Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 135

  • 120 709
  • 751
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 160
Момичета, днес ходих на международната изложба за декорации на торти в Лондон. Обещах да кача снимки и бързам да си изпълня обещанието. Снимките са в албум във фейсбук и сега като ги гледам си мисля, че има липсващи, а уж качих всичко  newsm78 Някой знае ли дали има капацитет на брой снимки в даден албум? Защо не са излезли всички снимки не знам. Както предполагах апарата ме предаде, много е дъртичък и той като мен Wink наложи се да снимам с телефона, а на него пък батерията взе да пада, абе да си имам късмета #2gunfire Бързах да минавам и да снимам, затова някои са поразмазани, а за други едва си провирах ръката да снимам. Голяма тарапана беше. Има и такива , които на пръв поглед като ги видях и си викам: Е, сега тия рози...много дебелички, то аз ще ги направя по-добре и хоп гледам табела, че тази секция тортите са изработени от деца до 12 години  #Crazy  Имаше и такива направени от деца до 16 години, тях вече ако не бях прочела нямаше да разбера  Joy Пожелавам ви приятно разглеждане Simple Smile
https://www.facebook.com/plamena.petkova.96/media_set?set=a.6430 … 485823&type=1

# 136
  • Мнения: 153
teditoS снощи писах, писах обяснения и после всичко ми се затри  Close, та затова после така постно я пуснах. Блатовете вътре са два вида: кафяв с орео бисквитки, натрошени и плодов- със сладко от портокали, без яйца / нещо не ми допадна/.Единия крем е Маскарпоне със сметана, а другия е ганаш. Сложих и малки парчета ананас и фурми в блатовете. Мислех да направя захарна дантела посредата на тортата, но нещо не се разбрахме с ето тази смес http://hitrini.com/product/4093/sladka-dantela-ekspres-200-g.html, беше ми много твърда, а нямах досатъчно време да се заиграя и затова ги направих като отпечатък на бижу или нещо подобно  Joy Тортата е за свекърва ми, обича лилавия цвят. Имах останало малко количество готово тесто за покриване, което предварително оцветих и от него направих и изрязох цветенцата, които после дъствах с хлуински дъст /май такъв беше  newsm78/. Извадих си доста поуки, ползвах си ринга за първи път- супер е така, доста малко масло използвам накрая, само колкото да се захване тестото. Яйцето - него мислех да го направя първо кухо, но не ми се месеше ново тесто, затова за основа използвах едно пластмасово, от онези с детска играчка вътре. Горе долу това е  Wink Харесва ми да се заигравам с цветовете- май това е моя стил.

# 137
  • Мнения: 1 352
Marieta, Спонджи е прекрасен: )
Това,на което е седнал с фондан ли е покрито?
Голям чаршаф ли разточи,за да го покриел целият?
Точно това е и моята идея.
Аз много обичам сладък салам и за това ще я правя с него, а и ми се струва бай-лесно,аз съм начинаеща!

Това, на което е седнал е подложка, покрита с фондан, да.
Да, голям чаршаф разточих за покриването.

После правих още една, тази е малко по-добра като изпъление, с подложка в средата. Тук процедирах по друг начин - за всяка страна изрязах платка и след това слепих като къдрички. По-лесно е така:

# 138
  • Мнения: 46
мегало, съжалявам за закъснението.. Ето каква рецепта взех от баба ми. Тортата се прави с 3 блата. Тя ми даде съставките за 1 и каза да си умножа по 3  Peace :
1 яйце, 8 с.л. захар, 8 с.л. пр. мляко, 6 с.л. олио, 11 с.л. брашно, 1/3 с.л. бакпулвер. Всеки блат се пече отделно. Кремът явно е този, който прави "домашната" торта: 1 л. пр.мляко (тя каза, че й остава после от крема, така че може да го намалиш), 6-8 с.л. брашно. Това се вари и се добавя захар на вкус, малко масълце и 2 разбити яйца внимателно, за да не се пресекат.
Аз не я обичам тази торта (може би защото в детството ми все нея ми правеха  Joy ), но ако имаш желание - пробвай, дано сме уцелили  Peace

donika dineva, и аз като видях, че няма да го бъде помолих мъжа ми да го поизреже..наистина е по-добре, но ще нанасяме по-детайлни корекции, че тогава покрай моето нервничене и съскане не се справи много добре с изрязването  newsm78
A по твоята торта с яйцето - изглежда много голямо, затова се чудех с какво си го направила Simple Smile Страхотна торта! Отвсякъде!

# 139
  • Мнения: 38
Да,така с всяка платка по отделно сякаш ще е по-лесно.Остават ми две седмици до рд и сън не ме хваща вече: ) искам да направя и бисквитки забучени на бамбукови клечки.Поръчах малки спонджовци от оризова(вафлена) хартия и ще ги лепя върху тях,но се чудя с фондан ли да са или с някакво друго покритие,вие как ги правите?

# 140
  • Мнения: 22
Добро утро на всички! Честит имен ден, на малка патеричка, на дамите с имена на цветя в редиците ни! Бъдете здрави, щастливи и все така преливащи от идеи и ентусиазъм за изпълнението им, момичета!!!  bouquet
Мариета, таз гъбеста гад не ме е сполетявала, но ти си се справила чудесно с нея! Единственото, което бих направила допълнително е малко дъст в дупките на гъбата. Така ще се отличават повече като дупки. Преливащите цветове на подложката и формата й особено много ми харесват!
Доника, две думи ми идват, като гледам тортата ти- царственост и красота!!! Великолепен цвят, чудесно изпълнение! Да е жива и здрава свекърва ти, все такива чудеса да й правиш!!!   bouquet
Тедито, че са изроди- изроди са, ама те почти всички детски филмчета са с такива герои вече Sad Не ги познавам, но твоите изглеждат много добре! Обаче...за химикалката и релефа на топката...всички шапки долу!!! Мога да оценя този къртовски труд!!!  #Crazy
Мис Файн, сладурски тортички! Оообаче това ягодово изкушение направо ме разби вкусово!!! Обожавам ягоди, а за шоколад умирГам!!!
Мечо Пухчо, какво да кажа?! Страхотна картина! Рисуваш уникално!!! А бебешката торта пленява с цветове!! Мнооого сладурска!!!
Хайде сега да ви занимая малко с един гениален архитект и дизайнер- Антони Гауди. Отдавна съм луд фен на всичко сътворено от него! Идея за торта, вдъхновена от творчеството му/ и по-точно от пак Гюел/ имам много отдавна. Едва сега се появи и поводът- юбилеят на един приятел, който е с две десни ръце!!! Много го бива в областта на приложните изкуства, архитектурата и строителството!!! Тази торта направих за него  Simple Smile

Веднага да кажа, че вторият етаж е дъми Embarassed Тортата трябваше да бъде за максимум 15 души. Долният етаж, с диаметър 25 см и височина 13 см, стана за 20-30 парчета... та така... Кремът вътре е само ганаш, понеже се наложи тортата да бъде готова два дни преди празника, респективно- да бъде направена 5 дни по-рано.Никога не съм яла дори торта след пет дни и не посмях да рискувам с друг крем. Оказа се, че не е имало никакъв проблем вчера при нарязването й. Ето тук има повече снимки, ако ви се разглеждат... https://www.flickr.com/photos/79235175@N03/with/10722769794/
Приятен ден и успешна седмица на всички ! Hug

# 141
  • София, България
  • Мнения: 2 228
Марина, следващата година да се запишеш за тази изложба, която е снимала Пам73  Peace

Аз направо се изумих докато разглеждах снимките, Пам, сигурно си изпитала невероятно удоволствие. И само да кажа какво си избра детето за следващия си рожден ден - на 9-ти февруари е, ако някой се наема да я направи направо си я поръчвам

Скрит текст:

# 142
  • Мнения: 22
Ааааа, малко далечко ми идва изложбата.... Laughing А ти не се излагай! Можеш да направиш тоя дракон без проблеми!!! Легнал е, не е летящ все пак! Ще помагам с ноу-хау, споко!  Laughing Дори и крилата му не са разперени!... Хич не му се притеснявай, ще се справиш без проблеми!!!

# 143
  • Мнения: 160
Маринка, ти се навий пък ние ще те приютим Wink  Peace

# 144
  • Мнения: 1 352
Ееех, Маринчее, изключително рядко се включвам в темата, въпреки че не спирам да я следя, но не мога да пропусна коментар на твоя торта. Просто сърце не ми дава. Може би съм го казвала или съм си мислела да ти го кажа - много момичета правят торти, красиви торти, с прави ъгли и т.н, но твоите торти са уникални! Душевен оргазъм изпитвам като ги гледам Crazy.
Кажи сега, тези плочици как ги изчисли, как ги нареди, как ти ги роди главата?

# 145
  • Мнения: 307
Здравейте,
Извинете ме, че "нахълтвам" в темата, но имам нужда от вашия съвет.
Имам приятелка, на която хобито й е да прави торти. Много ми се иска да я изненадам за рожденния й ден с нещо, подходящоза хобито й...но идея си нямам какво да е и от къде мога да го купя. Моля подскажете ми Praynig

# 146
  • Мнения: 368
Здравейте,
Извинете ме, че "нахълтвам" в темата, но имам нужда от вашия съвет.
Имам приятелка, на която хобито й е да прави торти. Много ми се иска да я изненадам за рожденния й ден с нещо, подходящоза хобито й...но идея си нямам какво да е и от къде мога да го купя. Моля подскажете ми Praynig

И ти ни подскажи какво вече си има, какви торти обича да прави и т.н. Аз, примерно, страшно бих се зарадвала на един комплект дъстове на Squires kitchen - пълната им гама  Mr. Green Ако обича да прави цветя или да се учи да прави - книгите на Алан Дън, например. Или абонамент за списание Торт Деко (ще те свържем с разпространителката му тук  Mr. Green) Или хубава книга с рецепти и така

# 147
  • София, България
  • Мнения: 2 228
Ааааа, малко далечко ми идва изложбата.... Laughing А ти не се излагай! Можеш да направиш тоя дракон без проблеми!!! Легнал е, не е летящ все пак! Ще помагам с ноу-хау, споко!  Laughing Дори и крилата му не са разперени!... Хич не му се притеснявай, ще се справиш без проблеми!!!

Мерси за подкрепата, аз съм много далече от такива постижения все още, но все пак и дотогава има много време ... може пък да се пробвам  Mr. Green

# 148
  • Мнения: 307
Здравейте,
Извинете ме, че "нахълтвам" в темата, но имам нужда от вашия съвет.
Имам приятелка, на която хобито й е да прави торти. Много ми се иска да я изненадам за рожденния й ден с нещо, подходящоза хобито й...но идея си нямам какво да е и от къде мога да го купя. Моля подскажете ми Praynig

И ти ни подскажи какво вече си има, какви торти обича да прави и т.н. Аз, примерно, страшно бих се зарадвала на един комплект дъстове на Squires kitchen - пълната им гама  Mr. Green Ако обича да прави цветя или да се учи да прави - книгите на Алан Дън, например. Или абонамент за списание Торт Деко (ще те свържем с разпространителката му тук  Mr. Green) Или хубава книга с рецепти и така

Честно казано не знам какво точно си има. Знам че обича да експирементира и постоянно го прави. Затова идеята за абонамент за списание ми изглежда много интересна. Може ли повече подробности за него?

# 149
  • Русе
  • Мнения: 23
Здравейте,
Извинете ме, че "нахълтвам" в темата, но имам нужда от вашия съвет.
Имам приятелка, на която хобито й е да прави торти. Много ми се иска да я изненадам за рожденния й ден с нещо, подходящоза хобито й...но идея си нямам какво да е и от къде мога да го купя. Моля подскажете ми Praynig

И ти ни подскажи какво вече си има, какви торти обича да прави и т.н. Аз, примерно, страшно бих се зарадвала на един комплект дъстове на Squires kitchen - пълната им гама  Mr. Green Ако обича да прави цветя или да се учи да прави - книгите на Алан Дън, например. Или абонамент за списание Торт Деко (ще те свържем с разпространителката му тук  Mr. Green) Или хубава книга с рецепти и така

Честно казано не знам какво точно си има. Знам че обича да експирементира и постоянно го прави. Затова идеята за абонамент за списание ми изглежда много интересна. Може ли повече подробности за него?
Може да купиш ваучер  и тя да си избере Peace
http://sladkatakushta.com/vaucheri.html

Общи условия

Активация на акаунт