Къната, билките и всичко останало - Тема 7

  • 70 675
  • 732
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 167
Не препоръчвам продуктите на сокони аз - некачествени ми се струват, от реакциите на кожата ми.

# 721
  • Мнения: 701
От Сокони ми се обадиха, че било грешка. Индигото не било 1,65лв, както пише в сайта, ами 7лв. Не си били поддържали актуални цени на сайта...И не си поръчах.
А, да, за цената пропуснах да пиша, никога не гледам тези от сайта, а правя запитване по мейл, защото от първата поръчка установих такова разминаване. И наличностите не съответстват на тези в сайта, по мейл са ми предлагали продукти, които не се виждат онлайн.

# 722
  • Мнения: 2 992
Здравейте,

Най-накрая се намазах с натуралните бои. Обърках тъмнокафявата смес с малко индиго и топла вода, не посмях да сложа лимон. Изчаках я около час и половина. Цяла нощ бях на главата с кокосово масло ва главата, измих , подсуших и се намазах. Преди това гледах клипче за начинаещи в Ютуб как да се намажа. Там видях как да си омотая главата после с прозрачно домакинско фолио. И сега стоя вече два часа. Като от време на време затоплям със сушоар главата. Мисля да стоя още един час. Вие какво ще препоръчате?

/ намазах предимно корените. На челото ми избиват бели коси и затова се боядисвах. Косата ми е тъмен лешник към кестеняво. Сега ще видим каква ще съм/

# 723
  • София
  • Мнения: 44 079
Аз просто си слагам една найлонова шапка за баня на намазаната коса, нито с фолио омотавам, нито я топля със сешуар. Пише 3 часа да се стои на моята боя, толкова я държа.

# 724
  • Мнения: 2 992
И аз три часа стоях. Изплакнах и сложих малко маска на Макадамия. С тампони за грим, под душа си търках кожата на главата, защото явно от индигото пускаше тъмно синьо-сиво.
Цветът е близък до моя си. Харесва ми. Косата не изглежда изсушена, а жива. Понеже само в корените на челото и над ушите имам бели коси, се загледах там Някой се забелязват, но след мнооого взиране. Може и да не съм нанесла добре. Но съм доволна и за сега не забелязвам червен оттенък, какъвто се опитвах да избегна.
Благодаря Ви много  за съветите!  bouquet

# 725
  • Мнения: 2 992
Благодаря за съвета!
 newsm51 smile3525

А, ако се наложи, мога ли след две седмици пак да я намажа? Един нюанс по-светла ми се вижда в корените

# 726
  • Мнения: 139
Можеш да си намажеш само корените, те и без това ще израснат за 2 седмици:)

# 727
  • Мнения: 2 992
Благодаря!  bouquet
Аз и сега там най-много клепах, ама все пак разнасях.
Може ли да се получи обратен ефект или да ти навреди, ако прекалиш с натуралната къна-боя?

ще опитам да кача снимки Embarassed Embarassed:

Скрит текст:



Последна редакция: сб, 04 апр 2015, 13:14 от rosss

# 728
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 377
Косата може да се пресуши от твърде често къносване. На около 2 седмици от опит ще кажа, че е ОК. Но аз често правя маслени маски между къносванията.

rosss, косата ти изглежда чудесно, но имам чувството, че на някои бели коси не е хванало добре. Както са ти писали по-горе готовите билкови бои не е нужно да престояват, за да пуснат цвят, а индигото се нанася веднага след разбъркване. Може да му сложиш малко сол, за да хване по-добре.

# 729
  • София
  • Мнения: 1 910
момичета, каква е според вас разликата между тези два продукта


единият се води цвят червен, а другият- ярко червен, но като гледам имат абсолютно еднакъв състав? и откъде идва кондициониращия им ефект, след като по принцип къната изсушава newsm78

# 730
  • Мнения: 11
о супер тема  Grinning
записвам се - ще я прочета

# 731
  • The point of no return
  • Мнения: 822
Момичета, заповядайте в новата тема  Grinning

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=837425.new#new

# 732
  • Бургас
  • Мнения: 6 303
момичета, каква е според вас разликата между тези два продукта


единият се води цвят червен, а другият- ярко червен, но като гледам имат абсолютно еднакъв състав? и откъде идва кондициониращия им ефект, след като по принцип къната изсушава newsm78

Единствено си мисля, че може да има отделно балсам Rolling Eyes, но пък никъде не пише конкретно.Пише, че е само къна, но интересно как правят нюансите без други съставки? Ако прочетеш огзивите може да разбереш.

Общи условия

Активация на акаунт