди да си се насочил към възпроизводство на гените? М?  Mr. Green

Родата сме много добре, в началото на май изръшкахме Анадола по повод моя предстоящ юбилей от Анталия до Анкара, и най-вече Кападокия. Тогава бе моментът, още повече, че с нашия климат времето за пътуване по тия места е края на април-началото на май и септември/октомври. Simple Smile

Посетихме и Пловдив и неговите културни събития, преди да бъде обявен за Европейска културна столица за '19-та.  Party Heart Eyes

Изчистването от токсините, натрупали се през годините поради лошо храносмилане си продължи, то не бе тракане на кокали, възстановяване на съхожилия и мускули по ръце и крака... Но без болка няма успех, сега есенното чистене на роднинските къщи го овършах за нула време.  Peace

Сватбата още не сме я вдигнали, въпреки голямото ми желание да сбера приятели на острова за една хубава почивка. Simple Smile Предпочетохме да инвестираме средствата в обзавеждане на дома, а и на майка ми помогнахме за ремонта и обзавеждането в България (то е по подразбиране). Simple Smile И аз като Минковаки съм заделила в ателието материали за покани и украси и ще има творчески изненади.   Laughing

На Алекс-Софи искам да се извиня от предната тема, че не писах и не се обадих за среща в София. Задържах се там колкото да си извадя паспорт, другото време го прекарвам в Стара Загора и Варна поради необходимост.  Hug И в Атина не съм се вясвала, не ми се карайте, ами се вижте наличните майчета.  Grinning

Алекс.вики, добре дошла! Много се радвам, че с Нимфеа сте се свързали тук и да си устроите среща за всички ни. Simple Smile На Крит има още момичета от темата. Simple Smile

Още много мога да пиша, а още толкова момичета ми се губят, но те си знаят кои са - дано са добре!  Hug

# 318
  • Мнения: 395
Leo75 Няма проблем, явно не е било писано този път да се видим...Моята най-добра, приятелка, шефка и кума, се запознахме след две години разговори по телефоните, а и двете живеем в София, но като се видяхме беше все едно завръщане у дома, топло и уютно, ухаещо на домашни, прясно изпечени бисквитки...  chef Така, че когато е писано ще се видим.

# 319
  • Мнения: 1 308
Leo_75, доста си имала да ни разказваш! Hug

Аз онзи ден си мислех за началото, когато трябваше да подготвям документи за Гърция. Преди 2 години се регистрирах и питах в БГмамма и изведнъж се сетих, че не съм мяркала Leo_75 (едно от многото момичета, което отговаряше на питанките ми) и на следващия ден, хоп Evana питала и тя Joy

А с Алекс.вики ще се срещнем за по кафенце задължително food010




Последна редакция: пт, 26 сеп 2014, 20:43 от ♥Nimfea

# 320
  • Мнения: 140
Момичета здравейте!
Добре дошла "у дома" на leo75!  Hug Чудех се и за теб и за Хипатия и други къде изчезнахте.. Радвам се че момичетата на Крит се намериха и съм сигурна че ще намерят общи теми и ще прекарат хубаво на не едно и две кафенца...  Wink
Хубаво ми става и уютно като се върнахте всички.
 Хубав уикенд от мен и   bouquet едно букетче с НЕароматни (за съжаление) холандски рози,  но пък от все сърце!
(такива каквито ми купува ММ всяка събота - тукашна традиция)...

# 321
  • Мнения: 2 576
О да,задължително ще се срещнем с Nimfea ,не живееме и толкова далеч една от друга,някъкви си 100 км. ни делят Simple Smile

# 322
  • Мнения: 211
 Hug Hug Hug

Алекс. вики, голям остров е вашият, нашият Лесво едва трети идва по площ.  Grinning Колко пъти тайничко съм ви завиждала за туй и онуй, но и сватбата, която празнувахме на Крит ми стига.  Помня, че тук имаше момичета и в Ханя, Ираклион, Ретимно... Grinning

Минковаки, и аз чакам Хипатия да се покаже. Simple Smile Двете с дъщеричката й са голям отбор и им пращам виртуални палчета и прегръдки.  Simple Smile

Ако розите са от Зеленото сърце (нал' тъй се казваше плодорната област  newsm78), ги приемам веднага.  Grinning Аз съм голям фен на Нидерландия, майка казва, че каквито са свободолюбиви и откачени много ще ми допаднат.  Laughing Една от братовчедките ми завърши в Ротердам, след като в Испания много им вдигнаха таксите и издръжката за живот и се видя принудена само лятото да работи в Майорка... Бъдещият зет холандец, нещо давал зор за женитба.  Laughing

От мен всички ароматни рози в градината ни тук и в България (най обичам да им събирам росата сутрин). Simple Smile

завръщане у дома, топло и уютно, ухаещо на домашни, прясно изпечени бисквитки...

От мен тортата.  Hug

Момичета, петък вечер е времето за сериозно готвене в нашата къща... Днес ми докараха една кола зарзават, през уикенда ще се пекат чушки за пакетчета във фризера, босилекът вече е на песто с твърдо (италианско) сирене, орехи и сушени домати този път. Но отново  Laughing има армаган - 6-7 глави червено цвекло. Да съм го ползвала 1-2 пъти преди много години. Дайте идеи за приготвяне, как е най-сполучливо?

Хубав уикенд и от мен.  Simple Smile  bouquet

# 323
  • Мнения: 158
В сокоизтисквачката , в компания на моркови и ябълки. Вместо сутрешно кафе. Инак, традиционно - сварено  и овкусено със зехтин и лимон + скордаля.
Може и прясно стъргано на салата с моркови и ряпа(зеле).

# 324
  • Мнения: 1 825
Зa цвеклото подкрепям Зоритa с всички пръсти. Aз нaй-често го консумирaм нaстъргaно с морков, нaрязaно зеле, изцеден лимон и мaлко зехтин. Невероятнa зимнa сaлaтa.

# 325
  • Мнения: 2 576
leo75  Hug
А като стана въпрос за сватби,след малко отивам да помагам за приготовленията на една сватба.Като си спомня предният път като ходих каква лудница беше в кухнята,чак не ми се мисли какво ще е днес  ooooh!

# 326
  • Мнения: 211
Добро утро, момичета!   food010

Алекс. вики, успех с подготовката и най-вече - прекрасно прекарване на сватбата ви желая! Ние тогава бяхме към 40-ина човека гости, събрахме парички във фонд "автомобил" и с мъжа ми бяхме натоварени с логистиката на джипката цвят бордо от Атина до Крит.  Grinning Голяма гледка бяхме.  Laughing

На нас тази година се паднаха повече детски партита и кръщенки, много сме печени вече.  Laughing В началото на годината ме застигна приятелски бебевалеж и почти всички отбелязвания бяха по едно и също време, голяма радост е.  Heart Eyes

Зорита, Хавайче, благодаря ви за идеите! В голяма чуденка изпаднах, ама на мен са ми намерили цаката с изненади /букети, плодове, зеленчуци/. Simple Smile Главите цвекло са големи и общо идват към 3 кг, тъй че половината ще заделя за пресни салати по вашия почин, а другата половина ей за тази рецепта:

http://www.kulinarno-joana.com/2009/07/beetroot-salad/

Началното ми съпротивление бе, че не искам всичко да варя, че да му губя ценните вещества. Супите са достатъчни. Смятам да ги обвия във фолио и да ги пека във фурна, а после ще ги накълцам по на дребно. Тепърва ще го разучавам този кореноплоден, защото ше има още много от него.  Laughing

Лошото при мен е, че като забия в една бразда /продуктова линия  Laughing/ и няма поглеждане настрани. В началото мъжа ми го бяха водили в гръцки ресторант в София и той беше много озадачен, докато аз му обясня понякога странната любезност на българите към чужденците.  Laughing Южноиталианските манджи са ни любими, особено във фюжън с тракийските вкусове. Да ви се отчета, че след като е отлежало една нощ, пестото ала сицилиана е много хубаво, а за първи път го правя със сушени домати. Другия път наместо орехи ще сложа бадеми.  Peace

Зорита, кафето съм го спряла от 4-5 месеца, пия го само по път/навън.  Simple Smile Имам си едно биокафе от ръж, ечемичен малц, ечемик, цикория, смокини... По-ароматно е от чистия лимец.

  chef

# 327
  • Мнения: 1 308
Добро утро и от мен  kaffeetrmker_2

Leo_75, преди няколко дни в търсене на рецепта за киноа, попаднах на тази цвекло:

http://www.vkusnoteka.blogspot.gr/2014/01/blog-post_28.html

Аз също ползвам цвеклото варено на салата, свеки ползва даже и листата. А в тази рецепта с морков и зеле, го стържете сурово, но цялата глава ли!? Embarassed

# 328
  • Мнения: 1 825
Нaстъргвaш пи твоя преценкa, вкус и предпочитaния. Aз зa двaмa човекa, в еднa средно голямa сaлaтиерa нaстъргвaм еднa мaлкa до среднa глaвa. Aко ви остaне в излишък нaстъргaно цвекло или обеленa глaвa го съхрaнявaте в кутия зa хрaнa в хлaдилникa. Нищо му нямa със седмици. Мaлко потъмнявa, но се отстрaнявa товa което е потъмняло и се продължaвa с яденето. Изключително полезно е цвеклото, но когaто се яде сурово. Тогaвa се усвоявaт нa 100% полезните му състaвки от оргaнизмa. Много помaгa и при стомaшни проблеми, т.е прочиствa, но зa дa се рaзбере ефектa му трябвa постояннa и пфодължителнa консумaция. Нaпример зимните месеци си похaпвaйте редовно (през ден). Aз го ям всеки ден. Мaлко съм възпрепятсвaнa тук нa Керкирa, но със зaвръщaнето ни го подхвaщaм.

# 329
  • Мнения: 1 308
Хавайче bouquet

Харесвам вареното цвекло на салата, но обезателно ще пробвам и по вашия суров начин Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт