ЗА или ПРОТИВ колан за прохождане ?

  • 18 061
  • 147
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 052
Аз съм против коланите и проходилките. Смятам, че когато детето е готово тогава трябва да се случат нещата. Дъщеря ми проходи на 13м., като за първи път се изправи на крака седмица преди това. Един ден се изправи и започна да прави крачки, 2 седмици по-късно вече ходеше стабилно без да пада. Въпреки по-късното прохождане на 16м. вече бяхме без количка. Така че смятам за излишни всякакви помощни средства  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 39 848
Използвала съм и с двете деца, но полза не видях. Щерката само висеше на колана и нищо. Проходи, бутайки бебешка количка за кукли.
На синът ми му слагах колан и го оставях да бута уокъра. Колана ми служеше да го удържам да не падне и да не стоя прегърбена над него.

# 17
  • Мнения: 5 728
Колана ми служеше да го удържам да не падне и да не стоя прегърбена над него.

Ето това са и моите доводи да купя. Като модел кой е по практичен ?

http://rio.bg/oferta/856/ или http://www.patilanci.bg/kolan-za-prohojdane-ranica-sevi-baby

# 18
  • Мнения: 70
Твърдо За уокъра моите така проходиха много полезна играчка.

# 19
  • Калифорния
  • Мнения: 464
Купихме подобен на този колан http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=9953&cat=164 преди няколко седмици, когато дъщеря ми искаше да прави крачки, но беше много нестабилна и не можеше да я водим за ръце. Изобщо не го хареса. Мисля, че й държеше краката много разтворени, а и се чувстваше несигурна и се клатеше на него. Сложихме го 2-3 пъти и се отказахме.
Няколко дни по-късно вече можеше да пази равновесие и започнахме да я водим за ръце. Още ходи само за ръце, а понякога и само за една ръка. На мен ми е удобно, не се налага да се навеждам, защото ръцете ни са достатъчно дълги.
Така че колана не го препоръчвам. Не знам дали е вреден, но е излишен.

# 20
  • Мнения: 140
Против коланите съм,както са казали в предишните постове,децата не са кучета! Naughty

# 21
  • София
  • Мнения: 1 184
Аз също не съм използвала нито колани, нито проходилка. Първоначално Габи си пълзеше и се изправяше по мебелите. Етапът с придържане беше може би седмица, две - след това я водех за ръчичката. Когато се претраши си тръгна сама и да чукам на дърво нито ми е падала, нито се е спъвала като ходи - нищо. За мен по-добро от естественото развитие на нещата няма. Колко да ходи, че да се използва колан. Както са написали момичетата по-горе - 15,20 минути и вече си иска в количката.   Hug

# 22
  • Мнения: 417
Не съм използвала колани с нито едно от двете ми деца. Проходиха сами, обикаляха апартамента като се подпираха на мебелите, стените. И така, с всеки изминал ден ставаха все по уверени.

Всеки родител преценява сам за себе си, но и аз съм против тези колани. Няма нищо естествено в тях. Но не съм съгласна и че те са причината децата да нямат инстинкт да се подпрат на ръце, когато падат. Че помагат затова, да. Но не са и основен виновник  Wink

# 23
  • Мнения: X
Дали ще е колан, или ще го хващаш всеки път, като тръгне да пада, че сакън - да не се удари, все едно, резултатът е един и същ.

Децата нямат инстинкт да се подпират на ръце при падане, но се изгражда рефлекс - когато не му се пречи, разбира се.

# 24
  • Мнения: 417
Всъщност този рефлекс се упражнява. Например с гимнастиката, която се прави след раждане на бебето.

А има падане и падане.

# 25
  • Мнения: X
Е, от всички падания на света няма как да го предпазиш.

# 26
  • Мнения: 417
Не съм от фанатичните майки, които не дават прашинка да падне върху децата им. Напротив, оставям ги да изучават света, в рамките на разумното.

Ако просто ще падне и ще ожули коляно -ок, но ако ще падне по стълбите и ще се наложи да ходим в Пирогов....е естествено, че ще се опитам да го предотвратя.

Затова казах, че има падане и падане.

Иначе нищо не учи по-добре от личния опит.

# 27
  • Мнения: X
Кой говори за стълби?!

# 28
  • Мнения: 417
Просто пример.

# 29
  • Мнения: X
Говорим за прохождащи деца.
Децата не прохождат по стълбите (или поне силно се надявам), било то със или без колан.

Общи условия

Активация на акаунт