Какъв тип семейство сте?

  • 13 101
  • 172
  •   2
Отговори
# 45
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Май сме от неразговорливите в последно време. Иначе сме законно семейство. Дори и пред Бог.
И ей нА, вече 22г. сме заедно.
И понеже моделът на бащиното ми фемили е ОК, го пренесох и в сегашното.
Нашите преди дни честваха 44г. брак.

Да са живи и здрави!

# 46
  • Мнения: X
Ние обичаме семейният уют. Най-важното е семейството, детето, всичко е общо, вярваме в семейните ценности и семейното огнище. Традиционалисти сме. Вярваме в брака. Не ми е и минавало през ум да не се женим. Не сме модерно семейство. Хубаво ни е у дома, единствени сме си, обичаме се, прекарваме всичкото си време заедно (доколкото е възможно).  Домът е това, около което се гравитира - всеки бърза да се прибере - да гушне другия, детето, да хапне домашна гозба, да си почине. Домошари сме, но и обожаваме да пътуваме.

И бабите ми и дядовците ми и родителите ми са много стабилни семейства. Нежни, обичащи се и с грижа за другия. Дало ми е голям стълб и вяра, че да имаш такова семейство и такава любов е възможно.
Направо описа нашето семейство.    Grinning
и имайки предвид, че е вече 25-годишно, значи напълно е възможно човек да се "сдобие" и да съхрани цял живот подобна хармония.    Peace
Пожелавам ти го от ВСЕ СЪРЦЕ!     Hug
-----------------------------------------------------------------------
Двойка, в която един плаща тока, друг детската градина, не ми е точно идея за семейство, а по-скоро е .... бизнес-проект.
Да, знам, че сега някои ще кажат:"Ама той брака си е вид сделка...!"   Laughing
Но в това отношение съм си абсолютен, завършен и консервативен традиционалист-за мен в основата на всяка двойка/брак първо трябва да стоят любовта, уважението, грижата, и после финансите.

# 47
  • София
  • Мнения: 23 124
Краси пак се изяви и си мисли, че ще настъпи някой по мазола.  ooooh!
Как ли пък ще разбереш при положение, че не работиш и всичко ти идва наготово от мъжа ти.

Двойка, в която един плаща тока, друг детската градина, не ми е точно идея за семейство, а по-скоро е .... бизнес-проект.
Какви са тия дивотии? Само единият ли трябва да плаща или как точно предагаш да бъдат нещата.

# 48
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Лили, не водя някаква статистика.По-скоро ми е интересно какво влагаме и разбираме под думите "либерален", "традиционен" ,когато ги използваме за семейство.Който иска - нека сподели. Peace
За да определя семейството си с някой от изброените термини, трябва да направя сравнение с друго/и. А на мен не ми идва да се сравнявам. Единствено мога да твърдя, че не е нито патриархално, нито матриархално.
И консервативно не е, май. Традиции не спазваме или поне не общоприетите.

# 49
  • Мнения: 8 977

Двойка, в която един плаща тока, друг детската градина, не ми е точно идея за семейство, а по-скоро е .... бизнес-проект.
Да, знам, че сега някои ще кажат:"Ама той брака си е вид сделка...!"   Laughing
Но в това отношение съм си абсолютен, завършен и консервативен традиционалист-за мен в основата на всяка двойка/брак първо трябва да стоят любовта, уважението, грижата, и после финансите.


Е, да, то за да поемаш част от разходите, все пак трябва да имаш и съответните приходи  Wink

# 50
  • Мнения: 46 592
Стига сте се кълвали  Mr. Green както за един едно нещо е дивотия, така за друг - друго. Ако човек е убеден в избора си, не би трябвало да се засяга от чуждото мнение и избор.

# 51
  • София
  • Мнения: 23 124
Човече, написах точно "дивотии", защото Краси си прави някакви нейни тълкувания, които не отразяват правилно постовете, които тя се опитва да коментира.  Peace
Това, че мъжът ми плаща сметките, а аз храната, не означава, че парите не са общи. Всеки действа според това как му е удобно. Мъжът ми без мен не стъпва в магазин, как да го карам да пазарува?!  Rolling Eyes

# 52
  • Мнения: 46 592
...Мъжът ми без мен не стъпва в магазин, как да го карам да пазарува?!  Rolling Eyes

Аууу, лепка  Crossing Arms

# 53
  • София
  • Мнения: 23 124
Ти пък, Човече.
Разбирай го така - аз пазарувам самостоятелно.  Grinning
Ако трябва да пазаруваме много неща накуп, отиваме заедно в някоя от големите вериги магазини.

# 54
  • Мнения: 46 592
Петък е бе, не виждаш ли, че се лигавя  Simple Smile

# 55
  • Мнения: 2 850
Ние обичаме семейният уют. Най-важното е семейството, детето, всичко е общо, вярваме в семейните ценности и семейното огнище. Традиционалисти сме. Вярваме в брака. Не ми е и минавало през ум да не се женим. Не сме модерно семейство. Хубаво ни е у дома, единствени сме си, обичаме се, прекарваме всичкото си време заедно (доколкото е възможно).  Домът е това, около което се гравитира - всеки бърза да се прибере - да гушне другия, детето, да хапне домашна гозба, да си почине. Домошари сме, но и обожаваме да пътуваме.

И бабите ми и дядовците ми и родителите ми са много стабилни семейства. Нежни, обичащи се и с грижа за другия. Дало ми е голям стълб и вяра, че да имаш такова семейство и такава любов е възможно.
Направо описа нашето семейство.    Grinning
и имайки предвид, че е вече 25-годишно, значи напълно е възможно човек да се "сдобие" и да съхрани цял живот подобна хармония.    Peace
Пожелавам ти го от ВСЕ СЪРЦЕ!     Hug
-----------------------------------------------------------------------
Двойка, в която един плаща тока, друг детската градина, не ми е точно идея за семейство, а по-скоро е .... бизнес-проект.
Да, знам, че сега някои ще кажат:"Ама той брака си е вид сделка...!"   Laughing
Но в това отношение съм си абсолютен, завършен и консервативен традиционалист-за мен в основата на всяка двойка/брак първо трябва да стоят любовта, уважението, грижата, и после финансите.

А ти как предлагаш - един да плаща, да не плаща никой? Thinking

# 56
  • Варна
  • Мнения: 5 395
Защо е нужно някой да предлага нещо? Всеки казва в неговото семейство как е. Не започвайте да спорите.

# 57
  • София
  • Мнения: 23 124
Защо е нужно някой да предлага нещо? Всеки казва в неговото семейство как е. Не започвайте да спорите.
Няма лошо да кажеш, разбира се, но не и да подмяташ небрежно коментари, с цел да засегнеш някого.  Wink То не че и някой ще й се върже, но друго си е да покажеш колко семейството ти е извисено, каква любов струи, какви лиготии, докато другите пасем доматите с колците.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 5 395
Защо е нужно някой да предлага нещо? Всеки казва в неговото семейство как е. Не започвайте да спорите.
Няма лошо да кажеш, разбира се, но не и да подмяташ небрежно коментари, с цел да засегнеш някого.  Wink То не че и някой ще й се върже, но друго си е да покажеш колко семейството ти е извисено, каква любов струи, какви лиготии, докато другите пасем доматите с колците.

Ти пък защо се вързваш?  Wink Гледай в твоето семейство да има хармония и на вас да ви е добре, другите не са ничия грижа.

# 59
  • Мнения: 2
Патриархално и много консервативно.

Общи условия

Активация на акаунт