Застраховка Живот в Allianz

  • 5 691
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте, искам да помоля за мнение. Обадиха ми се от Allianz Застраховане с предложение да направя застраховка живот за детето си, но срокът който трябва да се изпълни е 18 години да внасям сума каквато аз си реша. В края на периода лихвата е доста примамлива, да речем че внасям по 50 лева месечно в продължение на 18 години, сумата става 10000 а лихвата върху тях 3000. Но ме притеснява много темпото с което парите се обезценяват и не мога да реша ще си струва ли да направя подобна застраховка. Моля, ако някой е сключил подобна застраховка или има наблюдения да сподели? Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 54 391
Изобщо не се хващай! Naughty
След 18 години може да получиш по-малко отколкото си внесла.
От опит ти казвам.

# 2
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Изобщо не се хващай! Naughty
След 18 години може да получиш по-малко отколкото си внесла.
От опит ти казвам.

Абсолютно подкрепям това мнение. След 18 години - я камилата, я камиларя....А междувременно, ако парите ти потрябват и ги изтеглиш, ще вземеш 80% от сумата, която си внесла. Не само няма да има лихва, но и от сумата, която си внесла си удържат 20% неустойка.
Аз си патих от една такава застраховка, неврите ми скъсаха. Заделяй на детето си в бързоликвиден депозит, най-добре в евро. Когато ти потрябват, или се случи нещо, загуби няма да има, а и парите ти веднага могат да се изтеглят.

# 3
  • Мнения: X
Застраховките не са спестовен продукт все пак. Те покриват някакъв риск. Ако искате да спестявате се насочвате към депозит. Но ако искате да се застраховате срещо злополука, смърт и т.н. и обезщетението да е в полза на детето - застраховка. Има и комбинирани застраховки за смърт/злополука със спестовен елемент (предполагам това са ви предлагали от Алианц), които освен риска от кофти случка след определен момент можете да изтеглите натрупаното за периода и според условията на застраховката.

Според мен е добре да си уточните за себе си какво точно целите и ако се насочите към застраховка да разпитате подробно застрахователния агент какви са подводните камъни. Поискайте си общите условия, прочетете си ги подробно преди да вземете каквото и да било решение. Ако решите и за спестовна застраховка, поискайте статистика с резултатите на застрахователя по тези застраховки за някакъв период назад (каква доходност са докарали, какви са им таксите върху тази доходност).

Аз лично съм сключила такава застраховка, но валутата е евро.  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 54 391
Само че питането е за лихви, значи се гони спестяване, не само застраховане.
За спестяване не стават застраховките.

# 5
  • Мнения: X
Само че питането е за лихви, значи се гони спестяване, не само застраховане.
За спестяване не стават застраховките.

Бъркаш. Питането е за застраховка, при това за конкретно предложена застраховка. И за обезценката на парите, затова споменах евровия вариянт. И моля, да не се апострофираме.

# 6
  • Мнения: 54 391
Здравейте, искам да помоля за мнение. Обадиха ми се от Allianz Застраховане с предложение да направя застраховка живот за детето си, но срокът който трябва да се изпълни е 18 години да внасям сума каквато аз си реша. В края на периода лихвата е доста примамлива, да речем че внасям по 50 лева месечно в продължение на 18 години, сумата става 10000 а лихвата върху тях 3000. Но ме притеснява много темпото с което парите се обезценяват и не мога да реша ще си струва ли да направя подобна застраховка. Моля, ако някой е сключил подобна застраховка или има наблюдения да сподели? Благодаря ви!

Bliss, за мен това е акцентът. Peace
Ясно е че питането е за застраховка, а не за депозит. Naughty

# 7
  • Мнения: X
Здравейте, искам да помоля за мнение. Обадиха ми се от Allianz Застраховане с предложение да направя застраховка живот за детето си, но срокът който трябва да се изпълни е 18 години да внасям сума каквато аз си реша. В края на периода лихвата е доста примамлива, да речем че внасям по 50 лева месечно в продължение на 18 години, сумата става 10000 а лихвата върху тях 3000. Но ме притеснява много темпото с което парите се обезценяват и не мога да реша ще си струва ли да направя подобна застраховка. Моля, ако някой е сключил подобна застраховка или има наблюдения да сподели? Благодаря ви!

Bliss, за мен това е акцентът. Peace
Ясно е че питането е за застраховка, а не за депозит. Naughty


Това ти си разбрала и си мислиш че е акцента, което изобщо може да не е имала предвид питащата потребителка. Затова бъди по-толерантна и не апострофирай. Темата е застраховка Живот и доколко е изгодно предложението. Затова се опитвам да разясня всичко с което и аз съм се сблъскала и за да може момичето да е по наясно. "Изобщо не се хващай!" не носи никаква информация в себе си, за да може тя информирано да си вземе решението.  

И между другото Radoslavaa89 посочения пример за 10 000 лв. за 10 г. с 3 000 лв. лихва за периода изобщо може да не ви е гарантиран. Разбира се има и застраховки живот със спестовен елемент в които може да се уговори минимална годишна доходност, но това трябва да е изрично споменато в условията/договора по застраховката.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 524
Bliss би ли споделила какъв вид застраховка си сключила, без лични детайли, и с кой застраховател, може и линк към нея? наскоро ми беше хрумнало че е сравнително безрискова инвестиция да се направи застраховка със спестовен елемент, която е за опредлен срок. интересува ме трябва ли да е живот, може ли да е в полза на повече от един човек, срок, доходност и прочие?
ако не е удачно тук, може и на лични  Peace

# 9
  • Мнения: 54 391
Bliss,  не се заяждай.
Имах точно "Живот". И точно обещаните лихви и печалба ги нямаше никакви накрая.

Но нека да дойде авторката и да каже, кое я вълнува. Peace

# 10
  • Мнения: X

Скрит текст:
Явно говориш за себе си. Хубаво е да приемаш съществуването и на чуждо мнение. Какво са ти обещавали за да те привлекат е едно, а какво е записано в договора е друго. Както се казва ... да си чела когато му е било времето и да си мислила. И си спомни, че говориш за застраховка. Нейната основна цел е да покрива рискове, а не да носи лихви и печалби. Въпрос на елементарна финансова грамотност, която повечето българи нямат.

elpet Живот със спестовен елемент, еврова. Застраховката всъщност е на името на мъжа ми в моя полза и на дъщеря ни. Мисля, че имаше и някакъв покрит риск за злополука, но трябва да си припомня договора. Застрахователя не е Алианц. За България смятам, че Алианц всъщност не са чисти Алианц.  Mr. Green Когато я сключвахме се интересувахме доста освен от постигнатите резултати до момента (доходност) и от инвестициите на застрахователя. Просто работим в тази сфера и искахме да сме сигурни, че това което обещават може да бъде постигнато с тази инвестиционна политика.

За нас всъщност беше важен рисковия елемент по застраховката повече отколкото спестовния защото такава цел гонехме. Но сериозно подходихме и към въпросите за доходността и таксите. За подробности сега не мога да говоря, че беше отдавна и не ги помня (а документите са в къщи).

# 11
  • София
  • Мнения: 3 524
ако не забравиш, пусни някакво инфо на лс за застрахователя и вида, а аз ще си довърша проучването  Wink

# 12
  • Мнения: 54 391
Bliss, ако половината българи имаха моята финансова грамотност, нямаше да има толкова необслужвани кредити и хора изпаднали  в невъзможност да ги погасяват.
 
Но не може да предвидиш инфлация, деноминация или нещо подобно за толкова дълъг период.

Чела съм си договора и точно затова коментирам от първо лице.
Ти дългосрочна застраховка ли имаш?
И премина ли през горепосочените събития? Изтече ли ти срока и получи ли си сумата?
Ако да, тогава спори! Naughty

За стотен път подчертавам, че коментирам застраховка, да не помислиш друго!
Сега си имам служебна такава, с много добро обезпечение в случай на смърт,  и лична не смятам да правя повече. Grinning
Спестявам повече от добре, но не чрез застраховки.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 524
happy mama® как спестяваш, идеите винаги са добре дошли Peace
между другото за необслужваните кредити не е виновна само финансовата грамотност а и скритите манипулации в общите условия или подробностите под черта с малък шрифт, но това е друга тема Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: X
Bliss, ако половината българи имаха моята финансова грамотност, нямаше да има толкова необслужвани кредити и хора изпаднали  в невъзможност да ги погасяват.


Да бе, добре!


 
Но не може да предвидиш инфлация, деноминация или нещо подобно за толкова дълъг период.


Можеш да предвидиш мерки срещу тях. Пример: Еврова застраховка без клауза за превалутиране. Или минимална гарантирана доходност в размер на годишната инфлация. Или и двете. Прости примери. Има и други хеджиращи методи, но това ще ти дойде прекалено сложно, а и е излишно при наличието на предните два.

Имах детска застраховка слючвана от баба ми още по времето на соца. Получих 20 лв. Доволна ли си?


Спестявам повече от добре, но не чрез застраховки.

Така като те гледам имаш общо с банковия сектор. Да почвам ли темата колко пък всъщност са "доходоносни" банковите депозити или финансовата ти грамотност няма да ми позволи? Айде стига СПАМ.


elpet newsm10

Последна редакция: вт, 01 апр 2014, 15:18 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт