Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 135

  • 120 624
  • 751
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 153
МаринаД  - страхотна идея, стандартна форма на тортата, а същевременно различна, раздвижена и много идейна. Дано  имаш повечко поводи за правене на торти, та  и ние да им се радваме  Wink

# 151
  • Мнения: 307
Здравейте,
Извинете ме, че "нахълтвам" в темата, но имам нужда от вашия съвет.
Имам приятелка, на която хобито й е да прави торти. Много ми се иска да я изненадам за рожденния й ден с нещо, подходящоза хобито й...но идея си нямам какво да е и от къде мога да го купя. Моля подскажете ми Praynig

И ти ни подскажи какво вече си има, какви торти обича да прави и т.н. Аз, примерно, страшно бих се зарадвала на един комплект дъстове на Squires kitchen - пълната им гама  Mr. Green Ако обича да прави цветя или да се учи да прави - книгите на Алан Дън, например. Или абонамент за списание Торт Деко (ще те свържем с разпространителката му тук  Mr. Green) Или хубава книга с рецепти и така

Честно казано не знам какво точно си има. Знам че обича да експирементира и постоянно го прави. Затова идеята за абонамент за списание ми изглежда много интересна. Може ли повече подробности за него?
Може да купиш ваучер  и тя да си избере Peace
http://sladkatakushta.com/vaucheri.html

Благодаря, има страхотни неща в този сайт.   bouquet

# 152
  • София
  • Мнения: 779
Здравейте,  най-после да смогна и да се разпиша Simple Smile

Въпреки, че вече темата затихна исках само да вметна нещо - ако искате някой да се възхищава на тортите, които правите покавайте си ги на хора, които не разбират от "тортоправене" (аз така правя, всички мои приятели вече ми се възхищавата Mr. Green). Ама да очаквате някой в тази тема да ви се възхищава на торта с явни грешки си е направо прекалено. Аз 2 торти направих и вече като видя торта и почвам да намирам проблеми, какво остава за момичетата тук.

МаринаД благодаря за съвета Hug, тортите са ти уникални, тази за юбилея я видях във фейсбук (фен съм ти Simple Smile) и за мен това не е торта, аз не бих посмяла да я режа
ani_d роклята е много хубава и лилавото много ми харесва
stefina - и на мен тортата не ми харесва, фигурките изглеждат несъразмерни. Принципно децата на всичко се радват и щом си спасявал положението е ОК. Но определено аз като майка нямаше да се зарадвам на тази торта Simple Smile
donika dineva - тортата много ми хареса, дантелите и цвета  са страхотни
Marieta - на мен първия Спонж Боб ми харесва повече, изглежда ми някак си по-реалистичен. На втория ръбовете не ми харесват,а и не е трапецовиден, както трябва да е.

Хайде и аз да покажа моя Спондж Боб: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10203356817703330&l=a301ef099b


Последна редакция: вт, 15 апр 2014, 14:42 от vesi21

# 153
  • Мнения: 44
  МаринаДмного реалистично си предала върху торта мозайката от парка Гюел !!!
Сигурно получателя на тортата е бил много изненадан!И аз се присъединявам към Marieta ако може да споделиш за мозайката- как ги реди парчетата ,отгоре дъствано ли е с нещо ...И аз се мъчих с една мозайка ,но не ми се получи- исках да изненадам едни приятели, които работеха в Испания ...
donika dineva доста цветя си направила ,цялата торта е отрупана - много ефектно.Цвета на тортата е страхотен .Браво!

Последна редакция: вт, 15 апр 2014, 15:54 от vilana

# 154
  • Мнения: 1 352
Всъщност аз разгледах по-подробно тортата и ми се видя, че мозайката не е редена, а рисувана. А контурите тогава, тези златистите, с какво ги направи така че да не омацаш краищата?

# 155
  • Мнения: 660
Чудни идеи сте паказали за Спонж Боб - и на мен ми предстои такава торта другия месец за рождения ден на сина ми, но нямам правоъгълен ринг и се чудя как ще я стегна, ако направя един голям, като торта. Thinking С мъничък на кръгла торта не знам дали бих се справила...та имам още мъничко време да го помисля.

Този път ще направя и бисквитки, че имам формички на Спонж, охлюва и Патрик....ама се чудя какви да ги направя, че ми се иска поне 2 седмици преди това да са готови, че няма да успея с тортата и другите приготовления за празника. Идеи имате ли? Ани, гледах твоите бисквитки за РД на малкия ти син - колко време издържат?

# 156
  • Мнения: 22
Много ви благодаря, девойки, за хубавите думи! Hug  Сега за мозайката Simple Smile Този път първо я дълбах, после я рисувах и накрая я фугирах със златното. Изглежда по-трудно, отколкото е всъщност.  При вдълбаването трябва да се внимава да не отплесне инструментът настрани при вече започната фигура, но не е фатално , разбира се. Става, обаче, бавно, защото фугите не се получават перфектно от раз. Налага се да се дооформят, за да се получи вид на мозайка. По-бавният процес е оцветяването на плочиците. Там вниманието трябва да бъде насочено към това, да не се омазват съседни плочки, особено когато ще бъдат в различен цвят. Фугите също трябва да се пазят максимално от зацапване. Когато всичко бъде оцветено и е добре изсъхнало, вече се нанася златната гелова боичка само във фугите. Аз използвах четка номер две нули, като нанасях с нея обилно боя, добре да се запълнят улейчетата. ... Та така... Абе- връткаво си е! Crazy Но не е трудно! Grinning

П.П. Пропуснах да кажа, че правих мозайката предварително и на две хоризонтални парчета. Бях пресметнала точно дължината на обиколката на тортата и височината й, така че да си изрежа направо точните две части. Две са, защото не бях сигурна дали ще мога да я поставя бързо, без да се скъса, ако е само една цяла.  Дебелината на този мозайков борд е 6 мм. Трябваше ми тази дебелина, за да имам по-отчетливи фуги между плочиците, т.е. по-релефна да бъде мозайката.

# 157
  • Мнения: 3 282
Чудни идеи сте паказали за Спонж Боб - и на мен ми предстои такава торта другия месец за рождения ден на сина ми, но нямам правоъгълен ринг и се чудя как ще я стегна, ако направя един голям, като торта. Thinking С мъничък на кръгла торта не знам дали бих се справила...та имам още мъничко време да го помисля.

Този път ще направя и бисквитки, че имам формички на Спонж, охлюва и Патрик....ама се чудя какви да ги направя, че ми се иска поне 2 седмици преди това да са готови, че няма да успея с тортата и другите приготовления за празника. Идеи имате ли? Ани, гледах твоите бисквитки за РД на малкия ти син - колко време издържат?
Направи сладките меденки.Спокойно ще издържат 2седмици в плътно затворена кутия.3-4дни преди рождения ден ги украси

# 158
  • Мнения: 1 352
Точно и аз щях да предложа меденки на Тони.

# 159
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Според мен каквито и да са сладки на 2 седмици ще бъдат гадни. Няма как да са мекички, само ако са някакви сухи ще издържат. 3-4 дни по-рано няма ли как да станат? Иначе рецептата на Сладката Мими мисля че беше - любимото медено тесто е страхотна. Вече два пъти я приготвях. Само може би може лееко да се намали захарта, че като се украсят много сладки стават.

Веси, сладур е Спонджи  Peace

И аз пак с питане. Мисля каква да е тортата за Великден, и понеже имам едно кило маскрапоне, което трябва да се изразходи, си мислех за френска селска торта. Не съм я правила досега, в нета намирам няколко рецепти /но без маскрапоне/. Вие имате ли някоя изпитана, от която сте доволни? /и все пак да си използвам маскрапонето/ ... пък може и ако се сетите нещо друго маскрапонено да ми пуснете  Praynig  Hug

# 160
  • София
  • Мнения: 122
teditoS добре си се справила с топката, релефа точка по точка ли го прави, за съжаление не се вижда добре на снимката.Тези човечета не ги знам, но ми изглеждат добре. Другия път, като си направиш и покриеш тортата, си разточи една дълга лента, щирока колкото ти е останало място на подложката около тортата, навлажни леко подложката и залепи лентата, изрежи отстрани излишния фондан и готово  Wink
donika dineva лилавата торта е много интересна. Харесва ми яйцето, ръба с цветята също,само ми се струва малко тежко, чудя се дали без цветята в основата щеше да е по- добре, или отгоре по ръба да беше минато с щипка, а долу да си бяха цветчетата.
dany0805  аз съм правила кексчета с вафлена плака, лепих я с кристалина върху плочка от фондан, а когато украсявам меденки с фондан го лепя за сладката, като я мажа със сироп от сладко, най- често от портокалови корички или смокини.
Маринка – вече нали е решено ще ходим в Барселона заедно Wink тортата е великолепна, благодаря за обяснението, много интересен подход. Една странична реплика – мъж днес ми обяснява каква страхотна торта бил видял с гущерче/демек твоята/ била ли съм я видяла/ама как да се сети,че съм я харесала във ФБ, та затова я е видял  Laughing/
vesi21 – като цяло Спондж ти е много симпатичен, тялото е съразмерно, формата – добра. Само ръкавчетата с ръцете можеше да са по- различни
Tony_st аз най- често си правя за украсяване меденките на Ванчето. Спокойно издържат седмица, в кутия. http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=1715.0
Да ви покажа един Олаф, който правих за дъщеричката на приятелка, вътре е вита торта с ганаш и портокалови корички, отстрани има елементи правени със стъклената глазура на Ани. Направих си и букви с нея, като топла я изсипах в силиконовите букви и махнах излишното. Щом изстина се извади много лесно.


И малко украсени меденки


Част от тазгодишната ми азбука

# 161
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 607
Тони, ако имаш предвид Веган меденките - издържат и по 2 месец . Те нямат яйца ,така че нищо има няма

# 162
  • Варна
  • Мнения: 433
Сладкарки-кулинарки, пак нахлувам с едно спешно въпросче  Embarassed Embarassed Embarassed

Днес си имам рожденичка. Снощи взех тортата, ама съм един такъв тип човек дето не смее да си изказва болката, ако нещо не му харесва, за да не обиди и нагруби някой, та не коментирах на момента в цеха, но сега ме гложди следното:
-тортата е на два етажа, първия е бял покрит с желе, защото има картинки от вафлена хартия залепени и стои лъскав, но на основния голям блат, картинките са залепени по друг начин върху фондана, който е червен и няма никакво покритие, което да го прави лъскав, а стои един "сух" така да се каже и ненаситен цвят ...  Sad

Та въпроса ми е: мога ли да отреагирам и да го намажа или напръскам с нещо, за да придобие блясък и лъскавина като горния без да съсипя нещо ooooh! ooooh!

# 163
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Според мен каквито и да са сладки на 2 седмици ще бъдат гадни. Няма как да са мекички, само ако са някакви сухи ще издържат. 3-4 дни по-рано няма ли как да станат? Иначе рецептата на Сладката Мими мисля че беше - любимото медено тесто е страхотна. Вече два пъти я приготвях. Само може би може лееко да се намали захарта, че като се украсят много сладки стават.

Доста сладички са тези меденки, Peaceможе малко да се намали захарта. Стават много  мекички.Тази сутрин направих половин доза от тестото, за да украсим за Велик ден.



# 164
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 607
Изобщо не съм съгласна, според мен меденките са най-вкусни точно след като престоят поне 1 седмица - 10 дни. Поемат от всички аромати и ако са в затворена кутия стават все по-меки и вкусни. Не напразно се препоръчва меденките са Коледа да се направят в началото на декември Simple Smile

Мегало,
предлагам ти ето тази рецепта за домашна торта за мъжа ти. Може само да замениш точените блатове с обикновени пандишпанени Simple Smile

 http://antoaneta77.blogspot.com/2014/04/blog-post.html



Общи условия

Активация на акаунт