Уелкъм ту Бългериа енд ... гуд морнинг

  • 2 485
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 099
Ей, Деметра ако това може да те успокои, миналата вечер даваха как едни минали в един от хубавите квартали на Бирмингам и събрали гумите на всичките коли и то на на 3-4 улици. А там където не успели да ги свалят, ги нарязали с нож. Така че спокойно, има го не само в България.

# 16
  • Мнения: 1 278
Ей, Деметра ако това може да те успокои, миналата вечер даваха как едни минали в един от хубавите квартали на Бирмингам и събрали гумите на всичките коли и то на на 3-4 улици. А там където не успели да ги свалят, ги нарязали с нож. Така че спокойно, има го не само в България.

Ей, Дорет, това не само, че не ме успокои, ами ме и разстрои повече. В някои страни дават такива неща като сензация. В други са такава част от пейзажа, че никой не им обръща внимание, камо ли да се напъне да хване някого.

А допълнителното успокоение в последното изречение е безпредметно да се коментира повече от това:
Да. Има го. Въпросът обаче е в това какво е съотношението между "има го" и "няма го", а не просто дали  го има.

# 17
  • София
  • Мнения: 8 283
Не искам да съм лош пророк, но никак не е хубаво, че са взели само гумите.
Обикновенно застрахователя не покрива кражба на части от колата (мисля че даже го пишат в условията на застраховката), примерно ако ти откараднат предното стъкло ?! не плащат, но ако ти го счупят дават пари. Twisted Evil
Трябва да има нещо, по което да личи кражбата (нещо отчупено, наранено).
Имах един такъв сблъсък с полицията и застрахователите преди години. Полицая дето не ме наби докато пишех "показания", преставяш ли си да им губя времето с едни откраднати габарити.

# 18
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Скъпа ми Деметричка,

 newsm78 какво да кажа? И аз не знам....Не сте първите, нито последните. Гадното е, че полицаите няма да си мръднат пръста дори и да има малка вероятност да ги открият. А съседите как са като хора? Нашите в Северна България са си гледали сеир като са ни изнасяли къщата- дори не са завъртяли номера на полицията. А главната сеирджийка е секретарка в кмеството....Е, на това се вика БГ идилия...

# 19
  • Мнения: 1 278
Ха! Хванах се в лъжа! Десем, ти ми помогна, мерси  Grinning

Лиска, има каса с кисело мляко значи - бяха оставили разпиляни болтовете от гумите по земята. Възпитани са значи  Grinning Може да са искали да кажат:
"Мили хора, ще ви гепим гумите, за да си купим хляб, но вие не плачете. Ние възпитано ще ви оставим болтовете. Може пък застрахователите да ви ги платят. Ще пробваме и, ако успеем, вие няма да ни се ядосвате толкова, а ние ще си отворим манифактура за крадене на Вашите гуми. С уважение: възпитани крадци"

# 20
  • Мнения: 1 278
Калинка, мерси   bouquet
Сивите човечета си мръднаха пръстетата и джипчето, трябва да призная. Отчетоха дейност, така да се каже.
Дойдоха, пощракаха с едно фотоапаратче, пописаха и побрисаха нещичко и си тръгнаха.
Ура за сивите човечета! Направиха първата стъпка. Отбелязаха за статистиката още едно "посещение не местопрестъпление". Не съм оптимист за продължението обаче...  newsm78

# 21
И аз усъмнах преди 2 дни без касетофон в колата (за какво ми е??????!!!!!! мога да си пея и сама) и с разбити ключалки на колата (за какво са ми и ключалки - ще преобразувам автомобила на тип "Флинстоун". Уфффффф, така ме е яд на такива кокошкарски работи....

# 22
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Деметрич,
Радвам се, че са отчели дейност....Само ме притеснява едно нещо, което личи от написаното от теб....Явно все още се люшкаш между две неща, което не те улеснява във възприемането на избора ви. Ако сте решили да оставете в България, затвори вратата към другите опции и се опитвай да извлечеш максималното от сегашното.  Hug

# 23
  • Мнения: 1 178
Не мога да се въздържа и да не ги "благословя" и аз. Да им изсъхнат ръцете дано на тези крадливци  Twisted Evil Преживяла съм три кражби на МПС-та и трите с откуп, една на личното ми жилище и един грабеж на чанта и ми се гади като чуя за такива изпълнения. Пет месеца ми бяха нужни да спра да си стискам чантата тук в Германия.

Деметра, дано повече не ви се случва  Peace

# 24
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Офффф,ама 4е гаден мъндей морнинг  #Cussing out #2gunfire #Cussing out #2gunfire #Cussing out
Приятел4е, и аз се ядосах заради тая простотия,да знаеШ  Crossing Arms
Върнах се доста годинки назад във времето,когато не тейко ми му откраднаха новата лъскава лади4ка от пред блока...Много гадна сутрин беШе... Sad
Не знам какво да ти кажа освен,4е се присъединявам към останалите с няколко страни4ки цветисти благословии...  #2gunfire #Cussing out #2gunfire

# 25
  • Мнения: 1 586
Сложете си секретни болтове - префектното решение за настоящата действителност (виж колко маркетингово изказване Wink ). Ние ги вкарахме в употреба след като ни падна в движение едното колело на колата - някой бил развил болтовете без да маха гумата... Малоумен народ, еееей!

# 26
  • Мнения: 1 393
Demetra,
Искрено ти съчувтвам! Много тъпо това с гумите (но колкото и тъпо да звучи, добре поне, че са само гумите, а не цялата кола, нали така? Wink).

Във връзка с твоята много неприятна случка- тъкмо вчера говорих с моя приятелка, която живее в Италия.
Нейната случка: за Нова година с мъжа и си отиват в България, тъкмо прясно са си купили кола, за която са събирали пари и сега за първи път ще пътуват до София с нея (за сведение, колата не е супер нова, примерно 3-5 год. стара, не е била и някаква кой знае каква марка).
Още първата вечер в София колата е открадната от заключен гараж в хубава, нова кооперация в Лозенец... Shocked Sick
Естествено никой не си мръдва пръста кой знае колко в полицията и колата не бива намерена.

НО най-големият майтап е, че тъй като колата е влязла в територията на страната, сега моята приятелка я карат да плаща 3000 лв. мито, защото колата не била излязла обратно.  #Crazy
Няма значение, че имат бележки всякакви от полиция и прокуратура за кражбата...

Без коментар.

# 27
  • Мнения: 1 413
Поправете ме ако греша, но ако бяха повечко паричките в тая наша държавица първо крадците нямаше да си правят труд и второ сивите човечета щяха да си дават малко повече зор...
Деметра, четете си телеграмките от Господа, в случая - от крадците и се замислете сериозно къде и как да си прибирате возилата.
Не знам как е във ваше село - кое е, ако не е тайна, да не сме съседи - но в наше село местните си знаят кой краде и май си се разправят на вътрешно-другарски начала така да се каже.

# 28
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Поправете ме ако греша, но ако бяха повечко паричките в тая наша държавица първо крадците нямаше да си правят труд и второ сивите човечета щяха да си дават малко повече зор...
Деметра, четете си телеграмките от Господа, в случая - от крадците и се замислете сериозно къде и как да си прибирате возилата.
Не знам как е във ваше село - кое е, ако не е тайна, да не сме съседи - но в наше село местните си знаят кой краде и май си се разправят на вътрешно-другарски начала така да се каже.

Ето с този пасаж съм абсолЮтно НЕсъгласна: в какъв смисъл ако бяха пове4ко парите нямаШе да се краде ( това е пълна утопия )  Thinking и ти убедена ли си,4е дори и на 4енгетата да им плаЩат двойно Ще си върШат работата по_добре ( друг път) ... Naughty
И какъв е смисъла проблемите да се реШават "на вътреШно другарски на4ала" : за какво са ни "сивите 4ове4ета" тогава...  Thinking

# 29
  • Мнения: 49
Деметра, наистина съжалявам. То вече да не смее човек в БГ да се прибере. Аз една сутрин си намерих колата без предно стъкло в БГ. Карам си я, а чистачките важно се поклащаха пред волана. И проблема ми беше не толкова стъклото, а талончето за прегледа беше на него. Та трябваше без време да минавам преглед, а знаете как става това в БГ  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт