С желание за лято е ГРЪЦКОТО ни ято (31-ва тема)

  • 78 141
  • 739
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 825
minkovaki наистина страхотни рокли. Каква кукла ще е малката  Simple Smile

Може ли някой с точност да ми каже какви документи се изискват за сключване на църковен брак. Става въпрос само за мен - българка. Мъжа ми си е грък. Имаме сключен брак в България, легализиран е тук.
Аз ще мина  да питам в някоя църква какво точно искат за мен, но все пак и вие да ми кажете, които сте минали по пътя  Simple Smile

# 226
  • Мнения: 140
minkovaki наистина страхотни рокли. Каква кукла ще е малката  Simple Smile

Може ли някой с точност да ми каже какви документи се изискват за сключване на църковен брак. Става въпрос само за мен - българка. Мъжа ми си е грък. Имаме сключен брак в България, легализиран е тук.
Аз ще мина  да питам в някоя църква какво точно искат за мен, но все пак и вие да ми кажете, които сте минали по пътя  Simple Smile

Благодаря ти Хавайче!   bouquet
Сега аз да ти отговоря, че точно ние решихме преди да се роди малката най-после да се оженим но си искахме именно църковен брак и миналата година така направихме сключихме първо църковен брак в Гърция (и ние сме така: аз съм българка той - грък), след което само регистрирахме брака си в общината в законния срок за да си вземем извлечение от Актовата книга за брак, на което после сложихме апостил и занесох в БГ за да го впиша и порменя семейното си положение в нашата община там. Само малко време ми отне, но не беше сложно. Повече време изискваше да разбера къде точно и какво да направя. Бях описала подробно преди няколко месеца процедурата стъпка по стъпка  два пъти тук за две нови девойки които писаха с този въпрос тук. Ако не го намериш (тряба да е в пртедната тема), ще ти го изровя и пратя на лични за да не разводнявам темата тук и да досаждам на другите момичета.

# 227
  • Мнения: 1 825
мерси minkovaki , намерих ти поста.
Но ние вече имаме сключен граждански брак, който е регистриран тук в ликсархиото, така че за удостоверение трябва да си представим свидетелството за брак.

Много документи искат, струва ми се голямо бягане и доста средства за апостили.

# 228
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Здравейте момичета от слънчева Гърция!
Влизам в темата ви с въпрос за паркингите в Солун. Интересува ме къде на друго място има паркинги в центъра, освен на пристанището и до телевизионната кула? И каква е цената за час престой?

Предварително ви благодаря   bouquet

# 229
  • Мнения: 4 292
Хавайче, ще споделиш ли как ти дойде желание за църковен брак сега? Моето хич го няма. Сега в събота църковна сватба прави сестрата на моя мъж и много ни закачаха от родата, че и ние трябва, ама аз като ме потбутва някй за нещо, ставам като магаре на баир Grinning Ние не правихме преди, че нямаше как да мине скромно, а и двамата не искахме много хора, само най-близките. Пред другите се оправдавам, че кума ни сега е в Русия и че са миннужни много документи, но пред себе си не знам искам ли, не искам ли newsm78
 Мъжът ми като бяхме гаджета стана кум на приятел от много богато семейство, що пари отидоха тогава. Роди им се дете и на мен лошо ми ставаше, че трябва да го кръсти, а той все повтаряше каква чест било това и дръндрън. Стана, обаче така, че попа, който ще кръсти не дава кум да е човек без църковен брак Simple Smile Чудесно се получи, спестихме нколко хиляди, че сигурно до кредит щяхме да опрем, заради големите им традиции.

# 230
  • Мнения: 1 825
*Zoi*   #Crazy какви ки говориш - какви хилядарки, какви заеми, какво чудо  ooooh! Тук хората съвсем са се вманиачили на тема сватби и кръщенки.  Каква помпозност само - булките изглеждат натруфени като торти  Simple Smile
Не мога също да разбера като някой те кани за кум или кръстник, защо трябва и да го задължаваш да прави излишни харчове.
Някой ден, ако правя кръщенка, всичко аз ще си платя, а от кръстника ще изискам само присъствие  Simple Smile

Как ми дойде желанието ли  Grinning дълга лична история (винаги съм искала и венчавка в църква, но....не се случи тогава, когато се заженихме). Но една от причините, която ме подбутна към това е, че тази неделя една моя позната и познат след около 10 годишна връзка решиха да се вземат официално и сватбата им беше толкова хубава, скромна, че и на мен ми се прииска да направим едно малко скромничко тържество с ММ, но този път така, както аз си го представям. В някоя гръцка църквичка край морето. Като гостите ще са само родителите ни (ако пожелаят естествено да присъстват  Grinning) и някои много, много близки и доказали се във времето приятели.
Но като чета за какви документи става въпрос и като си представя, че трябва да се връщам в БГ и да бягам по инстанции, май нещо се отказвам. Но пък от друга гледна точка, ако един ден имаме деца и дойде деня за кръщенка, като нямаме църковен брак, дали ще е възможно да ги кръстим?

Но *Zoi* вие сте точно такъв случай, я сподели имахте ли някакви препядствия поради тази причина в църквата?

# 231
  • Мнения: 4 292
 А така, предположих, че нещо ти е провокирало желанието, на мен след всяко присървие в гръцка църква все повече ми изчезва Laughing, много са им дълги церемониите. Да ти кажа чу с нещо такова от единият поп, че трябва да сме венчани, за да направим кръщене, но в селото на мъжа ми всички се знаят и да е имало проблем попа си затвори очите. Аз да ти кажа, ако ще правя ще е в Бг, точно заради документите, не ми се занимава да превеждам и легализирам повече.
 Иначе и нашата сватба беше в тесен кръг, след дълга борба със семейството те ги свалиха до 50 човека, от моя страна 10, градинска сватба, с много украса. Получи се страхотно, всички се забавляваха много, още я споменават. На сестра му сега беше 600 човека, три дни тумба лумба, много се скапахме всички, а сумата по нея надхвърли 20 хил. Евра, което за мен е пълно безумие.
 На нашето кръщете кръстника никой не го кара нищо, но той си искаше както било по традиция. Дрехи, една чанта във формата на кола, пакетно за кръщене, отделно и кръста за малкия, абе около 1500 е са дали коментираха после лелите. Отново безумие, а на нас колко ни излезе, само дето не се разведохме, покрай това кръщене.

Последна редакция: вт, 29 юли 2014, 19:38 от *Zoi*

# 232
  • Мнения: 140
мерси minkovaki , намерих ти поста.
Но ние вече имаме сключен граждански брак, който е регистриран тук в ликсархиото, така че за удостоверение трябва да си представим свидетелството за брак.

Много документи искат, струва ми се голямо бягане и доста средства за апостили.
Не е вярно че е задължително да са венчани родителите в черква за да бъде кръстено детето - това е преценка на митрополита в съответната епархия (за съжаление), от него зависи да даде разрешение или не. Ние например сега ще кръщаваме малката на острова където е селото на дядото и не ни пита никой венчани ли сме или не, даже до вчера свещеникът не знаеше че имаме брак в Гърция и мислеше че от България сме само с граждански брак. Но ако бяхме решили например да я кръстим в Пирея в Атина - стой та гледай как ще ни разследват... А на венчавката в Атина в нашия квартал, ние бяхме само 8 човека в черквата, разкошни снимки имаме и никакви помпозности и харчове излишни. За венчавката общо с обявлението във вестника и таксите всичко дадохме около 100 евро (без дрехите защото използвахме да си купим по нещо много елегантно и си ги носим и сега по разни поводи). Ламбадите и стефана сами си ги направихме. Въпрос на избор и вкус е дали ще е изхвърляне или не. Ние не сме се поддавали на натиск на родата и се получи.
А и щом имате граждански брак е по-лесно. Документите ви за брак са гръцки от общината там. Паспорт имаш. Само официален дубликат на Свидетелство за Свето Кръщение от храма в който си кръстена в България ти трябва и то не искат в църквите пълномощно ако изпратиш вещ близък човек там. А ако искаш ще ти кажа къде може да ти оправят бързо нещата с печата от Светия Синод, а след това и Външно министерство (защото много малко агенции в България са наясно що е то официален църковен документ и как се легализира за чужбина!), а преводът после - в Гърция знаеш и Зорита беше писала преди време, църквата в Гърция също признава направените от преводачи на Външно министерство. Ще се справиш спокойно, стига да искате. Ние не съжаляваме изобщо че сключихме църковния си брак - това беше на-романтичния момент.

Последна редакция: вт, 29 юли 2014, 19:55 от minkovaki

# 233
  • Мнения: 1 825
*Zoi*   smile3555 какви са тези 600 човека? Това са страшно много пари за една сватба, как не ги е заболяло сърцето да ги дадат.
Много е хубаво да се спазват традициите, но понякога и най-вече в днешни времена малко гъвкавост и бърза приспособимост се иска, а не робуване на нещо старо. Но тук малко хора го осъзнават.

minkovaki това, което сте направили много ми допада - нещо такова желая и за нас  Simple Smile
точно за това ми се ще да сключим и ние църковен брак - толкова е романтично и свято  Heart Eyes

Но да видим...времето ще покаже, още е моя идея, която не съм споделила напълно на ММ, леко само подхвърлих  Wink

# 234
  • Мнения: 4 292
Ами момичета знаете как е, Гърция през две различни места ще я видиш по различен начин, говоря за манталитет, нрави и обичаи. Аз попаднах в много патриархална среда, що ядове имах, първо собственото ми усещане, после уважението към съпруга ми и начина, по който той вижда нещата. Раждането, сватбата, (поне тя беше ок, ама покрай подготовката яко ме изнервиха), кръщенето, първия рожден ден. От тук нататък дай Боже да се налага по-малко да спазвам не толкова разбираеми за мен традиции.
 Църковната венчавка никога не ми е била в мечтите, то аз и брак никога не съм искала, ама на с халка съм Grinning. Страхотно е когато чувстваш нещо отвътре и половинката споделя това. Аз романтичка не съм, а от както съм майка съм супер прагматична. Дори май и прекалявам, като чуя пътуване колко умирах преди за това, сега ми настръхва косата. Памперси, шишета, нервно дете вадим зъби по няколко. Затова и нищо романтично не ми се планува, с малкия трудно, той е 24ч/7 дни с мен, без него е немислимо пък, каквото и да е.
 

# 235
  • Мнения: 140
Ами момичета знаете как е, Гърция през две различни места ще я видиш по различен начин, говоря за манталитет, нрави и обичаи. Аз попаднах в много патриархална среда, що ядове имах, първо собственото ми усещане, после уважението към съпруга ми и начина, по който той вижда нещата. Раждането, сватбата, (поне тя беше ок, ама покрай подготовката яко ме изнервиха), кръщенето, първия рожден ден. От тук нататък дай Боже да се налага по-малко да спазвам не толкова разбираеми за мен традиции.
 Църковната венчавка никога не ми е била в мечтите, то аз и брак никога не съм искала, ама на с халка съм Grinning. Страхотно е когато чувстваш нещо отвътре и половинката споделя това. Аз романтичка не съм, а от както съм майка съм супер прагматична. Дори май и прекалявам, като чуя пътуване колко умирах преди за това, сега ми настръхва косата. Памперси, шишета, нервно дете вадим зъби по няколко. Затова и нищо романтично не ми се планува, с малкия трудно, той е 24ч/7 дни с мен, без него е немислимо пък, каквото и да е.
 

Разбирам те, нали дребосъците са ни на почти една възраст. Само ние я свикнахме след раждането да пътува нонстоп (кола, кораб, самолет и то дълги преходи) и трябва да ти кажа че на път, на разходка и на чуждо място се държи чудесно, само не обича в къщи да стои, хващат я дивите, скучно й е, не си иска играчките изобщо. Превъзбужда е и пляска с ръце вечер като види че стегнем колелетата или отваряме куфари, май усеща че ще се пътува. Първите 6-7 месеца беше супер - циците са с си мен - няма шишета, биберони, само памперси с крем. После почнахме просто да носим нужният брой за пътуването кутийки с приготвена храна, а ако е за повече от 24 часа - отсядаме в квартири или къщи за гости където имам достъп до кухня и хладилник за да й спрятам по нещо за 1-2 дена. Между другото съчувствам ти за зъбчетата и дано бързо изкарат всички и да си отдъхнеш, но явно всяк одете ис е различно: ние чак на 11 месеца имахме 1 зъб, на годинката -2 а сега за един месец още 3 избиха. Но никакви неразположения, лиги или нещо необичайно не се усетили досега - просто някоя сутрин ни се озъбва с още един брой изкарало зъбче... Да са ни живи и здрави. Като се родят при вас следващите ще претръпнеш и няма толкоз да се впрягаш, щото колкото по-малко пътуват, толкова по-трудно свикват на промени и пътуване мисля.
Напълно си права *Zoi* и затова че от мнение до мнение - мегдан разлика, зависи кой в каква среда е попаднал и кой е успял да се пребори с често криворазбраните традиции. Ама да не сецваме ентусиазма на Hawaiian Islands. Ако си направи добре сметката, много ще й е хубаво да си сбъдне мечтата както аз направих и й го пожелавам...   bouquet Аз имам отстъпчив съпруг, девер абсолютно на моя акъл който ми е дясната ръка за много неща (включително за подготовкатан а кръщенето сега) и преди сватбата ни свекърва ми тъкмо беше загубила съпруга си и хич не й беше да спори и да се запъва, дори й дойде добре дошло че мина тихичко и кротко без гюрултии. Зарадва се като й казах че Ако е рекъл Господ да имаме дете и дойде време за Кръщене, ще е по-голям празник и малко по-разточително, но пак ще се прави 50:50 спред нейните и моите виждания. И ето - настояхме си за острова, за малката черквица, избрахме си таверна с огромна градина която аз ще си украся. Та с много пазарлъци и компромиси и уговорки се получава и сега. Е, ако бях там за повече неща щях да настоявам и сама да ги направя, но няма как. За кръщенето ще се съберем всичко от всички страни максимум 90-100 човека и пак се виждам в малък разход - маааксимум 2500 евро, ведно с шопинга на аксесоарите (от тях много спестих, като си направих сама и нали роклите с обувки и шапки взехме от Холандия). А и е поводът е супер да събера и приятели от БГ и няколко роднини и на ММ близаки хора, които никога не са се събирали в пълен състав и то на село. Ще е веселба вярвам.

Момичета, да похваля пак какви хубави хора са холандските ни съседи – завчера при големия проливен дъжд, който се изсипа над Утрехт и Маарсен, имахме инцидент валя - поради някаква причина която тепърва ще се установява, цялата вода от улицата дойде под нашата къща и пред очите ми, както си стоях на прага се отвори земята под входната ми врата и изведнъж погълна миниатюрната ми градинка с лавандула в цинкови саксии, която точно преди 2 дни направих! Един водовъртеж се появи и засмука 1-2 квадратни метра. Страшно беше. Къщата беше с огромна дупка пред входа, пълна с бурно движеща се вода. Двама съседи (с единия дори не се поздравяваме досега защото живее през улицата и не поглежда насам като излиза и не го виждам да комуникира с другите много, целият покрит с татуси и някак по-надут изглежда), та видяха отдалече как стоя на прага на вратата с бебе на ръцете и се кокоря с очи като палачинки какво става под мен и веднага дойдоха още в поройния дъжд, донесоха инструменти и материал и направиха временен дървен мост да влизаме и излизаме от къщата. Успокояваха ме макар, че аз тогава не бях уплашена, а просто втрещена от изненада. Слава Богу, че имаме такива комшии. После извиках мъжа ми по телефона да си дойде от работа по-рано, направих снимки и ги пратихме на хазяина, който живее в момента в Китай. Той каза: "спокойно ще го оправим", ама кога!? Като спря дъждът видяхме, че леко има пропадане на почвата и се се е откъснал улука в долната си част където влиза в земята в канализацията, също има и пропаднали плочи и се е слегнала с 15-тина см почвата покрай къщата откъм градината (с всичките ми подправки Sad ) и отстрани откъм оградата с комшията. И аз говорих с ММ, който е много деликатен и сдържан и не обича да притеснява хората (за разлика от мен  Laughing и представям си въпреки че прати снимки, колко лекично е намекнал на хазяина за "дууупчицата" пред къщи  Grinning ), та му викам че ако до вчера никой не дойде, ще говоря с 2 съседки които поддържат връзка с хазяина и съпругата му във Фейсбук и по телефон, да го притиснат да действа бързо и двете ми се врекоха че ще му обяснят колко е сериозно. Вечерта излизахме на разходка с колелетата и си беше страхотия - водата в каналите стигнала до мостовете, а повечето веранди на тези които са покрай каналите са под водата, страшничко. Но вчера сутрин дойде единият съсед и ми каза че се е свързал с хазяина и му е казал че е неотложно и много сериозно и му е пратил снимки от неговия телефон, та хазяинът наел човек и днес рано сутринта почнаха работа. Слава Богу, че не вали и е горещо тези дни!

# 236
  • Мнения: 40
Здравейте момичета...много се радвам като видя че има писано тук...много уютно се чувствам сред вас...макар и да ви познавам само виртуално...давате ми и сила,че мога да се оправя като гръцка снаха..че няма непреодолими планини...страхотни сте♡♡♡
Минковаки,на зълва ми мъжът и пътува с голям камьон,кара шоколад от и за Холандия,и всеки път като се обади ,че е там се сещам за вас.. хубаво е,че всеки път откривате красиви неща в новия ви живот..♡♡♡
Иначе нашите бебки растат..и суетенето около тях..колко сучат..колко им стига..колко грамчета са качили,кко акат,зако не акат...ох..всеки ден е състезание за всяка минутка,и да знаеш батковците помагат много,неочаквах...браво на тях,сега от еднократната помощ съм им обещала по едно колело Wink и те още дечица малки са...♡♡♡
За църковния брак темата която сте подхванали много ми хареса и аз го обмислям ние саво граждански сщлючихве и обмисляме заедно с кръщенето на бебките да го направим,обаче вече като чуя превод легализация и апостил и се обривам...колко пари и нерви потрошихме за подпис в Гърция,и накрая и фамилията на мъжа ми невзех,заради предишния ми брак,и сега като чета и тук какво трябва...май ще си останем само гаджета пред Господ...а си го вечтаех ш аз така романтично...малко параклисче край морето...фенери воали...и само ние...но...уф...целувам ви всички и усмихнато лято♡♡♡

# 237
  • Мнения: 69
Здравейте момичета!
Имам един въпрос и се надявам някой от вас да може да ми помогне. Аз и съпругът ми се оглежда е за да си купим някакъв имот в гърция който да ползваме през лятото. Как да се ориентирам най-бързо дали една къща е законна или незаконна. Чували сме че има много незаконни постройки в халкидики. Пресен пример: скоро видяхме обява за евтина къща в халкидики която е строена на земеделски парцел. Може ли една такава къща да бъде законна? От агенцията само ни отговориха че ако е незаконна няма да може да се продаде- каквото и да значи това. За България например е просто че ако една сграда има акт 16 е законна. Има ли подобен документ за Гърция който да изискваме? Наясно ли е някой?

# 238
  • Мнения: 140
Здравейте момичета...много се радвам като видя че има писано тук...много уютно се чувствам сред вас...макар и да ви познавам само виртуално...давате ми и сила,че мога да се оправя като гръцка снаха..че няма непреодолими планини...страхотни сте♡♡♡
Минковаки,на зълва ми мъжът и пътува с голям камьон,кара шоколад от и за Холандия,и всеки път като се обади ,че е там се сещам за вас.. хубаво е,че всеки път откривате красиви неща в новия ви живот..♡♡♡
Иначе нашите бебки растат..и суетенето около тях..колко сучат..колко им стига..колко грамчета са качили,кко акат,зако не акат...ох..всеки ден е състезание за всяка минутка,и да знаеш батковците помагат много,неочаквах...браво на тях,сега от еднократната помощ съм им обещала по едно колело Wink и те още дечица малки са...♡♡♡
За църковния брак темата която сте подхванали много ми хареса и аз го обмислям ние саво граждански сщлючихве и обмисляме заедно с кръщенето на бебките да го направим,обаче вече като чуя превод легализация и апостил и се обривам...колко пари и нерви потрошихме за подпис в Гърция,и накрая и фамилията на мъжа ми невзех,заради предишния ми брак,и сега като чета и тук какво трябва...май ще си останем само гаджета пред Господ...а си го вечтаех ш аз така романтично...малко параклисче край морето...фенери воали...и само ние...но...уф...целувам ви всички и усмихнато лято♡♡♡
Супер е че бебките и (най-вече ти) имат помощ от баковците. Дай боже винаги да е така занапред, а и няма причина да не бъде, обикновено по-големите батковци са закрила и опора на малките сестрички винаги.
Относно венчавката не бъди така предубедена и ти. От няколкото момичета с които коментираме темата тия дни, само аз съм венчана съвсем скоро и то директно в църква, а не първо с граждански брак - и пак ви казвам за вас които имате вече граждански брак е нужен само 1 документ (в сравнение с всичко което сте наизвадили досега от БГ), не струва много и е само въпрос на уговорка с родата и съпрузите за да се получи скромна и романтична церемония. Не бъдете предубедени съдейки по ритуалите на другите, всеки сам си решава как да осъществи това толкова лично събитие. Така, че ако наистина го искате, дерзайте и сбъднете мечтата си, не се отказвайте ако те на един акъл със съпрузите си заради този и онзи какво направили, колко похарчили или какво казали. Всички го заслужавате!   bouquet Не оставайте (хареса ми как го каза и много ме засмя): "само гаджета пред Господ"  Laughing

чимиджимичамиджоми, По въпроса ти съдя че иде реч не за обект в сграда, а за самостоятелна къщичка, виличка и т.н.? Понеже в България работата ми е свързана с това, а по стечение на обстоятелствата съм гръцка снаха, мога да ти кажа само моето мнение което е лично и не ангажирам никого с него но така съветвам приятели, които са ми задавали подобен въпрос и се извинявам ако се обосновавам твърде подробно по-долу: В Гърция строителството се разрешава по сходен начин на това в България (говорим за новото строителство последните десетилетия), но се осъществява по малко по-различен начин и като проектна документация - масовите сгради например нямат одобрение от архитект на проекта - достатъчно е от хабилитиран строителен инженер. В България не е точно така както го казваш - в практиката е прието Акт 16 да се ползва като общ термин вместо „Разрешение за ползване” или "Удостоверение за въвеждане в експлоатация на строеж", но между двете има разлика и трябва да се разграничават в зависимост от това за каква категория строежи става дума.Ако говорим за строежи от І-ва до ІІІ-та категория (автомагистрали и пътища, хидротехнически съоръжения, производствени предприятия, хидротехнически съоръжения, сгради и съоръжения за обществено обслужване и др.), Акт 16 се издава от съответната държавна приемателна комисия и касае установяване на годността за ползване на строежа (част, етап от него). Въз основа на Акт 16 съответната регионална дирекция за национален строителен контрол издава Разрешение за ползване. Но ако говорим за строежи от ІV-та до VІ-та категория (жилищни и смесени сгради с ниско и средно застрояване, вилни сгради и др.) не се съставя Акт 16, а се издава Удостоверение за въвеждане в експлоатация от съответния главен архитект при съответната община. Но освен с Разрешение за ползване/ Удостоверение за въвеждане в експлатация, степен на завършеност и годност за екслпоатация или друго яче казано "законност" на обект може да се докаже с Акт за узаконяване или с Удостоверение по пар. 16 от ЗУТ. Т.е. и имот без документи би могъл ако отговаря на определени условия да бъде узаконен. Но да не дълбаем в това сега. Та да се върнем на въпроса - Казали са ти че сделка е невъзможна ако е незаконен, защото както в България ако сделката се изповяда при читав нотариус нойто не е "спяща красавица" той самият ще обследва имота и ще откаже сделката ако има нещо нередно защото също носи отговорност. Както вече знаеш по закон и в Гърция строителство не може да се извърши където и да е, зависи дали има одобрен план за застрояване на съответната зона и в какъв обем. Това може да се провери в съотвентата служба в района. За тази цел моята препоръка е да ползвате адвокат и то не какъв да е, а специалист по вещно право, т.е. недвижими имоти (те са като докторите със специалност - за гинекологичен проблем и най=блестящ сърдечен хирург не ти върши работа  Wink). Има и такива, които знаят български или дори практикуващи българи адвокати в Гърция. Важно е да знае езика за да може да ти направи всички нужни справки включително какво може да се предприеме за подобрения по имота в бъдеще (до какъв обем е предвидено застрояване в района). А в България все се чудя на хора даващи хиляди евра за имот, често теглещи кредити) и процент на агенция, а им свиди 200-300 лева за адвокат (нает от тях не този на агенцията!) който предварително да им проучи имота и договора за продажба за да им договори и клаузи за разваляне на същия и връщане на платеното с лихви и неустойки в случай на евикция или недостаък от определено от теб естество.
Аз нямам познат адвокат с тази специалност в Гърция за съжаление и особено на север където те интересува (Хлакидики спомена), но няма да е трудно ако се разпита да се намери някой, известните и опитни във всеки регион се знаят там и си държат на имиджа и клиентелата и няма да се излагат за дребни пари да подвеждат клиенти, особено ако намекнеш че имаш няколко познати, които също ще купуват но изчакват да видят дали вие ще сте доволни и искаш да им го препоръчаш след вашата сделка (!) - това винаги хваща "дикиш".  Wink Успех!

# 239
  • Мнения: 69
minkovaki, благодаря за обстойния договор. Много ми помогна. Хубав ден ви желая и се радвайте на слънцето!

Общи условия

Активация на акаунт