Испания-Палма де Майорка

  • 40 115
  • 224
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 127
Магалуф го избрах заради цената на апартамента,в Палманова имаше подобен,но без гледка,иначе съвсем близо до спирка.Били сме в Бенидорм,понеже и той е нещо като Слънчев бряг,ами бяхме малко извън сезон и много ни хареса.Сега пак  няма да сме в топ сезон,може да е спокойно.

# 196
  • Мнения: 3 535
Настройте се за приятно изкарване и всичко ще бъде наред Simple Smile

# 197
  • pomorie
  • Мнения: 848
Колко да е чудесно в Магалуф, това е двойника на Слънчев бряг.
Зависи кой какво търси все пак.
Мммм,даааа и аз съм на това мнение.

# 198
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Здравейте! Simple Smile За тази година ни се иска морската ни почивка да е в Испания, като сме се насочили към островите.
Тъй като Палма не е особено малка, ме интересува дали повечето хубави и спокойни плажове са разположени в района на "столицата"? Конкретно ме вълнува кои са подходящи за шнорхелинг.

Чудя се и колко ще ни излезе цялото начинание, ако решим да се запътим натам. Simple Smile Досега не сме били в друга европейска дестинация за лятната ни почивка – винаги сме залагали на Гърция до момента. Как мислите, какъв бюджет трябва да си приготвим за десетина дни? 6000 лв.примерно, дали ще са достатъчни за хотел (за двама), самолетни билети, rent-a-car и т.н.? Знам, че е много субективно, но просто се опитвам да си съставя някакъв предварителен план. Simple Smile

# 199
  • Мнения: 127
Black Cat,

много зависи на какво държите за почивката-ако е за хотел първа линия и повече звезди,цената ще е по-висока,колко дни ще бъдете,как ще се храните,кола под  наем ще вземете ли за обикаляне на острова или предпочитате да лежите на плажа по цял ден,кога точно ще бъдете и т.н.6000 лв ще ви стигнат,по моите критерии,за идеална 7-10 дневна почивка.Забравих самолетните билети,тепърва ли ще ги купувате?

# 200
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Благодаря ти за отговора! Simple Smile

Ами, идеята е, че ако ще хвръкнат твърде много пари, може би бихме предпочели да ги дадем за друга дестинация, затова се опитвам да си съставя някакъв финансов план.
Нищо не съм купила все още. Гледам за самолетни билети в SkyScanner, но и те ми се виждат скъпички, на първо четене.
Абе, ще го мислим... Simple Smile

Скрит текст:
За десетдневна почивка, на хубава локация в Гърция, до момента сме давали по 5-6000 лв., а определено не пилеем пари. Притеснява ме Испания да не дойде доста над този бюджет.

# 201
  • София
  • Мнения: 627
Black cat, ето пример за края на сезона, за 7 дена:

- самолетни билети - ок. 1000лв (може да се намерят и по-евтино)
- хотел/апартамент - ок. 2000 лв (може да се намери хотел с изхранване, ако е апартамент има и по-евтини, провери в Букинг)
- кола под наем - ок. 1000 лв за целия престой - излиза и по-евтино ако се вземе без пълна застраховка.
- цените по ресторантите са като на другите места в Европа.

# 202
  • Мнения: 127
Ние юни месец ще бъдем там,апартамент наехме за 1500 лв.Билети взехме за 400€ за двамата.Кола още не сме резервирали.

# 203
  • Мнения: 367
Здравейте! Резервирах почивка през агенция. Самолетни билети трансфер и хотел в Кан Пастиия- Las Arenas със закуска и вечеря.Късно резервирах, така че сама нямаше да намеря за тази цена същото. С моята половинка в периода на почивката имаме РД и двамата. Бих искала да си изкараме хубаво. Наши познати споделиха ,че са почивали и никога не биха се върнали там за почивка. Така ме разколебаха,че  се га се чудя дали избрах подходящото за нас нещо. Чудим се да включим ли екскурзии или да си вземем кола под наем. Досега не сме ползвали рент а Кар и малко ми е притеснено. С обществен транспорт стига ли се сравнително близо до Кали? Въобще какво да предвидя ,за да не се разочаровам както моите познати. То зависи как е настроен човек.не сме купонджии, но нея караме и пенсионерската. Деца няма да има с нас. Бих оценила съветите тук.Четох, четох... Някой от този сезон нещо д асподели? Към средата на септември е почивката ни , може би няма да е лудница?! Харесваме хубавите панорамни гледки от високо.  Разходки с кола или пеша по крайбрежието са ни любими...

Последна редакция: вт, 25 юли 2023, 11:35 от DebelaMara

# 204
  • Мнения: 206
По същата програма бяхме миналия септември.Останахме много доволни,хотела е много хубав,храната също.Ние обикаляхме с обществен транспорт, който е много добре уреден.Мога да кажа ,че обиколихме половината остров,всеки ден бяхме някъде.През агенцията не ползвахме екскурзии.Ако искате нещо по подробно питайте

# 205
  • Мнения: 367
По същата програма бяхме миналия септември.Останахме много доволни,хотела е много хубав,храната също.Ние обикаляхме с обществен транспорт, който е много добре уреден.Мога да кажа ,че обиколихме половината остров,всеки ден бяхме някъде.През агенцията не ползвахме екскурзии.Ако искате нещо по подробно питайте
С обществен транспорт за тези 7-8 дни какво успяхте да видите? Стигнахте ли до такива амалки чисти вдлъбнати в скалите заливчета-кали? С дървения влак возихте ли се? Заявила съм две екскурзии, но мога да ги откажа. Ние по принцип пътуваме и самостоятелно из Европа. Справяме се с английски език. ММ има добра ориентация. Казвате,че обществения транспорт е добре уреден. Споделете какво(кои места посетихте). това дървено влакче е включено в една от  екскурзите, Валдемоса също. Не мога да преценя кое си струва да се види. Някакви пещери имаше включени.  Благодаря

Последна редакция: вт, 25 юли 2023, 12:28 от DebelaMara

# 206
  • Мнения: 206
Специално по заливчета-кали не сме ходили.Назад в темата някой беше писал.Ще Ви напиша на лични нашата програма

# 207
  • Мнения: 3 293
По калите трудно се стига без кола, дори да може ще са единици.

# 208
  • Мнения: 169
Екскурзията до Валдемоса си я оставете! Чудесно място в планината и си заслужава да се види.

# 209
  • SF
  • Мнения: 21 167
Ние ходехме по калите. За седмица общо 3 обиколихме и то такива, които са лесно достъпни. Бих отишла и във вашия хотел - много добри отзиви има за него. Мястото, където се намира не е нещо особено, но е близо до столицата, която е много интересна и приятна да се разгледа.

Общи условия

Активация на акаунт