Езикът е богатство

  • 8 850
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 97
До България ги свеждам . Ами да знаеш гръцки да си вършиш работата, като офис служител няма да те вземат ако не го знаеш .

Това за гръцкия ми е пределно ясно,иска ли питане? Да поясня,че не се интересувам в кой университет какво се изучава.Още по-малко се интересувам от реализация в България,но в темата не става въпрос за мен.Говорим като цяло и обсъждаме по принцип.Аз знам и западни езици и не отричам ползата и нуждата от тях,тук става дума за по-рядко срещаните езици като положително допълнение към тях. Това е.

# 16
  • Мнения: 334
И какво като работодателят види екзотичен език в CV-то, ако не му върши работа? Ще те наеме само заради това ли? Надали. Най-много да поцъка с език и да се почеше по темето.
Не бих учила самоцелно екзотичен и непрактичен език, освен ако нямам конкретна перспектива.
За мен най-красивият език е френският.

# 17
  • Мнения: 1 136
Много бих искала да си подновя френският , но към момента работата ми изосква да съм на високо ниво с руски и немски, та затова опреснявам езици в момента.

# 18
  • Мнения: 9 991
Или по-скоро да реши , че има унгарски корени , я майка , я живяла там . Чела съм в СВ-та за се знае чешки примерно , не ми е правило впечатление , не съм и работодател .

# 19
  • Мнения: 25 598
Аз, ако съм работодател, най-силно ще се впечатля, ако кандидатът владее добре български език.
Много рядък език днес, много.

# 20
  • Мнения: 2 134
Всеки един език е +, но ако конкретната работа не го изисква,
би изглеждало точно, като хоби, като напр. "играя народни танци".
Мисля, че усилията трябва да се насочат във владеенето на един език на ниво,
а не от от всеки по нищо, т.е. малко.

# 21
  • Мнения: 1 308
Красива Белла, съгласна съм с написаното! Wink

Не е нужно в CV-то да напишем, че знаем 5 езика, а в същото време да пишем и говорим грамотно само 1...

В момента уча писмено и говоримо гръцки език, ще започвам също и немски (който съм учила в гимназията и университета), говоря и пиша английски език. Бих искала да уча и арабски, но това е в перспектива Laughing Първо да усъвършенствам другите два.

# 22
  • Мнения: 2 134
Чудесно ! Мисля, че ако владеш един език,
то много по-лесно се усвоява и друг.

# 23
  • Мнения: X
Английски- още от училище, използвам го навсякъде- работа, университет, общуване с чужденци. Френски- учих във Френската гимназия, в 12- ти клас говорех, пишех и четях без проблем, но вече не го използвам толкова често. Все пак чета от време на време и си пускам по някой филм на френски за да не го забравям. Немски- научих го сама, вкъщи, голям мерак имах. В момента живея и уча в Германия, т.е. на доста добро ниво ми е. Китайски- уча в момента в университета, средно ниво, но смятам да го доусъвършенствам. В плановете ми влизат още шведски или финландски, като клоня повече към шведския и евентуално руски. Езиците са ми слабост....  Mr. Green А и след един чужд език ми е по- лесно да науча друг, особено ако са от една група. В момента италианският и испанският не ми влизат в плановете, но не мисля, че ще стещна особени затруднения с тях. По този повод- кой език ви се стори най- труден като лексика или граматика? И кой ви харесва най- много като звучене?

# 24
  • UK
  • Мнения: 4 308
Не мислех, че темата е за работа и кой с какъв език работи, мислех, че ще се развие в съвсем различна посока. За мен лично чуждите езици не са само средство за изкарване на пари, обогатяват ме по съвсем различен начин. Точно в графа "Хоби" ги слагам аз, където впрочем е публикувана и темата. Мисля точно обратното, по-добре 10 разговорно и четимо, отколкото само един пък било то на ниво нейтив. А може и да работя нещо съвсем различно, което не изисква използването на чужд език.

# 25
  • Мнения: 2 134
Учила съм немски, руски, италиански.
За мен най-лесен е италианския, а най-красив френски.

# 26
  • Мнения: 97
Английски- още от училище, използвам го навсякъде- работа, университет, общуване с чужденци. Френски- учих във Френската гимназия, в 12- ти клас говорех, пишех и четях без проблем, но вече не го използвам толкова често. Все пак чета от време на време и си пускам по някой филм на френски за да не го забравям. Немски- научих го сама, вкъщи, голям мерак имах. В момента живея и уча в Германия, т.е. на доста добро ниво ми е. Китайски- уча в момента в университета, средно ниво, но смятам да го доусъвършенствам. В плановете ми влизат още шведски или финландски, като клоня повече към шведския и евентуално руски. Езиците са ми слабост....  Mr. Green А и след един чужд език ми е по- лесно да науча друг, особено ако са от една група. В момента италианският и испанският не ми влизат в плановете, но не мисля, че ще стещна особени затруднения с тях. По този повод- кой език ви се стори най- труден като лексика или граматика? И кой ви харесва най- много като звучене?


Браво,поздравявам те! Избрала си по 1 език от няколко различни групи,доста интересно.Ако след време се решиш на испански или италиански имай в предвид,че ще ти бъдат сравнително лесни при положение,че вече знаеш френски.Преди време и аз бях надъхана за шведски.
Най-много като звучене ми харесва румънския,на второ място испански и английски. Интересно звучене имат и славянските  езици. Френския за мен е грозен език  Laughing Извинявам се не искам да обидя почитателите му. Най-трудни като лексика и граматика ми се струват унгарски и полски.
За китайския може ли да попитам какво представлява? Бих искала да чуя мнение от лични опити,не само да чета от интернет информации...

# 27
  • Мнения: 97
Не мислех, че темата е за работа и кой с какъв език работи, мислех, че ще се развие в съвсем различна посока. За мен лично чуждите езици не са само средство за изкарване на пари, обогатяват ме по съвсем различен начин. Точно в графа "Хоби" ги слагам аз, където впрочем е публикувана и темата. Мисля точно обратното, по-добре 10 разговорно и четимо, отколкото само един пък било то на ниво нейтив. А може и да работя нещо съвсем различно, което не изисква използването на чужд език.

Наистина така се получи,макар,че целта на темата наистина е като хоби. Въпроса за работното място беше като допълнение,ако някой желае да добави...Споделям мнението ти,че езиците обогатяват и не е нужно да се учат само по принуда за да успееш да си свършиш работата...за мен са много повече.

# 28
  • UK
  • Мнения: 4 308
И аз никога не съм харесвала френския език, докато един ден не изгледах мюзикъла по Парижката Света Богородица с Гару и компания. Разтопих се, оттогава не слиза от плейлистата ми и заобичах френския макар нищо да не му разбирам Simple Smile Гледах със субтитри на английски.  Crazy

# 29
  • Мнения: 97
Музата ми за френски може да дойде само ако изникне някой красив и приемлив французин.  Laughing Това важи и за останалите езици,които не харесвам. Чрез емоции всичко се учи лесно и с интерес Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Така както сме тръгнали я споделете към кои езици имате непоносимост вие?

Общи условия

Активация на акаунт