Ще си запазиме ли отношенията в тази ситуация?

  • 5 940
  • 102
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте!
Нова съм тук извинявам се ако темата ми не е в подходящият раздел!

Дълго време се чудих дали да пиша тук,но от много време чета сайта и знам,че тук може би ще намеря решение  благодарение на вас все пак имате опит!
В момента се намирам в доста ами как да кажа ... непозната ситуация. Една приятелка вече е семейна и контактите ни вече са доста ограничени,което е нормално от 3 месеца вече е майка. Преди бяхме изключително близки вече не е така и това е нормално, но въпроса е че нейното ежедневие вече се върти само около бебето, а при мен нещата са на съвсем друга крайност. Нямам мъж до себе си търся го,но за момента не съм открила "ЧОВЕКА". Тя знае това,но въпреки това говори колко е хубаво да имаш дете не казвам,че не но моят приоритет е да намеря някой свестен мъж, а деца има време не казвам,че не искам никога,но на този етап не.
Също така разговорите ни за мен вече са изключително скучни тя ми разказва за грижите по бебето на дълго и на широко иска ми съвети, а аз не съм компетентна в тази област. Имам чувството,че вече сме се разминали в живота. Тя иска да подържаме контакти,но аз не виждам как ще стане това,като нямаме общи теми тя говори постоянно за дете си.... кърми сменя му памперси, как се цеди, как ако не се изцеди навреме се запушвали каналчета и дигала температура и не знам още какво. Все далечни за мен неща, разбирам че това и е ежедневието.
Вече нямаме дори някакви общи приказки,които да си кажем. На скоро искаше да се виждаме докато дете и спи ама какво стана върза ме да я чакам цял ден,понеже не заспало на време все още няма изграден режим и не се видяхме влизам в положение разбирам няма проблеми,но не е приятно...
Според вас как ще се развият отношенията ни или са приключили?
Благодаря за отделеното време!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 361
За теб ще се развият зле.
Приятелката ти е в нов етап от живота си и различно ежедневие от твоето.Въпреки това, тя иска да ти е приятелка. А ти какво?
Само защото има бебе и в момента това е смисълът на живота и, искаш да я зарежеш?
Голям приятел си егоист... Мислиш само за себе си, че на теб не ти е кеф да си приказвате за бебешки глупости!
И на твоята глава ще дойде един ден. Когато ти трябва информация, съвет или просто да поговориш с приятел, дали ще откриеш такъв в нейно лице ако сега я зарежеш?
Успех

# 2
  • Мнения: 6 622
Тя ще мине този етап горе-долу като детето ѝ стане на 2.Но аз на нейно място бих прекратила това приятелство.  Толкова егоизъм струи от твоя пост, че не е истина.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Аз не смятам, че е егоистка. Може би защото не смятам, че човек трябва да се обезличи заради детето си или пък да е кон с капаци и ежедневието му да се върти все около него.

Бях в подобна ситуация. Понеже родих късно, повечето ми приятелки бяха вече семейни с деца. Най-близката ми също. Беше точно като твоята, много отдадена майка. Но за щастие виждаше, че има живот и извън майчинството. Виждахме се рядко, но пък успявахме да говорим за други неща. Приятелството ни се съхрани и до ден днешен (нейната е седми клас, а моята първи) сме много близки. Трябва си търпение и дипломатичност.

На мен ми беше за урок и като родих, никога не си позволих да налагам тон или да изисквам някой да се съобразява с мен само защото съм се обебила. Може да съм излизала рядко, но тогава бебешките теми бяха табу и гледах да взема максимума и да поема дъх. Времето мина, децата пораснаха и всичко това е зад гърба ми.

Бъди търпелива. Виждайте се, изслушвай, това е ролята на приятеля. Нещата ще се променят. А ако не се променят, винаги можеш да сложиш край. Тя явно държи на теб. Не пропилявай едно приятелство така леко.

# 4
  • Мнения: 12 760
За сега явно се разминавате тотално. Аз също мисля, че като поизрастне малко детето, тя вече малко ще може да си вдига погледа от него към други неща, но се опасявам, че когато е на 2 години, ще ти разправя как се развива, какво казва, и така нататък - на 3, 4, 5... Напълно разбирам, че не ти е интересно да си говорите само за нейното дете. Аз например съм такъв човек, че не се захласвам от чужди деца.

А тя интересува ли се от теб, от твоите теми? Изслушва ли те? Пита ли те - а какво стана с... (някакви неща, които си й разказвала), или ги забравя?
Хубаво е да я запазиш като приятелка, но може би не е лошо да развиваш приятелски отношения с други млади жени, които са в по-близка до твоята ситуация.

# 5
  • София
  • Мнения: 23 093
Изобщо не смятам, че авторката е егоистка. Сори, но за мен също е адски изнервящо и досадно, когато една жена няма други теми за разговор, освен бебета, захранване, цвят на акото и прочее. Когато родих, с ужас установих, че масово разговорите на майките по площадките се въртят единствено около отрочетата им. Съответно с такива не се събирах. Аз лично не изпитвам необходимост да водя напоителни разговори относно обгрижването на деца, както и разни банални битовизми.

# 6
  • София
  • Мнения: 35 097
Ако едно бебе ви бутне, значи никакви приятелки не сте.
Животът е виждал къде по- големи повратности и запазени приятелства.
Ти не блей, а я чукни в рамото. Ако щеш и на майтап, осафери я малко.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 990
От най-близкия ми кръг приятелки аз родих първа (на 34 години). Дали заради възрастта, дали заради дългогодишните приятелства, децата по никакъв начин не попречиха на отношенията. Вярно, че по-трудно се организираме да се видим, но когато го направим или се чуем, сме все така близки и си говорим на най-различни теми. Децата са една от многото теми, а не единствената. Говоря за интелигентни жени, с професии, интереси и възгледи. Предполагам, че това е водещото. Ако една дама има и други интереси в живота, освен възпроизводството си, винаги ще се намери какво да си кажете.

# 8
  • Мнения: 1 858
Ти не си ѝ приятелка. Оставам с впечатление, че вече си решила отношенията ви да приключат и по-добре.
Няма да коментирам кой какви теми на разговор има, това си е лична работа, но сериозно бих се изненадала ако майка на 3 МЕСЕЧНО! бебе има различни теми на разговор. Аз в тоя период изобщо с приятелки не съм се виждала, не можех да си събера акъла да се сетя как се казвам и да си среша косата, камо ли да се виждам с хора и да водя разговори по разнообразни теми. Абсурд.
Щом човек не може да издържи този период на приятелите си, скучно му е и толкова се дразни, по-добре да не се виждате, никой няма нужда от подобни "приятели".

# 9
  • Мнения: 766
Че защо да е егоистка авторката? Приятелката й не се ли пита как се чувства тя, дали не е самотна, дали не й липсва, даже дали не ревнува малко? Минала съм по този път, била съм и от двете страни. Просто така става - интересите и ежедневието стават съвсем различни.
Ще си останете приятелки, но доколко близки - от двете зависи, от живота и т.н.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Ами ето, изненадай се. Аз имах кротко бебе и ежедневието ми не беше подчинено само на него. На три месеца дъщеря ми отказа нощното хранене, спеше по 12 часа нощем, нямаше колики, аз не бях рошава и незнаеща на кой свят съм. Има и такива хора. А щом въпросната приятелка иска да се виждат, докато бебето спи, значи не й се налага и на нея да спи по същото време, защото е скапана. Явно бебето е кротично. Защо пък човек да не иска малко и на други теми да си поговори с приятелка?

# 11
  • Мнения: 4 611
Постът на авторката и на мен ми прозвуча грозно. Струва ми се, че я жегва това, че е сама и приятелката й има бебе. Според мен и двете сте самовгълбени, но това надали е откакто бебето се е появило. Чак пък и отношенията ви да се прекратят... Явно не цениш особено приятелството ви. Според мен е нормално да се завърти живота й около първото й бебе. Период е и е възможно да отмине скоро. Хич не я чакай да те пита, а сама си казвай какво става с теб и й разказвай за себе си. Може така да й светне малко, че и ти имаш какво да кажеш.

# 12
  • Мнения: 15 356
Аз също не мисля,че като има някой дете и трябва да говори само за това.А като чуя"акаме,растем,имаме колики"а за "беб,бебка и бебко " и думи нямам.Някой майки са истински досадни.Имах такава колежка,дето като забременя и сякаш само тя е бременна,говореше само за бременноста си.Аз съм пред раждане и през цялата бременност като се виждам с приятелки не съм говорила така,говорим си обичайните неща,като родя пак ще бъде така.С майките в парка ще говоря за повърнато и акано.
И да не реши някой ,че не си искам бебето,искам го,три години се борих за него,просто няма да бъда първата и последна майка .

# 13
  • Мнения: 10 797
Сложна ситуация. Ако хората са истински приятели, няма да им пречи, че са в различни етапи, така смятам аз. Аз последна родих от моя кръг и хич не се кефех на децата по прнцип. Обаче винаги ми е било интересно какво ми разказват моите приятелки. Съвсем сериозно. Е, те не са дрънкали до безкрай за бебета, но никога не ми е било неприятно, защото знам, че това ги вълнува. Авторката иска да си има приятелка за развлечения и да си говорят за мъже, за парцалки и такива работки, в което няма лошо, но адски егоистично звучи и много грозно.

# 14
  • Мнения: X
Една моя приятелка ми звъни и почва:
"Какво правиш?"
"Закусвам" - отговарям.
"А, добре" - вика тя - "Ние (тоест детето) малко болнИ бяхме, но се оправяме, [Пенка] вече започна да се отхрачва".

Приятна закуска.
Трябва съобразяване и от двете страни или най-добре да си дадат почивка, докато си намерят пак общата златна среда.

Общи условия

Активация на акаунт