Испания-Палма де Майорка

  • 40 096
  • 224
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 292
Не мога да кажа защото не се познаваме, но аз също оглеждам за нещо в Майорка за това лято.
И преди и сега, ако отида ще гледам пак същата част на острова или югоизточната  част от Cala Santanyí до Cala Bona най-грубо.
На север е скалисти планини без плажове на на запад и изток е много пренаселено. Има много хубави плажове след Puerto de Pollensa, но  не си струва да е база, защото е много отдалечено от всичко.
Има и много добри места - къщи в средата на острова, ако не държите да се до плаж.

Ако искате кола, ще ви кажа коя е фирмата която хем не е скъпа, хем няма блокаж на пари от кредитна карта, а такива не са много. Аз лично съм взимал о тях и пак бих взел, това със случайният принцип може да боли много и не го препоръчвам никога за кола под наем където и да е.

# 106
  • Мнения: 139
Здравейте, темата е стара, но не открих по-нова. Интересувам се как е времето и температурата на водата в края на септември и началото на октомври. Целта на пътуването е предимно плажуване. Обикновено началото на октомври сме  посещавали  Турция (Анталия), Тунис, Кипър. Водата там е топла по това време, но искаме нещо  различно.Ако някой може да отговори или да сравни, ще съм много благодарна.

# 107
  • Мнения: 19 007
Водата можe и да става, но дневните температури падат октомври, например миналата година максимална температура на 1 октомври 23  градуса
https://www.wunderground.com/history/weekly/es/palma/LEPA/date/2021-9-29 Може на тоя сайт да видите какви температури са били предишни години
Със сигурност, не е като Турция и Кипър

# 108
  • Мнения: X
Не съм била в Палма през Октомври и не мога да дам конкретен отговор на въпроса. Само мога да кажа, че температурите на водата доста ме вълнуваха, когато посетихме през пролетта (края на месец май) и по данни от тези сайтове водата трябваше да е леко студена за къпане (около 19 град. средно), но се оказахме приятно изненадани - чайче беше морето, поне на плажовете в Палма и близките курорти. Попитайте в някой испански или туристически форум, за да ви насочат местните.

# 109
  • Мнения: 3 292
Месец май е далеч от чайче, затова има и температура в градуси, а не оо беше много топла.
Края на септември може и да става за плаж, но може и да не е става много. Зависи дали вали, точно както е в България. Като се изсипе 2 пъти септемврийския дъжд и може да бъде студено.
Има години когато е много добре и други, когато е хладно.
Водата ще е доста по-топла от май месец.

# 110
  • Мнения: X
Чайче беше наистина, особено накрая на деня, когато водата вече се е позагряла от слънцето. Поне така се усещаше. Температурите навън не падаха под 30°C, а някъде седмица, десетина дни след като заминахме, Испания беше ударена от първата топлинна вълна. Може и това да е имало значение. Според мен края на септ, началото октомври няма да е кой знае колко студено още.

# 111
  • SF
  • Мнения: 21 167
Средата на септември как е като време и вода? Някой познава ли столицата, за да питам нещо конкретно?

# 112
  • Мнения: X
В Майорка водата днес е 30+°C. Изгледите са, че ще се задържат тенденциите и до септември. Нови "рекорди" са.

# 113
  • SF
  • Мнения: 21 167
NuageBlanche, там ли живееш? Имам 2-3 туристически въпроса.
От водата повече ме интересува прогнозата за времето за средата на септември. Трябва да си купувам плажно масло и се колебая какъв фактор да бъде:) и дали да влача плажни принадлежности.
И още нещо бих питала.

# 114
  • Мнения: X
Не, в Германия живея, но харесвам Майорка и по възможност посещавам често. Simple Smile Сега водата е толкова гореща!
За времето бих погледнала в AccuWeather, винаги са точни дори и за месец наред. Като фактор използвам 50 за тяло заради силното слънце (и въпреки това почернявам без да изгарям), за лице съм на фактор 100, с него се чувствам най-сигурна.

# 115
  • SF
  • Мнения: 21 167
Аз не съм виждала фактор 100.
Шегувах се за факторите.

# 116
  • Мнения: 5 267
Има доста марки с фактор 100 Relaxed Бях с Eucerin тази година, но много омазнява кожата на лицето. За тялото иначе е добре. В Мексико и Куба съм била със стоте на Heliocare, никакъв проблем. Ползвала съм на Neutrogenа и амеркинаксия Coppertone... Даже за деца съм виждала 110 в Калифорния.

NuageBlanche, ти какъв ползваш?

# 117
  • Мнения: X
И аз съм с този на Heliocare. За южни дестинации дерматолозите препоръчват минимум фактор 75, най-добре 100. Мен лично 50 на морето не ме устройва. И през час да си мажа лицето със слънцезащитен, и със слънчеви очила и шапка да плувам като първа кокона, все успявах да получа слънчеви лунички около очите. Как ставаше така, ей Богу, не знам! Сега е добре.

# 118
  • SF
  • Мнения: 21 167
Да се върнем на темата за Палма де Майорка и ваканциите.
Жалко, че не се е разбрало в какъв контекст споменавам плажното масло. Питах какво е времето в средата на септември.

Който живее там или е бил в средата на септември може ли да разкаже? Да нося ли плажно масло или повече връхни дрехи ще ми  трябват? Simple Smile

# 119
  • Мнения: X
Аз не виждам как живеещите в Палма могат да предскажат дали времето средата на септ ще става за плаж по-точно от прогнозите, освен ако нямат кристална топка, но ок. Още повече, че година с година времето не си прилича, а и климатът се променя. Майоркинците досега не бяха виждали 30+°C температура на водата, но, ето, че се случи. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт